Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szoktassam rá a 2 éves gyermekem, hogy éjjel is a bilit használja? fórum

Hogyan szoktassam rá a 2 éves gyermekem, hogy éjjel is a bilit használja? (tudásbázis kérdés)


2008. márc. 16. 20:37
Eltelt 3 hónap amióta a topikot indítottam,és jelentem,a fiam szobatiszta és ágytiszta is. Kb 2 hete fürdetés után nem akarta felvenni a pelust,azóta egyáltalán nem adok rá,este pisil és legközelebb csak reggel. Mindenkinek sok sikert!
23. direne
2008. febr. 19. 00:38
Sehogy.
22. supin
2008. febr. 9. 11:06
Banita76-nak igaza van .Én is ezt írnám,
21. mothertiger (válaszként erre: 13. - Ipi)
2008. febr. 9. 11:05

Ne aggódj, ugyanígy voltunk mi is! Tavaly nyáron gyakran bilibe kakilt, mamájánál meg wc-re ment, aztán hirtelen leszokott róla, és folyamatosan a pelusba kakilt. Dili apja rászoktatta, hogy ha kakilnia kell, jöjjön oda hozzánk, szorítsa az ujjunkat és úgy nyomjon. Ebből az a jó, hogy akkor tudom, hogy komolyan kaka lesz, és rohanok a biliért, legtöbbször sikerrel járok. De van amikor annyira belefeledkezik a játékba, hogy még szorítani se jön oda.

Ha viszont sikerül biliznie, nagyon megdícsérem, és napokig az nála a téma, hogy milyen ügyes nagyfiú volt.:)

Most ha majd jön a nyár, szerintem jó lehetőség adódik, hogy megint megtanuljon egy s mást.:) Nem erőltetem, hadd fejlődjön csak a saját tempójában!

2008. febr. 9. 09:45

Szia!

Szerintem ne erőltesd az éjszakai bilizést,kicsi még hozzá,az is jó, hogy 2 évesen már napközben szobatiszta. Én akkor vettem le a pelust éjjel,mikor már mindig száraz volt,ez kb.2,5 éves korában volt a lányomnál.A kaki nála is később ment a bilibe,mint a pisi.

Ha megérik rá egyik napról a másikra megtanulja.

19. 03755e6896 (válaszként erre: 18. - Pufika)
2008. febr. 9. 08:31

Szia! Köszi...sehogy :)

Éjjelre ráadom a pelust,és reggel teli van! Olyan sokat iszik Imikém éjjel...és olyan jóízűen alszik,hogy szerintem észre sem veszi amikor pisil.

Nappal már nagyon ügyesek vagyunk.Hozza a bilit,vagy szól ha pisilni kell és a megyünk a Wc-re. Viszont a kaki is sajnos a pelusba kell menjen.Ha érzi,akkor szól hogy kell neki a pelus...

Úgyhogy nincs más választásom,türelmesnek kell lennem :)

18. pufika
2008. febr. 9. 04:24
Doryka, hogyan álltok az ágytisztasággal?
17. supin
2007. dec. 9. 10:42
Örülj ,hogy nappal már használja! 2 évesen még korai éjjel is felkelteni
2007. dec. 9. 06:02

Még lehet azzal próbálkozni, hogy este már ne igyon sok folyadékot, lefekvés előtt pisiljen, elképzelhető, hogy éjszaka már nem kell pisilnie.

De szerintem is ráér még, hogy éjszaka ágytiszta legyen, ne légy türelmetlen.

15. Krysty
2007. dec. 8. 10:06

Szerintem ha nem megy, akkor még ne erőltesd! Még nagyon kicsi, nem feltétlenül kell teljesen szobatisztának lennie.

Ha nagyon szeretnéd, akkor éjszaka kétszer háromszor ébresztd fel és tedd a bilire, hátha pisil bele.

14. LoLiNa (válaszként erre: 12. - Dee7182d35)
2007. dec. 8. 09:58
nem, mivel nem keltettem fel teljesen. sötét, wc-ben félhomály, épp hogy lássunk. segítettem, gyors pisi, visszavittem, még mennie sem kellett :) egy puszi, betakaráss és szunya :) és persze megdicsérés :)
13. ipi
2007. dec. 8. 09:34
nahát az én kisfiam 2 éves múlt eg y hónapja, de most megint nem használja a bilit, jól el van a pelussal... Én mindig megkérdezem ráülünk-e, de nem a válasz. Nem erőltetem jobban, majd.... a böliben is segítenek, de ő nagyon szeret elbújni és a pici wc-ék meg a közös térben vannak. Úgyhogy Ti nagyon jól álltok!!!!
12. dee7182d35 (válaszként erre: 11. - LoLiNa)
2007. dec. 8. 08:38
Nem volt a visszaalvással gondod?
11. LoLiNa
2007. dec. 8. 08:36
pár nap alatt!
10. dee7182d35 (válaszként erre: 8. - LoLiNa)
2007. dec. 8. 08:31
Most olvasom,hogy pont ezt írod.Így,hogy felkeltetted,mennyi időbe került,hogy ágytiszta legyen?
9. dee7182d35 (válaszként erre: 6. - 03755e6896)
2007. dec. 8. 08:29

Az én lányom januárban lesz egy éve,hogy szobatiszta,de még nem ágytiszta!Napok telnek el bepisilés nélkül,van hogy hetek,aztán napokig bepisil.Ha még csak 2 hete,hogy bilibe pisil,akkor bőven ráérsz az ágytisztasággal foglalkozni.Nem egyszerre megy a kettő,van hogy egy év ios eltelik a kettő közt,sőt.

Szerintem jövő ilyenkor ráérsz ezzel foglalkozni.

Az enyém nagyon rossz alvó,meg amúgy is furcs ötlet,de van aki azt mondja,hogy éjjel többször felébreszti,hogy pisiljen.Én ezt soha nem tettem,örülök,hogy alszik,nem akartam még ezzel nyúzni éjjel is.Ha az agya elég érett lesz rá,magától megoldódik.

2007. dec. 8. 06:52

én először nappalra szoktattam szobatisztaságra a nagyobbik fiamat. 1-1,5 éves korára. majd következő nyáron éjjelre. igy volt ideje szokni a dolgokat. nem lehet és nem szabad egyszerre mindent!

azért nyáron, mert ha baéeset van és netán anyuka véletlen azon az éjjelen mélyen bealszik (ember az anyuka is:)) ) és nem veszi észre, nehogy felfázzon, megfázzon a tökmag.

először 2x keltettem éjjel, majd mikor láttam, hogy nincs szükség ilyen sokszor rá, csak egyszer. éjszaka pedig nem kéne inni adni.

ez az egyik legnagyobb hiba,amire a szülő rászokta szoktatni a gyermeket.

7. 03755e6896 (válaszként erre: 5. - Erikpipi)
2007. dec. 7. 17:58
Köszi,az a helyzet hogy nagyon sokat iszik éjszaka,úgyhogy biztos elég sok idő lesz mire az a pelus száraz marad :)
2007. dec. 7. 17:57

Sziasztok! Szóval az a helyzet,hohy kb 2 hete belepisil a bilibe,és napközben egyáltalán nem használunk pelust,kivéve ha boltba megyünk,de akkor sem pisil bele a peluba hanem szól.

És azt kérdezném,hogy várjak-e még azzal az ágytisztasággal? vagy mit csináljak?

2007. dec. 7. 17:57
Hú, örülj hogy napközben nem kell pelenka, éjszakára még bizony egy darabig kell majd. erőltetni nem szabad, szépen elhagyja magától is, majd észreveszed, hogy jó ideje üres a pelusa.:)
2007. dec. 7. 17:49
Én sem szoktattam sehogy,egyszer csak felébredt magától,és automatikusan ment a bilihez.Vannak még balesetek a peluba,de engem nem nagyon izgat.Majd ha eljön az ideje,csinálja magától.
2007. dec. 7. 17:34
Ha lehet, sehogy! a szobatisztaság, és az ágytisztaság különböző dolgok! Szerintem nagyon jó, ha "csak" napközben használja, éjjel meg pelust! Ha megérik az éjjeli bili használatra, akkor úgy is azt fogja használni!
2007. dec. 7. 17:30
Miért most pelenkát használtok még?
2007. dec. 7. 17:30
Hogyan szoktassam rá a 2 éves gyermekem, hogy éjjel is a bilit használja?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook