Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan tovább? fórum

Hogyan tovább? (beszélgetős fórum)


1 2
12. asztanaviszta (válaszként erre: 1. - Gyöngybagoly)
márc. 24. 17:13

Sajnálom a helyzetedet, de most itt laikusoktól vársz választ?

Próbálj egy másik orvossal is konzultálni a gondokról.

11. 55Judit (válaszként erre: 10. - Ágio8405)
márc. 24. 17:09
Nem mondtál újat. Van aki fel sem veszi, van aki csak a haja elvesztése miatt aggódik, miközben nem is tudja ez a legkisebbik rossz ami történhet. Az én hajam nem hullt ki, viszont kis híján szétesett a májam. Van aki a poklot járja meg, és van aki ki sem bírja. Nagyon sokan 5 éven belül a kezelésekbe halnak bele nem a rákba. Ismerősöm éppen most kapta, félbemaradt a kezelés mert az orvos félt hogy megöli vele. Aki benne volt már, az tud erről a legtöbbet mesélni. Ennél rohadékabb dolog nem sok van.
10. Ágio8405 (válaszként erre: 8. - 55Judit)
márc. 24. 16:47
Viszont kemo és kemo között nagy a különbség. Édesapám legjobb barátja pár hónapja van túl rajta. Vastagbél daganata volt, 4 hónapig sztómával a műtét után. Azon kívül hogy sokat fázott a kezelés utáni pár napban és bizsergett a tenyere és talpa más baja nem volt. Nagyon egyéni ki milyet kap és hogy reagál rá.
9. 55Judit (válaszként erre: 7. - Fincsi5)
márc. 24. 16:39
Fájdalomcsillapítót adnak ha már ott tart a beteg, de én azt nem akarom megvárni. Az már nem élet mikor fájdalomcsillapítóért kell könyörögni.
8. 55Judit (válaszként erre: 6. - Simple)
márc. 24. 16:36
Jó tette! Ügyes! Én elsőre bevállaltam, valóban szó szerint a poklot lehet megjárni vele. Ráadásul az életenergiát is mintha kiszippantaná az emberből a kemó. Hiába lesz jobban az ember a kezelések után, az erő nem tér vissza teljesen. Én is azért nem vállalnék be több kezelést mert nagyban rontja az életminőséget. 70 felett meg pláne nem kérném. Egy roncs lennék ha egyáltalán túlélném.
7. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Gyöngybagoly)
márc. 24. 16:17

Volt egy nagyon aranyos, kedves ismerősöm, rákot diagnosztizáltak nála, 70 évesen. A család kedvéért járt a kemóra, ami után napokig rosszul volt. Volt, hogy néha kihagyta, tök jól volt, a társasház előtt kertészkedett.

2 évig húzta így, állítom, hogy a kezelésektől csak rosszabbul volt.

Tőlem 50 körül vettek biopsziát, én eldöntöttem; ha gond van, semmilyen kezelést nem vállalok. Háziorvosomat megkérdeztem, akkor is kaphatok-e fájdalomcsillapítót, azt mondta igen.

Ez még jobban megerősítette bennem, hogy nem vállalok be semmilyen kezelést.


Légy jól, amíg lehet. Én 68. vagyok.

6. simple (válaszként erre: 1. - Gyöngybagoly)
márc. 24. 16:03
Apósom is rákos, ő semmilyen kezelést nem fogadott el, mert amit ajánlottak, az csak rontott volna az állapotán, amúgy meg vígan eléldegélt. Ő úgy volt vele, hogy amennyi még hátra van, azt szeretné normálisan eltölteni, jól érezni magát, nem egész nap hányva, meg feküdve. Én is ezt választanám ebben a helyzetben.
5. 55Judit (válaszként erre: 1. - Gyöngybagoly)
márc. 24. 15:51

Én is voltam rákos. Nem tanácsot adok, csak a saját elgondolásomat írom le, mert én évekkel ez előtt döntöttem. A későbbiekben nem fogadok el kezelést és teszek arról, hogy az esetleges kiújulás ne derüljön ki amíg tünetmentes vagyok. Minden tőlem telhetőt megteszek azért hogy jó állapotban legyek. Étkezésemmel, testmozgással, pl. a csikung nagyon jó megelőző gyakorlás rengeteg bajra. Nem járok ellenőrzésekre, hogy ne érje a szervezetemet se röntgen, se mammográfiai, se CT, se izotópos sugárzás. Ezek mind ölnek. Ha újra megbetegszek, megvan a módszer is a gyors befejezéshez. Most jól vagyok, derűvel élem az életet. Ez utóbbit kívánom neked is!

Igen, a döntés a te kezedben van. Dönthetsz pl. arról hogy szenvedve vegetálsz még sok évig, vagy esetleg fele annyi ideig jó állapotban, derűsen. de az is lehet hogy gyógyszer nélkül se lennél már soha rákos. Az is lehet hogy a gyógyszer okozta mellékhatások különböző egyéb betegségeket alakítanak ki, amire a leírtak alapján lehet számítani.

márc. 24. 15:07
Ezt csak te tudhatod, az előnyök hátrányok mérlegelésével. Más betegség miatt szedett gyógyszereimet caökkentettem lassan,fokozatosan, mert a sok mellékhatásból nekem is elegem lett.
márc. 24. 14:16

Mivel nem ismerjük ennek a betegségnek a kezelési módját nem volna észszerű egy hozzá értő orvos kezelési javaslatát felülbírálni.

De adódik a kérdés, hogy nem lehetne kisebb dózisban vagy rendszeres szünetekkel folytatni a kezelést?

2. Bichi (válaszként erre: 1. - Gyöngybagoly)
márc. 24. 12:55

Értem, hogy ezt kiírtad magadból, de nem tudom, hogy mit lehetne erről írni, hiszen tudod, hogy a te döntésed, és a családod sem segíthet ebben, akkor más hogyan?

Én tuti nem szedném, ha nálam ilyen hatásokat produkál.

Megpróbálnék a természetes szerek / diéáték felé keresgélni, ami javíthat a helyzetemen, vagy legalábbis csökkentheti a vele járó kellemetlenségeket, és eltolná a romlást...

márc. 24. 12:43
Sziasztok! Tudom, buta kérdés, és nekem kell döntést hoznom, de azért jó lenne beszélgetni róla! Miről is van szó? A nyáron volt egy nagy hasi műtétem. A szövettan egy nagyon ritkán előforduló úgynevezett GIST tumort diagnosztizált. Három daganatot szedtek ki belőlem. Van egy gyógyszer, melynek helyettesítője nincsen (Imatinib Pharmacenter) A doktornő azt mondta, ezt egy életen át kell szednem. A gond az, hogy nagyon sok mellékhatása van. Mik is ezek? Ízületi fájdalmak, csontok fájdalma, kezek, ujjak zsibbadása, görcsölése, hajhullás, a semmiből hirtelen jövő erős szívdobogás. Hideg kezek, lábak, belső remegés, mintha lázas lennék, de semmi. Ezek megkeserítik szinte lehetetlenné teszik a napi teendőim elvégzését. És most itt a dilemma. Szedjem, és reménykedjek, hogy segítségével nem újul ki a rák. Vagy ne szedjem, és éljek egy minőséginek nevezhető életet, addig, amíg tart? 66 éves vagyok, túl sokat már nem várhatok az élettől. Három hétre abbahagyatta velem a doktornő a szedését, és a tünetek szép lassan eltűntek. Majd a három hét letelte után újra szednem kellett, és a tünetek visszajöttek. Holnap kell visszamennem, hogy hogy alakult a helyzet? Nem tudok dönteni, ebben a család sem tud segíteni, hisz a döntés az én kezemben van. De nem tudom, mit tegyek!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook