Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol lehet munkát találni? fórum

Hol lehet munkát találni? (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hol lehet munkát találni?

1 2 3 4 5 6
114. Mezei Virág (válaszként erre: 110. - Ab61752c45)
2018. febr. 14. 11:15
Róka-fogta csuka...
113. ab61752c45 (válaszként erre: 111. - Mezei Virág)
2018. febr. 14. 11:14
ja,a lézeres.én nem olvastam a bibliát.nem volt igényem rá.én,mint ateista.
112. Mezei Virág (válaszként erre: 109. - PöttyösPanka)
2018. febr. 14. 11:13
:) Nagyon sok kellene belőle.
111. Mezei Virág (válaszként erre: 108. - Ab61752c45)
2018. febr. 14. 11:12

A mai fiatalok már nem is értik a Rokonokat.

A mai irodalmat kéne főleg tanítani, meg a korszerű élethez fontos dolgokat. Hogy ebben a világban tudjanak boldogulni.

Hogy munkát találjanak, a mai technikának az ismerete kell, nem a Bibliáé. Ezt is bárki forgathatja persze, de szabad idejében.

A lézeres mondta :)

110. ab61752c45 (válaszként erre: 107. - Mezei Virág)
2018. febr. 14. 11:10
hogy is tudna.potom pénzért adja el a házát,majd háromszorosáért vegyen egy másikat .egy kis hitel,aztán,mikor mégsem jön be,vándorolhat tovább.hátán a pereputtyal,ha van.
109. PöttyösPanka (válaszként erre: 107. - Mezei Virág)
2018. febr. 14. 11:08
Igen, magyar.
108. ab61752c45 (válaszként erre: 105. - Mezei Virág)
2018. febr. 14. 11:06
ezt ugyan nem tudom ,ki mondta,aki a legtöbbet kapta,ezt gondolom.én sem keresztény nem vagyok,rossz magyar sem,aki kilopja a másiknak a szemét.talán Márait kéne olvasni,nem a Rokonokat.
107. Mezei Virág (válaszként erre: 106. - PöttyösPanka)
2018. febr. 14. 11:03

Az emberek szempontjából ez nagyon jó dolog. Már csak az lenne jó, ha az ország sok területén lennének munkahelyek, ahol rendesen megfizetett embereket akarnának felvenni.Mert az azért nem jó megoldás, hogy a keleti térség kiürül, mert ott meg alig vannak munkahelyek. :(

Akinek már családja van, az nem biztos, hogy tud utazni, költözni.

A nők helyzete pedig most sem jó általában. Még!

Magyar cég a tiétek? Nem zavar ha nem, csak kíváncsi vagyok.

106. PöttyösPanka (válaszként erre: 103. - Mezei Virág)
2018. febr. 14. 10:58
Nálunk a szakembereket is nagyon keresik. Egy szerszámkészítő majdnem annyit keres, mint egy mérnök. De betanított munkásból is nagyon kevés van, oda is felvesznek azonnal bárkit.
105. Mezei Virág (válaszként erre: 104. - Ab61752c45)
2018. febr. 14. 10:43

Igen, ez nagyon rossz dolog a jövőre nézve is...

Egyik nagy emberünk ezt mondta:

"az oktatás LEGFONTOSABB szereplői az egyházi fenntartású intézmények, az oktatásnak pedig az lehet a legfőbb célja, hogy jó keresztényt és jó magyart neveljen a gyerekekből."

A tudás pedig le van tojva! :(

104. ab61752c45 (válaszként erre: 103. - Mezei Virág)
2018. febr. 14. 10:39
de azt mondják nem is kell.az okos emberek még kétségbe vonnának ezt-azt.az összeszerelésé a jövő.nálunk kétféle munkaelszámolás volt,az egyik a hivatalos,másik a földalatti.az emberek év végén megkapták a pénzüket,csak járulékfizetés,szja nélkül.
103. Mezei Virág (válaszként erre: 100. - PöttyösPanka)
2018. febr. 14. 10:33

Az nagyon jó, ha lesz esélyed később is. Nincs felsőfokú végzettségű emberekből túltengés Mo-n.

A többségnek pedig sokkal kevesebb az esélye.

A rossz munkatörvény miatt pedig az emberek nagyon kiszolgáltatottak. Ez is okozza a gondokat szerintem. Leginkább kisebb cégeknél.

102. ab61752c45 (válaszként erre: 101. - Mezei Virág)
2018. febr. 14. 10:33
én már nem megyek sehova.igaz fel sem vennének.lassan 70 leszek,hát azért él az ember,hogy egész életében dolgozzon?kivéve a házimunkát,mert azt amíg tudjuk,azt csináljuk.ha meg nem,hát nem.
101. Mezei Virág (válaszként erre: 99. - Ab61752c45)
2018. febr. 14. 10:28

Azzal a lehetőséggel kell élni, ami van.

40 évesen még támogatással tanultam intenzív informatikai ismereteket. (9 hónap). De 50 évesen az állam nem adott támogatást képzésre - senkinek...

Pedig ilyenkor is fontos lenne, mert 65 év lett a nyögdíj korhatára. Vagyis tanulni kell.

Eredetileg gépésztechnikus voltam, de kinyírták...

100. PöttyösPanka (válaszként erre: 96. - Mezei Virág)
2018. febr. 14. 10:23
Köszönöm a gratulációt :) Bennem is felmerült, hogy mennyire fog megváltozni a helyzetem, amikor vissza akarok térni a munkába, de nem aggódom, mivel a végzettségem megmarad, és mindigis keresett lesz. Ráadásul szerencsére olyan, hogy akár otthonról tudok dolgozni. Ha meg nem, gondolkodtam már rajta, milyen képzést kellene megcsinálnom, hogy olyan munkám lehessen, amiben nem hátráltat a gyermekesség, és van B terv. Mondjuk tudom, hogy én könnyen beszélek, mert lehetőségem volt tanulni, és keresett szakmát szereztem, de megdolgoztam érte.
99. ab61752c45 (válaszként erre: 96. - Mezei Virág)
2018. febr. 14. 10:19
mint mondtam a húgomból betanított munkás lett.pedig a közgazdaságin végzett.de hát szegény ember vízzel főz.mint majdnem leordította a fejemet egy ismerős nő a húsos autónál.mondom viccből,tán megkaptad a nyugdíjat,hogy ennyit költesz?hogy képzelem,neki nincs nyugdíja,hát bocsi,legalább tíz évvel néz ki idősebbnek,mint én.utána jutott eszembe olyan hét évvel fiatalabb lehet,a negyvenessel meg nem mehetett el,mert elküldték a postáról.de minden hibája ellenére az unokáját rendesen neveli,akit otthagyott az anyja.
98. Mezei Virág (válaszként erre: 97. - Ab61752c45)
2018. febr. 14. 10:14

Semmilyen, neki másféle átképzésre van szüksége.

Nem csak szakmunkásokra van azért szükség.

97. ab61752c45 (válaszként erre: 92. - Mezei Virág)
2018. febr. 14. 10:10
de egy könyvtárosból milyen kőműves lenne?vagy régészből villanyszerelő?
96. Mezei Virág (válaszként erre: 94. - PöttyösPanka)
2018. febr. 14. 10:09

Nem hangzott bunkón, én is ezt gondolom.

Jó lenne, ha jól működne a felnőttképzés-átképzés. Mert manapság ez fontos lenne, de sokaknak megfizethetetlen.

Bocs, hogy ezt mondom... De olvastam, hogy kismama vagy. (gratulálok, és jó egészséget nektek!)

Ha már kisgyerekes anyuka leszel, változhat az esélyed a munkaerő piacon. Nem is kicsit. Tudom, mert én meg nagymama vagyok.

Szóval az esélyek sok okból változóak...

95. Mezei Virág (válaszként erre: 93. - PöttyösPanka)
2018. febr. 14. 10:02

Igen. Ezt olyanoktól hallottam egyébként, akiket sok helyre nem vettek fel, mert nem volt gyakorlatuk. Így szereztek.

Én is tudom, hogy ez nem jó, de szerintem az egész felvételi rendszer úgy rossz, ahogy van. Sok HR-esnek fogalma sincs arról a munkákról, amire felvételiztet.

94. PöttyösPanka (válaszként erre: 92. - Mezei Virág)
2018. febr. 14. 10:00
Arra kell orientálódni, amit keresnek, és megfizetnek. Ha egyszerre vagy átlagos, és olyan munkára jelentkezel, amire minden átlagos ember beadja az önéletrajzát, ne csodálkozz, ha nem vesznek fel. Jah, hogy könnyű volt a könyvtárszakot elvégezni? Talán nem ez alapján kellett volna választani. Ez most bunkón hangzik, de sajnos ilyen a világ, és alkalmazkodni kell. Én sem önszántamból költöztem 200 km-t, hanem mert itt nem halok éhen.
93. PöttyösPanka (válaszként erre: 91. - Mezei Virág)
2018. febr. 14. 09:54
Azt írsz, amit akarsz. Max felvesznek, és egy hét után kivágnak, mert kiderül, hogy nincs meg az a kompetenciád, amit feltüntettél, és amire szükségük lenne.
92. Mezei Virág (válaszként erre: 88. - Bionet58)
2018. febr. 14. 09:43

Na de szakmunkásokból hiány van, persze, hogy felveszik hamar.

Könyvtáros, könyvelő, pénzügyes, irodai dolgozó, stb. - túljelentkezés van, itt sokkal jobban válogatnak.

91. Mezei Virág (válaszként erre: 90. - PöttyösPanka)
2018. febr. 14. 09:39

Az emberek többsége átlagos.

Egy önéletrajzba mindenki azt ír, amit akar...

Ha egy munkára sok jelentkező van, jobban szelektálnak.

Ha kevés a jelentkező, akkor meg nem biztos, hogy annyira fontos, mi is van abban az önéletrajzban.

90. PöttyösPanka (válaszként erre: 89. - _Berry_)
2018. febr. 14. 06:23
"Csak" a tudása és az érdemei. Lehet a tiéd a világ legjobb önéletrajza, ha nincs mögötte semmi. A semmit nehéz eladni. A jó bornak meg nem kell cégér, ahogy a mondás tartja. Ha te egy átlagos képességekkel rendelkező, átlagos munkavállaló vagy, akkor van nagy szükséged a nagyon jó önéletrajzra, hogy kitűnj a több tucat hasonló kvalitású jelentkező közül.
89. _Berry_ (válaszként erre: 88. - Bionet58)
2018. febr. 14. 01:58
Pont arra lettem volna kíváncsi, hogy milyenek azok az önéletrajzok, amik többek, de ezek szerint tulajdonképpen az említett ügyfelednek semmi különleges nem volt az önéletrajzában... csak az, amit a sablonok is javasolnak.
88. bionet58 (válaszként erre: 86. - _Berry_)
2018. febr. 13. 17:42

Van egy ügyfelem, aki cégen belül szeretne változtatni. DE olyan jó munkaerő, hogy nem akarják átengedni a másik osztálynak. NA ilyen munkaerő nélkülönözhetetlen.

Az önéletrajza alapján kattra felvették, mert a régi munkahelyén elért eredmények szerepeltek benne. Konkrétumokkal, számokkal, referenciákkal.

A kísérő levelében pedig az, hogy mit nyer vele a cég ha felveszik.

Az illető jóval 50. feletti, szakmunkás ember.

87. Mezei Virág (válaszként erre: 86. - _Berry_)
2018. febr. 13. 09:37

Így van. De hát tudod, a kifogásgyár... :(

Kíváncsi vagyok, ő el tudna - e helyezkedni a mai világban.

1.8 millió inaktív van állítólag.

86. _Berry_ (válaszként erre: 55. - Bionet58)
2018. febr. 13. 01:31
Bocs, de ez az aki keres, az talál, ugyanolyan irritáló, mint a büdös munka. Ha fővárosi, vagy nagyobb városi ember vagy, akkor kicsit szét kellene nézned más vidékeken is, mert azokon nem azért van sok munkanélküli, mert senki nem akar dolgozni, hanem, mert nincs munka. Egy család esetén nem biztos, hogy ha 1 kereset van, akkor megéri, hogy a munkanélküli cstag elmenjen egy másik városba, mert a keresett pénz meg lehet, hogy elmegy az albérletre, közlekedésre. Egyébként is az ilyen kényszer élet előbb-utóbb nem élet, így aztán betegségekhez vezet.
85. Mezei Virág (válaszként erre: 84. - Kleeri)
2018. febr. 12. 20:03

Változik a világ.

De tök mindegy. Amikor ilyen önéletrajzok alapján hívják be és veszik fel az embereket, jó nagy lutri. Sokan nem maradnak ott a cégeknél, és hívják be a következőt. Nagy a fluktuáció. Sosem értettem, ez mire és kinek jó. Persze ez akkor volt így, mikor sok embernek nem volt munkahelye. Most, hogy sikerült elüldözni őket, sok helyen örülnének a jelentkezőknek.A java már rég nincs itthon :(

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook