Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol érdemesebb használt autót venni?Magánszemélytől vagy autópiacon? fórum

Hol érdemesebb használt autót venni?Magánszemélytől vagy autópiacon? (tudásbázis kérdés)

2011. júl. 22. 15:00
ugyanaz, mert az autópiacon is magánszemélyek árulják az autójukat:)
2011. júl. 22. 14:33
Köszi!! :)
19. reload (válaszként erre: 18. - Böbusz)
2011. júl. 22. 14:15
Nincs. Az újfajta adás-vételi aláírásával egy időpontban aláírod a jármű okmányainak átvételét és a szerződés hatályba lépésének dátumát is. Onnantól kezdve megvetted, tied.
2011. júl. 22. 13:45

Ha magánszemélytől veszek kocsit, adás-vételi aláírása után van garanciavállalás, vagy ilyesmi?

Pl. hogy 3 napon belül ha a vásárló eláll a vásárlástól, akkor visszakerül az autó és a pénzt is vissza kell adni???

2010. máj. 22. 09:03
Remélem sikerül jó autót kifognotok, ami márkában, színben, évjáratban, és minőségben is meg fog felelni nektek. Sok kritérium ez, remélem minél több teljesülni fog belőle részetekre,hiszen nem minden nap vesz azért autót az ember..:-)
16. Ymanie
2010. máj. 21. 22:14
Köszi a véleményeket.Amúgy van tapasztalatom mindkettővel kapcsolatban.Vettünk már kocsit magánszemlytől,autókereskedésben,sőt,autópiacon is.És azt hiszem most is ez utóbbit választjuk.Az autópiacon nagy a választék,árban és minőségben is,van magánszemély és kereskedés is.A párom pedig ért annyira az autókhoz,hogy át tudja nézni.
15. agis
2010. máj. 21. 18:42

MIndenki visszatekeri az órát, nem is gondolnátok...www.totalcar.hu


itt keress utána :)

14. Álomvirág1 (válaszként erre: 13. - Álomvirág1)
2010. máj. 21. 18:38

Tehát inkább magánembertől.:)

De csak autószerelő ismerőssel átnézve...

2010. máj. 21. 18:37

Szerintem inkább magánkereskedőtől.

Tény, hogy bárki át tud vágni. De a kereskedésekben gyakoriak pl a km óra visszatekerések, stb.

Egy átlagember nem hiszem, hogy otthon ilyenekkel foglalkozna.

2010. máj. 21. 17:58
Csak autó kereskedötöl szabad autót venni.Magán személy is át tud verni,ugyfenn a kereskedö is.
11. kefekötőke (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2010. máj. 21. 17:40

Ezt láttam.

A tehetősebbek külön autót tartanak a "városbajáráshoz",de ami otthon marad az megy a disznóért utána tejet ad le,közben kiugrik a dinnyeföldre a kukoricáson át,közben akocsma előtt megáll mert "ugorggyá mán el az ekéért a műhelybe"

10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Kefekötőke)
2010. máj. 21. 17:34

Egyébként a trágyahordástól a betakarításig szolgálatban van az autó.

Ezt hegyvidékiként láttam az alföldön.



Valamiben egyetértünk. :D Ebben osztom a véleményed.

9. kefekötőke (válaszként erre: 8. - MelisUK)
2010. máj. 21. 17:19

Nekem az a véleményem a"garanciáról",és általában a 2,3 meg a 4 éves garanciáról,hogy amiért sok pénzt adok az működjön legyen szíves!

Megbízhatóan több évig is .

Nem a legkellemesebb dolog garanciákat intézgetni,veszekedni,vitatkozni ,hogy jogos-nem jogos.

2010. máj. 21. 16:54
Ha magánembertől veszed, akkor sok esetben drágább az autó és ha valami gondja van, akkor nem vállal rá garanciát, ellentétben a kereskedéssel, ahol kötelesek megcsinálni, ha pl megveszed az autót és még haza se tudsz vele menni mert útközben lerobban.
7. kefekötőke (válaszként erre: 4. - Oxygeen)
2010. máj. 21. 14:19

Biztos igazad van,pláne ,ha a volt tulajnak bevonták a jogsiját,levágta a lábait a vonat ezért nem tud kuplungolni,

a kezei eltörtek ,nem tud sebességet váltani.

Egyébként a trágyahordástól a betakarításig szolgálatban van az autó.

Ezt hegyvidékiként láttam az alföldön.


Az autókereskedés "garanciái"??

Na igen sokszor még a tulajdonjog sem tisztázott,nem beszélve a mostanában bedőlt kereskedésekről.Evvel voltak tele a hírek.

6. d345cbf72a (válaszként erre: 4. - Agis)
2010. máj. 21. 14:12
Teljesen igazad van "Agis", ezt egyre több ember mondja, akivel ilyenekről beszélgetek én is, hogy sokszor azok a legjobban berozsdásodott, tönkrement járművek, amiket ilyen "jelszóval" azaz szöveggel hirdetnek!!!! Osztozom nagyon a véleményeden, nem szabad ennek a szövegnek bedőlni!!!Cseles, de nem szabad!!
2010. máj. 21. 13:20
magánszemély
4. agis
2010. máj. 21. 12:52
Óvakodj az öreg orvos házaspár vasárnapi autójaként hirdetett járműveitől :)
2010. máj. 21. 09:25
Én is úgy tapasztalom, hogy akár autót, akár motort vásárol az ember, érdemesebb magánszemélytől megvásárolni , az ára miatt feltétlenül, szerelővel így is , úgy is át kell nézetned, s tényleg az alföldön használt járművek kevésbé vannak elhasználva, mint a hegyekben használtak.Persze óvatosan kell nézegetni,mint már előttem is írták, megfontolni, kitől is vásárolsz, még ha kívülről "csillog -villog" is minden , bárhogy is értsük...:-)
2010. máj. 21. 08:13
Az autókereskedők gyakran visszaforgatják a megtett kmszámlálót.
2010. máj. 21. 07:53
mINDENKÉPP SZERELŐVEL MEGNÉZETNI!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook