Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan tudom a befogadott, felnőtt macskát szobatisztaságra nevelni? fórum

Hogyan tudom a befogadott, felnőtt macskát szobatisztaságra nevelni? (tudásbázis kérdés)


2016. ápr. 25. 08:49

Hianyos lenne a felsorolas az alabbi nagyon ertekes tulajdonsaga nelkül:

- hüseges

Nemreg ugyanis egy kisebb drama törtent, es ö bizonyitott!...

Nem tulzok azzal, h egyszerüen ereztem a felem arado szeretetet, ragaszkodasat es hozzam valo hüseget.

Verhetik a mellüket a kutyasok, azt hangoztatva, hogy "a kutyak a leghüsegesebbek", de ha egy macskatol kapod meg mindezt, na az egeszen mas! <3

2016. ápr. 25. 08:38

Örömmel "hallom" töletek! :D


A kezdeti surlodasok, az összeszokas idöszaka utan mostmar kijelenthetem, hogy ez a macska, illetve ö a(z egyik) leginkabb hozzamillö egyenisegü macska, mert:

- nagyon szeretetigenyes, bujos, de kellöen önallo is;

- rengeteget dumal, amit nagyon ertekelek egy macskaban;

- szobatiszta; :)

- (meg) ivaros kandursaga ellenere sem jelöl;

- es szamomra erthetetlen modon soha, de soha nem lop kajat! :o

Akarva, akaratlan hagytam mar imitt-amott a kajankbol; latta, erezte, raadasul orakra magara volt hagyva kajastol, es hozza sem nyult! Pedig nem neveltem erre; ilyen volt kezdettöl fogva.

Nagyon büszke vagyok ra! :) <3

28. csgybzs (válaszként erre: 26. - Lara1984)
2016. ápr. 1. 20:45
Nálunk ez a "meztelen láb fetisiszta" címen fut. Ahogy mezítláb vagyunk, leginkább tusolás után lesben áll a kád előtt és ahogy kilépünk máris fetreng rajta, harapdálja, dörgölőzik, bekísér és szabályosan elesel benne, annyira tapad a lábra. Zokniban nem érdekli.. :D
27. wandoo (válaszként erre: 26. - Lara1984)
2016. ápr. 1. 20:10
Az enyémek néha úgy alszanak el, hogy vagy a fiam, vagy a barátai cipőjében lóg a fejük.... :D
2016. ápr. 1. 19:40

A forumindito problema megoldva, de erdemesnek tartom megemliteni, hogy van egy erdekes tulajdonsaga a macskamnak: megszagolja az ember labat, papucsat vagy egy levetett zoknit, a papucsba beledugja a fejet, olyan melyet szippant, "purrog" neki, beszel hozza, vegül hozzadörgölözik es rafekszik; szinte "raizgul". XD (Most peldaul a baratom papucsan fekszik.) :D

Valaki talalkozott mar hasonlo "bogaras" jelenseggel, labfetises macskaval? :D

2016. márc. 19. 13:35

felnőtt macskánál nehezebb az biztos, de sok szeretettel, odafigyeléssel megoldható.

nekem szerencsém van, soha nem kellett alom, mindig kikéredzkedett és kint végzi a dolgát. 11 éves.

24. wandoo (válaszként erre: 23. - Lara1984)
2016. márc. 18. 20:08
De jó :-) :-)
2016. márc. 17. 10:47
Rájöttem, mi a bibi: urasága nem hajlandó kétszer ugyanabba az alomba pisilni. Finnyás, kérem. Szereti, ha makulátlan. :)
22. wandoo
2016. márc. 9. 16:08
Hogy haladtok a macskusszal?
21. Lara1984 (válaszként erre: 20. - Wandoo)
2016. márc. 5. 07:39
Köszi! <3
20. wandoo (válaszként erre: 19. - Lara1984)
2016. márc. 5. 07:24
A macskamentát is próbáld ki, de ne hígított spray formában, hanem sima szárítottat vegyél. A Fr... napf- ban olyan 800-900 Ft körül van egy kis csomag, de pár csipetnyi elég belőle. Ha meg a dokihoz is viszel belőle egy picit, lehet ott sem fog annyira stresszelni :) Dorombolásban gazdag boldog éveket Nektek!
2016. márc. 5. 07:05

Köszönöm, hogy írtatok!


A leírt viselkedéssel csak a dokikat "tiszteli" meg (nyilván, mert olyan alacsony a fájdalomküszöbe, mint a gazdájának...) :) , mert bármennyire hihetetlen, de velem szemben az agresszivitás legkisebb jelét sem mutatja - ellenkezöleg: amikor hazahoztuk, és kinyitottam a hordozó ajtaját, a meghatottságtól könnyes szemmel néztem öt, amint dorombolva jött ki belöle, egyenesen hozzám!... <3 Velem mindig ilyen. Az emberektöl érdekesmód egyáltalán nem fél (hacsak nem orvos az illetö). :)


Bevetettem a csalánkivonatos(!) "odavonzó" spray-t, még gyakrabban takarítom a WC-jét és várom a csodát!... :)

18. wandoo (válaszként erre: 16. - Lara1984)
2016. márc. 4. 16:42
Na igen, egy eddig utcán élő macsnak a dokihoz járás mindenképpen nagy stressz, minél idősebb az állat, annál nagyobb. Próbáld meg úgy vinni, hogy valami sötét törölközővel letakarod a szállítóládát, és csak akkor vedd le, ha már a vizsgálóasztal közelében vagytok. A szagokat így is érezni fogja, de talán ha nem látja mi van körülötte, nem is zavarja majd annyira.... Mindenesetre nagyon sok türelem és kitartás kell majd hozzá, hogy újra bízzon :-)
17. csgybzs (válaszként erre: 16. - Lara1984)
2016. márc. 4. 15:49

El sem tudom képzelni mi történhetett vele, hogy így reagál. Biztosan valami trauma.


A macskák nagyon érdekesen tudják kimutatni és levezetni a stresszt. Miután örökbefogadtuk Pannit, az első éjszakán EGÉSZ ÉJSZAKA rajtam dagasztott, majd egy hétig, minden percben, amikor ültem az ölemben feküdt. Aztán pár hét múlva elmúlt, mikor rájött, hogy nem fogom kidobni.


Amúgy a kolléganőm cicája is rendszeresen belepisil az edzőstáskájába, mikor elhanyagolva érzi magát. :D

2016. márc. 4. 14:44

Összefüggést vélek felfedezni a dokihoz járás és a bepisilés között: Eddig 5x volt dokinal, melyböl az utolsó 3 esetben összepisilte magát, ma pedig maga alá kakált, amikor injekciót kapott. Egyébként ilyenkor magából kikelve örjöng: ordít, morog, támad. Két orvos kell, hogy jelen legyen az ö ellátásánál; minddkettö azt mondta, hogy sosem láttak még olyan macskát, amelyik ennyire kiborul. Egészen hazáig (15 percen keresztül) ordított és morgott! Ma pedig már akkor rákezdett, amikor beértem vele a váróterembe, mert felismerte, hol van.

(Egyébként nem jelöl, "csak" pisil, de azt töméntelen mennyiségben és sokszor...)

15. wandoo (válaszként erre: 8. - Lara1984)
2016. márc. 4. 11:24
Sok minden lehet az oka, elsősorban a stressz, a környezetváltás- változás, meg gondolom ivaros is, vagyis a jelölési ösztön is. Próbálj neki minél nyugisabb mindennapokat teremteni, meg egy kis kuckót, ahová visszavonulhat, és ha kiderülnek az egyéb betegségének az okai, és meggyógyul, utána ivartalaníttasd ki. Kitartást hozzá, mer' a macskuszokat imágggyuk <3
14. Lara1984 (válaszként erre: 13. - Csgybzs)
2016. márc. 4. 10:39
Jó lenne felderíteni és orvosolni azt az okot...
2016. márc. 4. 10:18
Talán még ilyen "tettenérésnél" megpróbálhatod rárakni. A macskák eredendően nagyon tiszta és igényes állatok, oka van annak, hogy nem az alomba végzi a dolgát.
2016. márc. 4. 09:38
Ahová ö pisil, nem bírok almot tenni, mert útban lenne.
11. Lara1984 (válaszként erre: 10. - Csgybzs)
2016. márc. 4. 09:37
Alomnak homokot használok...
10. csgybzs (válaszként erre: 8. - Lara1984)
2016. márc. 4. 09:33

Akkor még talán lehet probléma az alom is. Sok cica finnyás rá.

Nem tudom, hogy milyet használsz, de a szerényebb körülmények között élt cicák leginkább a természetes homokhoz hasonlót szeretik, tehát a sima csomósodó cementes almot, nem a kristályost és társait. Ha viszont eleve ilyet használsz, akkor lehet még az alomtálca helye is. Vagy az, hogy teljesen tiszta-e. Az én cicám például addig nyávog, ha kaki van az alomban, amíg ki nem szedem, nem is pisil addig. :)

9. Lara1984 (válaszként erre: 8. - Lara1984)
2016. márc. 4. 09:31

Tegnap tetözött a káosz: 4x pisilt be!... :(

1x tanúja voltam az esetnek: urasága felkelt, és anélkül, hogy egy pillantást is vetett volna az alomra, nagy léleknyugalommal leguggolt "megszokott helyén", a padlón... :/

8. Lara1984 (válaszként erre: 7. - Csgybzs)
2016. márc. 4. 09:25

Köszönöm a biztatást. <3

Én is a stresszben látom a probléma gyökerét, hiszen teljesen más körülmények között élt korábban. Csak, sajnos míg eleinte az almot használta és 1x-1x megesett, hogy nem bele pisilt, mostanra eldurvult a helyzet... :(

7. csgybzs (válaszként erre: 6. - Lara1984)
2016. márc. 4. 09:19

Szegényke. Nagyon rendes vagy, hogy befogadtad. Remélem rendeződik a pisigond is!

Amúgy új helyen előfordul a stressztől is sajnos. Hozzánk is azért hoztak vissza egy cicát egy hét után, mert nem jó helyre kakilt.... idő kell neki, meg hát a tiéd beteg is, halmozottan stresszes állapot. Kitartás!

6. Lara1984 (válaszként erre: 5. - Csgybzs)
2016. márc. 4. 09:16
Hatalmas dudor, vélhetöleg gennyzacskó van az állkapcsán, nyakán, amit (szintén csak vélhetöleg) a sérült, gyulladt ínye okoz. Egyelöre antibiotikum-terápiát kap.
2016. márc. 4. 09:09

Lehet, hogy vizelettartási problémából adódik. Mire írtad, hogy beteg?


A több alomtálca jó ötlet, remélem beválik.

2016. márc. 4. 08:35

A 2. alom máris ott "figyel", ahová urasága elöszeretettel pössent.

Kíváncsian várom a fejleményeket.

3. Lara1984 (válaszként erre: 2. - Wandoo)
2016. márc. 4. 08:24

A barátom is ezt ajánlotta. :)

Megfogadom a tippet.

2. wandoo (válaszként erre: 1. - Lara1984)
2016. márc. 4. 08:20

Szia!

Tegyél még (átmenetileg csak) 1-2 alomtálcát a lakás egyéb pontjaiba, lehetőleg olyan helyre, ami nyugis, hogy ne érezze zavarva magát a macsek. Nekem 3 macs van, mindegyik utcakölyök volt, nálunk ez a módszer vált be :)

2016. márc. 4. 08:15

Három hete befogadtam az utcáról egy nagyon szeretetre méltó, beteg, felnött kandúr cicát.

Az almot kizárólag kakilásra használja, és naponta 3x-4x a padlóra pisil. A türelmem a végét járja... :(

Az állatorvos ajánlott egy spray-t, amivel a cica WC-t kell befújni, és az állítólag arra készteti a macskát, hogy oda pisiljen. Ha ez sem válik be, felépülése után sajnos meg kell válnom töle, mert már kárt tett a bútorokban (a bútorlap magába szívta a rendszeresen aláfolyó pisit)...

Megpróbálom megtenni, amire legjobb tudásom szerint képes vagyok, hogy velem maradhasson ez a kedves kis lény; ebben kérem a segítségeteket. Köszönöm! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook