Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tudod elmagyarázni 3 éves gyermekednek, hogy hogyan kell orrot fújni! fórum

Hogyan tudod elmagyarázni 3 éves gyermekednek, hogy hogyan kell orrot fújni! (tudásbázis kérdés)


1 2
2006. szept. 26. 11:06
Nekem a fürdővíz segített az orrfújás megtanításában.Sokáig nem akart egyik gyerekem sem orrot fújni, dehát a víz kellemetlen ha belemegy az orrba és azt kifelé a legjobb fújni.Egyszerűen muszáj volt nekik rájönni a kifújás technikájára.Nem úgy kell elképzelni, hogy vízbe nyomtam a gyerek fejét.Az egyikük az a hajmosás közben jött rá például.Mi most az orrfújás erősségével kínlódunk, mert a kisfiam mindig azt mondja, hogy ő nem tudja nagyon fújni az orrát, pedig néha muszáj lenne.De ő már megérti, hogy hirtelen kell kilökni a levegőt az orrából.
2. gyöngyi (válaszként erre: 1. - 363d535da9)
2006. szept. 26. 11:05
Valószínű régen nem volt ilyen orrszívó...A sok-sok megmutatás majd meghozza gyümölcsét. Jónak tartom az "elfújós játékot is. Türelem, majd az oviban is látni fogja, hogy csinálják a többiek.
2006. szept. 26. 10:59

Kisfiam 3 éves és nem tud orrot fújni. Itthon nem gond, mert a "porszívó orrszívóval" tökéletesen le tudjuk neki szívni, sőt ő maga tratja a herkentyűt az orrához. Az óvodában viszont már gond, főleg ebben a "taknyos" időszakban. Szégyen gyalázat, de nem emlékszem, hogy a nagyokat hogyan tanítottuk meg orrot fújni! Illetve pontosabban arra, hogy hogy vezettük rá a gyereket, hogy ebben az esetben az orrára összpontosítsa a levegő kifújását.

Hiába magyarázzik , hogy veszel egy mély levegőt (megmutatjuk), befogod a szádat (megmutatjuk), és az orrodon kifújod (megmutatjuk), egyszerűen nem megy! Már csináltam olyat is, hogy játszuk azt, hogy elfújjuk a "hópihéket"! (Feltépkedtem papírzsepkendőt és ezt kell(ett volna) elfújni az orrunkból kiáramló levegővel.) Várom az ötleteket, mert most teljesen tanácstalan vagyok!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook