Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan tisztítsam ki a kanapét? Miért nem mosható a 100% pamutnak írt huzat? fórum

Hogyan tisztítsam ki a kanapét? Miért nem mosható a 100% pamutnak írt huzat? (tudásbázis kérdés)


1 2
31. Channa* (válaszként erre: 28. - Globus)
2017. júl. 7. 20:20

Az más, hogy szélességben összeugrik, azaz rendeződik a szövés, majd hordás közben ránk deformálódik.

A hossza viszont összemegy.

30. Channa* (válaszként erre: 29. - Bc681dac13)
2017. júl. 7. 20:19
Na igen, ezek már olyan vegyi kezelésen mennek keresztül, hogy az egyszerű ember úgy sem tudja megfizetni...
29. bc681dac13 (válaszként erre: 27. - Channa*)
2017. júl. 7. 20:12
Vannak olyan pamut anyagok, amik egyaltalanem mennek osze, es nem kell vasalni sem, csak azok eleg draga darabok.
28. globus (válaszként erre: 27. - Channa*)
2017. júl. 7. 18:14
Igazából kicsit a farmer is összemegy mosáskor, de magunkra ráncigáljuk és pár óra alatt újra a régi.
27. Channa* (válaszként erre: 25. - Dolcsy1989)
2017. júl. 7. 18:07

Lehet, hogy beavatás után varrták a ruhákat, vagy a varrás után olyan eljárást (koptatás, stb.) alkalmaztak, amitől már összement, mert egyéb esetben a pamut összemegy hosszában.



Ugye a pamut anyag az több féle lehet. Pamut a farmer anyag is, sok vászon is, és van hurkolt pamut is. A legtöbb mostanság készült ruha elég kevés pamutot lát, inkább viszkózból vannak, ami a pamut tulajdonságait hordozó múszál.


A pamut az első mosásnál összemegy, mindig gyűrődik, bolyhosodnak.

Ha a paqmutot első alkalommal 40 fokon mossuk, majd utána 60 fokon, akkor összemegy a 40 fokostól, majd a 60 fokostól is.

26. Channa* (válaszként erre: 24. - Globus)
2017. júl. 7. 17:59

Velúrt sem mosnék gépbe. Ahhoz van egy speciális velúr tisztító szivacsom és szárazon kefélem azzal, Szép lesz tőle.



Gépi mosás: sosem tenném be sárosan a cipőket, valahogy nem is jellemző a cipőinkre ez a kosz típus. És én párnahuzatba mosom.:D

2017. júl. 7. 17:05

Nem ertek hozza h a butorok milyenn ejarassal keszult huzatot kapnak de en a 100% pamut feher ruhakat konkretan ki szoktam fozni es az nem megy ossze. Ebbol kovetkeztettem h ha 100% pamut valami akkor nem megy ossze. Mondom igazabol nem ertek hozza de ha valami osszemegy akkor az nekem nem 100% pamutnak szamit akarmi van rairva.

Eddig en meg nem faragtam ra semmivel a mosasnal barmilyen geppel vagy kezzel vagy fozve mostam.

90 fokos programot is eleg surun hasznalok...foleg torulkozoket gyerekruhakat (babaruhak nyilvan nem az alkalmi szep cuccok hanem a bebikajas koszos) meg konyharuhakat mosok vele, mert talan 90 fokon a bakteriumok is elpusztulnak javareszt.

24. globus (válaszként erre: 23. - Channa*)
2017. júl. 7. 17:04

[link]


Nem tiltják. De kihangsúlyozzák, hogy saját felelősségre, ez határozott ajánlásnak sem vehető.

Próbát megér, legrosszabb esetben sincs világvége :) Nekem most éppen egy világos velúrcipővel kapcsolatban van gondom, erre egyértelműen tiltást mutat.

23. Channa* (válaszként erre: 22. - Globus)
2017. júl. 7. 16:48

Nem akartalak rábeszélni:D


Én szoktam 60 fokon is mosni. Törölközőket és konyharuhákat, a többi 40 fok.


Nekünk is vannak sok éves cipőink (adidas, nike, stb.) szépek és illatosak a gépimosástól.

csak a bőrcipőket nem mosom gépbe.

22. globus (válaszként erre: 20. - Channa*)
2017. júl. 7. 16:13
Én mindent 40 fokban mosok, kifőzést és 60 fokot sem használom. Minek? :) Ha szennyezettebb a ruha, akkor hosszabb mosást választok, ettől függetlenül cipő marad kézi tisztításra. Két szép kacsóval, kefével, lavórban. Évtizedes Saucony cipőmnek csak picit kopott az orr-része, makk egészséges. Mondás szerint járok el: jobb félni, mint megijedni :)
21. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 20. - Channa*)
2017. júl. 7. 15:58
Én is. :)
20. Channa* (válaszként erre: 17. - Globus)
2017. júl. 7. 15:55

Minden cipőt gépbe mosok:D

Soha semmi bajuk nem volt még. Akkor van gond, ha túl meleg vízben mossuk.

Én 40 fokban szoktam mosni a cipőket.

19. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 17. - Globus)
2017. júl. 7. 15:52
A gyerekem cipőit rendszeresen mosom gépben. Persze csak sportcipőket, vászoncipőket.
18. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2017. júl. 7. 15:50
Patyolat drágán tisztítaná? Vegytisztítással megoldják, és akkor tuti nem megy össze.
17. globus (válaszként erre: 10. - Dolcsy1989)
2017. júl. 7. 15:40
Konkrétan a cipőket sem dobnám gépbe, pedig sokan csinálják... nem csak varrott cipők vannak, pont a textilcipőket előszeretettel ragasztják, nem is tudom mit gondol, akiben ilyen hagymázas terv megszületik.
16. globus (válaszként erre: 15. - Channa*)
2017. júl. 7. 15:37

Nálunk ugyanez a probléma... rá van írva, hogy nem mosható. Patyolatban azt mondták, hogy nem véletlenül. Kimoshatom, de utána ne ríjjak :) Most rendelek rá egy moshatót (nem szabvány méretű), aztán kimosom. Ha nem megy össze, befogom tartaléknak. Ha igen, kuka.

Az egészet nem dobhatom el, mert tartozik hozzá egy szintén atípusos méretű lécbetét-rendszer+ ágykeret.

15. Channa* (válaszként erre: 10. - Dolcsy1989)
2017. júl. 7. 15:24

Hát de, a pamut pont összemegy. ezért kellene avatni a varrás előtt, amit persze egy bútor esetében nem tesznek meg.


Én a matracaimon lévő huzatot szoktam mosni és minden alkalommal mennek egy kicsit össze. Levenni egyszerű, de mire visszatornázom a matracra, szinte az összes hajam kihullik:D

14. dolcsy1989 (válaszként erre: 12. - Zebracsikó)
2017. júl. 7. 15:12
Jo otlet az a mosoda...meg fogom nezni. Bar en ezt a praktikat kulfoldon hasznaltam ahol nem nagyon van mososda.
2017. júl. 7. 15:10

Hat nekem fantasztikusan bevalt. Egyaltalan nem macera. Bevagom a kadba kis folyekony mososzerrel, hagyom allni egy orat aztan meg setikalok rajta. Leeresztem a vizet es ketszer haromszor ujra engedek neki tiszta vizet. Az utolsoba egy kis oblito es szevasz. Berakom egy lavorba h ne usszon minden es kiviszem a kertbe kiakasztom. Szep idoben hamar meg is szarad. Nem vasalgatok meg szarakodok en sem. Ket gyerek mellett folyamatosan mosom a letezo osszes dolgot es mindig nagyon szep tiszta lett minden.

Nem kitelezo jakuzzit hasznalni, ez csak az otlet volt, a folyekony mososzer meg nem hiszem h tobbet artana a csoveinek mint barmilyen vizkooldo vagy fertotlenito amivel tisztantartod.


Es amikor valaszoltam akkor a kerdesre valaszoltam nem pedig arra h mit csinaljak ha koszos de el akarom adni. Eledasra en sem szorakoznek.😊 Es ha vennek is valamit hasznaltam akkor is en tisztinam ki.

12. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Dolcsy1989)
2017. júl. 7. 13:58

Ilyen esetrekre ajánlom a Bubbles mosodát. Önkiszolgáló, óriási kapacitású ipari mosó- és szárítógépekkel és nem drága.


A Jacuzzit nem hiszem, hogy kíméli a mosószer. Na meg utána az öblítés meg centrifugálás, szárítás...

11. bc681dac13 (válaszként erre: 10. - Dolcsy1989)
2017. júl. 7. 13:35
Cöccöccöö, nem olyan egyszerű az. Milyen a mercerezés meg a többi, mehet össze. Lehet szórakozni olyannal, hogy vizesen felhúzni, vasalni módszeresen meg mit tudom én, kárpit tisztítóval tökörészni, de mint írtam, felesleges.
2017. júl. 7. 13:20

A 100% pamut nem egy ossze. Ha az tenyleg

En siman bedobnam e gepbe mint az elottemzzolok. De moshatod kadban is kezzel. Beaztatod atgyurod es kirakod a levegore had csepegjen ki ott.

Nekem vannak oriasi takaroim amik nem fernek be a gepbe...egy nap meg regen a Szuletett felesegek Gabriele Solis csotores miatt bedobta a jakuzziba a ruhakat mosni...😂legalabb en is hasznalom a jakuzzi programot a kadban😂😂

Lehet tanulni a cicabakatol is valamit neha😁

Ha gepben mosod akkor a centrit vagy hagyd ki vagy alacsony fordulatra allitsd.

9. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Bc681dac13)
2017. júl. 7. 13:16
igazad lehet...hagyom , oldja meg a következő gazdája
2017. júl. 7. 13:11
Ha nem láthatóan retkes, akkor ilyennel szerintem ne is foglalkozz. Használt bútronál alap, hogy magam megtisztítom, miután megveszem.
2017. júl. 7. 13:09

köszi


nem merem kimosni, mert adom el és ha összemegy, akkor nem tudom visszahúzni a szivacsra...

2017. júl. 7. 13:08
Én is így szoktam.
5. Ikebana3 (válaszként erre: 4. - Zebracsikó)
2017. júl. 7. 12:59
Elképzelhető, hogy összemegy, vagy a színe enged vagy összemosódik. Inkább valamilyen kárpittisztító spray vagy hab jöhet szóba szerintem.
2017. júl. 7. 12:07

Csókoltatom a moderátort, de nem, nem a kanapét szeretném kitisztítani.


A kérdés lényege, hogy miért nem mosható a 100% pamutnak írt huzata a szivacsnak?

2017. júl. 7. 11:54
100 % pamutnak írja, miért nem tehetem be a gépbe:?
2017. júl. 7. 11:53

Do not wash

Do not bleach

Do not iron

No dryclean

No tumble dry


csak vegyileg tisztítható?


Sima vászonnak látszik, IKEA kanapé szivacsának a huzata

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook