Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyerekrajzok titkos üzenete - avagy tudod, mit rajzol a gyermeked? fórum

Gyerekrajzok titkos üzenete - avagy tudod, mit rajzol a gyermeked? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Gyerekrajzok titkos üzenete - avagy tudod, mit rajzol a gyermeked?

1 2
2012. nov. 26. 12:44

Kicsit felélénkítem a topikot, hátha...


Miért fontos az ember ábrázolása?


Miért KELL egy 5-6 éves gyereknek embert rajzolnia?


Mire érdemes figyelni a rajzolás során (ha nem instruálhatjuk a gyereket, hogy mit vagy, hogy rajzoljon)?

35. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 34. - Orsóka78)
2011. nov. 29. 14:07

Az már biztos! Sokat készült rá, hogy megszólaljon, de azóta be sem áll a szája. Ezt két évesen nehéz volt elképzelni, hogy a három szavas szókincséből mi lesz pár hónap múlva :D


Aztán lehet, hogy a rajzolással is így van. Picasso egyszer csak kibontakozik 10 évesen ...

34. Orsóka78 (válaszként erre: 33. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. nov. 29. 13:49

Hiszen szóban is könnyebben ki tudja magát fejezni.


:D

33. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 32. - Orsóka78)
2011. nov. 29. 13:21

"Kevesebbet beszélő gyerek általában többet rajzol. " Lehet, hogy itt a kulcs, a mienk egy szófosi :D


Ami meg a figyelmességet illeti, az apukája is az, de én történetesen az anyukája vagyok (csak hülyén jött völna, ha a nickemhez a "nőt" ixelem be:))


Köszi az ötletet, megyek a naplódhoz!

32. Orsóka78 (válaszként erre: 31. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. nov. 29. 12:33

Fiúknál gyakrabban elő szokott fordulni, hogy kevéssé szeretnek rajzolni. A rajzolás is az egyik módja, hogy a finommotorikus mozgásokat fejlesszük. Persze a ceruzafogás helyes megtanulása is kell a későbbi írástanuláshoz.

Minden olyan dolog segít, amihez a kis ujjaikat kell használni. A főzésnél, sütésnél is segíthet, válogasson szét különböző kisebb figurákat, pakolja egyesével egyik edényből a másikba a kis darabokat. A rajzos naplómban találsz erről egy hosszabb cikket (13.), olvasd el! [link]

És legyetek kreatívak! Nem akar rajzolni, akkor lyukasszon, mintázzon a ceruzával. Így is megtanulja a fogást és örömmel teheti ezt.

Jelenleg az én kislányom (20 hós) sem nagyon rajzol (volt egy idő, amikor minden nap rajzolt), de csomó mást játszunk, és nagyon ügyesek a kis kezei. Ha van mondanivalójuk, akkor fognak rajzolni! :)

Kevesebbet beszélő gyerek általában többet rajzol.


Örülök, ha segíteni tudok! Soha ne legyen nagyobb bajunk! :)

És örülök, hogy vannak ilyen figyelmes apukák!

31. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 30. - Orsóka78)
2011. nov. 29. 09:31

Orsóka, tudsz egy-két tippet adni, amit bele tudunk csempészni az együtt töltött időbe és észrevétlenül javítjuk vele a finommozgásokat?


Plusz, ha valaki nem egy nagy rajzművész, mert még nem kapott rá az ízére, mi az, amivel hasonló eredményeket érhetünk el és nem kell hozzá ceruza? :D


4 éves a fiam és nem igazán foglalkoztatja a rajzolás (még).


Fura módon a múltkor, amikor magától elvette egy tollat a postán, akkor unalmában inkább "írt". Leginkább a folyóíráshoz hasonlított a műve.


Ceruzákkal firkál, a kör is inkább egy nagyon szabálytalan krumpli (legalább nem szögletes és a vége összetalálkozik, gondolom ennyi elég is, majd idővel szabályos lesz).


Tudom, hogy más a fenekét verné a földhöz, ha csak ennyi problémája lenne, de ha már idetaláltam, hátha tudok neki valami pluszt adni a segítségeddel.

30. Orsóka78 (válaszként erre: 29. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. nov. 28. 23:05

Nem, persze! De ha nem fejlődnek a finommozgások kellőképpen, akkor az okozhat a későbbiekben gondot. Ebben a korban még nem beszélhetünk zavarokról, de fel kell tudni ismerni a lemaradást. Ami könnyedén, játékosan behozható!


Úgy ne tanítsuk, hogy a királylánynak nem ér földig a haja, vagy hogy lenne piros a haja?! Ilyen értelemben ne befolyásoljuk!

29. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 28. - Orsóka78)
2011. nov. 27. 22:56

De nyilván nem azért alakul ki diszgráfia, mert 4 éves korában nem rajzolt tökéletesen felismerhető alakokat?


Most akkor tanítsuk rajzolni a gyerekeket vagy csak figyeljük, hogy mire mennek maguktól?

28. Orsóka78 (válaszként erre: 26. - Mestimi)
2011. nov. 27. 22:30

Igen, ez a szakmám. Grafológus vagyok, rajzelemző-elsősorban a gyerekrajzokkal foglalkozom.

Nem tudom pontosan, hogy miért gondolod, hogy 2-3 éves szinten van, erre nem tudok mit mondani. Ehhez látnom kéne a kisfiad rajzait.

Sajnos ezzel kapcsolatban van rossz tapasztalatom. Az ember környezete hajlamos legyinteni. Pedig a későbbiekben komoly írás-tanulási, tanulási problémák alakulhatnak ki (diszlexia, diszgráfia, stb...) Minden 3-4. gyerek küzd valamilyen tanulási nehézséggel!

Nekem az a véleményem, ha a szülőben kérdés bizonytalanság merül fel, akkor kérje szakember segítségét.

27. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 26. - Mestimi)
2011. nov. 25. 20:00
Szerintem, ha megmondja, hogy mit rajzol, akkor nem olyan nagy baj, hogy még csak nem is emlékeztet rá.
2011. nov. 25. 18:11
Érdekes amit írtál esetleg komolyabban is értesz hozzá? Az én kisfiam 5 éves volt aug.ban. Rajzolási készsége megfelel egy 2-3 éves gyerekével szerintem, de az óvónője azt mondta ne aggódjak minden gyerek így rajzol az oviban. De én igenis aggódom mert félek, hogy később lesz belőle problémánk. Mi a véleményetek?
2011. nov. 19. 17:36
Nagyon jó lett a cikked és nagyon hasznos! Köszike Orsi :)
2011. nov. 14. 17:52

Köszi!

Arra talán még várnunk kell egy kicsit! De a firkák formája és a színhasználat is már sok mindent elárul a készítőjéről! :)

2011. nov. 14. 14:07

Nagyon jó cikk Orsi!

Már alig várom, hogy Petike is rajzoljon. Most még csak firkálgat :)

22. Orsóka78 (válaszként erre: 15. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. nov. 13. 14:24
Az már megint mást jelent!
2011. nov. 13. 14:24

Igen, náluk még a valóság és a képzelet összemosódik. És ez csak a később, a fejlődésükkel együtt fog kettéválni. De ehhez idő kell.


Jó ezeket megőrizni, tényleg kincsek! Nekik meg önbizalom növelő, hogy kiteszik a falra az alkotásaikat, és mindenki láthatja!

2011. nov. 13. 13:53

Megfigyelhető valóban a gyerekek jobban kifejezik magukat a rajzaikkal. Pl. okáért az óvónő ad egy

témát nekik és ők nagy örömmel, lelkesedéssel vetik papírra az alkotásukat és ezáltal megfigyelhető fokozatosan fejlődnek ebben. Én minden ilyesmit megőriztem és olyan számomra, mint egy értékes kincs. Az óvodában jelükkel ellátva is kiteszik a fali újságra és ott is meg lehet nézegetni őket.

Üdv.Ágnes

2011. nov. 13. 13:52
a gyermek azt rajzol amit tud és soha nem azt amit akar...ezt vegyétek figyelembe :)
18. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 16. - Orsóka78)
2011. nov. 13. 13:45
A tesóm mégiscsak akart valamit ezzel a nyakkal, mert jóval 5 éves kora előtt rajzolt már zsiráfnyakú családot :)
17. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 16. - Orsóka78)
2011. nov. 13. 13:44
Tény, hogy így 35 évesen, már nem rajzol hosszú nyakú embereket :D
16. Orsóka78 (válaszként erre: 13. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. nov. 13. 13:38
A gyerekek nem a valóságot rajzolják, ez csak későbbi időpontban (az iskolásévekben) lesz egyre fontosabb. Kezdetben minden aránytalanul nagy: fej, szemek, karok, lábak. Nyakat eleinte nem is rajzolnak, az csak 5 éves kor után jelenik meg. És az arányok is szép fokozatosan javulnak.
15. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 14. - Orsóka78)
2011. nov. 13. 13:36
Persze, a több részét eltakarják a felhők :)
14. Orsóka78 (válaszként erre: 10. - Df2a740c00)
2011. nov. 13. 13:29
Ha a lap felső harmadában van, csak nem látszik a fele, negyede, harmada, de egyébként kerek, citromsárga, sugarai egyenesek, stb, akkor az rendben van. Ugyanolyan, mintha egy egész kerek napot rajzolt volna.
13. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 9. - Orsóka78)
2011. nov. 12. 15:06

Azért kérdezem, mert a tesóm rajzain mindig zsiráfnyaka volt mindenkinek. Emlékszem, hogy amikor mentem érte az oviba, akkor messziről tudtam, hogy melyik az övé. Mindenkinek kivétel nélkül hosszú nyaka volt (majdnem olyan hosszú, mint a teste).


Azóta is nevetve emlegetjük és persze fogalmunk sincs, hogy mit akart ezzel kifejezni...

12. Kirani (válaszként erre: 10. - Df2a740c00)
2011. nov. 12. 10:00
Én is pont így rajzoltam mindig. Engem is érdekelne!
11. Kirani
2011. nov. 12. 09:59

Huh, döbbentes a gyerekek lelke! Nekem még nincs gyerekem, de nagyon hasznosnak ítélem így is a cikked, köszönöm.

Emlékszem még, miket rajzoltam gyerekként... minden magyarázó mondatod a lelkembe talált.

2011. nov. 12. 08:09

Szia,


érdekes cikk, gratulálok:)


Az mit jelent, ha valaki mindig a lap bal sarkára rajzolja a napot, de nem az egész napot, hanem kb. egyharmadát. a többi része már a lapon kívül lenne. Remélem érthető.

9. Orsóka78 (válaszként erre: 7. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. nov. 12. 07:47

Igen. A nagy, a kiemelt mindig jelentőséggel bír. Amivel sokat foglakozik (kiemel, kidíszít, részletesen megrajzol), az mindig a legfontosabb dolog. Ez igaz a felnőttekre is, rajzukra és írásukra is egyaránt.

Nagy fül pl. lehet hallásprobléma (vagy nem hallják meg).

Többet is olvashatsz a rajzokról:

[link]

8. Orsóka78 (válaszként erre: 5. - Gyöngyi)
2011. nov. 12. 07:42

Leleményesen megoldotta... :)

Bár, ha nem az volt a téma, hogy rajzold le a családodat, akkor csak annyit tett, amennyit "muszáj" volt.

Több oka is lehet, hogyha egy gyerek nem szeret rajzolni és annak is, hogy miért nem.

7. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 1. - Orsóka78)
2011. nov. 11. 22:22
Van-e annak jelentősége (és ha igen, mire utalhat), ha valaki következetesen sokkal nagyobbra rajzol egy testrészt, mint ami arányosnak mondható lenne a rajz alapján?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook