Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan tisztítsam a padlón a besötétedett-egyébként világos színű- fugát? fórum

Hogyan tisztítsam a padlón a besötétedett-egyébként világos színű- fugát? (tudásbázis kérdés)


1 2
2007. aug. 12. 05:44
Mivel padlóról van szó, nem elég, ha a felmosóval erősen megsúroljuk, ugyanis a fuga általában - legalább is az én tapasztalatom szerint - attól színeződik el, hogy a felmosóvíz benne marad. A padló már száraz, ott még nedve. Járunk rajta, belemegy a por. Én bármilyen tisztítószert is használtam, sajna, mindig körömkefével, egyenként tisztítottam ki a fugákat. Rohadt egy meló, de utána egy darabig jó.
2007. aug. 11. 21:46
Zsíroldót a fugába permetezni, pár perc és vizes ruhával áttörölni. Olyan, mintha új lenne!!!
2007. aug. 11. 14:07
A mostanság kapható vízkőóldók is jók,de megmondom őszintén padlóra csak szürke vagy még sötétebb fugát kell tetetni,mert azon jártok és mindíg koszolódni fog!Egy jó burkoló ezt tanácsolta volna!
19. NOA
2007. aug. 11. 10:57
Forró gőzzel tisztítom, szerintem jó az a gép csak drága.:(((
2007. aug. 10. 16:26
Én a "Béla" által reklámozott lila flakonos tisztítószerrel befújom csak a fugát, majd állni hagyon kb. 20-25 percet, aztán a kétoldalú szivacs érdes felével átdörzsölöm. Eddig ez mindig bevált.
2007. aug. 10. 12:43
évente egyszer- kétszer körömkefével+ akármilyen vízkőoldószert tartalmazó tisztítószerrel végigsúrolom. utoljára Well done szaniter tisztító habbal csináltam. Szép lett és ki lehet bírni.
2007. aug. 4. 06:49
Vegyél szőnyeget. :))))))
2007. aug. 3. 21:54

keresztkérdés: nem színezett a fuga? :)

Amúgy van, hoyg drága mesterember koszosba keveri és akkor egy idő után ha kcisit kikopik a szép része, előjön a koszos :P Akkor nincs mit tenni...

2007. máj. 31. 12:31
Minden nagyobb áruházban kapható obifélékban is, de minden esetben nézzétek meg a tartozékokat, hogy minden meglegyen, mert van ahol a fejet pl. külön árulják hozzá. MIcsoda marhaság. Egyébként már 15 ezer forint körül is kapható. A konyhában pl leszedi a zsíros felülletet olyan részekről ahonnan te nem tudod.
2007. máj. 31. 11:54
Amiket leírtatok már mindent megpróbáltam, de semmi nem jött be, csak alaposan lefárasztottam magam. Ezt a speciális fugatisztítót még nem próbáltam, meg tudnád mondani Ildikó 30, hogy hol lehet kapni?? Előre is köszönöm
2007. máj. 31. 10:53

ez attol id ügg hogy mitöl sötétedet be ez lehet, hogy az idő muládával történt is amman az esetben lehet kapni speciális fugatisztitő folyadékot abbol 1 egy fél kupaknyit tegyél a felmosó cizbe és azal jó erősseb dörzsöld t a tisztitandó felületwt hagy álni néhány oercig majd moss fewkrenes tisztitó szeres vizzel

ezt nem árt megismételni évente1x és ugyanolyan lesz a fuga int mikor wlkészült

11. Fuzsuka (válaszként erre: 10. - Icus)
2007. máj. 31. 10:47
párszázezer?! na, akkor marad a körömkefe-négykézláb páros:-)
10. Icus (válaszként erre: 9. - Fuzsuka)
2007. máj. 31. 10:37
Járnak ezek a porszívosok. Azoknak van gőztisztitójuk, nekem is mutatta a fugán. Tényleg szépen kitisztítja. Párszázezer forint. Nem tudom az olcsóbb gőztisztító(kézi) tízezres nagyság rendben azok mit tudnak?
9. Fuzsuka (válaszként erre: 8. - 'szti)
2007. máj. 31. 10:30
én a körömkefét próbáltam, hát nem röhögtem hülyére közben magam:-)és nem túl nagy felületet sikáltam így végig!ez a magasnyomású ketyere érdekelne ! Tud erről valaki kicsit többet írni?
8. 'szti (válaszként erre: 7. - Kék)
2007. máj. 31. 10:21
igen szórakoztató lehet fogkefével suvickolni a padlót, mint annó a kiskatonák :-))
7. Kék
2007. máj. 31. 10:01
Bármilyen klóros fehérítő,kefe és kitartás!:)
2007. máj. 31. 10:01
Hát én próbáltam domestos meg ilyesmi, de semmivel nem jön ki. egyszer egy hapsi hozott egy magasnyomású gépet, két pillanat alatt kifehéredett a fuga.
5. Fuzsuka (válaszként erre: 2. - Dee7182d35)
2007. máj. 31. 09:46
ezt már próbáltam, de nem az igazi :-(
2007. máj. 31. 09:46

Tömény domesztoszal szoktam, és egy mosogató kefével:-(

Régebben volt egy gőztisztítóm, és azzal nagyon jó és egyszerű volt,mert nem kellett vegyszert használni, de mára sajna elromlott.

2007. máj. 31. 09:45

Ez jó kérdés!!!Én is kíváncsi lennék rá!!!

Egy ismerősömnek méreg drága gőztisztitója van és ő azzal szépen ki tudja takarítani,jobb,mint új korában!!!

2007. máj. 31. 09:45
Körömkefe,domestos
2007. máj. 31. 09:43
Hogyan tisztítsam a padlón a besötétedett-egyébként világos színű- fugát?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook