Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tanítsam 1.5 évesemet kanalazni? fórum

Hogyan tanítsam 1.5 évesemet kanalazni? (tudásbázis kérdés)


2010. márc. 21. 15:28
Engedni kell, próbálkozzon csak nyugodtan. Majd megtanulja mint a járást. Mi is ugyanígy tanultuk meg az eszköz használatot. Türelem kell hozzá, esetleg ha te is eszel a saját tányérodból közben, hidd el ösztönzőleg hat.
2010. márc. 21. 12:00
eljön az idö amikor magatol kezd a baba kanalazni :)
2010. márc. 21. 11:30

Nekem a fiam 1 éves múlt. A védőnő mondta, hogy már hagyjam kanállal enni. Hát, még nemigen tudja, mert megfordítja a kanalat, és csak a nyelét rágcsálja, vagy lerakja az asztalra, és pörgeti...Szóval, ha kaja van rajta, akkor az röpül a kanálról amerre fordul a fiam...

Nemtom mikor jön majd rá, hogy hogyan tudná ő ezt használni? Da próbálgatom majd rávezetni...

Nektek hány hét/ hónap kellett, mire ügyesen evett a kanálból a gyermeketek?

2009. márc. 22. 21:31
Engedd, hogy turkálja és a máik kanállal etesd, meg fogja próbálni és előbb- utóbb sikerül is neki - tapasztaltam!!
2009. márc. 22. 21:26
Látom egy ideje már nem él a fórum, én is aggódtam eddig, amíg el nem olvastalak titeket, mivel a fiam 16 hós és nem igazán akar kanalazni. Csak turkálja vele az ételt meg mindenhova keni, csak a szájába nem rakja. Így ritkán kap kanalat a kezébe. Ma elé raktam a tányérját meg a kanalát de csak nézte és húzta a kezem hogy etessem.
25. rasza (válaszként erre: 24. - Maya80)
2008. szept. 10. 16:23
Az én lányom is 1 éves.Kézzel eszik.De ha mellette én is eszek ,rángatja ki a kezemből a kanalat és próbál vele enni.Most ott tartunk hogy automatikusan oda teszem neki a kanalat és mikor tele ette magát a kezét használva elkezd gyakorlatozni a kanállal.A szájába még nem talál be de nem adja fel,!!!
24. maya80
2008. szept. 8. 21:48
Az én lánykám egyéves lesz hamaronsa. Mikortól adjak kanalat a kezébe?
2008. júl. 15. 14:27
Hagyd, hogy egyedül próbálkozzon, szépen bele fog jönni. Az én lányom 23 hónapos és gyönyörűen eszik kanállal, villával is szépen próbálkozik. Néha kézzel is eszik persze, de ez egyre kevésbé jellemző.
2007. dec. 27. 16:26
nálam a fiam mindent kézzel evett. még a spagettit is megmarkolta és ette. pedig van nagytesó.és neki igy volt kényelmes. a levesből a csigatésztát kézzel kiette, a pudingot meg az ujjával kinyalta. ez ment 2 éves koráig. aztán egyszer nagyon éhes volt és lassan haladt igy kézzel. megunta.és megfogta a kanalat. és simán begyűrte a kaját.és 2 éves volt. addig meg mindenhová ment. de nem baj. hagyni kell. a lényeg hogy egyedül tegye.és ne etessük ha nem muszály.
21. M_Marcsa (válaszként erre: 2. - _kleo_)
2007. nov. 23. 17:00

Most 17 hós lányom kb. 3 hónapja eszik kanállal.

Először ő is így evett, hagytam. Evés után nagytakarítás... Most elég ügyesen használja a kanalat, villát. Ő kérte, azért adtam a kezébe.


Ha érdekli, hagyjad használja, ügyesedik vele.

2007. nov. 23. 15:31
Az én gyerekem, a kanalat sem akarta a kezébe venni. Kiszúrtam vele, mert a kedvenc pudingját elétettem egy kiskanállal, és nem etettem, hanem a kezébe tettem a kanalat, és belemártottam a pudingba, azután elengedtem.Azt bezzeg belapátolta egyedül.Na persze akkor még a homlokára is került belőle, de nem bántam.A pudingot mindíg önállóan ette, és amikor már elég ügyes volt, akkor jöttek a különféle ételek.
2007. nov. 23. 15:01
Nekem most 15 hónapos a legkisebb. Tésztával kezdtük, és villát kapott, meg a kanál is kéznél van. Azt kitűnően villára szúrja, és sikerélménye van, hogy betalál a szájába. Ha burgonya vagy kevésbé folyós étel kerül az asztalra maga is ehet. Azért főzelékkel még nem próbáltam.:)
2007. szept. 21. 04:58
Egyáltalán nincs elkésve a dolog. Mindenképpen kapjon étkezésnél ő is kanalat a kezébe.
17. Cszsuka (válaszként erre: 16. - Kata969)
2007. szept. 20. 19:49
Éppen ezt akartam én is írni. Amikor etettem a kislányomat, magamnak is tettem egy tányér ételt és amíg ő nyámmogott, addig én is ettem egy falatot, közben a kezében a saját tányérjához ott volt a kanál, meg nálam egy külön neki. Elég bonyolult volt, a görbe kanál nem működött, mert balkezes kanál nincs.
16. kata969 (válaszként erre: 15. - Mongi)
2007. júl. 12. 15:39

Szia Mongi!

Valóban nem vagy elkésve. Az én fiam is így kezdte és mégis megtanult szépen, tisztán enni. Próbáld meg azt is, hogy ne csak Ő egyen, hanem Te is vele, mivel így látja, hogy hogyan kell használni a kanalat. A gyermek gyakran utánozza a szüleit (nem arra gondoltam, hogy Te sem a szádba rakod a kanalat). Sok sikert!

15. mongi (válaszként erre: 9. - _kleo_)
2007. ápr. 28. 13:20

Szia!

Az én fiam is lassan másfél éves lesz,ebédkor ő is kanalazik,csak soha nem a szájába rakja:-)

Szerintem,majd ha már ráúntak erre a "mindenhová kanalazok egy kis kajcsit"dologra,akkor majd elkezdik rendesen csinálni.Tuti biztos vagyok benne,hogy már tudna önállóan enni,csak mondjuk nincs még kedve hozzá,mert így érdekesebb:-)

A többiek hozzászólásaiból is úgy olvasom,hogy még nem vagyunk elkésve vele.

Inni iszik már önállóan pohárból?

2007. ápr. 27. 21:09
nyomj a kezébe egy kanalat és közben ne ess kétségbe, ha minden csupa kulimász lesz!:)
13. gkreka
2006. dec. 19. 17:05
amikor tanult pohárból inni a kisfiam nálunk bevált a füles műanyag pohár. sokkal ügyesebben bánt vele, mint a sima pohárral. (nagyon hamar megtanult önállóan inni, ezért nem is volt soha szükségünk csőrös pohárra)
12. vajacska (válaszként erre: 11. - Virkó)
2006. dec. 19. 16:20
Mennyi idős a kisfiad?És kb.mikor jó ha kanálra szoktatjuk a pindúrkákat?
11. virkó
2006. nov. 7. 17:08
A kisfiamnak görbe nyelű,markolva fogható kanalat szoktunk a kezébe adni.Ezzel elég ügyesen kanalaz.Nem mondom,hogy mindig minden falat a szájába kerül,dehát majd megtanulja!Ő egyébként inkább kézzel szeret enni.Egyedül inni pohárból is most tanul,persze folyik mellé rendesen.Rengeteg előkénk van,a legtöbb könnyen letörölhető nylon.Tényleg irdatlanul néz ki a konyha és a gyerek is evés után,de ez átmeneti állapot.Néhány hónap múlva sokkal ügyesebb lesz.
10. Margitnéni (válaszként erre: 9. - _kleo_)
2006. aug. 9. 14:53
Türelem lányok, ez a kor erről szól, szerintem legtöbben túlesünk rajta. Így visszagondolva olyan szép emlék, amikor a gyerkőc enni tanul. Persze tudom, hogy a rengeteg más dolog mellett nem hiányzik az állandó fel-lemosás, de ez van, egyszer meg kell tanulni a gyerkőcnek, mese nincs. Az én lányom még hamarabb kezdte, adnom kellett egy kanalat a kezébe,különben kézzel tömte. Ő kanalazott, és én is etettem, aztán persze takarítottam. De elég hamar megtanult egyedül ügyesen enni.
2006. aug. 6. 12:48
Sajnos neha tulsagosan is onallo. De nalunk a fal az etetoszektol kb. 1.5 meter, ugyhogy odaig meg nem megy el a fozelek, inkabb csak a foldet es az asztalt, no meg a ruhajat es az etetoszeket kell folyamatosan mosni. :)
2006. aug. 5. 09:37

Elhiszem.:)

Nálunk vele szemben ülnek a tesók, de ha engedem kanalazni, hát.... Minimum egy felmosás. Naponta háromszor legalább!

Gratula a kis ügyesedhez! Nagyon önálló baba lehet!

2006. aug. 4. 14:01

Docica, hidd el, nem en akarom, hogy kanalazzon, hanem o ragaszkodik hozza.


Kaptam meg par jo tippet:

1. Kulonbozo kanalakat adjunk a kezebe, tapasztaljuk ki melyikkel a legugyesebb. Nalunk a felnott nagykanal valt be, azzal nagyon lelkes es gyorsan ugyesedik.

2. Uljunk vele szembe, vagy ultessunk nagyobb mar ugyesen kanalazo gyereket vele szembe, hogy elleshesse a technikat, utanozhassa.

2006. júl. 29. 20:43
3 gyerekem van, de ennyire korán egyikkel se kezdtem. Ok: nem volt pénz falfestésre, bútorcserére, stb.... Meg ilyen idősen még nem az evés a céljuk, hanem leginkább a játék, a mozdulatok gyakorlása (ez persze nem tudatos), ami kiválóan megy a gyerek műanyag étkészlettel is.
2006. júl. 21. 20:39
Koszi, akkor nem az en gyerekemmel van a baj. :)
4. norahhh (válaszként erre: 3. - _kleo_)
2006. júl. 20. 15:41

Szia kleo!

Mindét gyereknél eljátszottam ezt.

Nálam az vált be, hogy miközben etettem a gyerkőcöt, adtam a kezébe egy kis műanyag kanalat.

Nem vette ki az enyémből a kajával teli kanalat.

Így gyakorlatoztunk, eleinte kevesebb sikerrel, minden tiszta trutyi volt.

Folyamatosan belejött. Kis türelem kell, és sok takarítás.

Minden kezdet nehéz.

2006. júl. 17. 20:21
Ennyire nehez ugy, hogy sehol senki?
2006. júl. 11. 12:29
Érdeklődni érdeklődik, de álalában a ruhájára, a tányér mellé, vagy csak úgy kanálból kanálba rakja. Ha segítek dühös lesz. Ha elveszem hisztizik. Gyakorló szülők tippjeit várnám. Minden trükköt, tippet, praktikát szivesen veszek.
2006. júl. 11. 12:27
Hogyan tanítsam 1.5 évesemet kanalazni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook