Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hol vehetnék olyan ágyneműhuzatot, amit nem kell vasalni? fórum

Hol vehetnék olyan ágyneműhuzatot, amit nem kell vasalni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
79. fincsi5 (válaszként erre: 78. - Emagdi)
2015. jan. 20. 09:00
DDD
78. emagdi (válaszként erre: 74. - Dd4fac34d4)
2015. jan. 19. 21:36

még annyit: nem kioktatásul, csak megjegyzésként, az internet az egy olyan jószág, hogy nem mindig az jön ki belőle, amit te kigondolsz előre :)


nyitsz egy fórumot, onnantól az önálló életet él, mindenki azt ír bele, amit akar. el kell fogadnod, ha más másképp gondolkodik, vagy ha nem pont ugyanúgy alakul a társalgás menete, mint azt előre eltervezted :) (ezt csak azért írom, hogy ne lepődj meg, ha legközelebb is nyitsz egyet, és akkor is ez van :D)

77. emagdi (válaszként erre: 74. - Dd4fac34d4)
2015. jan. 19. 21:32

na de pont az volt a válasz, hogy más szerint a sima pamutot sem kell vasalni :)


valamint - mivel nem tudni, hogy te milyen anyagra gondolsz pontosan, mert senki nem látta azokat az ágyneműket amiket te x éve kaptál akárhonnan - ezért elég nehéz megmondani, hogy olyanokat hol fogsz kapni. kevert anyagú ágyneműk minden ezzel foglalkozó szaküzletben vannak. a legjobb, ha elmész néhányba, megnézed, és ami tetszik azt megveszed :)

2015. jan. 19. 19:39

Úgy látszik, a psziché és sex témákban jobban otthon vagyunk, mint a Tudásbázis kérdéseiben.


Ez most akkor is egyes, ugye? :)

75. fincsi5 (válaszként erre: 74. - Dd4fac34d4)
2015. jan. 19. 19:36
Értettem, és ha meggyógyul a kezem, felkészülök a német gyártmányú ágyneműk itthoni kínálatából . DD
2015. jan. 19. 19:20

Ok, hölgyeim. De nem az volt a kérdésem, amelyre választ reméltem, hogy ki milyen ügyesen tereget és ezért - vagy másért... - miért is nem vasal, hanem, hogy:

"Hol vehetnék olyan ágyneműhuzatot, amit nem kell vasalni?"

Bővebben kifejtve rögtön a 2. pontban: " Hol vehetnék olyan ágyneműhuzatot itthon, mint amilyeneket Németországból kaptam pár éve ajándékba: valószínűleg kevert anyag lehet, mert NEM KELL VASALNI, mégis teljesen pamutos érzetet ad!

Van már itthon mindenféle drága huzat (újabban például gyönyörű szaténok), de én utálom őket vasalni, a segítőm pedig nem mindig ér rá!

A kreppet nem szeretem, a műszálasakat még kevésbé! Akkor marad a vsalás/vasaltatás?"


Na, ez volt a kérdés. Mások háziasszonyi önfényezésére, de a kioktatásomra még kevésbé tartottam volna igényt! Ám zömmel ez jön napok óta! Tisztelet a kivételnek!

73. fincsi5 (válaszként erre: 71. - Selena78)
2015. jan. 19. 18:01
Jól van, az ágynemű az krepp. DDD
72. selena78 (válaszként erre: 69. - Dd4fac34d4)
2015. jan. 19. 17:26

Hát én sem vasalok...

A lepedők kifeszülnek, amikor ráhúzom őket a matracra.

71. selena78 (válaszként erre: 70. - Fincsi5)
2015. jan. 19. 17:23

Mentségemre szóljon, hogy imádok vasalni. DD


Te kis mazochista:)))

70. fincsi5 (válaszként erre: 69. - Dd4fac34d4)
2015. jan. 19. 16:06

Na, ezzel én is így vagyok::nem tudok úgy teregetni, mintha ki lenne vasalva.

Mentségemre szóljon, hogy imádok vasalni. DD

69. dd4fac34d4 (válaszként erre: 68. - Selena78)
2015. jan. 19. 15:39

Hát, úgy veszem észre sokan eléggé faksznisak vagyunk az ágyneművel, legfeljebb nem egyirányban.

Én indítottam ezt a témát, de nem lettem itt sokkal okosabb, még ha némelyek ki is akartak oktatni... Azt nyomatták, hogy szerintük miért nem kell vasalni, amit szerintem kell, és nem a kérdésemre válaszoltak!

Megyek holnap a megyeszékhelyre, és veszek még jó minőségű szatén huzatokat. A szomszédasszonynak meg majd lesz munkája, és bevétele a vasalással. Nekem ez felel így meg, szintén jó minőségű frottír gumis lepedőkkel, amit legalább nem kell vasalni, még szerintem sem.

Nekem ugyanis hiába írkálták itt sokan, hogy ők milyen ügyesen hajtogatnak, teregetnek, ezért nem látják szükségét a vasalásnak. Én is ügyesen csinálom, de soha nem lesznek olyanok ezek az anyagok, mintha vasalják őket. Nekem a vasalást igénylő anyag nem vasalva igénytelen, rossz érzésű benyomást kelt! Ennyi!

68. selena78 (válaszként erre: 49. - Dd4fac34d4)
2015. jan. 19. 15:30

Nyilván igazad van, de én a Metro-ból vettem, és nem volt olcsó.

De én amúgyis faksznis vagyok az ágyneművel, mert nem bírom a paplanhuzatot.

Én megveszem a lepedőt, varratok hozzá párnahuzatot, és jónéhány mosható takaróm (nyáron plédem) van hozzá. Ami színben megegyezik a lepedővel.

67. dd4fac34d4 (válaszként erre: 66. - Timycat)
2015. jan. 17. 23:36
Nem vagy egy kicsit fóbiás? Nekem nincsenek olyan rossz tapasztalataim, hogy ennyire féljek elfogadni mások munkáját!
66. timycat (válaszként erre: 65. - Dd4fac34d4)
2015. jan. 17. 22:56

Minden egyes alkalommal eszembe jut, nagyon rossz vendég vagyok, de igyekszem nem okot adni arra, hogy a pincér beleköpjön az ételembe vagy italomba.

De még az étteremig sem kell menni, elég a mindennapi kenyeret nézni ami egy pékségből az asztalra kerül, siralmas... jobb ezekbe nem belegondolni. Mindenesetre ami helyzetet ki lehet kerülni azt próbálom kikerülni, a többivel meg igyekszem együtt élni.

65. dd4fac34d4 (válaszként erre: 53. - Timycat)
2015. jan. 17. 22:17

Ez egy kicsit meglepett, miszerint téged annyira zavarna, ha idegen vasalná az ágyhuzatodat, hogy az már egyenesen taperolás?!

Az nem zavar, ha az étteremben mások által főzött ételt eszel? És ha beleköpött a szakács vagy a pincér, mielőtt kivitte neked?

64. SF (válaszként erre: 34. - Dd4fac34d4)
2015. jan. 17. 21:09
Mint írtam, 10 éves a mikroszálas ágyneműhuzatom. Mióta megvan, egyfolytában ezt használom. Értsd, reggel lehúzom, kimosom, este felhúzom. 10 éve. Sosem izzadtam bele, kellemes puha, sima tapintású, sosem vennék mást.
63. fincsi5 (válaszként erre: 62. - Emagdi)
2015. jan. 17. 20:13

Akkor ez nem zavart, ( fiatalság ? )

De a kíni cuccok rosszak is, meg ott még a munkakörülmények is milyenek , nem ?


" kézműves darabok " ...jó!

62. emagdi (válaszként erre: 61. - Fincsi5)
2015. jan. 17. 19:57

elhiszem, végül is ezek egyedi kézműves darabok. biztos megcsinálják jól.


csak maga a tudat furcsa, hogy a böriből jött :)))

61. fincsi5 (válaszként erre: 60. - Emagdi)
2015. jan. 17. 19:54

DDD nem! D de bizisten nagyon jó volt.


A családban meg valaki bútort vett olyat, amit szintén rabok készítettek. D Ott lehetett ellenőrzés, mert nagyon jól volt megcsinálva.

Az sem csíkos volt. DD

És, nem is volt egyszerű hozzájutni ilyenekhez!

60. emagdi (válaszként erre: 59. - Fincsi5)
2015. jan. 17. 19:50
de ugye nem csíkos volt? :))
59. fincsi5 (válaszként erre: 58. - Emagdi)
2015. jan. 17. 19:48

Nálunk nincs, csak kika. ott vesszük újabban, mert a yisk minősége leromlott.


De a legeslegjobbat tudod, hol vettük? Sátoraljaújhelyen, ott olyat árultak, amit a börtönben készítettek.

Kár, hogy már ott is munkanéküliség van.DD

58. emagdi (válaszként erre: 57. - Fincsi5)
2015. jan. 17. 18:19
én meg az ikeában veszem mindig az ágynemű huzatokat, mert hiába nem akarok venni, mindig van valami szép minta ami megtetszik, és akkor az "beugrik" a kosárba :)
57. fincsi5 (válaszként erre: 56. - Emagdi)
2015. jan. 17. 18:11

a spárban is szokott lenni, de nem tudom milyen minőség. :))

De mi a Naturland 100% pamutkreppet szeretjük.

56. emagdi (válaszként erre: 55. - Fincsi5)
2015. jan. 17. 18:05

olyat meg még én nem láttam :) de ott biztos külön van a takaró is, meg még pluszban a lepedő.

de azért szerintem ritka az olyan, amihez lepedő is van, az már nagyon speckó lehet:)


a kétszemélyes garnitúra pedig általában abban különbözik az egyszemélyestől, hogy abban egy takaró van (nagyméretű). aki külön takarósat szeretne, az vesz két egyszemélyes garnitúrát. :)

55. fincsi5 (válaszként erre: 54. - Emagdi)
2015. jan. 17. 17:44
Nem tudtam, komoly! 7 darabosat már láttam, ahhoz egy lepedő van. :)
54. emagdi (válaszként erre: 52. - Fincsi5)
2015. jan. 17. 17:39

azért nem nehéz kitalálni mit tartalmaz egy 5db-os két személyes ágyneműhuzat garnitúra:)

2 nagypárna huzat, 2 kispárna huzat, 1 takaróhuzat

53. timycat (válaszként erre: 2. - Dd4fac34d4)
2015. jan. 17. 17:12

Vannak 100% pamut huzataim, sosem vasalom őket. Szerintem nem is kell, lehet nagyon ügyesen teregetek.

8-12000-,Ft között szoktam ágyneműre költeni. Szatén, frottírt, flanelt én sem szeretem. Van vagy 30 ágynemű garnitúránk, gyűjtöm, mármint ezt is, és egyiket sem vasalom mégis jól néznek ki.

Régen vasaltam, mert volt "mindent vasalós időszakom", de optikailag nincs különbség hogy akkor és most hogy néz ki felhúzva az ágyneműnk. Most időhiányból eredő leszäromság van, idegen meg ne tapperolja azt a cuccot amibe a "habtestem" teszem így a vasaltatás nálam nem opció.

52. fincsi5 (válaszként erre: 50. - Dd4fac34d4)
2015. jan. 17. 16:34

Miért csak ennyi? Jó téma volt.

Megírod, az 5 darab mit tartalmaz?

51. andi6020 (válaszként erre: 50. - Dd4fac34d4)
2015. jan. 17. 15:17
Ő nem szokott gúnyolódni. Nem az a fajta.
50. dd4fac34d4 (válaszként erre: 48. - Fincsi5)
2015. jan. 17. 14:57

Lehet, hogy ezt gúnyolódásnak szántad, ám legyen! Mi úgy véljük egy öt darabos finom pamutszatén ágyhuzatért ha nem is kevés, de nem is irreálisan sok a 16-17 ezer forint, amit általában kérnek érte, mégha vasalni is kell egy kicsit. (Nem annyira, mint a vászon jellegű pamutokat.)

És ma tudtam meg, hogy a bolt, ahol ezt vettük, most 20 százalékkal akciózza ezt a terméket, így veszek még belőle.

Aztán majd elkezdek kutakodni német web-áruházaknál nem vasalandó, magas pamuttartalmú kevert anyagú ágyhuzatok után. Ennyi.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook