Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tudod tanítani a gyermekedet otthoni munkára vagy az élet fogja....? fórum

Tudod tanítani a gyermekedet otthoni munkára vagy az élet fogja....? (beszélgetős fórum)


1 2
44. Mezei Virág (válaszként erre: 42. - 0b970a67a0)
2019. ápr. 22. 12:10

Máshol is ostobázott már.


Mivel ritkán szól a saját fórumához, én nem is válaszolok már a feltett kérdésére.

2019. ápr. 22. 12:01
Próbálkozni lehet...
2019. ápr. 22. 11:59

Never pont ezt kérdezte tőle.

Csak sajnos Sikerbox nem tudta értelmezni,inkább indulatosan kioktatta.

2019. ápr. 22. 11:07
Na és te hogyan, és mire neveled a gyerekeidet? Már ha vannak.
40. 0b970a67a0 (válaszként erre: 38. - Guruljka)
2019. ápr. 21. 06:51

Én se vagyok "régi" :) ,de kézben aprítom a hagymát,kruplit,gyerekként a kenyérre keresztet "rajzoltam",s magam elé fogva vágtam fel.10 évesen anya mellett "feldobva"fordítottam a palacsintát. :)

2 lányom van,nem erőltetem rájuk,de takarítanak,maguk után ahogy sikerül rendet tesznek,segítenek.A kicsi falapáttal,fordítja a palacsintál. :)

Ők deszkán kisérleteznek a krupli,alma,zöldség vágással,nagy nevetések közben,mert vagy elmenekülnek a zöldség kockák vágáskor ,vagy akkorák lesznek,hogy abból én még 3 darabot tudnék vágni,de nem teszem.

Eljön az ideje amikor majd jól csinálják.

39. Channa* (válaszként erre: 38. - Guruljka)
2019. ápr. 20. 22:37

Az egyik nénikém 75 éves és vidéki. A kezébe kockázza a hagymát:D

Ezt a műveletet mindig megcsodálom:D

38. Guruljka (válaszként erre: 35. - Channa*)
2019. ápr. 20. 22:29

Abból gondolom, hogy a régiek, hogy Nagymamám vágta úgy a kenyeret, hogy magához fogta.

A zöldséget, a krumplit is úgy darabolta, hogy a kezébe fogta.

Deszkára a hagyma került, de olyat is láttam, hogy egy házasszony azt is a kezében fogva kockázta fel!!!

Én pár pulóvert meg pólót vágtam be sikeresen a kenyérvágáskor. Kényelmesebb a kenyeret is deszkára (vagy kenyérrácsra) téve vágni. Jobban is lehet látni a vágás vonalát.

37. ikres_anyu (válaszként erre: 36. - Ikres_anyu)
2019. ápr. 20. 22:18
Ikrek és fiúk, azt kihagytam.
36. ikres_anyu (válaszként erre: 1. - 0adc8842b1)
2019. ápr. 20. 22:17

A férjemmel sokat vannak együtt a gyerekek. Kerti munka, "bütykölés", barkácsolás, szinte mindenben lesik apát. A "lányosabb"házimunkák már nem annyira mennek, de ha megkérem őket, segítenek.

Közös a véleményünk, hogy tanítsunk nekik minél többet itthon, jó alappal indulhassanak.

35. Channa* (válaszként erre: 34. - Guruljka)
2019. ápr. 20. 19:56

Én még mindig régiesen vágom a kenyeret, de nem tudtam, hogy a régiek vágják így:DDDD


Igen, az életlen se jó, mert a kenyérvágókés eltiltás után, csak recést kést használhattam, de a kifli vágáskor megszaladt és elvágtam az ujjamat felül a körömágynál.


Tehát, sokáig nem vehettem kést a kezembe.


Ez gyerekként volt, aztán rajtam is ragadt, hogy béna vagyok, de kinőttem:DDDD

34. Guruljka (válaszként erre: 32. - Channa*)
2019. ápr. 20. 19:12

Az sem jó, amit egy házaspár talált ki, hogy életelnek voltak a késeik.

Az első valódi éles kés csúnya vágást okozott.


Az élessel is meg kell tanulni bánni. Pohárral, késsel nem szaladunk. Hogy a kést a nyelével nyújtom a másiknak, és hegyével lefelé, már a picinek is megtanítható.


Kenyeret nem vágunk magunk felé, mint a régiek... :D

Van egy profi kenyérvágó késünk, az egy vadállat. Tokban tartom, és tisztelettel bánok vele használatkor, mert az éle jól elvágta a kezem úgy, hogy csak rosszul értem hozzá, még csak nem is vágtam vele!

Mindent elvág, nem csak a kenyeret, tehát csaj óvatosan, igen.

33. globus (válaszként erre: 32. - Channa*)
2019. ápr. 20. 19:10
Én kölyköm tűzőgéppel balhézott.
32. Channa* (válaszként erre: 23. - Guruljka)
2019. ápr. 20. 19:06

Hát nem tudom...Engem kb. 8 évesen eltiltottak a késtől, mert kenyér vágás közben elvágtam az orromat:DDDD

Megcsúszott a kés a kenyéren és azzal a lendülettel elvágta az orromat alul középen.

Aztán letiltottak az üveg pohárról is, mert azzal meg elestem és összevagdosta az ujjaimat. A harmadik az volt, hogy nem vehettem elő tányért sem, mert elég pici voltam és a fejemre rántottam az egész készletet:DDDD

Pedig addig nagyon ügyes voltam, csak jött a béna korszakom:DDDD


Óvatosan!!!

2019. ápr. 20. 18:46
tudom, jó sokat van dolgoztatva, a papa a fizikai munkára tanítja, a mamától főzni tanult, tőlem meg a takarítást leshette el.
2019. ápr. 20. 18:26
tudtam
29. ronka
2019. ápr. 19. 22:21
igen,tudtam mindkét gyerekem jól végzi az otthoni munkákat
2019. ápr. 19. 21:20

Az ő kis fejében még nem áll össze az, hogy még azt is kiválasztottad, mit vágjon, hogy ne pattanhasson ki a kés alól.

Őneki az marad meg: nagyon ügyes vagyok, Anya megengedi, hogy igazi éles késel vágjak. Ott van velem és figyel, mert az anyukák ilyen figyelősek. ☺

27. ariana
2019. ápr. 19. 21:18
Szerintem a példamutatás nagyon fontos, mert lehet a gyerek nem annyira segít otthon, mert lefoglalja az iskola, a különórák, és egyéb tevékenységei, de ha felnő és elkerül otthonról sokmindent úgy csinál, ahogyan a szüleitől látta. A szobája és saját holmijai rendberakása az a minimum.
26. Linduckó85 (válaszként erre: 25. - Guruljka)
2019. ápr. 19. 21:14
Igen,nagyon igazad van 😊
25. Guruljka (válaszként erre: 24. - Linduckó85)
2019. ápr. 19. 20:47
Az önbizalmat (is) tanulja ilyenkor, azt meg nem lehet elég korán kezdeni.
24. Linduckó85 (válaszként erre: 23. - Guruljka)
2019. ápr. 19. 20:45
Hát igen én is gondoltsm már rá. Amúgy mjndig mellette vagyok. Nagyon ügyesen "dolgozik" vele.
23. Guruljka (válaszként erre: 22. - Linduckó85)
2019. ápr. 19. 20:43

Lassan már használhat rendes kést is, ha ott vagy mellette.

Elég ügyes már hozzá.

2019. ápr. 19. 20:41

Nákunk 3,5 éves a kisfiam,de mindenben igyekszem bevonni. Szerencsére ő fogékony erre,és úgy szeretem mert olyan kis fontosnak érzi,hogy segítsen. Nagyon büszke vagyok rá. Ha port törlök,akkor már ott is van és segít. Imád segédkezni.

Az apukájának is segít mindenben. Együtt szerelnek,kereket cserélnek,traktoroznak. Egyszerűen tökèletesen odafigyel ilyen kis pindurként mindenre. Pèldául adtam neki műanyagkést (azt az eldobhatót), és felvágta magának vele az almát... Nagyon kis ügyes.

21. d2ddaff700 (válaszként erre: 20. - Gyöngy:))
2019. ápr. 19. 19:25
Igen. Sikerbox hsz-et toroltek amiben Nevert leostobazta.
20. gyöngy:) (válaszként erre: 12. - D2ddaff700)
2019. ápr. 19. 19:19
Törlések voltak?
19. Guruljka (válaszként erre: 18. - Jooeva)
2019. ápr. 19. 19:08
Hát persze! :D
18. jooeva (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2019. ápr. 19. 19:05
Olyasmi.....az evés-ivás egyelőre még a konyhában zajlik....de azon kívül....szennyesek, könyvek, taknyos zsepik, úszócucc, német halott katonák tömkelege....ha kérem, hogy rakjon rendet, akkor meg lazán berugdossa az ágy alá :-D A lányka sem jobb.....felpróbál több szettet, aztán persze a vesztes ruhák porba hullanak...És itt dől meg a szülői példamutatás.....mindketten szeretjük a rendet, ha a dolgok a helyén vannak, papucs a lábunkon, minden reggel beágyazunk, evés után elpakolunk, kulcsot felakasztjuk, törülközőt se a mosógép mögé hajítjuk....és hol van még a vége?! De imádom a vackokat <3
2019. ápr. 19. 18:43
Nekem otthon nem tanítottak semmit, se idő, se energia, se ideg nem volt hozzá. Hatalmas hátrányból indultam, így figyelek arra, hogy a lányom ne olyan "életképtelenül" hagyja el a szülői házat, mint én anno.
16. Guruljka (válaszként erre: 15. - Jooeva)
2019. ápr. 19. 18:40

Arra gondolsz, amit én is kuncogva olvastam, hogy a kamasz gyereked szobájába bemenni olyan, mint at Ikeában szétnézni?

Nem volt konkrét célja, hogy bementél, de két bögrével, három villával, több tányérral és egy törülközővel meg egy jó kis pléddel jössz ki, amit már rég keresel. :D

15. jooeva
2019. ápr. 19. 18:27
11 és 14 évesek a gyerekeim és igen, be vannak vonva az otthoni dolgokba. Kinn fűnyírás, viráglocsolás, kutyaetetés, udvar rendben tartása közös erővel.Fiam segít az apjának bütykölni, a lányom nekem a konyhai dolgokban. Benn első sorban azt szeretném elérni (hol kisebb-hol nagyobb sikerrel), hogy a saját szobájukban, szekrényeikben tartsanak rendet. Szennyest kihozzák, közösen cserélünk ágyneműt, teregetnek, besegítenek a főzésben-sütésben, addig is együtt vagyunk, beszélgetünk és talán tanulnak is közben pár fogást.Hátrányukra nem válik, azt gondolom.Persze, kütyüznek, de ki nem? mi is itt ülünk és írogatunk :-)) Csak el kell találni az arányokat. Sokszor persze nehéz, mert szembe megyek az árral.......
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook