Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Honnan ez a rengeteg katicabogár és mit lehet ellenük tenni? fórum

Honnan ez a rengeteg katicabogár és mit lehet ellenük tenni? (tudásbázis kérdés)

1 2
2013. okt. 14. 08:27
A munkahelyemen ma kinyitottam az egyik ablakot és végig a pereme tele volt katicával. Nem a hagyományosakkal hanem sokkal több pöttyük van. Csak 1-2 percig volt az ablak nyitva de már az iroda is tele van velük. Csípnek is, illetve belerepülnek mindenbe és mindenre. A többi ablakunk is tele van velük. Több százan vannak.
2010. nov. 27. 12:11
Érdekes törvénye a természetnek: amikor egy kártevő elszaparodik, akkor a természetes ellensége is; jövőre meg lehet, alig fogunk találkoznk vele... egyet-kettőt soha sem árt a növények közé betenni télre, mert elpusztítják őket. Minket meg nem bántanak...
41. Dina2 (válaszként erre: 40. - 59906b3b8a)
2010. nov. 6. 20:19

eddig engem sem zavartak. de ilyen mennyiségű előfordulásukat még soha nem tapasztaltam.

ez már igenis zavaró.

40. 59906b3b8a (válaszként erre: 39. - Csirike57)
2010. nov. 6. 12:05
szerintem is elférnek..:) Én sajnálom őket kitenni,ilyen hidegben:)))
2010. nov. 6. 08:10
A katica szerencsét hoz, már azért sem szabad kiirtani. Tele vagyok növényekkel ez a kis lény is elfér mellettük. Nálam már egyre kevesebb van a jó szigetelés miatt, de a fürdőben valahogy megtelepszenek. Ha zavar küld el hozzám:)
2010. nov. 5. 21:27
nálunk is rengeteg van:D
2010. nov. 5. 16:28
Nahát, az emlegetésre pont most kellett kivinnem nekem is egyet. :P :)
36. 8a670b58cc (válaszként erre: 5. - Dina2)
2010. nov. 5. 16:21

Úristen, azért ne kezdd el írtani őket, mert azt HISZED, hogy káros az a faj, amivel te találkoztál... O.O

Amúgy meg jön a tél. Ilyenkor a katicák csapatokba tömörülnek és védett helyre húzódnak, ahol átszunyálhatják a hideg napokat.

Szerintem gyűjtsd össze őket, és rakd ki őket, hogy keressenek más helyet. Amúgy nálunk is van pár tizenkétpettyes katica. Én kipakolgatom őket a kertbe, ennyi.

35. Dina2
2010. nov. 5. 12:10
éppen most csípte meg egy a nyakamat...
2010. nov. 4. 15:07
Oket irtani kell, sajnos ezt kell irjam, ugyanis az oshonos Katicakra is veszelyt jelentenek. En a sepruvel szedem le oket, abba beleragadnak, kirazom es lehuzom a Wc-ben. Nalunk nagy a belmagassag, amugy nem erem el oket.
2010. nov. 2. 14:03
Az őshonos katicák azok piros alapon fekete, kettő vagy hét pettyesek !Az összes többi már nem "igazi"katica ,a mai B...k-ben írnak róluk, és van köztük olyan amelyik csíp!Sajnos nem lehet semmi mást tenni minthogy agyoncsapod ,na meg a szúnyogháló is egy megoldás.
32. Dina2 (válaszként erre: 14. - 99279bb06f)
2010. nov. 2. 13:36
fekete, piros és narancs pettyel.
2010. nov. 2. 12:41
Tegnap rámszállt egy "katica" az utcán,kis piros volt,és egy picike apró pötty volt rajta....hát akkor ez nem tudom milyen volt,de nem bántottam,lefújtam magamról.Én is csodálkoztam,hogy mit keres ez még itt,de akkor lehet Ő sem igazi katica volt..:(
30. bettike2007 (válaszként erre: 24. - Körömvirág)
2010. nov. 2. 12:39
katicák???Itt egy sb nincs csak poloskák,de már azok is elbújtak..
29. t.Ili (válaszként erre: 28. - Andi6020)
2010. nov. 2. 11:31
igen
28. andi6020 (válaszként erre: 8. - T.Ili)
2010. nov. 2. 11:27
Csíp a katica?
2010. nov. 2. 11:05
Sőt néhány országban már szüretelni sem lehet tőlük,m mert a préseléskor rengeteg "bogárlé" is kerül a mustba és a bor ihatatlan lesz. És valóban nagyon harapósak még a lárváik is. Marad a légycsapó vagy gumikesztyűben nyomkodhatod szét őket...
26. Dina2
2010. nov. 2. 10:23

tehát a leghatékonyabb megoldás egy masszív légycsapó?!

imádom, amikor csukom be az ajtót, és ropognak az ajtókeretben...vehhhhh...

25. t.Ili (válaszként erre: 24. - Körömvirág)
2010. nov. 2. 09:23
..és ezek túlélik a telet,mert nem függenek a levéltetvektől!
24. körömvirág (válaszként erre: 1. - Dina2)
2010. nov. 2. 09:20

Szia!

Nálunk is ez van, katicainvázió:) De tényleg, tömegesen ott vannak mindenhol. ha kinyitom az ablakot szellőztetni, egyből ellepik a párkányt, függönyt. Kint a kertben is ezer számra vannak. Ezek ún, Harlekin katicák és én is azt olvastam róluk, hogy nagyon kártékonyak:(

2010. nov. 2. 09:20

Nááunk is a krizantém tele van katicával!

Bejönek az ablakon is,van hogy naponta négyet ötöt is kitessékelek!

Azt nem is figyeltem még,hogy hét pettyes e!

22. t.Ili (válaszként erre: 21. - 99279bb06f)
2010. nov. 2. 09:19
+ fehérje,+kalcium!:))))
21. 99279bb06f (válaszként erre: 18. - Kincsek)
2010. nov. 2. 09:17

:))

Micsoda felfedezés! Akkor gyűjtsd össze, és vannak páran, akik szorulással küszködnek - jó pénzért megnyalhatják őket! Esetleg szárítva, teának???...

(bocsi)

20. Mamazon (válaszként erre: 10. - Dina2)
2010. nov. 2. 09:15
Ha nagy a gond, akkor a kertészeti egyetemet hívd fel, vagy írj egy e-mailt - Gödöllő/Budapest. A tanszéken biztos segít valaki.
2010. nov. 2. 09:13

Ilyen katicáink nekünk is voltak a nyáron végén.

Nagyon nem szerettem őket mert kopognak a falon, ahogy nekik mennek:( Éjjel aludni sem lehetett tőlük. Nem a sima katicák ezek.

A másik idegesítő bogárka a poloska.

2010. nov. 2. 09:10

A harlekin katicát, mint a biológiai védelem egyik eszközét, hurcolták szét a világban. Azonban hamar kiderült róla, hogy nem ő a legjobb erre a feladatra. A harlekin katica nem csak rovarokkal táplálkozik, hanem növényekkel is, így ő maga is kárt tesz, ám nem ez az igazi gond vele. A fő probléma az, hogy ez a faj, mivel gyorsabban és nagyobb számban szaporodik, kiszorítja az őshonos katica fajokat, ráadásul étlapján ezek az őshonos fajok gyakran szerepelnek. Szóval: növényfogyasztásával kárt okoz, ragadozza a többi katicát és kiszorítja azokat, ráadásul mocskosul nagyot tud harapni is.


Csak úgy senki nem tudja megkülönböztetni ezt a fajt. Roppant változatos mind színben, mind méretben. A következő jelek azonban segíthetnek: a harlekin katicák hasoldala általában narancsos árnyalatú, lábaik mindig narancs vagy piros színűek. A legtöbb színalaknál a toron W vagy M alakot formázó foltok láthatóak, melyek olykor teljesen összeolvadnak, míg máskor jól elkülönülnek. A testmérete igen nagy, közel 1 centis, amivel bőven nagyobb a legtöbb hazai fajunknál. Amennyiben felismertük, rajtunk áll, mit teszünk vele, de ezidőtájt (2008-2010) a hivatalos álláspont a faj egyedeivel szemben az elpusztítás. Változatossága miatt a gyűjteményekbe szép kis sorozatot lehet belőlük csinálni. Egy szó, mint száz, tegyünk vele, amit akarunk, de ne engedjük el és ne együk meg (meg ne tapperoljuk össze utána a szemünk, mert rögtön megoldódik a szorulásunk gondja)...

2010. nov. 2. 09:07
16. Eperke9 (válaszként erre: 7. - 99279bb06f)
2010. nov. 2. 09:07

Tegnap én is rengeteget láttam. Még csodálkoztam is...mert gyerekkoromban sok katica volt, mostanában pedig alig láttam. Amiket tegnap láttunk azok "rendes" katicabogarak voltak.

A lányom nagyon örült nekik:-)

15. 99279bb06f (válaszként erre: 11. - Kohiani)
2010. nov. 2. 09:06

Bocsi, de nálam már egy hete olyan nagy fagy van, hogy itt még a szibériai husky kutya is bejön. Sehol egy bogár! Ezért kérdeztem csak.

Amiről ír, hogy bejönnek a bogarak a lakásba, ez október elején volt, de most már semmi, senki.

14. 99279bb06f (válaszként erre: 10. - Dina2)
2010. nov. 2. 09:04

:) Fekete-fehér pettyel? :)


Ilyent még nem láttam, de ez már valami elfajzott változat.

Ha annyira sok van, akkor javaslom, hogy hívd fel Bábolnát! Ők biztos ajánlanak neked valamit.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook