Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan védjük meg? fórum

Hogyan védjük meg? (beszélgetős fórum)


1 2
33. Remoni (válaszként erre: 31. - 2c8b615588)
2012. máj. 22. 16:59

Már bekövetkezett, Amerika több államában nem tanítanak már folyóírást, csak a nyomtatott nagy betűket. Lehet, ezért nem írnak képeslapot az amerikai legények sem.


Viccen kívül, a húgocskát ki kell szakítani a számítógép elől. Nem tudom mennyi a korkülönbség, de a nővér vihetné egy kicsit magával szórakozni, vagy a saját társaságában, ahol olyan fiúkat kap, akiket lát is. Erőszakkal biztos nem érnek el semmit, csak be fog zárulni és onnantól senki sem fog tudni a dolgairól. Akkor válik majd igazán veszélyessé az egész...

2012. máj. 21. 20:34
Azt tudjátok,hogy mért pont erre a 2 "amerikaira" akadt rá??egy fiatal nőre ezren nyomulnak cseten,vagy bárhol..mért pont ők a kedvencei,mért nem oylan,akivel találkozni is lehetne,és hazánkban él pl?
31. 2c8b615588 (válaszként erre: 29. - Ea010c7029)
2012. máj. 21. 10:54

Pl. jobb, ha könnyű szex kapcsán nem kapunk AIDS-t, saját tapasztalat gyanánt, vagy nem nullázzák le e számlánkat szép szavakkal. Szerintem a chat - és egyáltalán, a net - hatalmas veszélyeket tartogathat egy naiv ember számára. De amúgy számomra az is döbbenetes, hogy a fiatalok - elsősorban kamaszok - mennyi időt töltenek a gép előtt. Szóval ez is lehet hátulütője a dolgognak, hogy rongálódik a látása, meg mégiscsak éri valamekkora sugárzás, és ehhez még másik ember sem kell,csak az, aki a gép felett görnyed.


Nemrég olvastam amúgy egy cikket arról,hogy lassan el fognak tűnni a papírnyomtatott könyvek, meg írni sem fognak megtanulni a gyerekek hagyományos módon, csak billentyűzeten. Szerintem ez iszonyatos volna, és remélem, sosem következik be egyik sem.

30. 2c8b615588 (válaszként erre: 29. - Ea010c7029)
2012. máj. 21. 10:25
Igen, ez igaz, csak vannak, akik túl kihasználhatóak, és kész a baj.
29. ea010c7029 (válaszként erre: 27. - 2c8b615588)
2012. máj. 20. 21:58

Tényleg elég drasztikus megoldás,de akár még használhat is.

Viszont én azt gondolom,hogy vannak az életben olyan hibák,amiket az embernek muszáj a saját bőrén megtapasztalnia,hogy mégegyszer ne követhesse el! Másképp nem megy...

28. jstefan (válaszként erre: 24. - E57e061615)
2012. máj. 20. 21:40
De lehet, a VIP elitéltek lakosztályából.
27. 2c8b615588 (válaszként erre: 1. - Deothora)
2012. máj. 20. 13:40

Én ezt tenném, persze ez elég drasztikus megoldás, és lehet, utálna is Téged egy jó ideig ezek után: ha tudod a húgod nicknevét, és hogy hol chatel, bejelentkeznék egy nicknéven és kapcsolatba lépnék vele. Ugyanúgy hülyíteném, lódítanék,ahol tudnék (ráadásul Te előnyben is lennél a többi sráccal szemben, mert Te jól ismered a húgodat, gondolom, tudod, mi jön be neki és mi nem, mire vágyik...stb.)és egy-két hét után meg lerántanám magamról a leplet,hogy tessék, egy vadidiegen nicknév alatt és rejtőztem, én hülyítettem, és most már láthatja,hogy ugyanígy hülyítik mások is (nemcsak őt).


De amúgy meg lehet,szimplán kinövi.Mint ahogy sokan közülünk (és is sokat chateltem anno, de rájöttem,milyen időrabló, ezért hagytam abba).

2012. máj. 20. 11:15
Szerintem kicsit felfújjàtok a dolgot. Majd ràjön magàtól is ha hülyère veszik. Nem kislàny màr.
25. 06718ca650 (válaszként erre: 1. - Deothora)
2012. máj. 19. 23:37
naic szegény, majd megtanulja a saját kárán.
24. e57e061615 (válaszként erre: 22. - Jstefan)
2012. máj. 19. 23:34
Börtönből nem lehet chatelni.
23. e57e061615 (válaszként erre: 1. - Deothora)
2012. máj. 19. 23:32
Hagyni kell pofára esni.
22. jstefan (válaszként erre: 1. - Deothora)
2012. máj. 19. 23:16

Nem kell megvédeni,mert a neten keresztül nemtudják magukhoz rántani! Nyomatékosan értesd meg vele hogy a saját biztonsága érdekében semmilyen adatot ,nevet, lakcímet,telefonszámot ne adjon meg a hazudozó srácoknak,mert felkereshetik személyesen,és nem biztos hogy jó szándékkal.

Mondd el neki hogy a srácok lehet hogy valamelyik börtönből chatelnek.Semmiképpen nem lehet a srác hadihajón katona, ha a hugod ezt a képtelenséget elhiszi akkor segítségre szorul.

21. Bcicus (válaszként erre: 1. - Deothora)
2012. máj. 19. 22:20
Hagyjátok békén. Majd megismerkedik valódik emberekkel vagy rájön, hogy kamu, semmi baja nem lesz.
2012. máj. 19. 21:55

Miért kéne megvédeni!Nem gyerek már,hanem felnőtt önálló ember!


Mindenki követ el hibákat,nagyokat is!Aki azt mondja,hogy nem ,az hazudik.


Két pasi hülyíti,nagy kaland!Majd rájön,hogy mi a helyzet!


Hagyjátok békén és majd szép lassan megjön az esze!Most már dacból is chatel a fiúkkal,mert annyit szajkóztátok,hogy ne!

19. genlips (válaszként erre: 8. - Deothora)
2012. máj. 19. 21:35

sajna vannak dolgok, amit saját bőrön kell megtapasztalni. ha valamivel "traktáljátok" őt, inkább az legyen, hogy nehogy pénzt küldjön nekik vagy valamilyen kitárulkozó képet.

a többitől nem lehet védeni, főleg, ha már őrjöng ellenetek. a tapasztalatot hagyjátok meg neki, a jövőben ugyanúgy tudja majd hasznosítani, mint te most... ez nyugtasson titeket!

csak tényleg a fenti két dolgot kössétek a lelkére és ígértessétek meg vele.

18. 2a69f78972 (válaszként erre: 12. - E4cce736f7)
2012. máj. 19. 21:24

Oké, de ehhez kell egy nagyadag naivság is és esküszöm nem bántani akarom!:)...és az nem internetfüggő!:)


Nekem ezek a történetek (a pasiké) már így leírva, másodkézből is több sebből vérzik.

De lehet, hogy én vagyok csak ilyen bizalmatlan?

17. Deothora (válaszként erre: 16. - Lizecske)
2012. máj. 19. 21:07
Igen, sajnos nem igyekeznek írni....Azért remélem hogy hamarosan kinyílik a hugim szeme is...nagyon sajnálom mert magányos, de inkább legyen akkor magányos, minthogy hülyét csináljanak belöle.
16. Lizecske (válaszként erre: 1. - Deothora)
2012. máj. 19. 21:05

Sajnos a cset, facebook egy sötétverem. Olyan képet rak ki amilyet akar az illető.

Vannak srácok akik amerikai katonának adja ki magát, fel is teszi az egyenruhás katonaképet, békefenntartónak nevezi ki magát s különböző veszélyes állomásokon teljesit szolgálatot, ezzel együttérzést csikar ki, s nem utolsósorban a pénzt !!!, főleg ha az illető hölgy történetesen amarikai ...

...jelen esetben úgye a magyarfeleségjelölt van képben....

Hogyan lehet segiteni ? Légy résen te, s gyakran beszélgess a hugoddal, az valóban jó ötlet a kézzel irt képeslap.

Ugye-ugye nem tolongnak irógatni "icike-picike "

szabadidejükben....

15. Deothora (válaszként erre: 13. - Roni24)
2012. máj. 19. 21:01
Igen ez így van...köszönöm a véleményedet.
14. Deothora (válaszként erre: 12. - E4cce736f7)
2012. máj. 19. 21:00
Igen erröl van szó...otthon csak kb. egy éve van internet és a hugim ezt a suliból ismerte hébe hóba, de ott sem csetelésre használta a gépet....Most kezdte nemrég, úgy igazán felfedezni a netet magának.
13. Roni24
2012. máj. 19. 20:59

Szia!


Egyetértek az első hozzászólóval, miszerint senkit nem lehet megvédeni attól, hogy hibázzon, és te illetve anyukád, mondhattok a húgodnak bármit, úgyis a saját feje után fog menni! Természetesen megtehetitek, hogy elmondjátok a véleményeteket, felhívjátok a figyelmét a veszélyekre, de így is, úgy is CSAK abból fog tanulni, amit a saját bőrén tapasztal! Megóvni, tiltani, megkímélni nem lehet, az csak vitát szül és veszekedést vele, sőt, minél jobban próbáljátok "megvédeni" annál jobban fog "lázadni", tehát pont az ellenkezőjét éritek el ezzel, mint amit szeretnétek!

Tudom, hogy nehéz elnézni a szeretteink szenvedését és esetleg azt, hogy kudarc fogja érni, de neki ezt nem így kell megtanulni, hanem saját tapasztalatként, akkor fogja egy életre megjegyezni, ahogy Te is!

12. e4cce736f7 (válaszként erre: 10. - 2a69f78972)
2012. máj. 19. 20:57
Ehhez nem kell bársony doboz. Ha valakinek nincs internet rutinja, kortól nemtől függetlenül úgy lerántják mint a huzat.
2012. máj. 19. 20:56
illetve van még egy lehetőség ha vonatkozó forráskódokat le tudtok nyomozni a srácoktól, akkor rögtön kiderül honnan irkálnak neki. Ehhez egy közép profi számítógép ismeretekben jártas személy kell csak.
10. 2a69f78972 (válaszként erre: 1. - Deothora)
2012. máj. 19. 20:55

Na de mindezt 21 évesen ???


Hol élt,- milyen bársonnyal bélelt dobozban - eddig ez a lány, hogy ennyire nem ismeri az életet ?

2012. máj. 19. 20:53
szerintem az még nem is baj , ha bedől a szédítésnek és esetleg csalódik- mert később egy esetleges nagyobb átverést már nem fog benyalni. Inkább attól próbáljátok megvédeni, hogy az egzisztenciája vagy esetlegesen a testi épsége ne kerüljön veszélybe. Tehát ne húzzák le pénzel, személyes, visszaélhető adatokkal illetve egy lehetséges személyes találkozásukat próbáljátok meg nagyon lekövetni vagy felügyelni- a lehetőségekhez képest.
8. Deothora (válaszként erre: 6. - A14deb9047)
2012. máj. 19. 20:50

Én ezért is jelentkeztem be a csetre és beszéltem a sráccal és aztán elmeséltem a hugomnak mindent, söt meg is mutattam amiket a srác írt...

Az a baj hogy a hugom meg "megmagyarázza"magának hogy ez a srác nem érdekli...de közben látjuk rajta hogy nagoyn oda van...és rossz nézni ahogy szenved:(((

7. e4cce736f7 (válaszként erre: 2. - 57aa4ea1e8)
2012. máj. 19. 20:49
ez milyen igaz . - sajnos:(
2012. máj. 19. 20:44

Nem megvédeni, hanem szembesíteni.

A szülőnek/családnak a gyermekét meg kell tanítania fázni és éhezni is. Ha elesik, segítenek felállni...

2012. máj. 19. 20:41

sziasztok, és köszönöm a válaszokat...igen mi igyekeznénk sokat beszélgetni vele, de sajnos teljesen elzárkózik a témától, és nem hajlandó felfogni hogy mi csak az ö érdekében mondjuk hogy legyen óvatos.

Amúgy is nagyon befeleé forduló nehezen nyíló a hugom és attól félek hogy most meg pláne nagyon össze fog zuhanni, ha kiderül hogy ezek az alakok csalók márpedig szerintem 99% hogy azok sajnos:(((


Nagyon rossz nézni hogy hülyét csinálnak belöle:(

4. ad0b329974 (válaszként erre: 1. - Deothora)
2012. máj. 19. 20:35

szia..


ez az internet egy akkora nagy kamu..nem szabad így ismerkedni.

itt mindent lehet..ha valóban tisztességes emberek volnának akikkel beszélget a húgod,akkor valóban kézzelfoghatóvá tennék a dolgot..igen egy képeslap vagy bármi bizonyítaná a hitelességet.


nem tudsz mit tenni,csak ha majd megégeti magát,talán akkor rájön,hogy ez nem a valóság!

aki igaz és tisztességes,becsületes ember az vállalja magát a való életben,ha eljutnak arra szintre és nincs semmi takargatni valója..

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook