Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan tudnám elkerülni, hogy elszökjenek a cicáim, amiket most kaptam? fórum

Hogyan tudnám elkerülni, hogy elszökjenek a cicáim, amiket most kaptam? (tudásbázis kérdés)


13. 99279bb06f (válaszként erre: 12. - Nicole6)
2009. júl. 13. 19:43

Az anyósodnál ha ki is mennek nappal, de legyenek éjszakára bezárva.

Ha mindent viszel, ami az övé, az jó lesz neki.


Az igaz, hogy nálad nem megy el messzire, mert biztos hívod, hallja a hangod, a lakás zajait, de egy idegen helyen minden más lesz neki. Ott nem biztos, hogy vissza fog jönni.


Különben a cica kibírja egész nap a lakásban! Gondolj bele, a városokban, ahol nem mehet ki egyáltalán a cica, ott ő nagyon jól elvan a lakásban.

Ha az megoldható, hogy naponta valaki bemegy a lakásodba, megeteti, itatja a cicákat, és kialmoz utánuk akkor semmi gond nem lesz. Gondolom van alomtartód, és jó minőségű alom benne, hogy ne legyen semmi szag akkor sem, ha egy nap csak egyszer lesz kialmozva.

A kijárat az kicsit cikis, mert azon más is bemehet (patkány, egér, más cica).

2009. júl. 13. 19:36

Köszönöm!!

Erezek szerint elviszem egy kertes házhoz és ott fog maradni mondjuk anyósommal és nem kezd el engem keresni és a megszokott helyét?? Odavinném neki a kis ládikáját, tálkáit, ugyanazt a kaját..tejet.

Egy 11-12 hetes cicát akkor kockázatos otthagyni a kertben, mert elmegy és amúgyse érdekli az egész, hiszen én nem vagyok ott,más ad enni...

Kipróbáltam, ez a cica 10 méternél messzebb nem megy tőlünk, de lehet, hogy 5. Napi jó 1 órát kint van..És ha vágnánk az ablakon a helyéhez lyukat?? Oda nem járkálna be szívesen aludni, ha megmutatnánk neki??? Ott kimehet kis létrán...bár jobb neki, ha mással van 3 hétig??!!!


Azért izgulok, mert a nyaralást elterveztük hónapokkal ezelőtt, le tudnék mondani róla de ha nem muszáj, akkor nem:S és kicsi koromban nem lehetett állatom, így most nagyon kis gondoskodó vagyok vele és féltem...nyilván gyerek nem lévén, most rajta élem ki magam...

11. 99279bb06f (válaszként erre: 7. - B088f4f736)
2009. júl. 13. 18:06
Az én cicáim nem a helyhez ragaszkodnak, hanem hozzám. Ez a negyedik lakás, ahol laknak, de még egyszer sem jutott eszükbe az előző lakásba visszavándorolni! Ha megkapják ugyanazt a szeretetet, gondoskodást, amit addig, akkor te költözhetsz akár a Holdra is, a cicád ott is veled fog maradni.
10. antaki
2009. júl. 13. 17:30

Nem akarlak elkeseríteni, de az ilyen fiatal cicusok még nagyon játékosak, és bárki arra jár, elkezd velük játszani, már nem biztos, hogy az "otthon" felé veszik az irányt, mivel üres a ház, és úgysem várja őket senki.


Próbálj ideiglenes gazdát keresni számukra, míg elmész nyaralni.

2009. júl. 13. 17:00

Sziasztok!!!

Szeretnék segítséget kérni!

Találtam egészen pici, kb 2 hetes kiscicát, mára már 5-6 hetes lehet.Vigyázok rá, kiengedem az alagsorból de alapvetően még bent lakik, ott alszik, ott kap enni, inni. 3 hét múlva nyaralni szeretnék menni, több hétre. Hogyan szoktassam ki, illetve kb 11 hetesen nem pici ahhoz, hogy kint lakjon, elmegy máshova, ha valaki jön és kint ad minden reggel neki enni????

Abszolút nem élrtek a macskák szokásaihoz, valaki mondta, el se lehet vinni máshova kertes házba, hiszen elindul ide haza vagy elszökik, elmegy..Nem tudom, mit, hogyan tegyek, a nyaralásig még 3 hét hátravan, semmiképpen nem szeretném, ha úgy lenne , hogy egész nap be van zárva és valaki ad neki enni, hanem inkább kint lakna, persze, csak, ha ez biztonságos és nem fog elmenni. Egyáltalán, mikortól akkora egy kiscica, hogy ki lehet felügyelet nélkül is engedni, kandúr macskák, kutyák nem szedik szét????

Ezt a cicát jégesőben mentettük meg az út mellől, nagyon szeretem, de reménykedem, hogy sikerül valamilyen megoldást találni, emiatt nem szeretnék lemondani az eltervezett nyraalásról!

Köszönöm, ha segítetek!!!!

2009. márc. 3. 11:33

Nekem sose kóboroltak el a macskáim, nem vittem be a házba. A teraszon csináltam nekik alvóhelyet, oda tettem mellé enni-innivalót, napözben pedig egész nap velük játszottam. Alig várták mindig, hogy kijöjjek reggel, ott vártak az ajtónál. Ekkor még kisgyerek voltam.


Kb másfél éve volt megint cicám - sajnos ellopták, egy gyönyörű török angóra volt, koromfekete -, lakásban laktunk, így a lakásban volt a cicus. Vettem neki macskaalmot, abba piszkolt már a legelső alkalommal - pedig nagyon pici cica volt, úgy szedtem össze az utcáról, kis csúnya girhes macska volt és nagyon félt, ki se jött az ágy alól órákon keresztül, ahogy hazavittem reggel. Estére jött ki, akkor wc-zet először és jó helyre, plusz akkor evett először. Másnapra rájött, hogy nem akarok én rosszat neki - pedig még meg is fürdettem. Kegyetlenül ragaszkodott hozzám, követett mindenhová, a fejemnél aludt, stb. Nappalra kiengedtem a lakás elé (földszinten laktam) eleinte csak addig, amíg takarítottam, majd egy idő után addig is kint volt, amíg dolgozni voltam. Amikor hazaértem, csak kiáltottam a nevét és ott is volt rövid időn belül.

Éjszakára néha kizártam az erkélyre, ha rosszalkodott. Az erkélyen át tudott menni a szomszédhoz - dícsérte is, hogy milyen gyönyörű lett a cica. Sajnos egyik reggelre nem volt az erkélyen, hiába kopogtam a szomszédhoz, azt mondta, hogy nem is látta - de még az ajtót se volt hajlandó kinyitni, szóval tuti lenyúlta... (Ekkor már másik lakásban laktunk a harmadikon.)

2009. márc. 3. 11:21
A macskák nagyon ragaszkodnak a helyhez, amit megszoktak, úgyhogy rövid időn belül az ő területüknek fogják érezni a házad tájákát. Ha nőstények, akkor amúgy sem igen fognak elkóborolni hosszú időre, csak éppen annyira, hogy feltérképezzék a helyet, ha viszont kandúr macskák, a párzási idpszakban nem fogod tudni elkerülni a kóborlást :) Esetleg majd ivartalanítás után...
2009. márc. 3. 08:06
Mindenképpen zárd be őket valahozá vagy vidd be magaddal őket és játsz velük de nem engedd ki őket !ez azért nem jó lekásban mert még nem szobatiszták de majdcsak megoldjátok mi kertesben laktunk mindig és kiskoromban be lettek zárva legalább 4 napig és bementünk hozzájuk vagy kihoztuk őket és kényeztettem a cicusokat kiskoromban igazi macskaszelídítő voltam:-)))
2008. aug. 7. 15:17
Mi bezártuk éjszakára mindig. Régen nem zártuk be a kicsit és el is lopták vagy kóborolt. Azóta minden macskűt éjszakára zárjuk ha kicsi vagy ha hidegebb az idő. (garázsba pincébe) Sok mérgezést megúszott így a mi macsekunk.
2008. aug. 7. 12:24

pár napig tartsd bent őket a házban, barátkozz velük (de ne erőszakosan, csak akkor ha ők is akarják).

ha már összehaverkodtatok, megszoktátok egymást, akkor fokozatosan ki lehet engedni őket, először csak kis időre, aztán egyre hosszabb időre is.

2008. aug. 7. 12:15
Nem tudom,hogy kertes házban laksz-e.Ott pár napig tartsd bent a házban és csak utána enged ki őket.A macska egyébként eléggé öntörvényű,az enyémek már csak kajálni járnak haza 1 kivételével.És állandó időpontban adj nekik enni.
2008. aug. 3. 16:07
Láncra kell kötni, vagy kennelbe zárni.:)
2008. aug. 3. 16:03

Kaptam 2 cicát kb 3 hónaposak és félek h elmennek. Hogyan tudnám itt marasztalni ket?

Segítsetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook