Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol lehet munkát találni? fórum

Hol lehet munkát találni? (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hol lehet munkát találni?

1 2 3 4 5 6
24. jozsi.38 (válaszként erre: 23. - Sirga)
2018. febr. 9. 17:58
nekem ez leginkább a magas lóról beszélés alap esete. De minimum nem gondol bele, hogy más szeretne dolgozni, de olyan feltételei vannak az életében, amivel egy-egy munkahely nem egyeztethető össze
23. Sirga (válaszként erre: 1. - Bionet58)
2018. febr. 9. 17:40
Azért ez a "büdös a munka"-hozzáállás igen bántó!
22. unom (válaszként erre: 20. - Kristo_f)
2018. febr. 9. 15:24

Ez nem igaz, hogy csak Mészáros biztosít szállást.

Rengeteg olyan gyári munka van, ahol ingyenes szállást biztosítanak.

Keress rá: operátori munka, ingyenes szállás.

21. jozsi.38 (válaszként erre: 20. - Kristo_f)
2018. febr. 9. 15:20

Azért megnéznék egy mondjuk ôtvenes nőt ahogy napi szintén bútorokat hurcol : P

Én elismerem hogy rengeteg fizikai munka van, de jó lenne ha legalább egy részleg lenne ahol van részmunkaidő és nem hatkor kell kezdeni. Na ilyen nincs, kábé sehol, és a HR-es űgy néz ràd mint egy ufora

2018. febr. 9. 15:11

Lehet hogy rosszul tételezem fel, de itt mindenki irodai munkát keres?

A műszaki/fizikai vonal tele álláshirdetésekkel


Jóbarátom költöztetéssel is foglalkozott sokáig, mostanság feladta, nem lehetett megbizható embereket találni


Nagy a munkanélküliség a keleti megyékben/is/ a közmunka ellenére

Beszélgetésekböl kitűnik, hogy nagyvárosba nem tud költözni mert nem tudja kifizetni az albérletet

Azt meg csak Mészáros kaliberű vállalkozók engedhetik meg, hogy munkásszállást is biztositanak ingázóknak.

19. PöttyösPanka (válaszként erre: 16. - C61ac18309)
2018. febr. 9. 13:39
Az nem a te kudarcod, ha nem vesznek fel valahova. Vagy nem neked való az állás, vagy nem ismerik fel a képességeidet. De van ilyen, ne vedd magadra.
18. Epresturmix (válaszként erre: 16. - C61ac18309)
2018. febr. 9. 13:35

Sajnos én is így voltam vele. Ugyanaz a cipő! Költözés, a régi munkahelyemen felmondtam stb...

De ne add fel! Fogsz te is találni munkát. Én egy hónapig kerestem.

17. Epresturmix (válaszként erre: 5. - Hpetra22)
2018. febr. 9. 13:33
Valóban nem. Viszont én magamat annak tartom, amikor másnál kell kilincselnem munkáért.
16. c61ac18309 (válaszként erre: 14. - PöttyösPanka)
2018. febr. 9. 13:15
Igen sajnos nincs ismerősöm. Mint említettem költözés miatt adtam fel a munkahelyemet. Bíztam magamban, hogy ha eddig ennyi időt ledolgoztam becsülettel, akkor sikerül egy nagyobb városban is mihamarabb találni. Most ebbe eddig csalódtam. De természetesen igyekszem mindent megtenni ezért, hogy újra dolgozhassak. A következő lépés igen ez lesz, saját magam viszem be a munkáltatónak az önéletrajzomat. Csak félek a kudarcoktól, az elutasításoktól...
15. c61ac18309 (válaszként erre: 7. - Jozsi.38)
2018. febr. 9. 13:10

Kedves Józsi !


Már nincs védett kor. Ez a tv. már nem létezik. Bármikor felmondhatnak, a kor nem számít.

14. PöttyösPanka (válaszként erre: 10. - C61ac18309)
2018. febr. 9. 12:36
Ha van szimpatikus cég a közelben, vihetsz be önéletrajzot akkor is, ha nincs álláshirdetésük. Egy próbát megér.
13. PöttyösPanka (válaszként erre: 9. - Bionet58)
2018. febr. 9. 12:31
Pont így halászták el most az egyik kollégámat. Régebben kilépett kolléga ajánlotta az új munkahelyén, és ezért 120000Ft-ot kap.
12. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - Bionet58)
2018. febr. 9. 12:28

Teljesen egyetértek a leírtakkal! Nagyon igaz, hogy nem szabad megállni az első kudarc után, hanem nyitottnak kell maradni és minden lehetőségnek utána kell járni.

Ha valaki azt mondja, hogy neki nem kell a segítség, az azt kockáztatja, hogy amikor tényleg megpróbált mindent és mindenünnen kirostálták, majd akkor sem kap segítséget, hiszen ki szeretne segíteni egy magától elszállt és túlzottal magabiztos embernek?! Akkor az intézze az életét, ahogy bírja. Én azt mondom, okos ember minden tanácsot meghallgat, és magának összerakja a mozaikot, aztán úgy dönt, ahogy ő a legjobbnak látja. Az tény, hogy nagyon sok jónak mondott hely, szinte bizalmi állás. Ha valaki ajánló akad, annak nagyobb az esélye. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy ő magának aztán nincs szüksége a bizonyításra. Ugyanis bejutni egy dolog. Megmaradni, az egy másik. Aki segítő, az a legtöbbször nem vár el élethosszig tartó hálát, elég az az öröm neki, hogy segíteni tudott. Aki pedig a segítséget kapta, igyekezzen méltó lenni a segítőjéhez és tegye oda magát a munkába, bizonyítson, hogy ő valóban megérdemli az állást és nem csupán valakinek az ajánlottja. Ilyen egyszerű, ill ilyen nehéz ma jó állást találni. A jó állás nemcsak jó fizetést jelent, hanem egy jó csapatot is. A kezdőknek mindig is nehéz volt, megszokni a rendszeres teljesítést, lépést tartani az idősebbekkel és ami lényeges, megtanulni elfogadni a kritikát. Csak az nem hibázik, aki nem dolgozik, szokták mondani. De nem árt folyamatosan a hibátlanságra törekedni.

11. c61ac18309 (válaszként erre: 7. - Jozsi.38)
2018. febr. 9. 12:15
Sajnos tudom. Ezért is írtam. Minden kornak meg van a munkaadó részéről valami hátrányod legtöbb esetben. Gyerekek gond, gyakorlat hiánya gond, idős lettél gond...
10. c61ac18309 (válaszként erre: 8. - Bionet58)
2018. febr. 9. 12:13
Értem én mit szeretnél jelezni. De ha ez meg a van, egy jó önéletrajz, kísérő levél az kevés. A közvetlen eljuttatás azért is kivitelezhetetlen legtöbb esetben, mivel nem közvetlenül a cég hirdet. Így nem tudod pontosan a cég címét sem. Közvetítő - ill. különböző állásportálokon - keresztül tudsz csak beadni pályázatot. Így a papír alapú beadás lehetetlen is. Kort már nem írok az önéletrajzba. Eddig beadottakban természetesen szerepeltettem az eltöltött időt. Na és akkor mit kell felsorolnom ha voltam olyan kitartó, hogy az elmúlt 35 évemet egy cégnél töltöttem el? Úgy tűnik ezzel már nem illik büszkélkedni.
9. bionet58 (válaszként erre: 4. - Epresturmix)
2018. febr. 9. 12:00
Félre értések végett, nem kezeskedés. Sok cég nem szeret felvenni abszolút ismeretlen embert. Ezért jutalmazzák az ott dolgozókat, ha ajánlanak új munkatársakat. Nem is kis összeggel. Van ahol 100000. Ft fölötti ez az összeg.
8. bionet58 (válaszként erre: 6. - C61ac18309)
2018. febr. 9. 11:57

Nem mindegy, hogyan ajánlod, kínálod magad. Vagyis, hogyan adod el a tudásod, az időd. Nagyon fontos az önéletrajz, a kísérő levél. Fontos, hogy ezek cégre, munkakörre szóljanak. Nem kell az önéletrajzban a kort feltüntetni. Az utolsó 12 - 15. év munkaviszony szerepeljen benne.

Ne azt várd, hogy visszajelentkezzenek. Írj pár napos időhatárt, amikor te keresed a munkáltatót. Úgy írd meg az önéletrajzod, motivációs levelet, hogy kitűnj. Ennek van egy rendkívül jó, a HR - esek, vezetők által is feltűnőnek, kitűnőnek tartott formája. Itt jelzem, nem a sablonos Europass az.

Lehetőleg papír formátumban is juttasd el, szépen dossziéba.

7. jozsi.38 (válaszként erre: 6. - C61ac18309)
2018. febr. 9. 11:29
Az a baj veled, hogy védett kor a léptél, és a munkaadók nem szívesen lesznek fel ezért. Velem meg az a baj, hogy van három gyerekem és egyedülàlló vagyok, vagyis a reggel 6 órai munka kezdés és a többműszakos munkarend nem nekem való. Évekig tartott, mire munkát találtam
6. c61ac18309 (válaszként erre: 1. - Bionet58)
2018. febr. 9. 11:05

Kedves Bionet !


Részben értek veled egyet."Van munka és sok embernek még sincs munka" Van munka de hol? Most én épp 35 év után abba helyzetbe vagyok, hogy elköltöztem gyerekeim közelébe, feladtam mindent. Esélyt láttam, hogy még tudok munkát találni. Sajnos itt vagyok munka nélkül. Számtalan munkahelyet megpályáztam. De még csak visszajelzéssel sem tisztel meg a kedves Munkaadó, hogy.......Nem lehetne kifogás a kisgyerek van..., nincs munkatapasztalata. Mindig dolgoztam, nem volt egy nap munkanélkülin sem 35 éven keresztül. Csak épp most elértem egy kort 55 évesen, ahol azt érzem, most viszont már a korom a kizáró ok. Nekem nem gondolnám "büdös" a munka. De a munka becsülete valóban nem az mint korábban. Egyes szakma nehéz igen. Igen oda kell magad tenned, de vajon arányban van-e a javadalmazással?

Tehát én 55 évesen keresek munkát, de kevés bizakodással, hogy épp ebből a korosztályból szivesen választanak a munkaadók.

5. hpetra22 (válaszként erre: 4. - Epresturmix)
2018. febr. 9. 10:16
Nem nyomi, aki segítség nélkül nem talál munkát. Az emberek különbözőek.
2018. febr. 9. 09:26
Mellesleg értem ne kezeskedjen senki. Majd én találok magamnak munkát. Nem vagyok annyira nyomi.
3. Epresturmix (válaszként erre: 2. - Hpetra22)
2018. febr. 9. 09:25

Csak éppen nincsen benne köszönet! 😁

Most voltam állásinterjún, ismerős által. Szerinte nekem ideális hely lett volna (ha nem nézett volna retardáltnak) de én a helyében ezt a helyet a legjobb szándékkal se ajánlottam volna senkinek.

2018. febr. 9. 09:21
Hát nekem is a tapasztalatom, hogy legkönnyebben ismerősökön keresztül lehet munkához jutni.
2018. febr. 9. 09:08
Van munka és sok embernek még sincs munkája. A munkaadók és a munkavállalók elmennek egymás mellett. Annak az embernek akinek van vállalkozása nagyon nehéz igazán jó, megbízható munkaerőt találni. A dolgozni akaró pedig úgy érzi, hogy jó munkát, munkahelyet nehéz találni.
Számtalan szakember velem együtt, meg úgy érezzük, hogy akármennyire nehéz, szomorú ezt kimondani: büdös a munka. Elvették már régen, hosszú évtizedekkel ezelőtt a munka becsületét, és még nem adták vissza.

Ugrás a teljes írásra: Hol lehet munkát találni?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook