Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan tüntessem el holnapra 2 pattanásom? Please help! fórum

Hogyan tüntessem el holnapra 2 pattanásom? Please help! (tudásbázis kérdés)


14. Megan O'Conell (válaszként erre: 13. - 8fd47b681f)
2010. márc. 29. 19:49

Én a paradicsom ezen hatását ismerem. Bár vannak gyümölcssavas kozmetikumok, amiben lehet akár alma is az összetevő között. Vagy ezzel azt akarod jelezni, hogy csak almád van otthon? :)

A paradicsom erre szuper! DE tényleg! Sebre már kipróbáltam! :)

2010. márc. 29. 19:22
Az alma is jó, vagy kizárólag a paradicsom?
2010. márc. 29. 19:03
Nyomd ki, tisztítsd le, korrektor :)
11. Zamus
2010. márc. 29. 18:30
Szia! A gőzölés után nyomd ki tiszta gézzel vagy papírzsepivel. Utána kend be pórus összehúzó tonikkal, vagy teafa kivonatot tartalmazó tonikkal vagy krémmel. A teafa gyulladáscsökkentő.
2010. márc. 29. 18:26

Ó, eszembe jutott valami: ha paradicsomot teszel rá, az kiszívja (nem tudok jobb szót rá) belőle a gennyet, jobban megérleli. Könnyebben kifakad!

A paradicsom tonizál, összehúzó hatása is van, azt hisze gyulladásra is jó! :)

9. 8fd47b681f (válaszként erre: 7. - Sorceress87)
2010. márc. 29. 18:02

Egy srác honnan vegyen korrektort??


Amúgy a fogkrémről megoszlanak a vélemények. Van aki szerint többet árt mint használ.


De amit még írtak, az a fokhagyma és a méz.

2010. márc. 29. 17:51
Sima mentolos fogkrém jó, pláne ha gyógynövényes is.
7. sorceress87 (válaszként erre: 5. - 8fd47b681f)
2010. márc. 29. 17:50
Én azt már simán kinyomom, aminek fehér a közepe,de még ma nyomd ki,nagyon óvatosan, utána tonikkal v arcszesszel kend be, és ha ezután bekened fogkrémmel (reggelre szerintem nem lesz piros, nekem nem szokott, pedig érzékeny a bőröm. Sokszor ezek az egyszerű praktikák többet érnek. Ha mégis piros lesz, akkor korrektort tegyél rá.
2010. márc. 29. 17:48
Valóban, régen használtak fogkrémet s nemcsak pattanásra, de pl. száj herpeszre is. Az már más kérdés, hogy nem mindegy milyen fogkrém, és nem is mindig használ. Én anno kipróbáltam, nekem nem jött be, úgyhogy abba hagytam. :)
2010. márc. 29. 17:44

Na hát már te vagy a 2. ember aki a fogkrémet javasolja. Ez valóban ennyivel jobb, mintha meggőzölöm magam 8-10 percig törülköző alatt, majd tűvel kibököm és óvatosan kinyomkodom, majd bekenem kamillafőzettel, hogy enyhítse a gyulladást?


A fogkrém valóban jobb? (csak jelzem, érett patti, tehát fehér a közepe...)

2010. márc. 29. 17:44

Ha a nyomkodástól piros lesz, azt jelenti - valszeg - neked is olyan érzékeny lehet a bőröd, mint az enyém. :) Ha már tűt használsz, vagy legyen steril (orvosi injekciós), vagy sterilizáld 70%-os alkohollal (végső esetben kölni is jó).

A kamilla valóban gyulladáscsökkentő, de pl. az Ebrimycin zselé (Gyógyszertárban kapható , csak azt nem tudom még vény nélküli-e) csodákra képes, akár 1 nap / éjszaka alatt!

Egyrészt alkoholos - tehát csípni fog, de fertőtlenít is - másrészt antibiotikumos, és szárít is. Mindenesetre valamilyen szárító kenőcs kellene rá a patikából. (Szerintem)

2010. márc. 29. 17:42
Kend be fogkrémmel, nekem az be szokott válni, reggelre leszárad és nem lesz piros.
2010. márc. 29. 17:35

Megvannak érve. Gondolom gőzölnöm kéne, és akkor ha nyomom, kevésbé lesz utána piros, hiszen kevesebb erőt kell kifejteni a kinyomásához. De lehet még tűt is használok, azzal még egyszerűbb.

Utána pedig tonik helyett kamillafőzetet kenek rá, az gyulladáscsökkentő.


De nem is ez a baj, hanem általában másnap még elég pirosas/vörös a nyomkodás helye.


Valami tanács???

2010. márc. 29. 17:35
Hogyan tüntessem el holnapra 2 pattanásom? Please help!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook