Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan tudod leelleőrizni, hogy ált. isk, gyermekednek valóban csak annyi a házija mint amennyit mond? fórum

Hogyan tudod leelleőrizni, hogy ált. isk, gyermekednek valóban csak annyi a házija mint amennyit mond? (tudásbázis kérdés)


20. mamcili (válaszként erre: 18. - Micimaci87)
2011. febr. 27. 14:46

bocsi, de a miénk kis létszámú osztály egyrészt...

másrészt másik iskolából hallottuk és saját szememmel láttam is, hogy a gyereknek be volt írva a leckefüzetbe a házi és a tanárok szignója ott volt mellette. hozzáteszem az átlagnál nagyobb létszámú az osztály...

szerintem ha elsőtől rá vannak szoktatva a gyerekek és meg van tanítva nekik a rövidített jelzés, gyorsabb felírni a házit, vagy agyuram isten a házikó jelzés mellé a tanító néni odateszi a szignóját.

Nem lehetetlen, ezt a gyakorlatból is tudom és látom, szerintem az iskolai vezetés hozzáállása is szükséges ehhez, hogy egy 5.es tanárnéninek már csak szignózni kelljen, ne akkor kelljen tanítani és elmagyarázni miért jó a jegyzet...

19. gabima (válaszként erre: 12. - 6208ad5eaa)
2011. febr. 27. 14:30
Olyan sok a tananyag, hogy minden órán vesznek új leckét, ezért tanulja meg a következőt. Ne hidd el neki, hogy nem mentek tovább, mert ez nagyon ritkán fordul elő.
18. micimaci87 (válaszként erre: 14. - Mamcili)
2011. febr. 27. 12:39
a kérdésem csak az, h ha minden gyerek füzetében mi vizsgáljuk, h fel van-e jegyezve a házi...akkor mikor lesz az anyag leadva meg a többi, ami egy órához tart...
17. zebracsikó (válaszként erre: 12. - 6208ad5eaa)
2011. febr. 27. 12:33

töri egy héten egyszer vagy max.kétszer van

ez azt jelenti, hogy 4-8 hétig nem tanultatok semmit, mintha nem lett volna törióra-?

2011. febr. 27. 12:15
bocsi a helyesírásért...most olvastam át, de remélem, h érthető:P
2011. febr. 27. 12:14

Tanítónő és jövendőbeli iskolai tanácsadó szerepben azon gondolkodom, hogy mért alakul ki ez a viszony a gyerek és a szülő között....Én mindenképpen leülnék mellé s megmagyaráznám neki, hogy mennyire megbízom benne, s hogy mennyire büszke vagyok rá s arra, hogy őszinte hozzám, S tudom azt, h nem szándéka hogy engem megvicceljen (mert akkor tudhatja, hogy azáltal nem fogok elhinni neki amikor éppen igazat mondana)....amit a házikhoz hozzá fűznék: legalábbis Romániában rengeteg a tananyag, a gyengébb gyerekeknek pedig sokkal több időre van szükségük tanulni...ezért egész d u-kat háziznak....hol marad a játék?:(

.........Minden esetre nem könnyű szülőnek lenne s a helyes megoldást megtaláni....

2011. febr. 27. 12:09

nem tudsz mit csinálni, első osztályban is elvárás az önálló munka...

Sajnos ! amíg nem ellenőrzik a felírt házi feladatokat, addig csak marad az hogy a gyerekre hagyatkozol, mit írt fel...

Arról meg hogy a másik osztálytárs mit mond arra megint nem biztos hogy jó hallgatni, mert mindenki tévedhet...

Voltak már parázs vitáink erről a tanárnénivel...

Miért nem ellenőrzi, hogy mit jelöl a gyerek, vagy vezetteti be a leckefüzetet és írja alá az óra végén...

és panaszkodik hogy nincs egy olyan órája amikor mindenkinek kész lenne a leckéje...



szerintem sok múlik a tanárokon is...


nem minden a diák dolga, meg kéne tanítani nekik a jegyzet fontosságát, és nem azt hogy ez "ciki"

és hogy ez mennyire segíti őket...(pl: tanárok is jegyzeteket óravázlatokat készítenek...szülők is biztos felírnak dolgokat, hogy ne felejtsék el...

és ráadásként, minekünk szülőknek sem szabadna elfelejteni, hogy mi is voltunk gyerekek...

2011. febr. 27. 12:06
Sehogy..tapasztalat...már a múltkor megkérdeztem, hogy vajon moziba jár???? Mert minden órán filmet néznek..állítólag!
12. 6208ad5eaa (válaszként erre: 6. - Gabima)
2011. febr. 27. 11:54
az elmélettel van baj, kiderült, hogy 8 lecke törivel le van maradva :(
11. gabima (válaszként erre: 9. - C1e9612cd3)
2011. febr. 27. 11:48
Erre nincs idejük a tanároknak, legalábbis felső tagozaton.
10. jujiabf (válaszként erre: 2. - 6208ad5eaa)
2011. febr. 27. 11:42
Hányadikos a csemetéd?
2011. febr. 27. 11:40

hát, ha már gyanús a dolog, akkor bevezetnék nála egy leckefüzetet, amibe megkérném a tanárokat, h írják be a napi házit, h miből és melyik feladatokat adják fel. Másképp nem nagyon megy. Csak az a baj ezzel, h a gyerek bizalma is megrendülhet a szülő felé ezzel, és megalázva érezheti magát a többiek előtt..... A telefonálgatás sztem azért nem igazán jó, mert nem minden szülő veszi jó néven, ha a gyerekét bevonja vki lényegében idegen ilyesmibe.

Tényleg csak a tanárokkal tudsz kommunikálni ilyesmiről. Esetleg szülőin felvetni, h vezessenek be ilyen leckefüzetet az egész osztálynak?

8. gabima (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2011. febr. 27. 11:38
Nem azt a részt, hanem az előző óraihoz kapcsolódót. Soha nem dolgozunk előre. Következő órán már a következő leckét veszik, Nálunk legalábbis minden órán továbbmennek.
7. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Gabima)
2011. febr. 27. 11:37
a tanár örülhetett, mikor meglátta kitöltve a munkafüzetben azt a részt, amit éppen aznap tanmítani akart!
2011. febr. 27. 11:34
A matekon kívül a többi tárgyból általában a munkafüzetben van a házi feladat. Nálunk jól bevált (kb. 1 hét alatt), hogy ha "nincs" lecke, akkor az új anyaghoz tartozó részt kitöltettem vele a munkafüzetben. Az egészet. Rövid idő alatt rájött, hogy jobb, ha megmondja, mi a lecke, mert az kevesebb, mint amit így meg kell csinálnia.
5. andi6020 (válaszként erre: 1. - 6208ad5eaa)
2011. febr. 27. 11:33
írasd alá a leckefüzetet a tanárral
4. zebracsikó (válaszként erre: 2. - 6208ad5eaa)
2011. febr. 27. 11:31

felhívod egy szorgalmas osztálytársát minden nap


tudsz mást csinálni?

ha annyit jelölt be, akkor az annyi neki.

úgysem fog emlékezni arra, amit feladtak,de ő nem jelölte be!

2011. febr. 27. 11:31
köszi, de jó lenne megelőzni a karót
2011. febr. 27. 11:30
Ergo, ha a suliba többet adnak fel, de ő csak mondjuk a felét jelöli be a tankönyvbe és otthon is azt mondja, hogy csak ennyi a lecke. Akkor mi van, hogy lehet ezt kideríteni hogy tényleg igazat mond-e?
2011. febr. 27. 11:29
Hogyan tudod leelleőrizni, hogy ált. isk, gyermekednek valóban csak annyi a házija mint amennyit mond?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook