Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan "tanítsam" mászni? fórum

Hogyan "tanítsam" mászni? (beszélgetős fórum)


2011. jan. 17. 19:45
Nincs két olyan baba akinek hasonló lenne a mozgásfejlődése. Nagyok lehetnek az egyéni eltérések. Lehet, hogy nálatok ez a mozgásforma teljesen ki is marad. Semmiképp ne erőltesd, ha mégis valami kezdeményt látnál dicsérd, de ne avatkozz be! Ha más egyéb mozgást végez, ül,forog akkor nincs semmi baj és nem kell aggódni. De ha mégis kétségeid lennének kérdezd meg a gyerekorvost vagy a védőnőt. A lényeg, hogy csináljon valamilyen mozgásformát magától és azt jókedvvel saját kezdeményezésre tegye. Ha sikerül neki valami dicsérni, dicsérni, dicsérni.Ezzel tudsz még nagyobb kedvet csinálni a próbálkozáshoz. Sok sikert, kitartást és jó egészséget kívánok!
24. zikzik
2011. jan. 17. 19:44
Sehogy! Mert magától megtanulja. Mindent megtanulnak ezek a fiatalok, ahogy kell, csak türelmesnek kell lenni. Az én fiacskám is viszonylag későn ráadásul tolatva kezdett négykézláb közlekedni. Először csak hintáztatta magát, aztán megindult. Hátra. Mit mondjak? 36 évesen, nagy izompacsirta sportember létemre potyogtak a könnyeim a gyönyörűségtől. Már hat éves nagyfiú, de még most is az én babám, elmondhatatlanul imádom a nagyfiút.
2011. jan. 17. 19:26

Szia! Ha nagyon aggódsz, akkor vidd el gyógytornászhoz, de egyébként semmi okod aggódni. A szakirodalom 10 hót ír mászásra.

Én 9,5 hónapig nyugodt voltam, majd elkezdtem aggódni, mert nem is kúszott. Bejelentkeztem gyógytornára, és pont 10 hósan szabályosan el kezdett mászni a kisfiam :)) erre 2 napra mentünk a szakemberhez, aki megállapított, semmi baja a gyermeknek. 11 hósan már kapaszkodva járt és azóta meg sem áll :DD

22. fildus (válaszként erre: 21. - Mariann7533)
2009. nov. 11. 16:01
Ezt én is csak támogatni tudom! Mi már több mint 5 hónapja járunk és nagyon hatásos!
2009. nov. 11. 14:57
Szia.Én elvinném olyan gyógytornászhoz,aki Dévény Anna féle módszerrel masszíroz.Mivel azt írtad,hogy még hajlandóságot sem mutat a kúszásra,érdemes lenne megmutatni gyógytornásznak.Lehet,hogy valóban csak le van maradva,de nem veszítesz semmit,ha elviszed egy Dévényeshez.
2009. nov. 11. 13:07

Az én nagyobbik fiam sem mászott csak kb. két hetet. Azt is kb. 11 hónapos korában. Kézenfogva sétált már amikor elkezdett mászni, majd szinte rögtön elkezdett egyedül járni.

A kissebbik fiam viszont 5-6 hónaposan már mászott.

Minden gyermek másként fejlődik. A lényeg, hogy egészségesek legyenek.

19. 37bcf9eb8e (válaszként erre: 1. - Csiga250)
2009. nov. 11. 09:39

Előszőr nagyon közel tedd a picihez a játékait, majd mindig picit távolabb..

És ez befogja inditani..nálunk egy nyúl oldotta meg a problemát:)


A kissebbik lányom volt ilyen- kitartás:)

18. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1. - Csiga250)
2009. nov. 10. 23:28
Ne csinálj semmit. Nekem a legnagyobb fiamnak a mászás teljesen kimaradt, rögtön járt :) Mármint nem 8 hónaposan, csak később.
17. fildus
2009. nov. 10. 22:44
Mi a lányommal dévény féle tornára járunk 4,5 hónapos korától (most 10 hós). És egy hete mászik, nálunk a kúszás kimaradt.
16. alfoldi13 (válaszként erre: 1. - Csiga250)
2009. nov. 10. 22:17
semmit se tennék pár hónap nem számít be fogja hozni..
2009. nov. 10. 22:13

Amúgy az én kislányom 16 hósan indult el.

Kúszótt kb 3 hónapig, aztán mászott 2 hónapig, aztán feltérdelt, felállt...szép lassan mindent.

14. kiscsirke (válaszként erre: 1. - Csiga250)
2009. nov. 10. 22:10
Voltunk. Későn érő valózínűleg. Ha nagyon izgulsz, vidd el ortopédushoz, de szerintem nincs gáz. És nem kell neki tanítani! Rá fog jönni!!!
2009. nov. 10. 21:58

Nekünk a lányomnál kimaradt a mászás.... Mikor már magától ment akkor láttam először mászni :) Igaz kúszni kúsztunk öt hónapos kortól.

De ne erőltessél semmit a saját üteme szerint fejlődik!

2009. nov. 10. 21:58
Nem akarom siettetni, csak kicsit aggódom. De ezek szerint normális, és majd csak rájön, milyen jó is ez. :)Azért ha rövid időn belül nem lép tovább, legalább a hintázásig, akkor megmutatom gyógytornásznak. Köszi Mindenkinek!
2009. nov. 10. 21:57

Szerintem ne csinálj semmit.Nem kell erőltetni.Majd ha Ő úgy érzi hogy kész rá,akkor fog mászni nyugi!!Lehet napok kérdése.Nincs elkésve semmivel!

SEMMIKÉPPEN SE ERŐLTESD!

2009. nov. 10. 21:56

Szia!

Szerintem se eröltesd, a nővérem nem mászott kicsinek (anyu elmondása szerint) össz vissz két napig azt is egy évesen aztán felpattant és már ment is!:)

Nem szabad semmit se erőltetni, azzal csak rontasz a dolgon, hagyd, hogy a saját ütemében tanulja a dolgokat!

2009. nov. 10. 21:56
nálunk a mászást a bölcsiben tanulta meg a gyerek 2 évesen:)
2009. nov. 10. 21:53
Én megmutatnám gyógytornásznak, aki szakemberként el tudja dönteni, hogy kell-e valamit tenni.
7. monizsofi1982 (válaszként erre: 1. - Csiga250)
2009. nov. 10. 21:52

Szia!

A kereszt fiam előbb tanult meg menni,mint mászni.Ugyan így csinált,mint a te kislányod.Aztán egyszer csak rájött a mászás taktikájára.Ne aggódj,menni fog neki ez is :)

2009. nov. 10. 21:51

Sehogy.

A lányom 9 hós volt, mikor mászni kezdett 13 hósan indult el, semmiről sem maradt le.

2009. nov. 10. 21:51
Szerintem se erőltesd.Elkésve nincs semmiről.Lányom a héten elmúlik 13 hónapos, 2 napja megy egyedül.Idáig csak mászott.Úgy voltam vele,hogy ő tudja mikor van itt az ideje.Nem szabad erőltetni.SZERINTEM!!!!!!!!!!!!
4. fildus (válaszként erre: 1. - Csiga250)
2009. nov. 10. 21:48

Az én kislányom 10 hónapos és egy hete mászik csak. Nagyon sokáig csak négykézláb állt és dölt előre-hátra (riszálta a fenekét) és egyszer csak elindult. Először pár lépés után összecsuklott. Most pedi szépen megy neki.


8 hónapos babáddal szerintem nem kell csinálni semmit. Majd Ő halad a saját üteményen. Nem szabad sietettni és erőltetni a dolgokat....

2009. nov. 10. 21:48

majd rájön:)

még nem érett rá valószínűleg.

2009. nov. 10. 21:46
talicska féle mászást kell tanítani
2009. nov. 10. 21:45
Elmúlt a kislányom 8 hónapos és semmiféle hajlandóságot nem mutat még a kúszásra sem. Hiába teszem elé a kedvenc játékát. Kinyomja magát, de aztán elhasal és üvölt. Igaz, korábban sem szeretett hason. Volt valaki hasonló helyzetben? Mit tehetnék?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook