Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan írtsam ki a molylepkéket a spájzból? Egyre csak szaporodnak:( fórum

Hogyan írtsam ki a molylepkéket a spájzból? Egyre csak szaporodnak:( (tudásbázis kérdés)

2013. okt. 3. 10:18

Csak egy megoldás van A fagyasztás!!!!!!!!!!!!!!



Elöször amibe moly, zsizsik van azt kikell dobni.


Bármit meg veszel rizst, mazsolát, grizt , füszerpaprikát,diót, mandulát, borsót, babot, no meg sorolhatnám még.


A vásárlás után mindig tedd be a mélyhűtöbe 24 óróra. majd kiveszed és a polcra teszed.


Soha többé nem lesz sem molyod sem zsizsiked.

2012. máj. 27. 21:24
Na én mindjárt elájulok. A sótartóba másztak be a dögök és ott fészkeltek, alig találtam meg, hogy hol a baj. Hányingerem van tőlük...
28. 1214b8219e (válaszként erre: 1. - Naildi81)
2010. dec. 20. 17:45
Erre a célra kapható a vegyszerboltban paradiklórbenzol. Ez a kristályos anyag ami a levegőbe elpárolog a molylepkét garantáltan elpusztítja,elgázosítja, így nem kell kipakolni.Régebben ezt használták ruhásszekrények molytalanítására is.
27. mohonc (válaszként erre: 26. - Caravell)
2010. dec. 20. 08:13

Hát ez az. Megdöbbentem, amikor kiderült, hogy nálunk az őrölt paprikában milyen jól érzik magukat. :)

A Bábolna-bio-nak van egy molycsapdája, ami a hapsimolyokat fogja össze. Szerintem jó.

26. caravell (válaszként erre: 25. - 5ff1c435aa)
2010. dec. 19. 21:13
Dión kívül egy csomó mindenben lehet még a csípős darált paprikában vagy borsban is.
2010. dec. 19. 20:32

Szia!

Nagyszüleinknél is a spájzban szaporodtak el. Dióban. Sajnos bármilyen módszert is alkalmazol, mindig marad valahol 1-2 molykukac valahol. Találd meg a fő forrást, ami valószínűleg elfeledett zacskós dió. A TÖBBIT, NINCS MESE, ÖSSZE KELL SZEDNI!!!

2010. dec. 19. 20:02
Minden élelmiszert, ami ott van, be kell tenni a fagyasztóba egy napra. Mindent kirámolni, átvizsgálni, ,ami olyan, könyörtelenül kidobni. Polcokat, bútorokat hypós vízzel lemosni, minden kis repedésre, résre figyelni kell, mert ott is megbújnak a peték. Még a fal repedéseire is gondolni kell, egy meszelés is szükséges lehet, ha olyan a fal.
2010. dec. 19. 17:00
ez jó
2010. nov. 2. 23:18
Lényeges lenne megkeresni a "főhadiszállást". Valami régi beesett zacskós valami szokott lenni. Ha megtalálnád, ki vele, elégetni. Különben meg itt vagyok én ellenük (NAFTALIN), meg nem szeretik a levendula olajat sem. Mind a kettőt lehet kapni a vegyi árukat árusító helyeken.
2010. júl. 6. 09:36
Nagyon jó módszer ha valamit megveszel, füszerpaprika griz, mazsola, bab, lencse, stb meg amit szeretnek a drága molyocskák mindent egy napra tett a mélyhűtőbe ott megfagynak a peték és nincs többé molypille.................
2009. szept. 20. 14:55
Úgy hallottam ,hogy a naftalin jó erre a célra.
19. mreich
2009. szept. 19. 11:48
Nálunk is volt, lejárt müzliben :-((( De mindenbe beleköltözik szinte :-(((
18. Martian (válaszként erre: 9. - E799f80651)
2009. szept. 18. 22:44
ételmolyra is van
17. raniko
2009. szept. 18. 22:30

Részvétem!!

Én is összefutottam ezekkel a "csodálatos" állatokkal.Hát, nem egy egyszerű dolog megszabadulni tőlük.

Nekem csak úgy sikerült hogy kamra festés, minden doboz,tartó, polc átvizsgálása, alapos fertőtlenítése.

Én is használtam a molycsapdát, ennek ellenére a teljes fertőtlenítésig újra és, és újra előbújtak.

2009. szept. 18. 22:23

Köszönöm a válaszokat!


Holnap lesz a napja, hogy kitakarítjuk a spájzot. Vettem én is molycsapdát, van is benne lepke, de így is még kering a lakásban jó pár. Olyan, mintha sose akarnának elpusztulni. Már mindent zárok, dobozb teszek, de még így is csak szaporodnak:( De majd, holnap legyőzőm őket!:)

15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - E799f80651)
2009. szept. 18. 22:17
Bábolnai ételmoly csapda van. Nekem is az van kirakva és olyan mint a régi légypapír háromszög alakra hajtható akasztó van rajta. Van hozzá egy lepkecsalogató anyag odarepülnek és ott is maradnak.:)
2009. szept. 18. 22:15
Utana kell nezni hogy hol tanyaznak,nekem jol zaro dobozaim vannak es gondoljatok el az aszalt almaba ,a levestesztaba,aszaltgombaba bement csak azt nem tudom hogyan???szerencsere kipusztultak.
13. ejmi
2009. szept. 18. 22:12
Kemény munkával tudsz megszabadlni tőlük!!! Én most pakoltam ki a kamrát, mosattam le a falat, mindenbe bele mentek. A fénedények pereme alá és hasonló helyeken rakják le a petéket, tehát mindent át kell mosnod, ami a kamrában van és kidobni minden füszert, lisztet, még a alufólián is találtam kukacot!!!
12. Pitypang (válaszként erre: 6. - Roni24)
2009. szept. 18. 22:03
Én a Bábolna Bio-nál vettem, szerintem más városokban is van ilyen vetőmagos hely, de ha nem ez, akkor más ilyesmi, akik ilyen kerti dolgokkal foglalkoznak.
2009. szept. 18. 22:00

és nem gondold hogy na ebbe biztos nem megy bele, kakaó, liszt, morzsa, búzadara, minden minden

fűszerek

2009. szept. 18. 22:00

Én ott kezdeném, hogy azonnal mindent lepakolnék és átnéznék. Petét raknak, amikből kikelnek az undorító kukacok, azok bebábozódnak és újra lepkék lesznek. Nagyon gyorsan szaporodnak és terjednek.

Borsózik még a fejbőröm is, ahogy írom... Ugyanis egyszer kaptam diót, ami kukacos vagy lepkés vagy milyen volt... Betettem a szekrénybe jóhiszeműen, aztán MINDENEMET a konyhában elleptek a kukacok, lepkék. Fertőtlenítős vízzel mostam mindent át, miután ki kellett dobnom minden tésztámat, lisztet, cukrot, mindent... Illetve amiben esetleg nem is volt semmi dög, azt is kidobtam, mert undorodtam az egésztől.

Aztán még mindig előkerültek lepkék ezek után is. Már ott tartottam, hogy elbőgtem magam az egésztől. Persze ez nem oldja meg a lepke gondot :D, ezért elmentem egy vetőmagboltba, ott vettem molylepke csapdát. Azért vetőmag boltba, mert ez nem ugyanaz, mint a ruha moly, a kis levendulás párnák ezeket nem riasztják, csak a ruhamolyt.

A csapda olyan, hogy össze kell hajtogatni egy 3szög alakra, ragacsos akármi a belseje, középen lóg egy kis kerék, ami olyan anyagot tartalmaz, ami odavonzza a lepkéket, azok meg beleragadnak a ragacsba. 2db volt egy csomagban, árra nem emlékszem már, de max. 1000Ft. Megéri a pénzt, mert tényleg fogott lepkéket és megszabadultam tőlük végleg.

Azt mondta a boltban az eladó, hogy elég nehéz irtani őket, náluk mindig lógnak ilyen csapdák, mert a vetőmagok is nagyon komálják, gyakori vendég ott is a moly.


Hát, remélem, segítettem. :)

2009. szept. 18. 21:59
erre nincs molyírtó, csak ruhamolyra
2009. szept. 18. 21:59

mindent fertőtleníts, és dobj ki olyan kaját amibe beleköltözhettek, és ami megmaradt azt zárd le jól, és aztán akassz ki egy molycsapdát, szépen lassan elfogynak

ne hanyagold el, mert úgy elszaporodnak, hogy csak na, de azért így is nagyon nehéz dolgod lesz

2009. szept. 18. 21:57
Vegyél molyirtót
2009. szept. 18. 21:56

Szia!


Lehet kapni molycsapdát. Nekünk egy háromszög alakú volt, ragacsos minden oldala. Állítólag olyan anyaggal van bevonva, ami odavonzza őket! Épp most készülök venni megint, hogy hol lehet kapni az kérdés, mert mi is úgy kaptuk valakitől, de szerintem háztartási boltban biztos lesz, vagy akár Tesco, Auchan! Sajna nálunk is nagyon hemzsegnek megint.

Meg nézz körül a konyhában, mert belebújnak a zacsis fűszerekbe, lisztbe, búzadarába, stb. Én is nemrég ganéztam ki az egész konyhát, de most megint nagyon elszaporodtak! :S

2009. szept. 18. 21:55
lehet kapni ételmoly elleni csapdát, oda vonzza őket és összegyűjti
2009. szept. 18. 21:55

Dettó.

Én is indítottam már hasonló fórumot.Keress rá.

2009. szept. 18. 21:55
keresd a forrást,hogy honnan jönnek
2009. szept. 18. 21:54
levendulát tegyél be .azt nemszeretik.
2009. szept. 18. 21:52
Hogyan írtsam ki a molylepkéket a spájzból? Egyre csak szaporodnak:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook