Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hólyaghurut, vesemedencegyulladás - vajon van természetes "gyógyszer"? fórum

Hólyaghurut, vesemedencegyulladás - vajon van természetes "gyógyszer"? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2010. ápr. 6. 14:35
Igen, a medveszőlő, meg a zsurló. Akkor ezeket lehet egyszerre is inni? Csütörtökön derül ki mi e helyzet, majd megírom nektek!
19. zsizsmizs (válaszként erre: 17. - Ministry)
2010. ápr. 6. 14:34
Érdekes, nekem több doki is azt mondta hogy tilos meleg vízbe ülni ilyenkor, mert csak ront a helyzeten.
18. zsizsmizs (válaszként erre: 12. - Éjjelipillangó)
2010. ápr. 6. 14:31
A katéterezéstől nem kell félned, én már voltam, semmi extra. Még annyira sem éreztem mint egy nőgyógyászati vizsgálatot. Bár ez lehet hogy az orvoson múlik. Remélem hogy a tenyésztésből kiderül valami. Sajnos ha nem irtják ki a szervezetből a bacit, akkor lehet hogy hiába szedsz bár mit is.
2010. ápr. 6. 14:31

Sziasztok!


Nekem is folyton visszajött a hólyaghurut, pedig rengeteget ittam, figyeltem, fel ne fázzam.


Voltam többször is vizelettenyésztésen, vérvételen, ultrahangokon. Semmit nem találtak. Pedig a végén már véreset pisiltem.


Folyamatosan antibiotikumot szedtem, mert nélküle nem bírtam ki.

Végigcsináltam egy 5 napos kúrát, pár napig jó volt, majd visszajött. Megint egy 5 napos antibiotikum kúra, szünet, majd ismét.


Nagynéném vett nekem mezei zsurló teát, illetve medveszőlőlevél teát. Azokat iszogattam.

Csináltam egy nagy mennyiséget a mezei zsurlóból, kb 2 literrel, és kamillateát is. A kamillát beleöntöttem a kádba, és belefeküdtem a jó forró vízbe. Amíg meg nem ittam a zsurlóteát, ki se szálltam. Nem mondom, hogy jó volt, de másnapra semmi bajom nem volt.


A medveszőlőlevél tea erősebb, az akkor jó, ha már nagyon gáz a helyzet. Igaz, azt előtte este kell megcsinálni, és csak egy pohárral lehet belőle meginni egyszerre.


Most, ha érzem, hogy valami nem oké odabent, máris megiszom a mezei zsurlóból bő egy literrel, és akkor nem jön elő.


Lekopogom, már több, mint egy éve nem voltam dokinál. Nekem ez vált be.

2010. ápr. 6. 14:29

Szia! Sajnos nekem is nagyon sokszor előjött a felfázás. Az antibiotikum semmiképpen sem jó. Eleinte én is azzal kezeltem, de csak egyre rosszabb lett tőle.

Amitől én helyrejöttem tőzegáfonya kapszula, de abból is a cran-c, próbáltam másfajtát is, de az nem vált be. De ezt szedtem akkor is ha már egyáltalán nem volt bajom, szoktam még most is h kicsit erősödjek.

A másik az urogin.

Amikor már minden kötél szakadt akkor zöldségleveles ülőfürdő.

Nagyon jó a mezei zsurló fű és a medveszőlőlevél.

Úgy emlékszem ezeket használtam.

Próbáld meg, hátha segít!

2010. ápr. 6. 14:26
MIndenesetre az tuti, hogy akinek vissztérő, annak azantibiotikum nem jó, mert a sok antibiotikum hatására begombásodik a szervezet.. a hüvelyben megöli alaktobacikat meg a bélflórát is kikészíti.. csak nem értem, akkor minek azt írják fel?
2010. ápr. 6. 14:24
A medveszőlőlevél teáról tudtok vmit?
2010. ápr. 6. 14:18
A tőzegáfonya nekem nem jött be, meg az urogin sem, meg a pannonhalmi vese tea sem, egyiktől sem múlt el.. :(
2010. ápr. 6. 14:17
Még nem voltam komolyabb vizsgálaton.. a tenyésztést is csak nagyo sokára tudtam elintézni. meg nekem az uszibajárástól lett egy krónikus gombásodásom is.. (azóta nem járok ) Szóval az antibiotikum annak sem tesz jót, meg amúgyis gyengíti a hólyag falát, és akkor még könnyebb préda a baciknak. Itt írták, hogy van ez a katéteres dolog, meg van ilyen hólyagtükrözés is, de nem tudom, hogy kerül e rá sor... Lehet meg kéne csináltatni?
11. Shally
2010. ápr. 6. 14:16

Szia!


Vegyél Urogin tinktúrát, és azt oszd el kb 2 napra, gyógyteába keverd. A gyógytea álljon mezei zsurlóból, cickafarkból, és medveszőlő levélből, ebből igyál rengeteget. Sokat kell majd WC-ned tőle, de jól átmos, kimossa a bacikat.


Jó még a cickafarkos, és a mezei zsurlós ülőfürdő, és a tőzegáfonya kapszula.


Ezeket azért ajánlom mert régen magam is nagyon felfázós voltam, de ezzel a módszerrel már ha érzem h kezd előjönni, 1-2 nap alatt el tudom mulasztani.

2010. ápr. 6. 14:13
Most van a vizelettenyésztés, szóval remélem, megmondják, hogy milyen baci van bennem. De addig is kaptam antibiotikumot, augmentint.. ami meg csak felfújta a hólyagot, és tompán fáj is tőle. Volt aki ajánlotta az flp-s dolgokat, csak nem tudom, mennyire jók erre.
2010. ápr. 6. 14:12
ja,és most is azt érzem,hogy pisilni kell,pedig 5 perce voltam!
2010. ápr. 6. 14:11
sziasztok,jelenleg is szedem a Ciploxot!utoljára augusztusban szedtem!úgy látszik nálam is állandósul!
2010. ápr. 6. 14:09

Ezt a Lacto Ladyt én is kipróbálnám

Van vki másnak is tapasztalata vele?

2010. ápr. 6. 14:09

Szia!

Sajna ez nekem is visszatérő probléma. Én elkezdtem kúra szerűen szedni tőzegáfonyás étrend kiegészítőt. Most valamelyik fajtát reklámozzák is a tv-ben. Meg ha érzem hogy kezd előjönni a hurut, akkor nagyon sok gyógynövényteát iszom. Utoljára azt mondta az orvos hogy jó lenne elmenni egy komolyabb kivizsgálásra hogy mitől lehet. Te voltál ilyesmin?

2010. ápr. 6. 14:09
A Walurinal az nagyon jó erre vagy a sima tőzegáfonya kapszula. Nekem is folyton visszatérő gondom volt a hólyaghurut, tavaly április óta szedem az áfonyát és a Walurinalt felváltva, lekopogom de 1 éve semmi bajom
2010. ápr. 6. 14:06

szia!


nekem a dokim azt javasolta anno, amikor visszatérő húgyhólyag gyulladásom volt, hogy el kéne menni katéteres vizeletvizsgálatra, amivel megnézik, hogy van-e bennem valamilyen konkrét baci, ami ezt okozhatja (megbúlyik valahol, túléli az antibiotikum kúrát, aztán újraszaporodik)

ha kitenyésztik és utánajárnak, tudnak mondani egyedi antibiotikumot, ami kiöli, aztán lehet reménykedni, hogy tényleg nem jön vissza...

amúgy utálom az antibiotikumot, meg tudom érteni, hogy eleged van belőlük...


amit én még tudok, az a zöldtea

sokan ajánlják megelőzésnek


+ nem emlékszem a nevére, de van külön ilyen gondok megelőzésére valamilyen termék, talán vörösáfonyából nyerik a szert

nézz utána, hátha...


ja, és érdemes lenne kicsit odafigyelni, hogy nem lelki baj okozza-e a tüneteket

érdekes volt az én ügyem, már nagyon nyűglődtem az exemmel, amikor mindenféle hugyúti és bélproblémáim adódtak

aztán pasit váltottam és elmúlt minden bajom...

de mondom, ha nem inged, akkor ne vedd magadra, csak jószándékból írtam ezt a tanácsot :)


szép napot!

2010. ápr. 6. 13:59
Ja egyébként probiotikumot és tőzegáfonyát tartalmaz, pontosan nem tudom, mert most nincs itt a doboza. Szóval nem antibiotikum még csak nem is gyógyszer.
2010. ápr. 6. 13:58

Szia Viki!

Rengetegen vagyunk, akiknek visszatér. Sőt nekem az egyik vesém rendellenes és kiskoromban folyton begyulladt úgyh ennek külön örültem!

Viszont! Már kb 3 éve küzdöttem vele és ahogy telt az idő egyre durvább volt és sűrűbben jött elő.

Aztán sok mindent kipróbálva végre rálelt anyukám arra ami nekem hatott.

Gyógyszertárban találod meg, a neve : Lacto lady.

Olyan 4000 ft körül van. Én már 2 hónapja szedek belőle napi kettőt és a hólyaghuruttal köszönőviszonyban sem vagyunk ((:

Remélem másoknak, köztük neked is segíteni fog!

2010. ápr. 6. 13:53

Kedves Mindenki!


Hónapok óta vissztérő hólyaghuruttal küzdöm, már egyszer a vesémig is eljutott a dolog, és lett belőle vesemedence gyulladás. Sok antibiotikumot kaptam már, de nem segítenek, csak még több bajt csinálnak. Tud vki vmi jó megoldást erre? Ha igen, kérem ossza meg velem.


Köszönettel: Viki

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook