Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan tisztítsam....(ezt-azt) fórum

Hogyan tisztítsam....(ezt-azt) (tudásbázis kérdés)


2009. ápr. 10. 10:46
Nekem is lenne egy kérdésem. Nemrég a szüleimtől kaptam egy rozsdamentes acél edénykészletet, Tefal-osat. Van ötletetek, hogy hogyan lehet gyönyörű csillogósan tartani? Kívül szép marad, de belül foltos lesz. Próbáltam már az ecetet és a citromlevet, de nem múlik el tökéletesen. Pedig semmit nem kozmálok oda, de mégis foltos marad az edény alja és az oldalán is megmarad a csík, hogy meddig volt benne főzve. Pedig mosogatólével jó alaposan elmosom, leöblítem, majd ecettel vagy citromlével is kidörzsölöm, de sehogy se akar az igazi lenni. Van valaki, aki jártas a rozsdamentes edény tisztításában?
26. MelisUK (válaszként erre: 24. - Yda)
2009. ápr. 10. 10:43

Dehogy! Gondolom akkor, hogyha öblítőnek használja valaki, akkor csak marad meg valami az ecet illatából addig, amíg vizes a ruha, de elvileg mire megszárad, addigra el kell múlnia.

Én pedig a mosóporhoz teszek, nem öblítő helyett, így a mosás vize lágyabb lesz, kevesebb mosópor is elég lesz és a ruha is puhább lesz. Plusz utána még jön az öblítés és extra finom öblítő illatú lesz a ruha.

25. Manon
2009. ápr. 10. 09:53

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ha a tea megfogta a fehér edényem falát (elég szörnyen néz ki:( azt le lehet valahogy takarítani?

Hiába áztattam nem lett halványabb se:(


Köszi


M.

24. yda (válaszként erre: 23. - MelisUK)
2009. ápr. 9. 13:03
És nem lesz ecet szagú a ruha?
23. MelisUK (válaszként erre: 20. - Erdei gyümölcs 13)
2009. ápr. 6. 11:10
Én ecetet minden mosáshoz teszek egy kicsit, a mosóporra öntöm rá az adagolóba. Kb egy deci megy minden mosáshoz. A ruháknak így nem fakul a színűk, a víz lágyabb lesz tőle, kevesebb mosópor elég, puhák lesznek a ruhák.
22. MelisUK (válaszként erre: 17. - Rainbow82)
2009. ápr. 6. 11:08
Ez a szappanos dörzsiszvacs le kell, hogy szedje.
21. MelisUK (válaszként erre: 14. - Czigi)
2009. ápr. 6. 11:07
Én is ilyen rózsaszín szappanos dörzsi szivacsot használok, olyan ez, mint a fém dörzsi, csak olyan vékony szálas, hogy még a teflont is lehet vele tisztítani, nem karcol, de minden makacsa foltot eltávolít. Az edények alját, a serpenyők oldalát, az olajsütőt, minden ilyesmit ezzel tisztítok. Sőt, még a tűzhelyet is végigdörzsöltem vele, fantasztikus. De ezt is csak gumikesztyűvel szabad használni, mert az a rózsaszín szappan nagyon erős tisztítószer, szétmarja a kezet.
2009. ápr. 5. 23:09
Én a mosdókagylót, fürdőkádat állandóan ecettel tisztítom. Leold minden vízkövet, és gyönyörű fehér lesz a kagyló, a fürdőkád. Rajta kell hagyni egy darabig, majd sima vizzel lemosni. A mosógépbe is kalgon helyett hetente egy alkaommal két deci ecetet teszek, és magas hőfokon átmosatom vele a gépet, ruha nélkül. Leold minden vizkövet. A kávéfőzőbe is lehet használni. Állni hagyni benne, majd kétszer kifőzni sima vizzel, kávé nélkül.
19. koa (válaszként erre: 18. - Dorka29)
2009. febr. 2. 15:49

én vettem ilyen tisztitott, de nem hozza le a ráéget zsirt.

tudtok valami mást ajánlani?

2008. márc. 30. 13:21

kerámialapos tűzhelyre külön speciális tűzhelytisztítót szabad csak használni. Nagyobb üzletekben kapható.


Nálunk bevált, sőt, még olyankor is "segít", amikor úgy tűnik, hogy megkracolódott picit a teteje.

A használata minegyik flakonra rá van írva, de általában:

Letörlöd vizes (nem karcoló) ruhával a nagy részét, majd rákened a szert, és puha, száraz ruhával addig törlöd, míg le nem jön. Kicsit érdemes rajta hagyni. Utána meg vizes ruhával áttörölni.

2007. dec. 18. 18:08

Sziasztok!


Én a kerámialapos villanytűzhelyről vagyok képtelen eltüntetni a ráégett zsírt. Sajnos, amikor nemrég beköltöztünk, így kaptuk meg a tűzhelyet, ki tudja, mióta szárad rá.

Sajnos hideg zsíroldó se vált be.


Nincs valami kímélő tippetek?

16. 0148b688d6 (válaszként erre: 15. - Ági73)
2007. nov. 17. 18:11
Tényleg az és baromi büdös.
15. ági73 (válaszként erre: 3. - Dogiz)
2007. okt. 18. 12:25
Vigyázzatok a hideg zsíroldóval, mert nagyon agresszív. Szigorúan gumikesztyûben kéretik használni. Amúgy nagyon hatékony.
14. Czigi (válaszként erre: 2. - Bibed)
2007. máj. 27. 21:56
Lehet kapni erre a célra un. szappanos párnácskákat, az tökéletesen leviszi az edényről, tűzhelyről a ráégett olajat.Még egy előnye van, hogy nem büdös
13. 'szti (válaszként erre: 11. - Bibed)
2006. nov. 23. 11:54
láttam vegyicuccoknál több helyen is vmi szert, ami pont ilyen esetre van, sajna nem emlékszem a nevére, a folttisztítók környékén keresd, kis zacsiban van, talán mosásmentő...vmi ilyes...nem próbáltam, de hátha
12. 'szti (válaszként erre: 10. - E71af41436)
2006. nov. 23. 11:49
használt :-))
11. bibed
2006. nov. 23. 01:56

Sziasztok, újra itt vagyok.

Drága jó anyukám összemosta az egyik kedves nadrágomat (krémszínű)rószaszín lett :((

Mit tudtok ajánlani, hogy újra a régi szinében pompázzon?

2006. nov. 8. 15:30

van egy rossz hírem....semmivel...:(

hacsak a venis nevű csodatrutty nem használ....:(

2006. nov. 8. 08:27

Csajok, segítsetek!

Reggel vágtam össze a sütőtököt és rámugrott. Mivel jön ki a foltja?

2006. nov. 2. 12:28

Köszönöm a tanácsokat, de már megoldottam.


Beáztattam éjszakára, és másnap Cif-fel finoman átdörzsöltem. Gyönyörűen lejött.

2006. okt. 26. 22:11

Én is ezt ajánlom: nekem is ez vált be.


Van 1-2 régi ezüst gyürü, láncocska; kissé befeketedve.

Hallottam a fogkrémet, szódabikarbónát; nekem egyik se segitett.

Mit tudnátok ajánlani házilag?

6. e71af41436 (válaszként erre: 4. - 'szti)
2006. okt. 26. 21:37
egyedül az aluminiumra nem jó. minden más tutiszuper lesz tőle:)
2006. okt. 26. 21:21
Én már próbáltam, csak utánna nagyon alaposan át kell dörzsölni mosogatószerrel, öblíteni jó sokszor.
4. 'szti (válaszként erre: 3. - Dogiz)
2006. okt. 26. 18:45
én ezt edényre nem merem
2006. okt. 26. 14:45
Használj "WELL DONE" St. Moritz hideg zsíroldót. Szuper, gáztűzhelyre, edényre...Csak utánna alaposan öblísd le.
2006. okt. 26. 13:33

Sziasztok!

Hogyan tisztítsam le az edény oldáláról a ráégett olajat?

2006. okt. 26. 13:32
Hogyan tisztítsam....(ezt-azt)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook