Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan tudnám eldönteni, hogy van-e Isten, illetve melyik vallás az igazi? fórum

Hogyan tudnám eldönteni, hogy van-e Isten, illetve melyik vallás az igazi? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
76. Amaunet (válaszként erre: 58. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 9. 13:20

Ezekre a kérdésekkel olyan emberhez fordulj, aki ráér ezeken 24 órában gondolkodni!🤣


A használt fogalmaid mind emberi eredetűek. Csak az emberi társadalomban van értelme.

75. de82bd5a12 (válaszként erre: 74. - PöttyösPanka)
2022. nov. 9. 13:11
Az ego az illúzió, az elkülönültség. A teljes objektivitás Isten.
2022. nov. 9. 13:10

Igen. És ha már úgyis csak illúzió, akkor nem jobb pozitívvá formálni?


Nincs. De ezt nem tudom megindokolni.

73. de82bd5a12 (válaszként erre: 72. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 9. 13:08
Szerintem van a Létnek egy Alanya, amihez mindannyian kapcsolódunk, minden egyes létező, csak az Alany szempontjából lehet objektivitásról beszélni.
72. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 70. - De82bd5a12)
2022. nov. 9. 13:06

Jó érvelés! :-)

Ha jól emlékszem, Yuval Noah Harari azt írja:

"A boldogság záloga, hogy az egyéni téveszméinket, más emberek téveszméivel, (Illúziójával) össze tudjuk egyeztetni.

Ha találunk hasonló, "téveszmést", akkor akár boldogok is lehetünk.

Vannak hasonló gondolatok...

71. de82bd5a12 (válaszként erre: 70. - De82bd5a12)
2022. nov. 9. 12:52
*lények
70. de82bd5a12 (válaszként erre: 69. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 9. 12:52
Ha minden egyes emberi lény gondolatai egyéni szubjektív illúzió lenne és ne lenne valami közös ezek között a lényeg között, akkor most nem tudnánk ezt megvitatni. Amiről ugyanis beszélsz, az a szolipszizmus.
2022. nov. 9. 12:42

Értelek! :-)

Akkor ki lehet jelenteni, hogy minden egyes emberi lény,

tudata, vagy a gondolatai:

"Egyéni szubjektív illúziók."

A valóságunkat, mi generáljuk!


Egyre válaszolj még.

Véleményed szerit, van eleve elrendeltség?

68. de82bd5a12 (válaszként erre: 57. - Amaunet)
2022. nov. 9. 12:37
A racionalitásnak nincsenek korlátai? Szerintem nagyon is, már a megismerésnél is megmutatkoznak, szinte az összes újkori filozófus racionális alapokra próbálta helyezni a filozófiáját, ezen belül is a megismerést, azt gondolták, megoldották a nagy kérdéseket, közben meg nem. Itt elsősorban olyan gondolkodókra érdemes gondolni, mint René Descartes, vagy Immanuel Kant. Aztán jöttek az utódok, és megcáfolták a téziseiket. Ilyenkor mi van? A modern ember a tudományba helyezi a bizalmát, de mi a helyzet a tudományos forradalmakkal, amikről Thomas Kuhn beszélt? A tudomány mindig jelenlegi álláspontról beszél. Mi a garancia arra, hogy a jövőben ezek a váltások nem ismétlődnek meg?
2022. nov. 9. 12:27
Nincs. Az csak a te értékítéleted eredménye.
2022. nov. 9. 12:25

Újfent megkérdezem: számít az? Ha megtapasztalsz valami átható, elemi jót, valamit, ami segít az életben, amitől boldog leszel, akkor számít, hogy az az igazi Isten, vagy csak benned zajlik? Sőt, nem lehet, hogy a kettő nem mond ellent egymásnak? Istent feltétlenül kívül kell keresni?


Azt elárulom neked, hogy az életben minden, amit "tudsz", azt csak úgy hiszed, hogy tudsz. Mivel be vagy zárva ebbe a testbe, így csak a test fizikailag erősen korlátozott érzékszervei által vagy képes megismerni a világot. Mire egy inger eljut oda, hogy információként felfogd, annyi transzportáláson és szűrőn megy keresztül, hogy végül hozzád a valóságnak csak egy kis töredéke jut el. Az is torzítva. Ha megnézel egy lila virágot, aminek a szirmain apró, szemmel nem elkülöníthető piros és kék pöttyök vannak, akkor az számodra attól függetlenül egy szép, lila virág, hogy igazából piros és kék. De vajon kevésbé szépnek tartanád, ha tudnád, hogy nem is lila? Számít az, hogy nem is lila, ha te lilának látod, és lilának szereted?

2022. nov. 9. 12:17

Jó, ezt értem, filozófiailag rendben is van,

de mégis van jó, és rossz! :-)

Vagy tévedek?

2022. nov. 9. 12:12
"Semmi sem jó vagy rossz önmagában, csupán a gondolkodás teszi azzá." - William Shakespeare
2022. nov. 9. 12:12
Nem lehet, hogy "csupán" arról a van szó, hogy az emberi intelligencia, generálja ez az ún. Isten élményt?
62. PöttyösPanka (válaszként erre: 57. - Amaunet)
2022. nov. 9. 12:09
Az egyértelmű, hogy a történelemben az emberek a vallásokat kiforgatták és a hatalom eszközévé silányították. Régen fontos szerepe volt az emberek életében, mert rendszert, útmutatást, támogatást és válaszokat adott. Ezt sikerült teljes mértékben lerombolni.
61. PöttyösPanka (válaszként erre: 51. - De82bd5a12)
2022. nov. 9. 12:05
Szerintem az Önvaló egy nagyon jó, és nehéz út. A meditálás több választ ad, mint ez a sok kérdés.
60. PöttyösPanka (válaszként erre: 54. - Tumbo2)
2022. nov. 9. 11:59
Ha a Földet igen, akkor gondolom az egész univerzumot is. De nem tudom.
59. PöttyösPanka (válaszként erre: 53. - Tumbo2)
2022. nov. 9. 11:57
Pallasz Athéné
58. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 57. - Amaunet)
2022. nov. 9. 11:37

Jó az érvelésed!

"De miért van a létezés, miért nem inkább, a semmi van?"


Ugyanakkor, van igazság, és igazságtalanság!

Van rossz, és jó!

Miért van lelki ismeretfurdalás?

Már akinek. :-)

Ezek nem csak relatív fogalmak...

57. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 9. 11:28

A címben feltett kérdéseidre itt, három soros bejegyzésekben nem fogsz választ kapni.

Hogy hol keresd a választ? Mindenben és mindenhol.

Tudományos és vallási publikációkban, értekezésekben a témában. Az állatokban, növényekben.

De ne felejtsd el mindkét oldalról vizsgálni a dolgokat!


A vallások? Azt az emberek találták ki, hogy másokat megvezessenek.

A hit szerintem egy belső meggyőződés, ami nem mindig alapul a racionalitáson.


Nem hiszek istenekben, vallásban. Magamban hiszek. A képességeimben.

56. apeeng
2022. nov. 9. 10:38
szerintem kell lenhi, mert a vidám vasárnap énekes-csápolói nem lennének ott, ha nem lenne.
55. tumbo2 (válaszként erre: 40. - Vigyefene)
2022. nov. 9. 09:53
ez borzasztó szomorú.a szomszédasszony mondta,végre meghalt a húga,iszonyúan szenvedett,hát ez a jó isten,ő álmában szeretne meghalni,ki nem?
54. tumbo2 (válaszként erre: 43. - PöttyösPanka)
2022. nov. 9. 09:48
Földet,vagy a földet?és a többi bolygót,csillagot,az egész univerzumot?
53. tumbo2 (válaszként erre: 50. - PöttyösPanka)
2022. nov. 9. 09:43
a kedvencem,meg a lánya,aki kipattant a fejéből.
52. tumbo2 (válaszként erre: 9. - Violet18)
2022. nov. 9. 09:42
én ateista vagyok.mint nálunk mindenki.de mikor a lányomat 18 évesen elütötte egy autó,mikor figyelmetlenül kilépett a busz mögül,hogy menjen a kollégiumba,már nem tudom hány métert repült,a szélvédőről.a cipőjét messze találták meg.rögtön vitték a kórházba,agyrázkódáson ,boka,térd ránduláson kívül nagyobb baja nem lett.valaki vigyázott rá-
51. de82bd5a12 (válaszként erre: 50. - PöttyösPanka)
2022. nov. 9. 09:37
Annyira amúgy nem tudom, mert nem akarok ebbe belebonyolódni, nekem Ramana Maharshi tanítása a legszimpatikusabb. Ő az Önvalóról beszél, nem megy bele ennyire részletesen, mint az egyes vallásokban.
50. PöttyösPanka (válaszként erre: 46. - De82bd5a12)
2022. nov. 9. 09:32
Brahma és Visnu? A politeista vallásokban általában az istenek nincsenek egy szinten. Például ott van Zeusz, aki főisten.
49. de82bd5a12 (válaszként erre: 48. - Tumbo2)
2022. nov. 9. 09:31
"Az Egyház vallásfölötti Egység, ezért a történeti egyházat a vallásfölötti Evangéliumi Egyházzal nem szabad összetéveszteni" - Hamvas Béla
48. tumbo2 (válaszként erre: 43. - PöttyösPanka)
2022. nov. 9. 09:30
a lányom talán a buddhizmus felé hajlik,bár nem hívő,de a legfontosabb a béke,meg a békés egymás mellett élés.mikor egy méter föld miatt a bíróságra mentek az igazi keresztények,meg megtámadták a más vallású falut,pedig az itt volt valahol Magyarországon.mivel én nagyon szeretem a görög mitológiát,kedvencem a Dionüszosz,vagy Bacchus,legyen görög,vagy római-
2022. nov. 9. 09:30

Nem tudom, hogy van-e oka vagy célja. De azt tudom, hogy csak te adhatsz neki értelmet és tartalmat.


Én úgy hiszem, hogy hibás Istent kívül keresni. Isten benned van. A legbensődben. Isten nem más, mint a szeretet. Ez az egyetlen dolog, ami számít, és aminek értelme van. Enélkül csak vagyunk, aztán nem vagyunk. Amikor ránézek valakire, akit tiszta szívből szeretek, akkor nincs kétségem Isten létezése felől, hiszen ez az érzés nem lehet véletlen, és nem fogható semmihez sem.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook