Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 50 évesen lehet munkát találni? fórum

50 évesen lehet munkát találni? (beszélgetős fórum)


1 2
48. cullinan (válaszként erre: 46. - Fiúsmami)
2014. máj. 6. 12:21

Köszönöm, nem szabad feladnom, de a pánik már eluralkodik rajtam néha:(

Igen, én sem vagyok egy ugrálós tipus, egy két munkahelyem volt, az egyiket költözés miatt hagytam ott, a legutolsó pedig létszámleépités miatt szünt meg.

A fiatalok könnyebben váltanak, nem is veszik olyan komolyan a munkát, mégis ők kellenek mindenhova.

47. cullinan (válaszként erre: 45. - A0c1361e44)
2014. máj. 6. 12:18

Becsülendő, és ügyes voltál.

sajnos én már lekéstem, amit most nagyon bánok, mert anno még lehetőségem is lett volna tanulni(anyagi)

De a három gyerek mellett nem igazán volt időm másra, nem is tudtam, hogy valaha majd mennyire nagy szükségem lenne rá.

Régebben minden könnyebb volt!

A hátszél, na az nagyon fontos álláskereséskor!

2014. máj. 5. 23:09
Sok sikert ,biztos nem lesz könnyű de ha nem adod fel egy két kudarc után biztos találsz,kérdés milyen bérért.Szomorú,annak idején mikor anyámék fiatalok voltak ,bár szegénnyek voltak de azért volt munka.Nem volt ilyen nehéz találni.A régi öregek nagy része egy helyen dolgozta le az életét.
45. a0c1361e44 (válaszként erre: 44. - Cullinan)
2014. máj. 5. 21:39

Igen, van diplomám és nyelvvizsgám is, és sok-sok év tapasztalatom.

És nem azért! Én család mellett csináltam ezt mind. Én elsőre szakmunkásba jártam, majd középiskolába, az érettségi előtt szültem, és már gyerek, férj és munka mellett jártam főiskolára, illetve nyelvet is ekkor tanultam.


És emellett nem tagadom, de hátszelem is volt. A volt főnökömnek munkatárs kellett és engem ajánlottak neki, de ehhez 2 évet munkanélkül kellett lennem.


És ahhoz képest, amit csinálok, keveset keresek.

44. cullinan (válaszként erre: 43. - A0c1361e44)
2014. máj. 5. 20:48

akkor neked nagy szerencséd volt,hogy találtál, és ilyen jó keresed van!!

Gondolom, van felsőfoku végzettséged, és idegen nyelvet is beszélsz.

Sajnos anno nekem jöttek a gyerekek, és szinte egyedül neveltem tanittattam Őket, igy magamra nem volt időm.

Azt gondolom, egy nő, egy anya, nem tud anyaként is és karrier épitésben is maximálisan teljesiteni.

Sajnos nekem a karrier elmaradt, és most ennek iszom a levét, se nyelv tudás, se felsőfoku végzettség!!

43. a0c1361e44 (válaszként erre: 42. - Cullinan)
2014. máj. 5. 17:58

Félre értesz!

Én pont azt mondom, amit te. Nehéz állás találni, én 2 évig voltam munkanélküli, még mindig nyögöm azt az időszakot.


220 ezer nettó alatt azért nem megyek el dolgozni, mert van állásom, ha nem lenne én is bármennyiért elmennék, ahogy mentem is. Nem érdekelt, hogy közöm nincs ahhoz a munkához, hogy nehéz, stb. Csináltam, mert más nem volt.

2014. máj. 5. 14:56

Csak pislogok, és irigykedem, milyen jól kerestek:)

Én már nagyon el vagyok keseredve:((

52 éves vagyok, és fél éve keresek munkát, de még visszajelzést se nagyon kaptam sehonnan.

Soha nem voltam ilyen helyzetben, és amikor dolgoztam,mindig azt vallottam, csak az nem dolgozik, aki nem akar.

Már visszavonom, és megértem, milyen nehéz találni munkát.

Amit nagy hátránynak érzek, az a korom, és hogy nem tudok sajnos idegen nyelvet.

Ugye anno csak az oroszt nyomták nekünk,aztán neveltem a három gyerekem szinte egyedül, és volt mindig munkám, de csak éppen annyi, hogy a kaja és a lakás fedezve volt.

Zálogházba dolgoztam becsüsként, de egyik napról a másikra felmondtak 6 év után létszám leépités miatt.

Most itt vagyok munka és pénz nélkül már a 6. hónapja, és nem azt nézem, hogy 220 000 nettó alatt nem megyek el, hanem bármilyen munkának örülnék, akár mennyi pénzért, mert a jövőhónapban már nem tudom hogy fizetem a csekkeket.

Európai üzleti asszisztens OKJ-s végzettséggel, marketing szakoklevéllel, közgazdasági érettségivel egy becsületes dolgozni akaró fiatalos 50 éves nő nem kell sehova:(

Szomoru valóság!

"Pesti szinházba keresünk ruhatárost, jegykezelőt 18-30 éves korig" Na, ezen kiakadtam!!!!

Régen legalább a jegyszedők idős nénik voltak,ma már oda sem kell, csak a fiatal!

41. a0c1361e44 (válaszként erre: 40. - Mmacus)
2014. máj. 2. 14:49

Akkor megfizetnek téged:)


Én egyébként gondolkodok köztisztviselői álláson, mert a korom is meg van, a végzettségem is, így nem keresnék rosszul.

40. mmacus (válaszként erre: 39. - A0c1361e44)
2014. máj. 2. 12:00
220 nettó alatt nekem is rossz lenne:)
39. a0c1361e44 (válaszként erre: 38. - Mmacus)
2014. máj. 2. 08:56

De most gondolj bele! Akkor sem kívülről mentél, hiszen egy másik városban ugyan az a szervezet valahol.

Hát persze, hogy téged vesznek fel és nem egy olyat, akinek bár meg van a végzettsége, mint neked, de nem ilyen helyen dolgozik.


Nem tudom neked mi a nem rossz. Nekem 220 ezer nettó alatt rossz a fizetés, az e fölötti pedig jó, feltéve, ha több tízezerrel felette van.

38. mmacus (válaszként erre: 37. - A0c1361e44)
2014. máj. 2. 08:48

Nem szervezeten beül váltottam, tehát mintha "kintről" mentem volna. Ráadásul teljesen más városba.

Nálunk annak, akinek nem szakirányú a végzettsége, valóban kevés a bére, hiába diplomás, mert azt nem ismerik el. Egyébként nem rossz, elég tisztességes pótlék megy az alapilletményre.

37. a0c1361e44 (válaszként erre: 36. - Mmacus)
2014. máj. 2. 08:43

Erre azt kell mondanom, hogy így könnyű!


Próbálnád meg kintről ugyan ezt, ugyan ezzel a végzettséggel.

Meglepődnél.

36. mmacus (válaszként erre: 34. - A0c1361e44)
2014. máj. 2. 08:42
Nem, előzőleg közalkalmazott voltam. Kevesebb bruttóval, mint a mostani nettóm.
35. a0c1361e44 (válaszként erre: 34. - A0c1361e44)
2014. máj. 2. 08:39

És persze nincs mindenkinek diplomája sem, nyelvtudása sem, stb.


És igen mondhatjuk, hogy miért nem tett azért, hogy legyen, de ez igazságtalan lenne.

34. a0c1361e44 (válaszként erre: 32. - Mmacus)
2014. máj. 2. 08:38

És mi voltál előtte? Akkor is kormánytisztviselő?


Van akinek könnyen megy, de van akinek nehezen.


Hiába a megfelelő végzettség.


Egy idősek vagyunk. Nekem van állásom, de időnként körbenézek, hogy milyen lehetőségeim vannak.


Múlt évben elküldtem 4 helyre a jelentkezésemet, mind a 4 helyről felhívtak és mehettem interjúra, de a fizetés jóval kevesebb volt, mint a jelenlegi, így nem váltottam.


Idén is próbálkoztam már, de idén még senki nem hívott fel. Pedig nem lettem rosszabb. Igaz, még csak néhány hete küldtem el a jelentkezésemet.

Nekem pl. egy kormánytisztviselői állás nem lenne jó, mert a fizetés kevés.


Egy 50 évesnek sokkal nehezebb a helyzete, ha nincs olyan kapcsolata, ami segíti a munkavállalását, ráadásul legtöbb helyen minimálbér körüli fizetés van, ami persze a 0-nál több, de valószínűleg nem az idősebbeket választják ki a munkaadók. Ja, és nem is fiatalokat.

33. mmacus (válaszként erre: 32. - Mmacus)
2014. máj. 2. 08:29
*megfelelő végzettséggel helyett megfelelő fizetéssel
32. mmacus (válaszként erre: 31. - A0c1361e44)
2014. máj. 2. 08:28
Kormánytisztviselő vagyok, a diplomás végzettségnek és 30 év munkaviszonynak megfelelő végzettséggel. Vezető főtanácsos, pénzügyi referens.
31. a0c1361e44 (válaszként erre: 30. - Mmacus)
2014. máj. 2. 08:27
Nem tudom milyen munkát találtál 1 hét alatt, és milyen fizetéssel...
30. mmacus
2014. máj. 2. 08:23
Én 46 évesen váltottam, egy hét alatt sikerült munkahelyet találni.
2014. máj. 2. 07:55
gondolom nem konnyu.
2014. márc. 4. 13:01
Én Pécsen szeretnék 50 évesen munkát találni!
27. Lady Avalon (válaszként erre: 26. - Gumee)
2013. nov. 2. 07:13
Megnéztem az általad ajánlott oldalt. Most 37.500 feltöltött önéletrajz van rajta. Nem rossz! Legalábbis egy munkaadónak, ha böngészni szeretne a húsboltban. Egy munkavállaló, aki egy átlagos önéletrajzot tölt fel, pár hónap után akár láthatatlan emberként is elhelyezkedhet.
26. Gumee
2013. okt. 19. 20:43

vmp.munka.hu

Ide lehet önéletrajzot feltölteni, és keresgélni az állások között. Hivatalos szerv csinálja, tehát maximálisan megbízható.

2012. jan. 17. 13:41

Lehet.Pont ma írtam egy régi ismerősnek, hogy a tavasszal külföldre akartam szökni:) de a külhon jött el hozzám.

Számtalan melót találtam a Troviton és bizony számítógép, skype meg egy húsz eurós egyenleg és otthonról nyomtam a marketinget, közvéleménykutatást meg az autókölcsönzőt.

Igaz nyáron nyelvvizsgát tettem, tehát beszélem a nyelvet ami kellett a pozíció megszerzéséhez, de csak magyarul telefonálgattam magyar ügyfeleknek.

Angol munkáltató, távmunka és korrektül fizettek.

Magyarokkal ne is kezdj ha kinti távmelót kínálnak, mert lehúznak.

Lehet, itthon is...

2012. jan. 17. 09:24
De ma felhúzom magam, és beregisztrálok mindenhová, hirdetést feladni. Elég volt az ígéretekből.
2012. jan. 17. 09:22
kb úgy mint 26 évesen....:(
2012. jan. 17. 09:21
Attól függ milyet, deszerintem elég nehéz, viszont nem lehetetlen.
21. e1ba0e35af (válaszként erre: 16. - Xfaktor)
2012. jan. 16. 07:45
Nem szeretnélek elkeseríteni,az ország nyugati részén sem kellenek az ötvenes nők...,semmi más dolgom nem lenne,mint,hogy dolgozzak,nincsenek gyerekek,nem vagyok beteges, a koromhoz képest jól nézek ki.Életemben kétszer váltottam munkahelyet,azt is csak azért,mert megszüntek.
2012. jan. 16. 07:36
Hát..... nem egyszerű az biztos.
19. a0c1361e44 (válaszként erre: 12. - Xfaktor)
2012. jan. 16. 06:29

Ezt én sem értem. Azért legalább megnézhetnének, nem?

A férjem 55 éves, de 45-nek néz ki, de persze ez csak akkor derül ki ha látják, de erre nincs esélye.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook