Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Távfelügyelet vagy riasztórendszer. Melyiket érdemesebb, ha sok a betörés? fórum

Távfelügyelet vagy riasztórendszer. Melyiket érdemesebb, ha sok a betörés? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
85. e32d76b828 (válaszként erre: 84. - Töprengő)
2013. febr. 6. 09:47
hat jah...szomoru idoket elunk...tudtad h a diszno MINDENevo?en ebben gondolkoztam anno,cipo,ruha,derexij nem problema....koretkent szeretik
84. töprengő (válaszként erre: 83. - E32d76b828)
2013. febr. 6. 06:14

Ajaj, lehet az kellene..

Néhány hely veszélyes. Idős házaspárhoz betörtek, és nagyon megverték őket. Az Ő lelküket ki fogja gondozni?

Tudom nem ez a kérdés..

2013. febr. 5. 20:04
puska
82. Cippora (válaszként erre: 81. - Töprengő)
2013. febr. 5. 14:36
Egy lármázó kicsi már van :D
81. töprengő (válaszként erre: 80. - Cippora)
2013. febr. 5. 13:35

Szerintem drága.

Kutya? Ha nagy az udvar / kert, és nem szöknek, minimum 2! Egy nagyobb, és egy kicsi aki lármázik.

Állitólag 2 vel egyszerre nem bánik el a betörőő.

80. Cippora (válaszként erre: 79. - Töprengő)
2013. febr. 5. 11:20
Szia!Egyenlőre semmit.Voltak kint egy biztonsági cégtől,160.000-ért az összes ablakra szerelnének valami érzékelőt,ami riaszt,de nem győztek meg túlzottan...pláne nyáron akkor vagy érzékelő,vagy ablak bukón...lehet egy nagy testű kutya lenne a legjobb megoldás.
2013. febr. 5. 10:39
Cippora! Mit találtatok ki, leírod, ha publikus?
78. édesmandula (válaszként erre: 77. - Bojszi)
2013. jan. 2. 14:22
a törésérzékelő nem rossz ötlet, feltéve ha nem a falat vagy a tetőt bontják meg :/ sajnos a mozgásérzékelőknek egy tengerimalac is képes téves riasztást produkálni :D ezt tapasztaltam...de ha egyedül vagy otthon akkor is kimehet a kutyód a zónákba amik esetleg már aktívak, szóval jah...mozgásérzékelők kilőve, bár nem tudom milyen árat mondtak neked a 60cm magasságig nem élesedő rendszerre, de a kintinek a darabja 28e körül van. Lusták is néha a szakik ám, a meglévő cuccaikhoz ragaszkodnak pedig vannak már jobbak is a piacon akár :)
77. Bojszi (válaszként erre: 75. - Töprengő)
2013. jan. 2. 12:08
Az egyik cég elérhető árat mondott, de kevésbé voltak szimpik és elég flegmák is voltak a válaszok, az ügynök sem nyerte el a tetszésem és a szolgáltatásuk sem. A másik kettő nagyon szimpi volt, de ők kb. egyforma (az elsőnek háromszoros árára) adtak ajánlatot. Ajánlgatták a törésérzékelőket (nálunk technikai okok miatt állítólag ez lenne a praktikusabb), és ezek azok, amik drágák lennének. Ha meg már egyszer kiépíttetnénk, akkor valami jó, megbízható rendszert szeretnék, olyat, ami magamra is riasztható, ha pl. egyedül vagyok otthon. Jelenleg csak egy csákánnyelem van az éjjeli szekrény előtt, ez mondjuk nem fájt sokba:D Nem tagadom, léteznek olcsóbb megoldások, rendszerek, de mi egyenlőre csak tájékozódtunk, hogy tudjuk mi mennyi... Engem azért meglepett, mert nem túl nagy házról beszélünk.
76. Bojszi (válaszként erre: 73. - Édesmandula)
2013. jan. 2. 12:04
Nálunk sajnos a fürdő a ház "legdrágább pontja" és a behatolás is könnyű lenne ott. Viszont meg lehet érte kövezni, de ez a kutyus már megszokta a kis életét és nem nagyon tudom elképzelni, hogy kora reggel elmegyünk dolgozni és a fürdőben kuksoljon míg haza nem érünk.:( Én az egész életemet az állatkáim köré építettem és ennek most is ára van...
75. töprengő (válaszként erre: 72. - Bojszi)
2013. jan. 2. 11:58
Ne már ilyen drága??
74. töprengő (válaszként erre: 69. - Abgea)
2013. jan. 2. 11:56

Sorozatgyilkos? Neked se könnyű.

Mi betörőnknek állitólag mostanába kell bevonulni, visszaeső.

73. édesmandula (válaszként erre: 72. - Bojszi)
2013. jan. 2. 11:53
ha be tudod zárni a fürdőbe amikor nem vagytok otthon, akkor nem kell másfajta érzékelő, se másfajta rendszer. többnyire a wct és a fürdőt nem "drótozzák" be :)
72. Bojszi
2013. jan. 2. 11:33
Én kb.2 hónapja kértem helyszíni felmérést és ajánlatot riasztó-távfelügyelet kiépítéséhez. A szobakutya miatt meg vagyunk lőve, mert a "butított" mozgásérzékelőkről nagyonis lebeszéltek, ráadásul ha úgy állítanák be, hogy x magasság felett jelezzen, az pedig már rizikós. Horribilis ajánlatokat kaptunk, ráadásul mind a 3 cég egész más megközelítéssel, minőséggel kínálkozik...Szinte olcsóbb, ha a fél házat lerabolják, mint ezeket kiépíteni :S
2013. jan. 1. 10:15

Vezetékes ügyelet teloszáma van a mobilomba elmentve. Felvették, nem tudom hányszor hívtam őket. Tény sokára értek a helyszínre..

Ahonnan megrendeltük a ketyerét, van vezetékes számuk. Kicsörgött, de nem vette fel senki :((. Nem volt kitől információt kérni.

70. édesmandula (válaszként erre: 69. - Abgea)
2012. dec. 31. 20:26

:) ez esetben egy pár ip-kamerát ajánlok felszerelni és online nézhető szomszédok címmel fizetős netes műsort indítani :)

igazából meg medvecsapdát :S és taposóaknát...

69. abgea
2012. dec. 31. 13:51
Nekünk is kéne valami. Jó kis önkényes házfoglalók a szomszédok. Számuk sok, egy sorozatgyilkos tesó szabadul.
68. édesmandula (válaszként erre: 66. - Töprengő)
2012. dec. 30. 20:41

60cm magasságig nagyjából bármi közlekedhet egy jó kinti mozgásérzékelőnél. Érdemes elgondolkodni a "csendes riasztáson", azaz hangszórót nem felszerelni, csak téged értesítsen a rendszer és akkor míg pakolásznak nyugiban, szépen rajtuk üthettek. a rendszer tesztelése nem lesz egyszerű, rengeteg téves lehet az elején, illetve nem árt sokatsokat tesztelni. A rendőrséggel egy HATALMAS problémám van! A múltkor szükségem lett volna rájuk és a 107et 15 percig nem vették fel!!! :(

A belső mozgásérzékelőket érdemes nyitásérzékelőkkel kombinálni ebben az esetben talán nálatok (ablak-ajtó). Sajnos van hogy falat bontanak vagy tetőt és úgy mennek be a színhelyre, ezért nem érdemes csak egyiket vagy csak másikat alkalmazni.

2012. dec. 29. 22:43
Külterület, kertes ingatlan, tégla épület..
2012. dec. 29. 22:42

Mobilos riasztón gondolkodtunk, meg lett rendelve. Körül kell nézni, az igaz.

Az ott írtak szerint bővíthetőőő. Ez megfelelne. Valószínűleg 15 perc alatt a riasztás pillanatától, a helyszínen vagyunk. Max menet közbe felhívom a rendőrséget.

Nyilván olyan beállatás lenne, hogyha a házba bement valaki, akkor riasszon. Róka is betéved az erdőből, tehát 1 m magassági beállítás kb mozgásérzékelés.

2012. dec. 29. 09:53

te írtad hogy olcsóbb, de hatásos riasztó kellene :/

Nem tudom mi van most, mit kell védeni, milyen környéken van...stb. de ha kihívod a helyi riasztósok közül valamelyiket hogy készítsen részletes (termékmegnevezéssel és darabszámmal és beszerelési díjjal) árajánlatot, plusz még a környék többi riasztósát is, akkor átfogó képet kaphatsz a szükségesnek tartott rendszer áráról és beszerelési költségéről. Ha vannak elképzeléseid dolgokkal kapcsolatban (pl infrasorompók) azt mindegyiknek mond el. Utána előkapod a netet és végigkeresed a felírt cuccok árát, így megtudhatod hogy át akar-e vágni valaki. Végül választhatsz valamelyik közül és megérdeklődheted a távfelügyelet lehetőségeit, a felelősség vállalásának körkérdését is körbejárhatod, majd miután sikerül beköttetni, élesíteni és megfelelőre tesztelni a rendszert, akkor kihívsz egy biztosítás megkötésével foglalkozó emberkét és kötsz havi potom összegért egy kifejezett a dologra vonatkozó biztosítást...így ha meg is lopnak, legközelebb esélyed van hogy ki is fizetik azt. Utána pedig megint tudsz alakíttatni a rendszeren, hiszen nem működött megfelelően, vagy szálljanak be a kártérítésbe a riasztósok vagy kössék-alakítsák át a rendszert megfelelőre. :D Így befektetésekkel ugyan de te nem leszel akkor sem károsult ha valami eltűnik valaki által.

64. töprengő (válaszként erre: 63. - Édesmandula)
2012. dec. 28. 22:47
Hol vannak ilyenkor?
63. édesmandula (válaszként erre: 62. - Töprengő)
2012. dec. 28. 16:30

sajnálom :(

szakemberek segítségét nem próbáltad igénybe venni??

2012. dec. 28. 11:36

Épp tegnap hajnalban vittek el tőlünk egy rakat cuccot.

Olcsóbb, de hatásos riasztó kellene..

Nem ez volt eredetileg a téma, de engem érdekelne némi ötlet..

Bocs de nem akarom hogy hasonló téma ha már van, miért indítsak újat..

Kutya, villanypásztor, amit a jogszabályok is megengednek..

61. Bojszi (válaszként erre: 32. - 34c48a3825)
2012. dec. 5. 10:09
Sajnos purhabos történet nálunk is megesett, éppen 2 db bullmasztiffal, bár nem tudom mennyire voltak "képzettek". Igazat adok abban maximálisan, hogy léteznek nagyon magas szinten képzett kutyák, de azt azért tudjuk, hogy a gazdinak ez igen nagy költség és még ez a kisebb baj, de nem is egy gyors folyamat, mire a kutya a bizonyos magas szintre jut. Azaz ha én ma elkezdem a kutyáimat képeztetni, akkor 1-2 évig folyamatos képzés és pénz, amit persze aki teheti tegye meg. Tehát ez megtérül ugyan, de hosszú folyamat. A riasztó azért már elvileg holnap működik, ha ma beszereltetem.
2012. dec. 4. 21:11

Villanyos vezetéket lopikálják.

Illetve egyik helyen sokminden mást is elvittek, sajna itt vannak ilyenek.

59. 5146e98818 (válaszként erre: 58. - Töprengő)
2012. dec. 4. 20:54

Inkább meglévő találmányokat kombinálnák úgy, hogy abszolút betörőbiztos legyen.

De egyelőre nem nagyon foglalkoztat a kérdés, felénk nincsenek betörések.

58. töprengő (válaszként erre: 55. - 5146e98818)
2012. dec. 4. 19:23
Saját találmány?
2012. dec. 4. 18:59

Köszönöm a válaszokat.Még mindig nem döntöttem,de már érdeklődtünk egy szolgáltatónál akik küldenek katalógust a biztonsági rendszerekről.

Másik kutya biztos nem lesz,mi nem tudnánk úgy és annyit foglalkozni vele,ahogy lentebb írták.

Az már biztos,hogy max 21.ig megyek ki fűteni,utána nem.

56. fe96902938 (válaszként erre: 53. - 5146e98818)
2012. dec. 4. 18:35
Nem állt szándékomban:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook