Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan válasszunk gondozónőt? fórum

Hogyan válasszunk gondozónőt? (tudásbázis kérdés)


15. lily3 (válaszként erre: 13. - Laryan)
2008. febr. 19. 09:53
Biztos jobb lenne a gyereknek ha azzal az ovónénivel kezdene akivel 3 évig járni fog.De ha nincs mit tenni!?Nálunk is igy van,mondjuk az én kislányom 3 évig évig jár,nem kellett neki hamarabb kezdeni.
2008. febr. 19. 06:59
Nem árt megválogatni,mert akad köztük kevésbé jó..)))
13. Laryan (válaszként erre: 5. - Kandi)
2008. febr. 19. 00:14

Igen akörül,de az év szeptemberben kezdődik itt nálunk(mint a suliban).

Most nálunk is az lesz,hogy Ápr.-tól,Szept-ig jár a csoportba,és utánna kezdi majd az évet avval a csoporttal akikkel majd 3 évig fog járni!

Nem tudom jó lesz-e ez is?! :(

12. teleki_2007 (válaszként erre: 11. - Laryan)
2008. jan. 28. 21:41
Köszönöm a dícséretet nagyon jólaesett ami a fiúkat illeti.Sokat beszélünk az oviról de ha nem akar róla beszélni akkor terelem a témát.Remélem kicsit könnyebb lesz így,hogy ott lesznek egymásnak.Amúgy az ovőnő egyszer azt mondta,hogy az anyukának is el kell engednie a gyereket..Ez igaz csak nehéz, főleg amikor ellenállásokat tapasztal még a nevelő részéről is. Na mindegy, biztosan könnyebb lesz most majd....
11. Laryan (válaszként erre: 10. - Teleki_2007)
2008. jan. 21. 21:57

Kívánom,hogy sikerüljön nektek és most végre jobb legyen és a kicsi is jól érezze magát!Amúgy nagyon kell vigyázni az ilyen dolgokkal az életben ,mert nem tudjuk mikor sérül meg a gyerekünk egy életre! Énis mindentől óvom az én kincsemet,és ezért is félek az elválástól,hogy más fog rá vigyázni egész nap!

Amúgy megnéztem a kisfiaid és nagyon kis huncutok és aranyosak!

10. teleki_2007 (válaszként erre: 8. - Laryan)
2008. jan. 21. 20:08
Köszönöm megértő hozzászólásodat és remélem a következő próbálkozásunk sikeresebb lesz.Nagyon bízoim benne.A férjem azt mondja ne erőltessem és tavaj is azt mondta, jó,hogy egyetértettünk ebben.Hiszen ahogy te is írtad a legfontosabb az ő érdekeit lelki fejlődését szem előtt tartani.Szerencsére megtehetjük,hogy itthon legyenek amíg nem kötelező járniuk, ugyanis családi gazdasáégot vezetek ebből adódóan itthon dolgozom a gazdaságban.Persze előbb utóbb menniük kell de együtt remélem könnyebb lesz.
9. Laryan (válaszként erre: 3. - _kleo_)
2008. jan. 21. 17:41
Ez nagyon jó dolog,remélem nálunk is lesz rá lehetőség!
8. Laryan (válaszként erre: 6. - Teleki_2007)
2008. jan. 21. 17:40

Köszi,hogy leírtad ée nagyon sajnálom,hogy így történt!Én egyáltalán nem ítéllek el,ez volt a legjobb amit tehettél a gyermekednek-hiszen az ő érdeke a legfontosabb!

Én is azért kérdezem mert viszonylag kis városban élünk és itt is kevés az ovi,mindenki ismer mindenkit majdnem és pofára megy sok minden-én meg kinem állhatom az ilyet!

Remélem mi nem fogunk így járni,bár már én is tapasztaltam,hogy milyenek voltak abba az oviba ahova beakarjuk íratni-úgy hiszem én már most végeztem velük.Jövö héten megyünk egy másik oviba!

De mi lesz majd ha ovis lesz az csak akkor derül ki,ha otthagyuk(nagyon félek ettől a dologtól).

7. lily3 (válaszként erre: 6. - Teleki_2007)
2008. jan. 21. 15:12
Sajnálom,hogy nálatok így alakult,fontos,hogy szeressen járni ne csak rá legyen kényszerítve.Szerintem sok múlott az óvónénin is.
2008. jan. 21. 14:43
Sajnos nekem nem a legjobbak a tapasztalataim.Én tavaly tavsszal próbálkoztam nagyobbik fiammal de sikertelenül.Én is előtte kérdezősködtem, mi kis faluban élünk ahol sajna nincs óvoda.Két faluval odébb kell majd mennünk.Mikor próbáltuk tavaj tavasszal én és kissebbik fiam is ott maradtunk mrt nem tudtam kire hagyni.Amíg ott voltunk nem volt gond.Néhány nap után betegek lettünk, aztán húsvét, tavaszi szünet és egyebek.Mikor mentünk újra még néhány napo együtt és megbeszéltük,hogy hétfőtől ott hagyom nem fog sírni és egyebek.Én mindent szeretek velük megbeszélni.Mikor otthagytam nem sírt, de ahogy eljöttünk a kicsivel rákezdett.Ezzel úgymond nem is lett volna gond mert sír hát majd elfoglalja magát és abba hagyja.Mikor mentünk érte ebéd előtt ott ült az óvónő mellett mintha nem is ő lenne.Aki mindíg játszott és szaladgált, de akkor csak ült és nézett a semmibe...Mikor kérdeztem az ovónőt azt mondta,hogy volt egy kis sírás de nem volt gond.Már este azt mondogatta,hogy ő nem akar menni és sírt.Lefektettük és éjszaka sírva, zokogva üldögélt az ágyban,hogy nem akar menni.Ő aki 3 hónapos kora óta átalussza az éjszakát és nincs vele semmi gond.Reggel sírva kelt, egész reggel sírt zokogott,hogy nem akar menni.Felhívtam a vezető ovónőt aki melleslg jó batátunk és elmondtam neki,meg hallotta,hogy akkor is sír.Azt tanácsolta,hogy még maradjunk ott kicsit vele.Mikor odaértünk mondtam,hogy nem fogjuk otthagyni kicsit még ott leszünk.Átöltöztettem és üldögéltünk erre jött az ovónő(nem a vezető)hanem aki velük foglalkozik és elzavart engem a kissebbik gyerekkel együtt,hogy így lesz jó.Erre a gyerek,hogy nem menjünk, az ovónő felkapta és elvitte.Azt hittem megszakad a szívem mikor ezt tette.Elkullogtam a kicsivel és kint találkoztam egy ovónővel aki szintén abba a csoportba van és jó ismerősöm.Kértem,hogy ha bemegy nézze meg mi van agyerekkel.Erre azt vágta nekem oda,hogy nézd Anita tudtuk,hogy lesz sírás és othagyott.Mikor mentem érte ebéd előtt játszadozott a homokozóba, nagyon örült nekünk.Hazajöttünk beszélgettünk,de ő nem akar menni ovoba.Szóltam neki,hogy kimegyek teregetni a kicsi aludt és nem telt bele két perc,hogy az én ovis fiam örjöngve, üvöltve rohant az udvarra,hogy hol vagyok és miért hagytam ott.Megbeszéltük párommal,hogy megyünk még együtt oviba és nem, hagyom ott.A hetet még így végig jártuk és azt vettem észre,hogy a gyerek elkezdett"kummkodni"El akartam vinni a szemészetre mikor egyszer találkoztunk a védőnővel és elmindtam,hogy a szemészetre készülök majd vele.Kikérdezett,hogy mi van vele,elmondtam erre kérdezte,hogy stressz érte e a gyerekek vagy valami új dolog.Mondtam az ovit, ő erre,hogy attól van.Ha ez nem az én gyerekemmel történik nem hiszem el.Ezután nem kellett szemészet, csak megnyugtattam,hogy egyenlőre nincs ovi hiszen úgyis itthon vagyok,majd mennek együtt a kissebbel.Kb két hét alatt nyoma sem volt a kummkodásnak.Azóta hallottam olyat,hogy újra bepisilés, dadogás, és hasonlók....Sokan elítéltek azért mert kivettem a gyereket az oviból de nem érdekel.Én nem szeretném pszihológushoz hordani az ovis csemetémet az én akaratom miatt.Mellesleg a vezető ovónő utánna mondta,hogy szerinte is az lesz a legjobb ha még várunk.De akkor nem szólt semmit amikor a koleganője szó szerint elzavart az oviból.De ő már nincs az oviba..Nálunk sem lehet gondozónőt választani van két óvónő és egy dada.Be kell osztani.Nekem nem jó tapasztalatom volt......De itthon is verset tanul és mond szeret gyerekekkel játszani..Bízom benne,hogy ősztől ha mennek a kissebbel könnyebben beszoknak majd.....Csak azt bánom,hogy nincs helyben ovi..Köszönöm,hogy leírhattam, kicsit nekem is könnyebb.Mellesleg ha valakinek lenne tanács számomra nagyon szívesen fogadnám...Szép napot..
2008. jan. 21. 14:18

Az én lányom még most kezdte a bölcsődét (persze alig befejeződött a beszoktatás le is betegedett) szerencsére nem volt gond a beszoktatással simán ment.

Viszont nyáron mehet óvodába.

Jól tudom, hogy áprilisban szokott lenni a beiratás?

2008. jan. 21. 14:06
Nálunk nem lehet gondozónőt válsztani,minden csoportnak adott.Az én kislányom 1-2 hét alatt beszokott,sírt,üvöltött,hogy anya,anya,haza akarok menni.Főleg akkor csinálta ezt amig látott,aztán elfoglalta magát.Féltem én is,hogy mi lesz ,mert borzasztóan kötődött(dik)ráadásul elötte 2 héttel sikerült csak leszokatni a szopásról.Fontos, hogy az óvónénikben bízzon és hogy ők szeressék.Szerintem egy ilyen kicsi gyereket még pátyolgatni kell,erre van szükségük.Az én lányom sokat volt ölbe az oviba az elején és rájött ,hogy szeretik és jó ott neki.Egyszer sem hisztizett azóta hogy ő nem akar oviba menni.Imád járni.Nekünk jól sikerült a beszokatás,de ez gyerekenként változik.Ismerek olyat aki a 3 évet végig sirta.
2008. jan. 21. 14:05
Mi bementunk nyilt napokra es ismerkedtunk. Sok oviban szerveznek jatszohazat marcius kornyeken. Ott az ovonokkel is tudsz beszelni, es a gyerkoc kiprobalhatja kozben a jatekokat. Latod, hogy a tobbi gyerek hogy fogadja a tiedet, s az ovonok hogy tetszenek neki. Mi olyan ovit valasztottunk, ahol nyitottak voltak arra, hogy tobbszor is bemenjunk ismerkedni, nezelodni, foglalkozast megnezni.
2008. jan. 21. 13:34

Minden érdekelne ami evvel a témával kapcsolatos!

Lassan kezdjük az ovit,és egy-két tanácsot véleményt meghallgatnék! :)

2008. jan. 21. 13:32
Óvoda, oviba szoktatás, gondozónő választás-nektek hogy ment?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook