Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mivel tisztítsam az ezüst ékszereimet, hogy szépek maradjanak? fórum

Mivel tisztítsam az ezüst ékszereimet, hogy szépek maradjanak? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2019. máj. 8. 00:23

SOHA ne tegyétek bele az ezüstöt hosszú időre a szódabikarbónás ecetbe!


Régen volt egy ilyen megoldás, de hatalmas bukta lett belőle!


FEKETÉK lettek az ezüstjeim!


Már úgy volt, hogy elviszem őket az ötvöshöz megtisztítani, de nagyon drágán dolgozott!


(Nekem legalábbis nem érte meg!)


Hallottam a "rémhíreket", hogy a szódabikarbónás és a fogkrémes tisztítás karcolja az ezüstöt, így nem mertem belekezdeni!


Ez egy ordas nagy kamu!


Miért?


Először is kipróbáltam mindenféle áztatás, főzést, majd az ezüsttisztító folyadékot, de alig vittek le valamit a megfeketedett rétegből. Szürkék lettek, de nagyon messze voltak az eredeti állapotuktól! Borzalmas látvány tárult elém! Kezdtem kétségbe esni!


Ekkor jött a megváltás!


Egy fém restaurátor mondta, hogy ő minden tévhittel ellentétben sóval, szódabikarbónával és fogkrémmel dolgozik, mert akár hisszük, akár nem: NEM KARCOLJÁK AZ EZÜSTÖT!


Ilyen eszközök kellenek hozzá mint fogkefe, mikroszálas törlőkendő, esetleg fültisztító pálcika.


Véleménye szerint nem szabad savas, vegyszeres, főzős eljárásokat alkalmazni! Még az ezüsttisztító folyadékokat sem javasolja! (Valamelyik hatástalan vagy megkezdi a fontosabb ezüstrétegeket!)


Plusz információ, hogy egy ékszerész is a fogkrémes-fogkefés-törlőkendős eljárást javasolta, mert amikor a szakmát tanulta, ezzel a módszerrel készítették elő az ékszereket az aukciókra.


Neki is álltam!


A tengeri sót egy kis vízzel masszává kevertem, majd elkezdtem fogkefével kefélni az ezüstöket.


Kicsit melós volt, de lejött a szürkés réteg. Nem hittem a szememnek!


Lemostam a szennyeződéseket, majd jött a fogkrém! Megint csak fogkefével dolgoztam! Kezdett visszajönni az eredeti színük!


Öblítettem, majd jött a mikroszálas törlőkendő! Ez egy igazi csoda volt! Rányomtam a fogkrémet és elkezdtem polírozni! Gyönyörűen szedte le a mocskot!


Fokozatosan vizeztem a kendőt, hogy egyre habosabb és folyékonyabb legyen a fogkrém. Folytattam a polírozást.


A kendő teljesen elszíneződött! Többször ki kellett mosni!


Jó párszor megismételtem a fogkefés-törlőkendős procedúrát!


NEM HITTEM A SZEMEMNEK!


Olyan ragyogóak lettek az ezüstjeim, mintha soha nem lett volna semmi bajuk!


Mindenkinek ajánlom ezt a módszert! Ne féljenek tőle!


Karcmentes, gyönyörű ezüstök!


A "lehetetlen" LEHETSÉGESSÉ vált/válik!

2014. máj. 30. 18:16
Áztasd forró szódabikarbónás, sós vízben.
2014. máj. 30. 09:17
Fogkrémet kensz rá,kicsit összedörzsölgeted,majd lemosod. Nagyon szépek lesznek tőle az ékszereid. :)
70. Rika1
2014. máj. 30. 01:05
Fogkrém és fogkefe
69. Shando
2010. okt. 26. 16:13
Az ötleteket olvasva kipróbáltam a módszereket. Nekem a szódabikarbónába áztatás+benne az ékszerek nem hozott eredményt csak mikor szárazon dörzsöltem őket. Akkor valóban világosabb lett. (Csak most meg vmiért fáj a kezemen a bőr.... Lehet kesztyűben kellett vna csinálni? :O )A fogkrémes pucolás, meg kicsit többlet munkának tűnt, így maradok a szódab.-nál csak vmi segédeszkőzzel még...
2009. máj. 11. 09:56
én szódabikarbónára öntök ecetet,és abba bele az ezüstöt--->eredmény:csilli-villi:)))
2009. máj. 11. 06:34
Szódabikarbóna és fogkrém.
2009. máj. 10. 23:45
Fogkrém
2009. máj. 10. 23:42
Nekem ez jött be:Tisztítás fogkrémmel,utána ,,főzés" erősen sós vízben alufólia darabokkal,míg a fólia feketés nem lesz.Ezután fényesítés puha ruhával,szebb lesz mint újan.Figyelem:köves ékszernél ez nem mindig jó,a cirkónia p.l. fekete lesz,de ez szerintem néha még jól is néz ki.
2008. dec. 21. 19:28
Fluorid tartalmú fogkrém.
2008. dec. 21. 19:03
Szódabikarbóna a tenyeredbe, majd beledörzsölöd az ékszert. Előtte ki is főzheted.
2008. nov. 18. 12:14
én is a fogkrémet tudnám ajánlani,fogkefével picit megdörzsölni,leöblíteni, szárazra törölni, és újra csili-vili lesz :)
2008. nov. 18. 12:08
Én fogkrémmel szoktam.
60. enci2
2008. szept. 6. 14:20
Ezüst törlő kendő.
59. sereva
2008. jún. 27. 12:15
Szerintem is a fogkrém a legjobb.
2008. jún. 27. 07:55
Én először Ciffel szoktam átdörzsölni,és utána 5 percig berakom az ezüst tisztító folyadékba!De nem szabad sokáig benne hagyni,mert besárgul.
2008. ápr. 30. 00:01

Én egy Úgynevezett " 100ft-os" boltban vettem egy

Üveg ezüsttisztítot.Ha csak gyűrűről,és nyakláncról van szó,nagyon könnyű a tisztítása.Cérnát kötsz a láncra vagy agyűrűre,kb negyed órát belelógatva az üvegbe benne hagyni,aztán bő tiszta vízzel lemosni.Kb 650ft az ára,de rettentő sokáig elég,és gyönyörűen tisztít.A használati utasításban benne vanak az egyébb tudni valók.Ugyanott arany tisztító folyadékot is lehet kapni.

2008. ápr. 29. 20:56
fogkefe, rá fogkrém, és kis súrolástól gyyöyörű lett az ezüstöm
2008. ápr. 4. 07:33

Én vettem ezüst tisztító folyadékot ékszerboltban.

Attól 2 másodperc alatt gyönyörű lesz!

2008. ápr. 4. 00:25
foro viz es ecetbe aztatni az szokot segiteni
53. Polli (válaszként erre: 50. - Fd26a014e9)
2008. ápr. 3. 21:34
csatlakozom az előttem szólóhoz.:)))))
52. 1366d1807f (válaszként erre: 51. - Ea9bff1b44)
2008. márc. 24. 18:10
Elég érdekes lenne egy láncot radírozni, nem gondolod? :-)))
2008. márc. 24. 15:58
radírgumival próbálkozz
2008. márc. 24. 11:37
Csatlakozni tudok a fogkefe-fogkrém projekthez:))))
2008. márc. 20. 17:02
Fogkefe + fogkrém = csoda
2008. márc. 12. 11:22
Az én kolleganőm ecetbe áztatta egy fél órát, úgy csillogott neki, hogy megdícsértem milyen szép az új fülbevalója - akkor mondta a tippet. Megvallom még nem volt időm kipróbálni, pedig nekem is van pár - de ki fogom próbálni
2008. febr. 21. 13:28
én is fogkrémmel szoktam.
2008. febr. 21. 10:59
nekem a fogkrem bevalt jol surold meg egy fogkefevel es gyonyoru lessz
2008. febr. 21. 08:01
Ja!Rakened a sidolt,megvarod,mig raszarad,es utana puha pamut ruhaval fenyesre torlod.Igy mukodik.
2008. febr. 21. 08:00
Ha olcson akarod meguszni,akkor vegyel sidolt.Ez direkt ezustok tisztitasara van es drogeriaban kaphato.Eredetileg ezust evoeszkozok tisztitasara szolgal,de az ekszereknek is megfelel.Meg fogsz lepodni mennyi feketeseg fog rola lejonni.Amikor tanulo felszolgalo voltam,mindig ezzel pucoltuk az evoeszkozoket.Azota csak az ezust ekszereimet pucolom vele.Nagyon jo.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook