Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy szoktassam a 20 hónapos gyermekemet a bilihez, mert fél töle? fórum

Hogy szoktassam a 20 hónapos gyermekemet a bilihez, mert fél töle? (tudásbázis kérdés)


27. aade756d08 (válaszként erre: 13. - Moki-kopi)
2011. szept. 19. 21:40
Amúgy köszi !
2011. szept. 19. 21:05
Köszönöm aki 1-2tippet adott.Úgy látom lassan,de sikeresen sikerül a dolog!
25. aade756d08 (válaszként erre: 20. - Moki-kopi)
2011. szept. 19. 21:03
Már bocsi,de ha kretén vagyok nem muszály válaszolni?!Nem ülök tán egésznap a gép mellett,lehet te igen?!Van én nekem dolgom egésznap!Nem érek rá mereszteni.Ugye érted?Mondjuk ilyen felfogással...?!
24. pteri (válaszként erre: 19. - Filemon79)
2011. szept. 14. 11:10
Igazad lehet, tegnap a macit is ráültette, ő meg a WC-t használja!
2011. szept. 14. 10:16
az első szülöttem legelső sikeres akciójánál pisivel borította be a szőnyeget, mert nem volt hajlandó elengedni a bilit, mert az az övé :)))
2011. szept. 14. 09:44

Úgy látom a bilire szokás után még senki gyereke nem borította ki a végterméket a szoba közepére...csak az enyém:D

Na itt borult a bili:D

2011. szept. 14. 08:25
hajrá csajok! hajtépés is lesz? mert akkor készítek magamnak popcornt a monitor elé :)))
2011. szept. 14. 07:31

Lehet, hogy merev nem vagy, de mások véleményét nem tudod meghallgatni... öröm az ilyen fórumtárs...


úgy bírom, hogy valaki kérdez, arra érkezik egy csomó válasz, amelyben mindenki leírja a SAJÁT VÉLEMÉNYÉT, aztán mindig jön egy-két marha okos, vicces egyén, aki attól élvez el, hogy mások véleményét nevetséges módon kigúnyolja.

most írjam, hogy mennyire kretén módon biliztetted a gyerekedet? nem írom, mert a te dolgod...

19. Filemon79 (válaszként erre: 15. - Pteri)
2011. szept. 14. 07:18
Hűha, úgy látom te is baromira félrevezetted a gyerekedet! :D Ejnye-bejnye! Sose fog rájönni, hogy a bili nem baba WC! :D
18. Filemon79 (válaszként erre: 13. - Moki-kopi)
2011. szept. 14. 07:16

A gyerek nem hülye: a már használt bilibe akkor sem tenne játékot, ha követelném. Amit pedig még nem használt (tehát új, még érintetlen), abba miért ne tehetne játékot? És még rám mondták a minap, hogy túl merev vagyok... :)

És csodák csodája: kifogástalanul megtanulta, mire való, azóta kizárólag erre a célra használja, persze azóta én sem hagyom előtte. A célom az volt, hogy a bilire ne, mint rettegésének tárgyára, hanem, mint a hétköznapjainak részére tekintsen. Sikerült megvalósítanom.

17. Filemon79 (válaszként erre: 9. - Netlady)
2011. szept. 14. 07:12
Érdekes, végül rájött, hogy mire való, és azóta nem játszik vele. Remélem, nem okoztam túl súlyos, maradandó pszichés sérüléseket neki, amikor megengedtem, hogy - az egyébként még használatlan - bilibe tegye az építőkockáit.
16. trapiti (válaszként erre: 15. - Pteri)
2011. szept. 13. 07:10

Igen, főleg hogy tőlünk sem azt látják, hogy bilizünk... Az én kislányom mindig jött velem a wc-re, mert érdekelte. Aztán magától döntött úgy hogy Ő is kipróbálja. Másfél éves kora körül kezdett érdeklődni és 2.5 évesen lett teljesen szobatiszta, nappalra és éjszakára is egyszerre.


A másik tényleg az, hogy hagyni kell a saját ütemükben ismerkedni.

Sógoromék jártak úgy, hogy már pár hónapos korától rendszeresen bilire ültették a kislányt. A vége az lett, hogy semmivel nem lett korábban szobatiszta, mint más gyerek, viszont csak a bilit, ráadásul csak azt az egyetlen bilit volt hajlandó elfogadni. 4.5 évesen szokott át végül a wc-re (pedig már rég ovis volt, az oviban persze a kis wc-t használta, de otthon csak azt a régi ócska törött bilit) nagyon megszenvedtek az átszoktatással.

15. pteri (válaszként erre: 9. - Netlady)
2011. szept. 13. 07:03
Az én kislányom fél évig a babáit pisiltette rajta, aztán felült a WCülőkére. 2 évesen szobatiszta lett. az ismeretlen dolgokkal meg kell ismerkedniük , hogy ne féljenek tőle és ők ezt játékkal teszik, úgy olvastam. A bili is egy ismeretlen dolog először, nem?
2011. szept. 13. 07:02

Sziasztok!

Én sem nagyon értek egyet azzal, hogy játék legyen a biliből. Igaz az egész bilizéssel sem nagyon, mert elöször nehéz rászoktatni, aztán meg nehéz leszoktatni róla a gyereket.

Az én lányom is rögtön a nagy wc-n kezdte szűkítővel, mert ugyanúgy akarta csinálni ahogyan mi. Nagy könnyebbség volt, részben mert kimaradt a bilimosás az életemből, részben mert nem kellett átszoktatnom később. A bölcsikezdés elején találkozott bilivel először, akkor akart volna otthon is, de megbeszéltük, és pár nap múlva ott is a wc-t használta ha használta...

Egyedül utazó bilink volt-van, amibe zacskót kell tenni és bárhol használható ahol nincs wc - ez a világ egyik legnagyobb találmánya szerintem :)

2011. szept. 13. 06:45

szia!


semmivel ne szoktasd, adj neki időt, mert egyértelmű, hogy még nem érett meg rá.


A gyerekeknek kb. 3 éves korukig "kell" szobatisztának lenniük, ez a mostani hivatalos elvárás... van még időtök bőven. Kislányom nemsokára két éves, néha fürdés előtt ráül, néha-néha még egy véletlen pisi is sikerül, de még ő sem érett rá, nincs reggelre száraz pelusa, nem zavarja napközben, sőt mutatja, hogy a pelenka a jó, minek is kéne erőltetni?


Netlady egyetértek, én nem engedem a lányomnak, hogy játékokat pakoljon a bilibe... mi sem pakoljuk a kedvenc dvd-ket a wc-be stb...

Egyrészt gusztustalan, másrészt pedig ezzel nem tanulja meg, hogy mire való...

2011. szept. 13. 06:45
Köszönöm mindenkinek a válaszát!!
2011. szept. 13. 06:34
gyereke válogatja hogy bilis lesz-e vagy sem. az első szülöttemmel az lett a móka vége hogy vele együtt mentem el bilit venni olyat ami neki tetszett és azt használja is. az öccsének sem tudom mi lesz még a jó a bilire nem akar ráülni, de a wc-re sem, lehet hogy nála is az lesz hogy viszem és választ magának
2011. szept. 13. 06:29
A lányom soha nem bilizett, semmi pénzért rá nem ült volna. WC-vel kezdtük 2 évesen.
9. netlady (válaszként erre: 2. - Filemon79)
2011. szept. 13. 06:26

Még ilyet! A bili nem arra való,hogy játsszon vele a gyerek! Téves fogalma alakul ki róla!

Használja CSAK arra,amire kell:))

2011. szept. 13. 06:16

Talán 20 hósan még nem érett a bilizésre.ne eröltesd,hagyd elöl a bilit,ha akar rá ül.


(nálam az egyik 2 évesen szoba tiszta volt non stop a másik majd 3 évesen lett az)

2011. szept. 13. 06:10

Van, amelyik gyereket viszont pont a zenélő bili riasztott el..


Fiam 2,5 éves, de még nem szobatiszta...Most volt nálunk a védőnő, azt mondta, nem gond..Kicsit ültessük rá a bilire időközönként, s mikor sikerül végre belecsinálni, dícsérjük nagyon meg..


Ha fél a bilitől, szerintem add oda játszani neki, ragassz szép matricákat az oldalára, pl. állatosakat, vagy ha még mindig fél tőle, akkor sztem a nagy wc-n próbáljátok ki a dolgokat...Neki akkor a bili nem jön be..

(Fiamnak van wc-szűkítője, de csak 1-szer ült rajta, olyan savanyú arccal, hogy többet nem ültettem rá...;D)...

6. aade756d08 (válaszként erre: 2. - Filemon79)
2011. szept. 13. 06:05
Köszönöm szépen a tippet.Remélem beválik.
5. 9536810fa1 (válaszként erre: 3. - Marcika2005)
2011. szept. 13. 06:04

Ez jó lehet... :)) ... lehet én is ott tölteném a fél napomat a wc-n, ha zenélne. :)))))

Tetszik! :)

4. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - Aade756d08)
2011. szept. 13. 06:03
Millió fotónk van, hogy csak a lányom babája ült a bilire, de az szerencsétlen folyamatosan ott volt, szóval valószínűleg itt is voltak fenntartások, mivel amúgy nem babázott. Szinte kapásból a nagy wc-re szokott rá. Van ilyen... próbáljatok gyerek ülőkét, kissámlit a nagy wc-re, vagy szoktassátok rá a hajas (vagy hajtalan) babát a bilire. :))
2011. szept. 13. 06:00
Nekunk is nagyon felt tole es vettunk zenelos bilit amibe amikor belepisilt zenelt.Nekunk ez valt be ha teheted pobald ki.
2. Filemon79 (válaszként erre: 1. - Aade756d08)
2011. szept. 13. 05:38

Hagyd elöl a bilit, hogy lássa, játsszon, ismerkedjen vele, de ne erőltesd, hogy ráüljön! Amikor pelenkába kakil-pisil, esetleg elmondhatod, hogy ezt lehetne a bilibe is, de ne úgy, hogy számonkérésnek, rosszallásnak érezze. Vehetsz WC-szűkítőt is, hátha az jobban tetszik neki.


20 hónaposan az én lányom is félt a bilire üléstől, viszont tárolóedénynek használta a bilit. :) Én hagytam, 2.5 éves elmúlt, mikor szobatiszta lett. Sok sikert!

2011. szept. 13. 05:18
Tudna valaki segíteni, hogy szokassam a gyermekemet a bilihöz, mert fél töle?(20h-os)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook