Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szoktassam le a ciciről másfél éves gyermekem? fórum

Hogyan szoktassam le a ciciről másfél éves gyermekem? (tudásbázis kérdés)


25. xti_
2012. márc. 23. 22:10

amikor még nem volt gyerekem, én is úgy gondoltam, hogy elég, ha másfél-2 éves koráig szopizik.

de már elmúlt két éves (igaz,csak 12 nappal :)) és még igényli. és most már úgy gondolom, hadd kapja, ameddig kéri, inkább megvárom, míg magától leszokik, az sokkal stresszmentesebb mindkettőnknek. (úgyis minden gyerek elhagyja egyszer csak a szopizást, ki előbb, ki később, ez a világ rendje. akkor meg minek bajlódni a leszoktatással, nem?)

24. istibébi (válaszként erre: 23. - Nikil)
2012. márc. 23. 21:00

Szia! Teljesen igazad van, nem szabad magára hagyni a leszoktatás miatt a babádat. A WHO 2 éves korig ajánlja a szoptatást, de nem ritka, ha ennél tovább tart, hisz mind az anyára, mind a babára nézve dózisfüggő a jótékony hatása, tehát minél tovább szoptatsz, annál jobban érvényesül. De ha úgy döntesz, hogy leszoktatod, azt csak fokozatosan szabad, így a tejtermelés is alkalmazkodik, és a babádat sem viseli meg annyira. De ez több hétig eltarthat. Különböző tippek vannak:nem kínáld fel a szopit, de ne utasítsd el, ha kéri(fogzási fájdalomkor jobb nekik szopizni, mint a szilárd étel). Változtasd meg a napi rutint: kerüld a szopizós helyeket, a szoptatási idő lerövidítése szükséges, a szoptatás elhalasztása, egészséges ételek, italok felkínálása. Nagyon fontos, hogy csak a szopit vond meg, ne az anya közelségét. Ha viszont a viselkedésében változás lépne fel, egy kicsit újra vissza kell térned a szoptatáshoz.

9 hónapos kisfiú anyukája és szoptatási szaktanácsadó hallgató vagyok

23. nikil
2012. márc. 23. 12:08
Sziasztok.Nekem is ez a problemam,hogy nem tudom ,hogyan szoktassam le a 19honapos fiam.Nyolc honapos koratol-miota a fogai jonnek,enni sem akar szinte.Alig birunk beletomni barmit.Helyette is a cici kell.Egesznap egyutt vagyunk otthon es millioszor keri.Belesziv ketto-harmat es eleg neki.Nincs dudlija es az uvegbol se kell neki tej.Ejjelente is folkel,neha arra kelek,hogy kiszolgalta magat :-) .Mar probaltuk leszoktatni ugy,hogy ejjel vizet kapott az apjatol de orditott,rugdosodott,igy aztan hagytuk az egeszet.tanacsoltak,hogy menjek el legalabb ket napra valahova es az segit.De nincs szivem megtenni.
2012. márc. 16. 21:40
Sziasztok! Az én kisfiam 20 hónapos múlt,én is valahogy le szeretném szoktatni. Most jön a tavasz, nyár, én allergiás vagyok, és szeretnék gyógyszert szedni. Szopi mellett nem lehet. Sokszor Ő is csak nyammog rajta, közben játszik, de nekem ott kell feküdni mellette, mert ha fölkelek, sír. A másik, hogy csak cicin alszik el este. Éjjel is föl szokott kelni, cicin alszik vissza. Én is félek az éjszakáktól, hogy mivel tudom visszaaltatni. Beszélek a védőnővel majd ,hogy mit ajánl.
2008. febr. 9. 22:36
Sóvágó!Köszönöm.sosem gondoltam volna,hogy ilyen nehéz is tud lenni egy elválasztás.A nagylányomat egy éves kora után két nap alatt sikerült leszoktatni a cicin alvásról.Most meg azt érzem,hogy nem is igazán akarom,hogy megszűnjön ez a közelség.
20. sóvágó (válaszként erre: 19. - Nelli78)
2008. febr. 8. 10:30
Sajnos én más tippet nem tudok adni, mert az én kisfiam nem cumizott(cumival), alvójáték, rongy, sem kellett neki soha, nálam csak az vált be, hogy hagytam odabújni, még a cicimet is simogatta, csak nem szopizott. Ja, és ha felkelt éjszaka - amikor szopizni szokott - inni adtam neki, csak vizet, és csak a kispoharából, semmi cumisüveg. Ha már eddig nem szokott rá az üvegre, ezután se tegye! Ennyi tudok írni erről, és szurkolok neked. Egy próbát megér, ha nagyon sírna, vagy kiborulna a te kicsikéd, még várjatok egy-két hónapot.
2008. febr. 7. 22:11
Sóvágó!Nem mertem még kipróbálni sajnos. Azt nem tudom,hogy milyen helyettesítő dologgal fog tudni elaludni..ettől félek,hogy csak sír csak sír majd az ágyon mellettem és nem tudom megvigasztalni.
18. lufi
2008. febr. 6. 13:31
Az én fiam is 2 éves volt, amikor meguntam, hogy csak nyámnyog rajta és megszokásból kéri. Ja és a hátam se bírta már. Ezért vettem én is ilyen leszoktató lakkot. Félelmekkel teli, de másnap bekentem a cicimet. Egyszer-egyszer bekapta mindkét cicimet, többé soha. Mondtam neki, hogy nem jó a tejci és megértette. Néha azért a mai napig megfogja a cicim.
17. sóvágó (válaszként erre: 16. - Nelli78)
2008. febr. 6. 10:47
Örülök, hogy segíthettem, és sok kitartást hozzá!!!
2008. febr. 5. 22:43
SÓvágó!El sem hiszed mekkora bíztatást adtál a válaszoddal. REmélem egy-két napon belül el merem kezdeni a dolgot. Igazából félek a következetlenségtől is.
15. sóvágó (válaszként erre: 13. - Nelli78)
2008. febr. 5. 18:53
Ha az éjszakai cici hiányától félsz, megnyugtatásnak elég, ha jól összeölelkeztek, talán még meg is fogja a cicit, hogy megnyugodjon, de nem fog szopizni. nekem ez vált be.
14. sóvágó (válaszként erre: 13. - Nelli78)
2008. febr. 5. 18:51
Én is rettegtem az elválasztástól, de félelmem alaptalannak bizonyult. ebben a korban már könnyen elhagyják a cicit, egy ilyen drasztikus lépés után. egyáltalán nem viselte meg a kisfiamat, mert tudatosult benne, hogy megsavanyodott a tej, és kész. nem volt hiszti, csak arra kell figyelni, hogy következetesek legyünk, mert egyszer-kétszer még próbálkozik, tehát a citromnak kéznél kell lenni.
2008. febr. 2. 22:25

Sóvágó!

Én is gondoltam a cicibekenésre, a lányom 2 éves.De olyan drasztikusnak látom ezt a fajta elválasztást.Illetve attól félek,milyen éjszakáknak nézünk elébe, mivel tudom majd megnyugtatni?Mi van,ha nem fogadja el olyan könnyen az új rendet...Szóval félek az elválasztástól...

2008. febr. 2. 11:38
Az én kisfiam Valentinnapon lesz három éves, és csak két hónapja vagyunk szopika nélkül. Szerintem, ha nincs semmi kellemetlenséged belőle, szoptasd bátran amíg jólesik. Engem is mindenki cikizett emiatt, de sosem foglalkoztam velük. Ja, és a kisfiam az elmúlt három évben mindössze csak egyszer volt beteg, amit a szopizás miatti jó immunrendszerének tudok be. Igaz, én elég drasztikus módot vetettem be a leszoktatására, bekentem a ciciket egy kis citrommal, és ő azt mondta megsavanyodott a tej, többé nem is kellett neki. Nem hisztizett, nem viselte meg egyáltalán, engem sokkal jobban. Egyébként én azért szoktattam le, mert már nagyon zavart az állandó érintkezés, és ez bizony kihatott a házaséletünkre is.
2008. febr. 1. 15:51

Nekem is másfél éves a lányom,szintén még szopizik,és egyelôre nem is szeretném leszoktatni.Ha magától hagyná el,akkor oké,viszont erre egyelôre nincs kilátás.:DDDD

Van,hogy csak elalváskor,meg éjszaka kéri,de olyan napok is vannak,hogy napjában többször is mellém bújik és kéri a cicit.

Nem tudom,hogy kimondottan a szopizásnak tudható-e a dolog,de beteg még soha nem volt,úgyhogy már csak ezért is megéri!

2007. nov. 18. 14:43

Szia!


Az én lányom most 1 éves, és most szoktatjuk le. Örülök, hogy szoptathattam, jó volt, szép volt, de elég volt nekem. Ő sem nagyon hiányolja már, talán az éjszaka húzósabb, de az 1 éve az nálunk. A hasfájásból mentünk a fogzásba. Hogy miért sír fel többször éjjel??A foga miatt szerintem. Eddig cicizett, most apa ringatja. Így legalább kicsit pihizhetek. Persze hallomén, hogy nyüszizik, de ha bekeni az ínyét, akkor oké. Elfáradtam a szopival...bevallom őszintén. Napközben azt mondom neki, hogy elfogyott, és megérti, játszik tovább. Amúgy pedig este mézes tejet kap a szopi helyett. Elfogadta, és utána elalszik.

2007. nov. 13. 22:41

Szia!


Szerintem sem kell elsietned, olyan pici még. A lányom most volt egy éves de még tök cicifüggő, 4x szopizik egy nap, de engem nem zavar. Persze a sógornőm nekem is károg, hogy nem szabad egy éves koránál tovább mert nagyon kötődik majd hozzám de engem nem érdekel. A La Leche Liga szerint két éves korig ajánlott a szoptatás. Leszoktatni szerintem a leghatékonyabban úgy tudod majd, hogy pl elutazol 3-4 napra és a pároddal vagy nagymamival marad. Kicsit brutálnak tűnik de még mindig jobb mint a minden esti nyafi és küszködés heteken át. Esetleg még pl. úgy hogy egy hétig minden este az apuci viszi aludni, bár ennek a sikere kétséges, ha tudja hogy a közelben vagy.

2007. nov. 13. 18:46
ezt most jol megaszontam,de a lényeg azt hiszem lejott.Sose halgass másra Éfi,lassan jon az ovi,de az esti még akkor is belefér.Majd elhagyja,ha már a saját lábára áll....
2007. nov. 13. 18:42
Sziasztok,én a második gyerkőcét már majdnem 3 éves,februárban-és szoptatom.Igaz már csak napi 2szer,de van h egyszer ami akkor mindig este.Ha mindkettónknek jo,miért ne.
2007. nov. 11. 19:58
Egyetertek Dodicaval! Semmi baja nem lesz tole, sot! Szoptasd batran amig keri. Csak jot teszel vele!
5. DODICA (válaszként erre: 4. - Éfi)
2007. nov. 11. 09:00

Olyan nagy? :)) Dehogy!

Szoptasd csak nyugodtan, ha mindkettőtöknek úgy jó, mások véleményét meg hagyd figyelmen kívül! Meglásd, egyszer magától is le fog szokni! ;) Persze addig még lehet egy év is vagy több. És akkormi van? A kettőtök döntése legyen, ne másoké!

4. Éfi (válaszként erre: 3. - DODICA)
2007. nov. 10. 14:15
Hát,az ,hogy már olyan nagy,és sokak szerint nem normális,hogy még mindig cicizik.Különösebben nem érdekel mások véleménye,mert nekem az a legfontosabb,hogy neki jo legyen,de egyszer le kell szoknia.
3. DODICA (válaszként erre: 1. - Éfi)
2007. nov. 10. 12:54
Mi az ok, ami miatt meg kéne tenned?
2007. nov. 10. 08:28

Én nem tudok tanácsot adni, a nagylányomat sajnos csak 8 hónapos koráig szoptattam, de most a kicsi mindjárt 8 hónapos lesz, de még egy jó ideig szoptatni fogom :)

A neten olyan tippeket láttam, hogy ha csak megszokásból szopizna, akkor el kell terelni a figyelmét, ha pedig tényleg éhes/szomjas, akkor mással kell kínálni.

1. Éfi
2007. nov. 9. 20:37
Másféléves lányomat,hogy szoktassam le a ciciről?Egyenlőre nem zavar,de előbb utóbb meg kell tennem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook