Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bölcsességfog-műtét után hogyan tisztítsam a sebeket? fórum

Bölcsességfog-műtét után hogyan tisztítsam a sebeket? (tudásbázis kérdés)


2010. jan. 26. 09:54
Szia, nekem nagyon sok fogproblémám és műtétem volt, igy a következőket tudom, hátha segítek vele: semmilyen tejterméket nem szabad fogyasztani amig a seb be nem gyógyul, ezek bomlásterméke miatt elfertőződhet (doki mondta). A száj nyitását ha apránként is, de erőltetni kell, 1x azt mondta a doki egy ismerősömnek, h fakanál nyelét tegye a szájába, és azzal fokozatosan feszegesse. Saját tapasztalat: foghúzás után 3 nappal ittam egy kávét (még nem zárult a web teljesen) és úgy elkezdett vérezni, h az ügyeleten kötöttem ki, ott mondta a doki, h a kávé úgy megdobta a vérkeringést, h attól. Nem tudom,hallottál-e Te vagy a családod az Aloe Verás készítményekről, ott a First nevű folyadék rendkívül jó sebgyógyító és fertőtlenítő (másra is, égésre pl) azzal kenegetni, vagy kis gézlapra rátenni és rá a sebre, v amikor már góygulgat akkor öblögetni, szóval legtöbbet az segít. Az - sajnos - teljesen normális, ha még napokig fáj a helye, akár a füled környéke, az injekció helye stb. Édesanyámnak kb 1 hétig fájt az injekció helye mindig, volt, h a seb már nem, de az inj. igen. Lehajolni nem tanácsos és meleget rátenni. Mielőbbi javulást! Majd írd meg, hogy alakulsz
2010. jan. 25. 08:02
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. :)
20. csilla196509 (válaszként erre: 17. - 8b4b30380d)
2010. jan. 24. 23:47

Ok Szoval megnyilt , ez biztos. Akkor vigyaznod is kell ra. Nehany jo tanacs. Jovo heten ne fujd ki az orrod. Ha tusszentesz, akkor tusszents nyitott szajjal ezzel elkerulod a negativ nyomaskulonbseget, ez azert is fontos, hogy ne kezdjen el verezni, tehat ne nyisd meg veletlenul. Tudom, hogy hulyen hangzik, de ez a sinus vedelem. A corsodyl is jo, csak ne hasznald tul sokaig, mert elszinezi a fogaidat, aztan mehetsz higeikushoz tisztittatni. Ja,etel es ital ne legyen tul forro. Fajdalomcsillapito, pihenes, nincs fizikai munka!!

Hamar rendbe jossz.

2010. jan. 24. 23:02
Próbálj meg langyos kamilla teával öblögetni,vagy enyhén sós vízzel.Jobbulást kívánok!
2010. jan. 24. 22:46
Corsodyllel öblögetheted, csak ne tól gyakran. Sztem tedd vmi meleg helyre, v önts ki magadnak egy kicsit egy pohár langyi vízben, h ne legyen hideg, és azzal öblögess. Sztem a doki neked is vmi hasonló öblögetőt mondott. Csak ezekkel is vigyázni kell. Jobbulást
17. 8b4b30380d (válaszként erre: 15. - Csilla196509)
2010. jan. 24. 18:58

Az orvosom mondta, hogy felnyílt, de még a műtét előtt megnyugtatott, hogyha ez megtörténne, akkor összevarrja. Szóval gondolom, így is tett.


Anya is azt mondta, hogy még csak két napja volt a műtét, szóval érthető, hogy rosszul vagyok. Próbálok leveseket enni, de nem nagyon megy, sok teát iszom (kamillát is), de állandóan hányingerem van (reggel hánytam is), van egy kicsi hőemelkedésem, és nyelni sem bírok, mert ahhoz, hogy a nyálam hátrakerüljön, szívnom kellene, azt pedig nem szabad és fáj is. Szóval egyfolytában nyáladzom... :S (Bocsi, a sok gusztustalankodásért, de hát ez van...)


Ezt a fogmosás dolgot akkor nem erőltetem, úgyis napjában többször (4-5) megmosom a fogaimat, és akkor holnaptól vagy holnaputántól elkezdek öblögetni.

16. 421d0fb05f (válaszként erre: 15. - Csilla196509)
2010. jan. 24. 18:20
Nekem a lelkemre kötötték, hogy gyerekfogkefével mossam a sebeket, és nem lett semmi bajuk, szép tiszták voltak, varratszedésen meg is dicsértek.
15. csilla196509 (válaszként erre: 3. - 8b4b30380d)
2010. jan. 24. 17:48

Hello

Semmikeppen nem javasolnam, hogy fogkefevel probald mosni, mert a sebben normalisan egy kicsi verrognek kell lenni,aminek vedo szerepe van. ha kipiszkalod, akkor annak a kovetkezmenye csonthartyagyulladas lesz, tehat meg a nyelveddel se tedd.Meg csak vasarnap van teljesen normalis hogy faj, vegyel be eros fajdalomcsillapitot,naponta tobbszor gyengeden oblogesd langyos sos vizzel, ez megved a felulfertozestol es ha a fajdalom erosodne jovo het kozepere akkor menj vissza a fogorvoshoz.

Az arcuregrol. Honnan tudod, hogy megnyilt? Mondta a fogorvos?Ha nem mondta, akkor onnan tudod hogy megnyilt, hogy amikor folyadekot iszol az az orrodon fog visszajonni.Praktika nincs ra sajnos,csak fajdalom csillapitok, de ha tenyleg megnyilt akkor vissza kell menni a szajsebeszhez, es muteti uton zarjak.

Ha van kerdesed irj, szivesen valaszolok. Jobbulast

2010. jan. 24. 17:15
Mindenesetre alig várom, hogy begyógyuljon.
13. 421d0fb05f (válaszként erre: 12. - 8b4b30380d)
2010. jan. 24. 17:05

Na, hát nyelni én sem tudtam rendesen, ill. a fülem fájt egy darabig.

Nálam nem a gyógyulás, hanem maga a műtét volt nagyon gáz, ezért kellett elaltatni.

12. 8b4b30380d (válaszként erre: 10. - 421d0fb05f)
2010. jan. 24. 17:03

Hű, de jó is lett volna, ha ma már ehetek. :) Jó neked, hogy ilyen könnyen viselted. :)

Nekem sem fájnak túlzottan, simán meg lennék azzal a kicsi fájdalommal gyógyszer nélkül, de az arcüregem nagyon-nagy fáj. És nyelni is alig tudok.

11. 421d0fb05f (válaszként erre: 9. - 8b4b30380d)
2010. jan. 24. 16:53
Ja, viszont nem kávéztam és nem ittam szénsavas üdítőt varratszedésig, és mindent langyosan ettem, a meleget sokáig nem bírtam!
10. 421d0fb05f (válaszként erre: 9. - 8b4b30380d)
2010. jan. 24. 16:52
Már másnap ettem (többek között melegszendvicset, főzeléket, kuglófot, spagettit...), persze, nem túl kemény és nem túl fűszeres kajákat. De rajtam a klinikán is meglepődtek (be kellett 2 napra feküdnöm "egyéb" betegségek miatt), mert ritka jól viseltem. Semmi szájzár, nem is volt műtét után különösebb fájdalmam. Azt mondták, azért, mert nem kíméltem túlságosan magam.
9. 8b4b30380d (válaszként erre: 8. - 421d0fb05f)
2010. jan. 24. 16:48

Nekem kék színű löttyöm volt, plusz a műtét után volt a számban jódos géz is, de annak van, hogy még mindig érzem az ízét, pedig már tegnap kiszedték. Egy ismerősünk ajánlott valamilyen fertőtlenítőt (C-vel kezdődik, de nem tudom, mi a pontos neve), holnap anya vesz nekem, csak azt nem tudom, hogy elég-e, ha azt használom.


Te meddig nem ettél rendes ételt?

8. 421d0fb05f (válaszként erre: 3. - 8b4b30380d)
2010. jan. 24. 16:41

Szia!

Nekem is mind a négyet kiműtötték, először egyet, aztán hármat egyszerre. A kisujjammal elhúztam a szám szélét, és szépen, óvatosan mostam az ínyemet, finom mozdulatokkal.

Mindenképpen erőltesd a szájnyitást, nehogy szájzárat kapj. Nekem azt mondták, akárhogy fáj, nyitogassam, ha kell, akkor feszítsem az ujjaimmal, mert sokkal rosszabb lesz, ha ők nyitják ki.

Jegeld minél többet, és minden kajálás után alaposan tisztítsd a sebeket! Nekem volt itthon Braunol (vagy Betadine) oldatom, azzal "öblögettem". Ez az a barna, büdös fertőtlenítőszer, amellyel a kórházban is öblögetni kellett. Persze, finoman, inkább csak tartsd a szádban simán! Nekem az is bejött, hogy ebből a löttyből tettem gézlapra, és áttöröltettem vele a sebeket.

Hihetetlenül gyorsan fognak gyógyulni a sebek, ne aggódj, és pár nap múlva már csak a varratok idegesítenek majd!

Jobbulást! :)

7. 8b4b30380d (válaszként erre: 4. - Femina57)
2010. jan. 24. 16:28
Fogszabályzót szeretnék, és útban lettek volna.
6. 8b4b30380d (válaszként erre: 2. - Szamó)
2010. jan. 24. 16:27
Az orvos mondta, hogy őket is mosni kell minden étkezés után. Mondjuk, alig eszem, és ami le is megy a torkomon csak leves, szóval nem tud semmi se beleragadni. De eddig nem volt bátorságom hátranyúlni a fogkefével.
2010. jan. 24. 16:27
Ugyvan igaza van Szamónak!2hete huizták ki a férkem bölcsesség fogát!Azt mondták neki hogy 4napig ne érjen hozzá fogkefével,4 napig semmi tejtermék mert valami olyan hatása van ami gátolja a gyogyulást.
2010. jan. 24. 16:26
Ne,haragudj,de miért volt bölcsesség-fog műtéted?
2010. jan. 24. 16:26

Pénteken műtötték ki mind a négy bölcsességfogamat, és fogkefével tisztítanom kellene a helyüket. De nem nagyon tudom kinyitni a számat se, és félek, hogy esetleg belekapok. Van valami bevált módszer, amivel meg lehetne oldani? Nem szeretném, ha elfertőződnének...


Másrészt műtét közben felnyílt az arcüregem, ami fáj. (Jobban, mint a sebek.) Van valami praktika, amivel meg lehetne szüntetni a fájdalmat? És egyáltalán lehet valami következménye ennek?


Köszönöm a válaszokat. :)

2010. jan. 24. 16:24

Szia!


Nekem csak "sima" foghúzásom volt a napokban, és a doki néni azt mondta, hog piszkálni, szívogatni, öblögetni TILOS! Szépen gyógyul magától, semmivel nem kezelem.....(elég nagy fog volt....)



Miért akarod tisztítani?

2010. jan. 24. 16:22
Bölcsességfog-műtét után hogyan tisztítsam a sebeket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook