Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol lehet nem Magyarországon kevés pénzből egy darabig minimum elélni? fórum

Hol lehet nem Magyarországon kevés pénzből egy darabig minimum elélni? (beszélgetős fórum)

1 2 3
63. 3a1b8fffde (válaszként erre: 54. - Ujlany)
2012. nov. 11. 07:42

Én is kaptam hideget,meleget egyaránt.Volt olyan munkahelyem,ahol a tenyerükön hordoztak,de megfordultam olyan kollégák között is,ahol nap,mint nap hallgatnom kellett: "kut hongaar".Eleinte nehéz volt ezt elfogadni,de hamar túltettem magam rajta.

Mióta szakmunkát végzek jobban befogadtak,de mindig is külföldi leszek a számukra.Viszont a "külföldi maradok érzés",és a fizetés nincs egyenes arányban!:)Végül is a megélhetés miatt jönnek ide a "balkánról" az emberek.

62. Naadira (válaszként erre: 4. - 07c4794583)
2012. nov. 10. 21:11
Románia???Nagyon tévedsz!!
2011. okt. 16. 22:10
Ponyvaregény
60. ujlany (válaszként erre: 58. - Hné80)
2011. okt. 16. 21:59

Jo, hat en em a munkaltatomrol beszelek.

Persze, hogy megbecsulnek, azert dolgozom naluk mar tobb mint 12 eve.

En az elfogadasrol beszeltem. Az meg attol fugg, hogy eppen hova erkezik az ember. A deli reszen (foleg falukban nehezebb), ugyanakkor pl. Amszterdamban ez termeszetesen nem ugy.

59. ujlany (válaszként erre: 57. - Ami.)
2011. okt. 16. 21:58
Persze, hogy elfogadtak, nincs mar semmi gond. :-)
58. Hné80 (válaszként erre: 56. - Ujlany)
2011. okt. 16. 20:11
Férjem is több, mint 10 évet élt kint, de ilyen bánásmódot nem tapasztalt, sőt.... sokkal jobban megbecsülték!!!! Mai napig tartja az ex főnökével a kapcsolatot és esetleg itt vannak Magyarországon, akkor össze is szoktak futni :)
57. Ami.
2011. okt. 16. 19:18
És még mindig,vagy már el,és befogadtak?
56. ujlany (válaszként erre: 55. - Ami.)
2011. okt. 16. 16:54

en?

En Hollandiaban az elmult 12-13 evben. De nem ennyit, ennel sokkal tobbet elviseltem.

De kibirtam, nem bantam meg,sokkal jobb itt kint az elet.

55. Ami.
2011. okt. 16. 16:49
Te hol élted át ezt a bánásmódot?
54. ujlany (válaszként erre: 51. - 4b724ddbc4)
2011. okt. 16. 16:38

hat esetleg irany pl. Hollandia. A facebookon talalsz egy csoportot, ott kerdezoskodj, hogy eppen merrefele tud valaki valami munkat.

Viszont egy jotanacs:Az olyan dolgokat, hogy igazsagtalansag, meg osszehasonlitgatas felejtsd el, ha kulfoldon akarod megvetni a labadat, mert kulfoldon annyi "igazasagtalansaggal" fogsz talalkozni, hogy naponta lesz okod sirni. Egy jodarabig te leszel a Kelet - Europabol jott (ne vard, hogy megjegyezzek az allampolgarsagod, leginkabb az vesodik az agyukba, hogy "balkan"), vagyis eggyel tobb ehes szaj, aki az orszag elonyei miatt jott. Es nem, nem lesznek veled igazsagosak, mert te mindig kulfoldi maradsz.

De ha ezeket felre tudod tenni, akkor megtalalhatod a szamitasodat!

2011. okt. 16. 16:37
Szoc.munkát végeztem. Adminisztratív munkát is csinálnék.Rengeteg szakma érdekel még (pénzügy-számvitel,pszichológus,neurológus,pszichiáter,matematikus,szociológus stb. ) Fizetés meg nem attól függ,hogy mennyit akarok hanem,hogy közalkalmazott leszek,köztisztviselő vagy mázlival civil szervezetnél vagy nonprofit helyen fogok dolgozni.Ha felvesznek valahova.De ha felvesznek is csak érettségi bérért főiskolai tudással (főleg a fővárosban hirdetnek munkát de ott meg egy pályakezdő érettségizett bére de még a főiskolai végzettségűé is szűken elég)
52. Ami.
2011. okt. 16. 15:44

Milyen munkát szeretnél itthon,s milyen fizuval?Mi az amire azt mondod h elégedett vagy?

Olyan helyre menj,ahol tudod hasznosítani a nyelveket amiket tudsz,könnyebbség ha tudsz kommunikálni.

51. 4b724ddbc4 (válaszként erre: 42. - Kisj)
2011. okt. 16. 14:08
Sok országban sok mindenről pozitívabban állnak hozzá más a felfogás. Írtam ,hogy miért akarok kimenni.Amúgy meg nem érdekel. Lehet vagy valószínű,hogy itt soha nem találok munkát. Fősulin én voltam a legjobb kivéve szakdogát meg a záróvizsgát (utóbbinál szinte mindenki az enyémből tanult és olyan is lett). Soha nem szórakoztam csak tanultam. Igazságtalanság,hogy aki lógott,puskázott,hazudott ill.rávett másokat arra ,egyáltalán nem érdekelte. Van munkája (lehet már otthon sem él,külföldön van),nyelvvizsgája stb. Nekem meg vannak jó eredményeim,suli alatt is és most is önkénteskedek és semmi.
2011. okt. 16. 14:02
Bolíviában például napi 10 dolcsi tokkal-vonóval egy nap + nők, utóbbi ha a hazai viszonyokhoz hasonló az ellátás, akkor még egyszer annyi:)
49. 4b724ddbc4 (válaszként erre: 46. - Zoknis kacsa)
2011. okt. 16. 14:00
Angolul (bár ,mint magyarul a kommunikálni kicsit bátortalanul kommunikálok),egy kicsit svédül (félévet voltam kint (2010.január közepétől június elejéig de azóta nem sokat foglalkoztam vele)
48. tixtina (válaszként erre: 46. - Zoknis kacsa)
2011. okt. 16. 12:58

Na,igen.:DD


Az utazás költségeiből is lehet ám faragni.

Nem feltétlenül kell repcsivel menni.

Pl. nekem van egy ismerősöm,aki nemzetközi fuvarozó.

Szállít kelet Ázsiába is.Sztem meg lehet beszélni egy fuvarozóval,hogy vigye ki.

Ez csak egy ötlet volt.

Jó,napokat utazik-de mégsem 300 ezer-vagy ki tudja mennyi oda egy légi út.


Személy szerint a hideg télen elutaznék melegebb égtájra,csak az iskola miatt nem lehet.:oo

47. gabilive (válaszként erre: 4. - 07c4794583)
2011. okt. 16. 12:58
Románia??? Ott élek(határ mellett),és nagyjából ugyanannyiba kerül minden,mint Magyarországon.
46. zoknis kacsa (válaszként erre: 45. - Tixtina)
2011. okt. 16. 12:54

jó dolog:)

*Anyu is akart menni, de aztán nem jött össze...


Elárulhatta volna a topiknyitó, hogy milyen nyelven beszél :)

45. tixtina (válaszként erre: 44. - Zoknis kacsa)
2011. okt. 16. 12:45
Nekem van egy ismerősöm,aki minden évben szeptemberben utazik,és márciusig kint van-fillérekből kijön-bár neki van pénze:DDD
44. zoknis kacsa (válaszként erre: 11. - Tixtina)
2011. okt. 16. 12:41
Anyukám barátnöje 3 hónapig élt Taiföldön ugyanannyi ,mint otthon. + a repcsijegy:)
2011. okt. 16. 12:39
jó időben a híd alatt egy sátorba... addig ki lehet adni a lakást:) Tiszta spórolás:D
42. kisj
2011. okt. 16. 12:36

Kedves fórumindító.

Ha egy idő után még abban a nagyon olcsó megélhetésű országban is elfogy a pénz, akkor hogyan tovább?

41. andi6020 (válaszként erre: 25. - Ujlany)
2011. okt. 16. 08:16

Ez az oldal szerint Thaiföldön, Chilében, Kolumbiában is drágább az élet, mint BPesten.

Viszont:

Quito (Ecuador)-21%

India (Jaipur) -31%

Karachi (Pakistan) -35%

Kathmandu (Nepal)-39%

2011. okt. 16. 01:11
De azert szerintem azt is bele kell szamitani, hogy mennyibe kerul odajutni... Illetve nem lenne rossz egy olyan hely ahol munkat is tudnal vallalni, hogy ne eld fel teljesen a penzed... Egyebkent en Moldovarol tudom, hogy nagyon nagyon olcso hely!!
39. arrival (válaszként erre: 37. - Hné80)
2011. okt. 16. 01:00
India hatalmas ország, a világ legnépesebbje, még otthon sem lehet összehasonlítani egy kis falut Pesttel. Hét még ott. Még nem voltam, de Londonban élek ahol kismillió indiai van, munkatársak, barátok, az egész országból,így van fogalma. Érdekességképp az egyik volt kolléganőm mondta, hogy egy évet kell itt dolgoznia (és semmi extra munka csak kávézói eladó), és a pénzből hatalmas "palotát" vesz otthon.
2011. okt. 16. 00:56

http://eviaroundtheworld(pont)blogspot(pont)com/


Az ilyen utazásokkor nem ahhoz kell viszonyítani, hogy otthon az utazási irodák mennyiért adnak ilyen utakat.

Annak század részéből lehet utakat szervezni saját magadnak.


Én pl. Magyar pénzben 6000 ft-ért elmentem Londonból Skóciába 3 napra- és ebben minden benne van. Utazási irodával egy nullát hozzá lehet írni.

37. Hné80 (válaszként erre: 36. - Arrival)
2011. okt. 16. 00:54
Voltál ott kint? Én tudom mennyiből jött ki a kaja SAJNOS férjem ismét megy Indiába december 25-én... tudna mesélni mi van ott...
36. arrival (válaszként erre: 35. - Hné80)
2011. okt. 16. 00:52

Fillérekből megvan a kaja!


Egyébként ha érdekel valakit ajánlok egy nyilvános blogot, két lány ázsiai körútjáról szól, és nagyon jól leírják mennyi az annyi.

35. Hné80
2011. okt. 16. 00:48
Indiában a kaja is ugyanannyi, mint nálunk + kifizeted az oltásokat és asszem vízum is kell...
34. arrival (válaszként erre: 30. - Ujlany)
2011. okt. 16. 00:47

Szállások magyar pénzben napi 1000 Ft körül vannak, és az már jó hotelnek számít.

Na, de azért ami ott jónak számít, az nekünk még mindig nagyon minimum.Ott nincs összkomfort meg ilyenek.

Én pl. nem bírnám fél évig az tuti. Max 2 hétig.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook