Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan válasszunk kutyát? fórum

Hogyan válasszunk kutyát? (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
2011. szept. 20. 16:04
Több mint fél éve behalt a fórum....semmit nem értek. Ki provokál kit, és mivel?
2011. szept. 20. 12:04
Pemete és Kat07, nem tudom kinek szól az üzenet, remélem nem nekem, és nem is értem. Remélem én nem bántottam meg senkit, és nem is provokáltam. De ha még is így lenne, ezúton kérek elnézést.
47. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 46. - Pemete)
2010. aug. 13. 13:37
Nem a kutyatémájával van egyébként probléma, mert nem vagyunk egyformák, de a stílus... besavanyodott, magukra hagyott (vajon miért?), unatkozó, értéktelen emberek stílusa ez... A végén még megsajnálom... :D
46. pemete
2010. aug. 13. 13:22
Látom nagyon rajta vagy a kutyatémán, meg a provokáción, pedig mintha a fórumszabályzat első pontjai között lenne, hogy ne provokálj!
2010. jan. 5. 16:04

Aranyos lehet. :)

Ha elvesztünk valakit, akit szerettünk, az mindig fáj. Nem baj, ha eszedbe jut róla a régi kutyusod, hisz benned él tovább. A szeretetet meg már van kinek adnod. :)

44. MOCIZSU (válaszként erre: 41. - Panni58)
2010. jan. 5. 12:04
Néhány napig Jacky volt a neve. Mert ugye Jack Russel. Aztán az uram azt mondtam, hogy mivel neki sosem jut eszébe a fajta második neve a Russel, és mindíg azt mondja, hogy Jack Spero (a Karib tenger főkalóza), így végül a Spero-ban megegyeztünk. De nagyon illik rá, olyan kis pattógos, amilyen a Spero név is. Így lett Spero, néha Speringer és néha Sziszi (a régi kutyi neve). Ezt még biztos sokáig fogom neki mondani. Szörnyű érzés különben. Mindíg belefacsarodik a szívem, mikor a régi kutyus nevén szólítom.
2010. jan. 5. 11:27

Köszi a bíztatást!


Már tettem ki egy ócska polót, ha bepisil azzal törlöm fel, és elöl hagyom, de oda sem bagózik. Mindíg máshova pisil. Kicsit megszídom ilyenkor, amikor meg a kertben sikerül, akkor megdícsérem, de még semmi javulás. Van amikor óránként pisil. Még szerencse,hogy csak egy diónyi foltot.

Sajnos van egy kis harapáshibája. Az alsó fogsora beljebb van úgy, 4-5 mm-rel. Szerintetek ez még javulhat a fogváltással. Tudtok esetleg valami csodaszert? Az állatorvos azt mondta, hogy valami algakívonattal és jó táppal lehet rajta javítani, de még nem most, csak néhány hét múlva. A táp az jó, Happy Dog, de az algától nem tudom mi változhat.


Zs

42. andi6020 (válaszként erre: 39. - MOCIZSU)
2010. jan. 2. 20:51

Persze, hogy bepisil, hiszen még csak 10 hetes. Az még baba :-))

Én is most vacakolok a második yorkimmal, kutyapelust használunk, az nem ázik át, mint az újság, így nem hagy szagfoltot. Szobatiszta úgyis csak tavasszal lesz, ilyen nedves, hideg időben nem merem kiengedni.

A pelus sikere is igen változó (naplómban mesélek erről is), van amikor egyáltalán nem is keresi.

A kulcsszavak: kitartás és türelem. Sok sikert!!

41. Panni58 (válaszként erre: 39. - MOCIZSU)
2010. jan. 2. 17:34
és hogy hívjátok?
40. Panni58 (válaszként erre: 39. - MOCIZSU)
2010. jan. 2. 17:34

Legyen egy fix hely benn is, ahová járhat, mert most még 500x kell naponta... :)

Nálunk egy régi rossz törölköző volt az egyik sarokban újságokkal leterítve. Mindig oda járt. Újság kidob, törölköző cserél, kimos...

Ma már elő nem fordulhat ilyesmi, akkor sem, ha sokáig benn van.

2010. jan. 2. 12:16

Sziasztok!


Meg van a kis Jack Russel. 10 hetes, fehér, a feje barna és fekete. 1,6 kg. Nagyon aranyos, hamar megszerettük. Játszik, szaladgál, alszik, meg eszik. Még nincs vele sok gond. Már csak azt nem tudom, hogy tanítsam szobatisztaságra. Az előző kutyánkkal panelban laktunk mikor kicsi volt, de hamar megtanult szobatisztának lenni. Annak ellenére,hogy ott nem úgy volt, hogy kinyitottam az ajtót, és már is kint volt. Fel kellett kapnom és leszaladni vele, még is megtanulta. De az már 13 éve volt. Elfelejtettem hogyan kell csinálni. Most sokszor kimegyek vele a kertbe, naponta 5x, de mégis bepisil és bekakil. Nehéznek tűnik a feladat.

2009. dec. 25. 19:57

Nekünk vizsláink voltak, már csak a fiatal van!Az öreg az örök vadászmezőn!

Nagyon jó kutyák, nem bántotta sosem a gyerekeket egyik sem!Türelmesek, okosak csak 1 baj van velük:éhenkórászok!!Ennyi kajával 1 disznót is tarthatnék olyan sokat eszik.mindegy mit, táp-dupla adag, maradék is jöhet.Vadászkutyák, sok mozgást igényelnek.

37. Panni58 (válaszként erre: 36. - MOCIZSU)
2009. dec. 25. 19:22

Szerintem bármilyen kutyád lesz, sem a lakás, sem a kert nem ússza meg egyben. :)

Tudnék mesélni...

De megéri! :)

2009. dec. 25. 18:52

Sziasztok!


Mi a véleményetek a Jack Russel-ről? Tudjátok az a pici kis energiabomba, ami a Maszk c. filmben is szerepelt. Rövid lábak foltos fej. Nagyon tetszik nekünk, csak hát az a baj, hogy terrier. Félünk, hogy se a lakás, se a kert nem úszná meg egyben. Van valakinek ilyen, vagy van olyan ismerős, akinek ilyen van? Segítsetek.


Zs

35. Panni58 (válaszként erre: 34. - Noncsi18)
2009. dec. 21. 00:18
Na ez az, pont ezért, hogy ami még hátra van, az boldog legyen. Ennek a kutyusnak meghalt a gazdája, és egy évet töltött először utcán, aztán egy telepen... Most megint otthon érzi magát. :)
34. Noncsi18 (válaszként erre: 32. - MOCIZSU)
2009. dec. 20. 22:00

:(

Nekem is ott volt utána még napokig, nem tudtam hozzányúlni a cuccához!!! Az is borzasztó volt mikor elpakoltuk!!! Én semmit nem tudtam kidobni, minden bent van egy zsákba!!! :( Szegénykémnek odaraktam még a kaját a táljába, hogy mikor bejön megeszi.......De aztán nem ette meg.......... :(


Na annak örülök, hogy azért viszik őket! Annyi ilyen kutyus van! Úgy sajnálom őket!!! :(



-- Én már 7 éves kutyust nem mernék haza vinni! Lehet, hogy 1-2 év múlva elmegy.... Én nem tudnám feldolgozni, hogy ilyen hamar elmegy.... Jó az is lehet még 7 évet él.... Nem lehet előre tudni! De legalább neki boldog öreg kora van!!! :)

33. Panni58 (válaszként erre: 32. - MOCIZSU)
2009. dec. 20. 16:46
Barátaink hoztak ki egy 7éves németjuhászt, szegény, mindentől félt az elején. Öröm volt látni, ahogy kezdett feloldódni, majd egészen magabiztossá vált, ahogy érezte, hogy szeretik. Ők mind sérültek kicsit lelkileg, még több odaadást és törődést igényelnek, mint a normális kutyacsaládból kikerülő társaik. De nagyon hálásak.
32. MOCIZSU (válaszként erre: 30. - 69331cc16f)
2009. dec. 20. 13:19

Most én is menhelyi kutyit szeretnék, annyira sajnálom őket és boldog lennék, ha segíthetnék egynek. De ahogy elnézem, elég jól viszik őket az emberek, mert eddig akárhányat kinéztem, mire odajutottam, hogy felhívjam őket, már nem volt meg. Vagy felmentem az oldalukra, és a kinézett kutya már nem volt fenn. Ennek nagyon örülök, hogy sokan úgy gondolják, hogy érdemes őket megmenteni. Nekem mindenképpen kicsi, max 5-6 kilós kutya jöhet számításban, és az kevés van a menhelyeket, meg hamar elviszik. Sajnálom azt a sok nagytestűt, aki már hónapok, akár évek óta ott buslakodik, de én nem hozhatok haza nagy kutyát.

Egyébként még mindíg a helyükön vannak Sziszikénk kosarai, párnái, nem nyúltunk hozzá, nincs hozzá lelkierőnk, pedig már két hónapja elment a drágám. És még most is szinte minden nap elpityeredem. A karácsony is nehéz lesz, megszoktuk már, hogy négyen vagyunk, és mindíg készitettünk képeket, ahogy a család együtt van. Most csak hárman leszünk, vagy inkább nem is fotózkodunk.

31. Noncsi18 (válaszként erre: 30. - 69331cc16f)
2009. dec. 19. 13:13

Sajnos ismerős az eset...!!!

Basszus nekem már 2 és fél éve, hogy elment a kis kutyusom, de tegnap is kijött a könnyem, hogy rá gondoltam!!!! Nem tudom elmúlik e ez majd........Még mindig nagyon hiányzik!!!! :S :(

30. 69331cc16f (válaszként erre: 13. - MOCIZSU)
2009. dec. 18. 21:30

A mi imádott tacsikánkat nyáron elütötte egy autó. Fájdalmunk mérhetetlen volt, ráadásul párom szülinapján, másnap meg mentünk nyaralni. Hetekig sírtam. Úgy éreztem, soha nem lesz több kutyám, mert akkor hűtlen lennék Füles emlékéhez. A párom hallani se akart másik kutyáról.

De azért októberben eljött velem a legközelebbi menhelyre. Mondogatta, majd tavasszal esetleg. De engem ott kiszúrt magának egy kutya, lényeg, hogy 2 hét múlva (októberben) már itthon volt a "használt" kutyánk. Imádjuk. A párom szerintem Zsanit jobban ajnározza, mint annak idején Fülest. Tegnap pl. legnagyobb csodálkozásomra lelépett a csajjal édes kettesben! Több, mint egy órát andalogtak! Pedig hogy tiltakozott! Most meg állandóan azt látom, jár a párom keze a kutya nyakán...

2009. dec. 9. 15:55

Nekem 3 kutyusom van. az egyik most októberben hagyott itt és leírhatatlan az a fájdalom amit hiánya miatt érzek. Maradtak ketten.

Olyan sok az árva kutyus, a menhelyek zsúfolásig tele én mindig onnan választottam kutyust.

28. Noncsi18 (válaszként erre: 17. - MOCIZSU)
2009. nov. 28. 20:27

Én azt gondolom, hogy mindegy milyen kutyát veszel!!!! Ugyanúgy fájni fog hogy nincs!!!!!!!!


Az én kutyám egy ezüst törpeuszkár volt!! Iszonyat nyugodt, türelmes, tanulékony, okos, szótfogadó volt, miután elment a másik kutyusom egy német kis spicc aki fehér jóval nagyobb mint Fanni volt, neveletlen, kezelhetetlen, ugatós, a bundáját mindennap ápolni kell...... kis korában egyáltalán nem szerette ha simogatjuk,.... tehát teljesen más volt az új mint a régi és én még is a Fannit kerestem benne!!!!!!!!!!!!

27. bumburka (válaszként erre: 19. - MOCIZSU)
2009. nov. 27. 22:59
Köszönöm Luigi nevében is!Ő cavalier king charles spániel!Imádom!!!!!!!!!!
2009. nov. 27. 19:32

A kutyák sajnos csakugyan hamar elmennek.

És ezt lehetetlen feldolgozni.


Részvétem minden gazdinak, aki már élt át hasonlót!

2009. nov. 27. 19:32

Sziasztok! Mondtátok páran, hogy fajtán belül is eltér az egyéniségük, jellemük.


Ez így igaz! EZT ÍRTAM ÉN IS! Hiszen írtam, hogy a mi energiaszintünknek megfelelő, hozzánk leginkább hasonlító kutyát vigyük haza! Ha mi otthon ülősek vagyunk, ne a legizgágább kutyust vigyük haza az alomból.

24. Panni58 (válaszként erre: 13. - MOCIZSU)
2009. nov. 26. 23:43

Nagyon sajnálom, hogy elvesztetted a kutyusodat.

Amíg nekünk nem volt, nem is értettem, miről beszélnek, amikor hasonló történeteket hallottam.

Gyerekkoromban volt kutyánk, de azok inkább házőrzők voltak. Most viszont családtag. :)

Ha bármi baja van, rohanunk vele az állatorvoshoz, kirándulni járunk vele, olyan vizeket keresünk nyáron, ahol ő is fürödhet... :)

Szerintem sokkal jobban és tovább fáj, ha nem lesz másik kutyád. Gyógyír lehetne nálatok is. :)

2009. nov. 26. 23:28
Franciabulldogot csak az vegyen aki bírja a horkolást!
22. Panni58 (válaszként erre: 21. - MOCIZSU)
2009. nov. 26. 23:19
Igen, én is így hiszem. :)
21. MOCIZSU (válaszként erre: 20. - Panni58)
2009. nov. 26. 23:12
Akkor nektek igazi gyógyír volt. Mintha a sors a kutyussal vígasztalt volna benneteket.
20. Panni58 (válaszként erre: 15. - MOCIZSU)
2009. nov. 26. 23:10

Ez a felejtés dolog egyáltalán nem igaz, attól még nem felejtitek el, hogy megszerettek egy másikat.

Nálunk furcsa helyzet volt, már egy hónapja kiválasztottuk a kiskutyát, amikor sajnos meghalt az anyukám. A temetése épp azon a napon volt, amikorra megbeszéltük, hogy elhozzuk a kutyut. Este 7-kor értünk haza vidékről, és egyenesen mentünk a kutyáért. El sem hiszitek, milyen jó hatással volt ránk. Félig sírva, félig nevetve egész este játszottunk vele, feloldotta azt a feszültséget, ami volt mindannyiunkban, enyhítette a bánatunkat. Igazi családtag lett nálunk. :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook