Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tudod elmagyarázni 3 éves gyermekednek, hogy hogyan kell orrot fújni! fórum

Hogyan tudod elmagyarázni 3 éves gyermekednek, hogy hogyan kell orrot fújni! (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. máj. 28. 21:16
Az én kislányom 2 éves és már elég jól fújja az orrát.Nálunk csak azzal van gond, hogy nincs kedve hozzá és ekkor jön az orrszívó.De ma nagyon ügyes volt és nem kellett szívni, pedig náthás.
32. 754c7e07c3 (válaszként erre: 23. - 7934d1ac97)
2008. jan. 18. 06:05
Nem baj, majd belejön. :))
2008. jan. 17. 19:31
Nem baj, majd belejön, csak próbálgassa! Rendezzetek versenyt, ki fúj messzebbre.
2008. jan. 16. 18:13
Az én kisfiam is fújogatja, de még messze nem az igazi. Arra már rájött, hogy hogyan kell az orrával fújni, csak még elég gyengén csinálja.
29. gyöngyi (válaszként erre: 26. - DODICA)
2008. jan. 16. 16:39
Van egy ősrégi tippem! Tegyél egy pici darab papírzsebkendőt a tenyerére és bíztasd, hogy fújja el az orrával.-persze amikor nincs tele- megérzi, hogy hogyan tudja a levegőt kipréselni, úgy hogy a pzs. elrepüljön.
2008. jan. 15. 13:07
Szinte maguktól rájöttek, hogyan kell, én csak annyit segítettem, hogy csukja be a száját és úgy fújja. Aztán rájöttek. Meg persze látták tőlünk is. A kicsi már egyéves kora után pár hónappal fújta. Na jó, nem volt az igazi, de mostanra már csúcs.
2008. jan. 15. 13:00
Nekem a m'sf;l;ves magától rájött, hogy kell csinálni. Annyira lelkes, ha félrenézek, letermeli az orrából a taknyot.
26. DODICA
2008. jan. 15. 12:53
Jajj, 3 éves lányommal is kínlódom, esélyét se látom a sikernek. :(
2008. jan. 15. 12:03
Az én 2 éves kislányom fújja,na de nem az orrával hanem a szájával,de azért próbálkozom,mert az orrszívót már nagyon utáljuk.Egy náthásabb idöszakban/amilyen a mostani/a pórszívót el sem teszem!!
24. 7934d1ac97 (válaszként erre: 15. - H.editke)
2007. dec. 10. 13:26
Jaj ezt ne is mond!! A nyár végén frankó arcüreggyulladásom volt, egy csomó zsepit elhasználtam, aztán mikor a fiam meglátta tiszta zsepiket és megkaparíntotta, egytől egyig mindbe belefújta az orrát és dobta a kukába. Pedig ő nem is volt náthás, tehát össze se koszolta a zsepit csak hát anyát utánozta és persze mire észre vettünk fél csomag tiszta zsepi összegyűrve a kukába volt!! :DD
23. 7934d1ac97 (válaszként erre: 16. - 754c7e07c3)
2007. dec. 10. 13:23
Ez de jó pofa!! Jó ötlet!! Bár az én fiam 2 múlt, de szerencsére érti mikor mondom neki hogy fújd, ki is fújja, nekem inkább az a problémám, hogy nem teljes erőből fújja ahogy tudja, és nem jön ki mind. Illetve hamar megúnja. De azért fúja a drágám. :O)
2007. dec. 10. 00:04
hűű nekem ebben szerncsém volt a Mazsival,mert hiszitek vagy sem-magától rájött gondolom játéknak fogta fel-és 8 hós korától kifújja.-))
2007. okt. 25. 19:07
igazad van csacskamacska kolleganő és még utánoztatjuk a süni szuszogását!!!!!!!!
20. Donyta
2007. szept. 3. 10:31
Én elmagyaráztam nekik, és többszöri próbálkozás után sikerült. Nagyon megdicsértem, és ezután sosem volt gond vele. De nem szerették, ha piszkálom zsepivel őket. Egy évesen már lehet tanítani!!!
2007. aug. 1. 13:50

buzaskata, csacskamacska!

Ezek szupi ötletek!!! Játékosan tanulják meg!:-)

2007. júl. 27. 09:26
Nálunk az oviban először pingponglabdát fújattak el az asztaltól, aztán jött a szájbefogás, ahogy h.editke írta. Majd a váltott orrlyukú fújás következett valamivel később. Teljesen simán ment minden.
2007. júl. 27. 08:03
Nagy levegővétel, aztán fogd be a száját.
2007. júl. 26. 22:40
Én gyufával mutattam meg nekik. Elfújtuk a szánkkal a gyufát, aztán mondtam, most az orroddal fújd el. A technika gyorsan ment, így ki tudják fújni az orrukat.
2007. júl. 26. 14:39
Példamutatással. Még fog is tetszeni a gyerkőcnek, hogy az anyukája is fújja az orrát. Ő játéknak tekinti.
2007. márc. 4. 08:59

Biztos sokat segít, ha utánoz minket. Meg kell neki mutatni, hogy is kell.

A mese tényleg aranyos módszer, minden jó, ha beválik!!! vagy szájon nagy levegőt venni, becsukni és orron kifújni...(feltéve, ha sikerül)

Nekem még picike a fiam, de majd meglátjuk milyen sikerrel fogok járni, ha arra kerül a sor.

2007. márc. 2. 18:48

Köszönöm a jó tanácsokat! Időközben már megoldódott a dolog. Azt játszottuk, hogy : Mutasd meg, hogy szimatol Rafi kutya.

Aztán egyszercsak, hogy, hogy nem sikerült. De azt hiszem, már megint lemaradtam a konkrét időpontról, mint a nagyoknál! :)

12. sizsu
2007. márc. 2. 13:09
Sokat küzdöttünk mi is evvel a problémával, aztán az volt a nyerő, hogy versenyszuszogást csináltunk. Szigorúan csukott szájjal, és hát minél gyorsabban, és hangosabban kellett szuszogni a nóziján keresztül. Azért egy-két napba beletellt, mire kialakult a pontos technika, de az első lépés az ez volt.
2007. márc. 2. 12:32

Én azt mondtam neki hogy úgy fújja az órát mint egy mérges elefánt az ormányát és sikerült neki

én mindig befogom az egyik orr lyukát mert így erősebben tudja fújni

2007. febr. 7. 15:16
Meg kellene neki mutatni, hogy ha úgy fújja az orrát, hogy az egyik oldalát befogja,akkor sokkal könnyebb kifújnia, majd váltani a másik oldalára.
2007. febr. 6. 17:24
Nálunk is volt ilyen gond, és egyszer megnézte a Micimackó és a zelefánt c. mesét és elkezte fújni az orrát mint az elefánt. Ez nagy áttörés volt,és azóta is mindig mondjuk neki "erősebben mert még nem dudál"
2007. jan. 2. 10:06
Az én gyerekemmel Süsü sárkányt játszottunk. Ez a mese ment a tv-ben, tetszett neki. Süsüt utánoztuk,mikor véletlenül más is kijött az orrán,mint levegő.Mikor náthás lett,csak azt kérdeztem:hogyan csinál Süsü? Lett is eredmény,persze a zsebkendőbe...
7. kofi
2006. nov. 30. 23:06

attól tartok ez a génekben lehet :-) a tesóm sztem még most sem tudja rendesen fújni az orrát, pedig már 30 éves a kisfiam, meg már elég rég jól trombitál :-) és még csak 2 volt júliusban...


de én elég szemléletesen megmutattam neki ezt is, mega szvószál használatát is, bár gondolom mindeki ezt teszi :-)


sok sikert!

2006. nov. 11. 14:28

Erre hatásos technika a gyertyafújás !

Nálunk bevált!

Persze nem náthás időszanban kell tanítani!!!

5. 363d535da9 (válaszként erre: 4. - DODICA)
2006. szept. 27. 09:41

Őszintén szólva, a nagyfiaimnak volt egy idős, szuper doktor bácsija (most egy fiatal, szuper van), aki azt mondta, hogy kicsi korban jobb, ha SZÍVJA, mint fújja az orrát, mert ha rossz a technika, akkor belefújja az orr melléküregekbe, esetleg az arcüregbe, a trutyit és abból nagyobb baj lehet.

Egyébként, tegnap amikor hazajött az oviból, megkérdeztem tőle, hogy tudja-e már fújni az orrát. Ez volt a válasz: "Nem, még nem tudom. De tudod édesanya, próbálkozom, próbálkozom!"

Azt hittem, hogy megeszem...

2006. szept. 26. 12:41

Ezzel mis is kínlódtunk-kínlódunk... :)

Aztán egyszer csak, mindenféle ok nélkül ráéreznek a technikájára.... Viszont bizony még a majd 8 évesre is sűrűn rá kell szólni, hogy ne így, hanem úgy. Szívesebben szipogja föl, meg egyébként is lusta papírzsepit keresni, pedig a legfeltűnőbb helyre van kitéve! :)

Szerintem kb. 3-4 éves korban "tudnak" orrot fújni, előtte nemigen. Bár ezt is gyermeke válogatja.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook