Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lenne olyan cég vagy magánszemély, aki megengedné, hogy besegítsek neki a munkában ingyen? fórum

Lenne olyan cég vagy magánszemély, aki megengedné, hogy besegítsek neki a munkában ingyen? (beszélgetős fórum)

1 2 3
2011. nov. 24. 10:26
Szerintem ha 1 héten belül nem nem jeleznek, csörgesd meg őket, de sokszor kell 1 hét annak, hogy feldolgozzuk az adatokat :)
2011. nov. 24. 09:13
Szerintetek, ha tegnap telefonáltam állásügyben és azt mondták majd visszahívnak,pár nap múlva, ha nem hívnak azért kérdezzek rá, hogy mi a helyzet? Mennyi az a pár nap aminek el kell telnie, hogy azért tolakodásnak se vegyék?
71. CsillagTM (válaszként erre: 70. - Detty1983)
2011. nov. 23. 21:23

erről jut eszembe: ha Miskolcon tud valaki ilyet, akkor szóljon nekem, mert tesóm is hasonló cipőben jár...

(amúgy ő fotós, de ért az újságíráshoz is, 2 nyelven beszél, kommunikatív, csinos...szóval főnyeremény :))

70. detty1983 (válaszként erre: 69. - 3fd432567f)
2011. nov. 23. 20:23

Ok, elküldtem az önéletrajzot. Várom, hogy felhívjanak.


Addig is várom a felajánlásokat az ingyen munkához. :-)Fontos lenne, hogy elfoglaljam magam, amíg nem találok egy fizető állást. Így nem érezném, hogy kiszorultam a munkaerőpiacról.

2011. nov. 23. 08:58
Tedd be a fényképedet, DE ingben legyél rajta, ne teli arccal röhögjél, csak szolidan mosolyogj, ne legyen rajtad sok smink, a háttér fehér legyen, szemből készüljön, és csak akkora legyen, mint egy igazolványkép.
68. de Luca (válaszként erre: 67. - Detty1983)
2011. nov. 23. 08:20
Én betenném. Talán hülyén hangzik, de ha valaki jó emberismerő, márpedig fejvadászéknál ez elvárható, akkor már egy kép is sokat jelenthet az első benyomásnál. Ráadásul nem tűnik úgy, mintha zsákbamacskát árulnál.
67. detty1983 (válaszként erre: 66. - Detty1983)
2011. nov. 23. 07:41
Ha nem kérnek fényképes önéletrajzot, akkor melyik a jobb megoldás? Betenni a képet vagy inkább kihagyni?
2011. nov. 23. 07:40
Tippeket szeretnék kérni. Találtam egy hipermarketben vásárlókártya értékesítő, illetve hitelügyintéző álláshirdetést. Mi az amit tutira bele kellene írnom egy erre a munkakörre megpályázott önéletrajzba, hogy tutira felhívjanak? Egyébként itt is fejvadász cég hirdet, sajnos.
65. de Luca (válaszként erre: 64. - Michelle.r)
2011. nov. 22. 08:48
Nem unatkoztam, az biztos. 1 hónapig kellett volna köztük lennem, hogy lássa a vezetőség, hogyan boldogulok velük (nekem azt kellett csak figyelnem, milyen anyagokkal dolgozunk, miért azzal, mennyire fogy, az emberek tényleg jó ütemben haladnak-e stb.). De olyan jól sikerült a "barátkozás", hogy már ez zavarta a főnökeimet, így 2 hét után betettek az irodába a helyemre :-)
64. michelle.r (válaszként erre: 59. - De Luca)
2011. nov. 21. 23:45

:)))

Ezt végig röhögtem :) Érdekes szélsőség a vezér "gegmenje" és az építkezés között? Mi a csudát csináltál a melósok között?

63. de Luca (válaszként erre: 62. - CsillagTM)
2011. nov. 21. 15:14
A bank magyarországi igazgatóságánál, és az építőipari zrt-nél bejött :-) Nyilván nem káromkodtam, csak látták rajtam a teljes magabiztosságot, határozottságot, és nem átallottam elmondani a saját véleményemet a betanult sablonok helyett. A banknál önállóan dolgozni tudó embert kerestek, az ép.kivitelezők pedig irodait, aki adott esetben nem szarja magát össze terepen sem, ha 50 férfinak kell megmondani, mi a napi feladatuk. Ha úgy tetszik, mindkettő megfelel a habitusomnak, valószínűleg azért voltam pont ezen a két helyen nyerő.
62. CsillagTM (válaszként erre: 61. - De Luca)
2011. nov. 21. 14:44

persze, de ha odamész és bunkózol, káromkodsz v köldökig kivágott ruhákban mész, az sem átlagos, mégsem hiszem, h bejön a munkahelyek túlnyomó részénél :)


amúgy meg attól is függ, mi az állás. ha pl. vmi marketing, ott el tudom képzelni, h nyerő, amit írtál. de pl. hivatali v egyéb, "komoly" munkáknál tuti nem.

61. de Luca (válaszként erre: 60. - CsillagTM)
2011. nov. 21. 14:12
Nem arról volt szó, hogy minden interjún a nem sablonos, egyedit keresik? Hát ez az volt! :-)
60. CsillagTM (válaszként erre: 59. - De Luca)
2011. nov. 21. 14:03
azért ezt nem sok munkahelyen vennék meg :)
59. de Luca (válaszként erre: 54. - Detty1983)
2011. nov. 21. 13:49

Valaha én is gátlásos voltam olyan helyeken, ahol elvárásokat támasztottak felém. Aztán egyszer csak tele lett a puttonyom a "vizsgáztatásokkal", és az utolsó két interjúra olyan lazán mentem be, mint a rigalánc. Voltam egy banknál, valami háttérmelóst kerestek a vezérek mellé, aki önállóan is elbohóckodik és vannak ötletei. Az egyik nagyfőnökkel ültem le. Mit ad Isten: 3/4 óra múlva úgy váltunk el, hogy állítása szerint az addigi 400 jelentkezőből toronymagasan én vagyok a befutó. Aztán újfent egy tiltott dologgal zártam, közöltem, hogy másnap jelenésem van egy építőipari cégnél is, úgyhogy majd jelentkezem, hogy kell-e az állás. Oda már másnaposan, széldzsekiben és tornacsukában mentem, a hajam csimbókban lógott, mert zuhogott az eső. Amit ott műveltem, azt oktatni lehetne. A műszaki igazgató és a projektvezető voltak bent. 1 óra 20 percig kínoztuk egymás ilyesmikkel (ők magázódva, én letegezve(!) őket): "miért pont a mi cégünket választotta?" - erre én: "ha most azt várjátok, hogy azzal hozakodjak elő, hogy gyerekkori álmom, hogy itt dolgozzak, akkor tévedtek. Mint mindenki más, én is pénzből élek, ezért hajlandó vagyok még dolgozni is!" Másik kedvencem a "mondjon magáról pár rossz tulajdonságot!" - "nem azért jöttem, hogy rossz színben tüntessem fel magam, mondtam már: megbízható, pontos ember vagyok". A projektvezető alig bírta röhögés nélkül, az igazgató meg kezdte magát kínosan érezni.

Úgy váltunk el, hogy majd felhívnak telefonon, de gyanús volt, hogy a számomat sem kérték el. Csodák csodája mégis csörgött a telóm 5 nap múlva, hogy másnak reggel 8-kor kezdés a melósok között az épületen.

Szóval így is lehet, ha már nincs vesztenivalód.

(A fent leírtakban az a szép, hogy nem volt benne ferdítés, tényleg így zajlott közel másfél órán át)

58. CsillagTM (válaszként erre: 54. - Detty1983)
2011. nov. 21. 12:42
csinálj sok próbainterjút. állásbörzén szokott lenni ilyen lehetőség.
57. CsillagTM (válaszként erre: 26. - Detty1983)
2011. nov. 21. 12:18
sztem arra gondol, h lehet világfájdalmazni, h sz@r ez a világ, én is szoktam :), de attól még nincs mese: neked kell felgyúrnod magad, h el tudd adni magad. normálisan, korrekt módon, de mégis csak eladni.
2011. nov. 21. 11:03
Nem hazudni kell, de az előnyös részedet kell kiemelni, basszus...már itt elvágod magad, hogy "túl őszinte" vagy...nem azt kell mondani, miért vagy rossz (amit most csinálsz),hanem hogy miért vagy JÓ...biztos van,amiben jó vagy, azt kell kihangsúlyozni, nem azt mondtam, hogy hazudj, vagy írd azt, hogy te vagy a társaság középpontja, ha totál "pályaszéli" vagy, ez csak egy példa volt...írd le azt, ami az előnyöd...amiben jó vagy...tudod, mik ezek egyáltalán???
55. 3fd432567f (válaszként erre: 54. - Detty1983)
2011. nov. 21. 11:01

Gyakorolj otthon tükör előtt, vagy egy barátoddal...akár menj el valamilyen pályaorientációs tanácsadóhoz, lehet, hogy totál olyat tanultál, ami nem illik a személyiségtípusodba...de először mondjuk, inkább tölts ki egy személyiségtesztet, hogy megtudd, mi a megfelelő pozi neked.

Jó személyiségteszt: [link]

54. detty1983 (válaszként erre: 43. - 3fd432567f)
2011. nov. 21. 10:54

Jó, de mi van, ha én nem vagyok ilyen? Ha egy kicsit gátlásos, nehezen feloldódó ember vagyok? Akkor számomra nincs is megfelelő munkakör? Mert nem hinném, hogy bárki egy ilyen alkalmazottra vágyik. Bár ez a görcsösség igazából csak eleinte van meg bennem, pár nap után elmúlik. De éppen az a gáz, hogy amikor interjúra kell menni, vagy az első nap a munkahelyen, akkor vagyok nagyon görcsös. Pont azokban a pillanatokban, amikor lazának és meggyőzőnek kellene lennem. Ekkor össze-vissza beszélek, nem vagyok ura, annak amit mondok, nem tudok gondolkodni. Teljesen urrá lesz rajtam az idegesség.

Vagy hazudjak a motivációs levelemben? Dehát ez úgyis ki fog derülni az interjún. Pedig biztosan lenne számomra megfelelő munka is, talán adminisztrátori, ahol csak papírokkal és számítógéppel kellene foglalkozni és nem emberekkel?

Bár a boltban is szerettek, ahol dolgoztam, a vásárlókkal is jól kijöttem, kedves és beszédes voltam mindig.

Csak az új dolgokkal szemben van meg bennem ez a gátlásosság.

53. michelle.r (válaszként erre: 49. - Detty1983)
2011. nov. 21. 10:51
Pontosan erről beszélek.
52. michelle.r (válaszként erre: 48. - 3fd432567f)
2011. nov. 21. 10:51

Én ezt kívülállóként úgy képzelem, hogy állandó megbízásaik vannak ezeknek a fejvadászcégeknek, mert aki keres az valami okból outszoszingolja a feladatot. Tehát nem átléphető.


Viszont ha nem akarják kirúgni, de véletlenül a saját cégéhez pályáz, másnak már nem kell bemennie gondolom.

51. 3fd432567f (válaszként erre: 49. - Detty1983)
2011. nov. 21. 10:48
Személyes interjún már kiderül...nekünk is meg kell élni valamiből,és ha én kiírom, hogy ehhez meg ahhoz keresek, te tuti,hogy nem fogsz bejönni egy "plusz körre" hozzám, hanem bemész egyből a céghez,hogy csókolomittvagyok...a hirdetési költség, meg ilyen dolgok meg a mi költségeink, mégse kapnánk így utánatok pénzt...
50. michelle.r (válaszként erre: 47. - De Luca)
2011. nov. 21. 10:48

Nem értetlenkedem. Még látszólagosan sem. Érvelek :).

Az ellen, hogy kizárólag annak van sansza a munkaerőpiacon, akit a "keresztapa" futtat :)


És látod, látod, te is erre vagy bizonyíték. A keresztapa már nincs a fedélzeten, segítséggel jutottál oda, de saját erődből tartottad meg a munkádat.

49. detty1983 (válaszként erre: 46. - Michelle.r)
2011. nov. 21. 10:42
Egyre több cég csinálja, hogy fejvadász cégnek kiadják a feladatot, hogy toborozzanak embert. A hirdetésben csak a fejvadász cég neve van megadva, illetve, hogy a megbízó cég számára keresnek ilyen-olyan pozícióra embereket. Itt sem derül ki, hogy milyen cégről is van szó.
48. 3fd432567f (válaszként erre: 46. - Michelle.r)
2011. nov. 21. 10:41

Ja,a tanácsadó- közvetítő cégek hirdetései. Hát, figyelj, ha az Embertadok Közvetítő Kft.-t felbérli az Emberkelldegyorsan Kft, hogy neki ember kell,és én beírom a hirdetésbe, hogy Az Emberkelldegyorsan keres embert, gyere hozzám interjúra, majd én elküldelek hozzájuk, szerinted, hányan jelentkeznének hozzám,és hányan pályáznának be direktbe a céghez?

A másik: te ki akarod rúgni az emberkédet a pozícióból, mert nem dolgozik, de úgy nem rúgod ki,ha nem találsz máris egyből más embert helyette...ilyenkor naná,hogy titkosan hirdetek, mert a végén a leváltandó ember megszagolja, hogy ki akarjátok rúgni, és lelép, mielőtt helyettese lesz, vagy megfúrja a céget...

47. de Luca (válaszként erre: 45. - Michelle.r)
2011. nov. 21. 10:40

Valamit biztos jól csinálok, mert aki beajánlott, már rég kipenderítették, sőt azt is, aki mellé felvettek :-D (egy ideje viszont nekem is mehetnékem van...)

Biztos vagyok benne látszólagos értetlenkedésed ellenére, érted, hogy én sem azt szeretném, ha egy vezető szalag mellett kezdené. Bár őszintén szólva emlékszem még rá diákéveimből, milyen lélekemelő volt az otthoni húsüzem szovjet exportra szánt konzerveit áttörölgetni, márcsak azért is, mert a napi munka után következő húszabálást nehéz lenne überelni :-)

46. michelle.r (válaszként erre: 44. - 3fd432567f)
2011. nov. 21. 10:36

A profession tele van ilyen hirdetésekkel. Szerintem erre gondol. De ezekre nem hiszem, hogy gyanakodni kell, azok nem fizetnének azért, hogy hirdethessenek.


De tényleg, mi az oka annak, hogy hogy néhány cég ennyire titokzatos? A pályázóról szinte az anyja cipőméretét megtudják, szegény meg lehet, hogy a saját meglévő pozíciójára pályázik? :S

45. michelle.r (válaszként erre: 37. - De Luca)
2011. nov. 21. 10:31

Ezzel semmi baj, ezért vannak a fejvadászok :).


De ugye értesz is a munkádhoz és megállod a helyedet és nem csak az ajánló miatt vagy még ott?

Lehet, hogy megszerezni segít a protekció, de megtartani biztos hogy nem.


Nem kell ahhoz a ranglétra alján kezdeni feltétlenül, hogy empátiával légy a beosztottjaiddal. Ha ez igaz lenne, akkor az ellenkezője is, vagyis aki alul kezdte, abból biztos, hogy jó vezető válik. Másfajta kompetenciákat igényel a szalag mellett dolgozni és üzleti döntéseket hozni. Szerintem ritkán átjárható.

44. 3fd432567f (válaszként erre: 42. - Detty1983)
2011. nov. 21. 10:30
KAMU, NE JELENTKEZZ...illetve, ha a mailcímből nem deríthető ki a cég, akkor nagyon-nagyon gyanakodj...és gmailes,freemailes, citromailes mailekre még véletlenül se írj!!!!!!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook