Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1, 5 éves gyermekemet, hogyan szoktassam le a ciciről?? fórum

1, 5 éves gyermekemet, hogyan szoktassam le a ciciről?? (tudásbázis kérdés)


1 2
58. mamcili (válaszként erre: 57. - Mamcili)
2011. jan. 7. 00:25

két gyerek közt mérföldnyi különbség van biztonságérzetre...

az enyém a bizonytalanabb...

2011. jan. 7. 00:24

én csak 4 hónapig tudtam szoptatni egészségügyi okok miatt,

a barátnőm gyermeke 4 éves korában szokott le az esti szopiról...

napközben eszik mást, akkor gond nincs, ha csak esti elaltatónak használja és neked is van még és számodra nem okoz gondot...

mások véleménye meg ne számítson csak a saját érzéseid...

Az anyai ösztön a legjobb...

2011. jan. 6. 23:37
Sehogy! Ha nappal eszik ( gondolom), nyugtatóként meg miért ne kapná meg a cicit? Az én unokám 3 éves elmúlt, mikor abbahagyta ( magától)
55. cilus
2009. dec. 19. 11:07
eljött az idő...végre elhetároztam hogy nincs cici... 3 hete nem kap cicikét,azóta éjszaka alszik,DE este nagyon későn alszik el. 3 éves lesz februárba Máté kisfiam,és gondoltam ideje lenne már elkezdeni az elválasztást.Nagyon sajnálom,mert sokat sírt,de ha nem vagyok határozott,akkor később még nehezebb lenne.Lánykámmal könnyebb volt/2 és fél évesen szoktattam le a ciciről/Ő megértette hogy már a *nagylányok* nem ciciznek.
54. 3d5b901f2d (válaszként erre: 44. - 3d5b901f2d)
2009. aug. 18. 12:13

Vannak olyan dolgok, amiben én sem engedek, mert az élet is ilyen, nem minden a szánk íze szerint alakul és vannak szabályok is, már az óvodában is, az iskoláról nem is beszélve. Lassan mi is elkezdjük...


A nagyobbik 4 évig mellettem aludt, nagyon nehéz volt a saját helyére rászoktatni, de sikerült. Már 6,5 és igényli a bújást, igazi mimóza lelkű. Este fürdés után mese olvasás és bújás...az Ő helyükön. Egy hónapban egy hétvége pedig a gyerekeké a mi ágyunkban. Elfogadják, örülnek neki és nincs hiszti, hogy még-még. Igaz volt olyan is, hogy hol az egyik, hol a másik járőrözött éjjel.


A középső 1,5 évig aludt mellettem, azóta a testvére mellett alszik, külön.


A pici lány peig...én szeretném, hogy bújjunk éjjel, szoptatás alatt elaludjunk...Ő az aki nem tud mellettem, forgolódik, nyekereg, megy a kiságyba és alszik békésen tovább...


Ember tervez...

53. szemmelver (válaszként erre: 51. - Kostyi79)
2009. aug. 18. 12:13
jól teszed
52. kostyi79 (válaszként erre: 50. - Szemmelver)
2009. aug. 18. 12:12
Szoptatok, de a 2 honapos fiam mar most atalussza az ejszakakat. Soha nem volt gondom veluk, nagyon jo gyerekek. Persze vannak nehezebb napok, amikor meg a mosogatas is kihivas... De igy is megeri.:D
2009. aug. 18. 12:11
A legidosebb fiam megy bolcsibe hetente 3x2,5 orara delelottonkent, mert fontosnak tartottam en is, hogy egy kicsit azert "tavol" legyen tolem. Es nem volt soha gond az elvalassal, imad menni. De nem 6 honaposan kezdte, hanem 2 evesen. Es az azert nagy kulonbseg.
50. szemmelver (válaszként erre: 48. - Kostyi79)
2009. aug. 18. 12:11

gondolom a módját, de..

lehet,hogy csak nekem vannak rossz tapasztalataim

49. hidewatch (válaszként erre: 44. - 3d5b901f2d)
2009. aug. 18. 12:11
A gyerekneveléshez kitartás kell, mind mindenhez :)
48. kostyi79 (válaszként erre: 46. - Kostyi79)
2009. aug. 18. 12:08
Es szerinted hogy lett 3 gyerekunk 3 ev alatt?;D
47. Ekka (válaszként erre: 42. - 3d5b901f2d)
2009. aug. 18. 12:08

Éppen ezért vagyok híve annak, hogy a gyereknek néha kell itt-ott lennie, anya és apa nélkül! ..mert mikor elmegy az oviba, talán könnyebb lesz, mint hírtelen anya szoknyája alól bekerülni!

Van sok dolog ami nekem is rossz, de meg kell tenni a lányom érdekében, mert később segíteni fog neki!-erre egyébként mostanában jöttem rá:)

46. kostyi79 (válaszként erre: 45. - Szemmelver)
2009. aug. 18. 12:07
Szerencsere nincs vele semmi gond. Attol, hogy szoptatok, meg nem alszanak velunk a gyerekek 1 agyban.;)
45. szemmelver (válaszként erre: 41. - Kostyi79)
2009. aug. 18. 12:06
bocs a belebeszélésért,de milyen a párkapcsolatod?? vagy csak a gyerekek érdekelnek?
44. 3d5b901f2d (válaszként erre: 43. - Hidewatch)
2009. aug. 18. 12:06
És 3 laza hiszti? :)
43. hidewatch (válaszként erre: 39. - Mimmo33)
2009. aug. 18. 12:04
mimmo33, természetesen a dolgok sosem úgy mennek, ahogy az ember előre eltervezi, egy ideális világban talán. De vannak dolgok, amiket eltökéltem, és ahhoz fogom tartani magam, néha kisebb, néha nagyobb sikerrel. Következetes akarok maradni, ami, lesz olyan, hogy nem fog sikerülni. De kell valami, amihez tartom magam, pl amit említettetek, hogy megfogadtátok, hogy nem alhat a gyerek az ágyatokban, aztán mégis. Igen, az én gyerekem sem kap állandó bérletet a franciaágyunkra, nem akarom, hogy rászokjon, de biztos vagyok benne, hogy lesz olyan eset, amikor ott fog aludni, mert fél, mert baja van, mert nagyon indokolt stb. De rendszeresen nem fog, mert rendszert kell vinni az életébe, és ehhez sajnos következetesnek kell lenni. Nem lehet egyik nap beengedni, másik nap meg kitiltani onnan, mert nem fogja érteni. Egy laza hiszti nekem nem indok semmire :)
42. 3d5b901f2d (válaszként erre: 36. - Ekka)
2009. aug. 18. 12:04
A fiúk nálunk is elmennek a nagymamához és bár hiányoznak, attól még jó Nekik elsősorban a változás, és néha nekem is a pihenés. Ettől még én sem érzem rossz anyának magam. nem egészséges, ha csak hozzám kötődnek, és ott az óvoda, iskola, nem foghatom a kezüket akkor sem, de ott leszek Nekik a háttérben mindig.
41. kostyi79 (válaszként erre: 40. - Hidewatch)
2009. aug. 18. 12:00

Nem, biztos nem.:)

Nem hiszem, hogy anya szerepre szulettem volna. Az elso gyerekem elott teljesen be voltam parazva, fogalmam sem volt rola, hogy mit kezdjek vele. Aztan a masodiknal is, hogy mit csinalok majd egy 14 honapossal es egy ujszulottel. Most meg van 3 3 ev alatti gyerekem, es tudok veluk mit kezdeni. De meg a 3. elott is bennem volt a felsz.

Egyebkent pont a szoptatas az, ami nekem segitett helyre rakni a dolgokat, konnyebbe tette az eletemet, es szerintem pont azert alakult ki ez a kotodes a gyerekeim es koztem, mert a szoptatas miatt nem tudtam oket sehol otthagyni. Es ez igy van rendjen, a termeszet ezt jol kitalalta.:)

40. hidewatch (válaszként erre: 37. - Kostyi79)
2009. aug. 18. 11:54

Akkor te valószínűleg az anya szerepre születtél, és ilyen típusú ember vagy. Szerencsés vagy :)

Én sajnos vagy sem, nem születtem ősanyának.


Ettől függetlenül igyekszem majd rendesen felnevelni a gyerekeimet :) és talán nem kell majd felnőttkorukban pszichológushoz járniuk, mert 1-2 napot a nagyinál töltöttek :)

39. mimmo33 (válaszként erre: 33. - Hidewatch)
2009. aug. 18. 11:53

Nem ítélendő el ha néha pihenni akarsz majd.

De ez az elmélet. Az élet viszont tud fura helyzeteket produkálni, amikor az elmélet megdől;)

Nekem is voltak elveim...


Szerintem tedd el ezeket a sorokat, és amikor ott tartasz, hogy gyereked/gyerekeid vannak, olvasd el újra. Lehet jót fogsz mosolyogni;)

38. szemmelver (válaszként erre: 33. - Hidewatch)
2009. aug. 18. 11:52
igazad van!
37. kostyi79 (válaszként erre: 33. - Hidewatch)
2009. aug. 18. 11:51
Pedig az anyasag eppen errol szol. En nem tudnek pihenni, ha a gyerekeim nem lennenek a kozelemben. Es igen, mindent feladnek ertuk.
36. Ekka (válaszként erre: 33. - Hidewatch)
2009. aug. 18. 11:50
1-1 nap tényleg nagyon jót tesz az embernek, hát még a házasságának:D
35. 3d5b901f2d (válaszként erre: 32. - Kostyi79)
2009. aug. 18. 11:49
Nagyon igazak a soraid!
34. hidewatch (válaszként erre: 33. - Hidewatch)
2009. aug. 18. 11:49
+t :)
33. hidewatch (válaszként erre: 32. - Kostyi79)
2009. aug. 18. 11:48

Szép dolog anyának lenni, de én nem tekintem végső életcélomnak. Bár anya leszek, és felelős leszek a gyerekeimér, valószínűleg imádni fogom őket, a saját véremet, azért megmaradok saját magam is önálló lény lenni. Nem adom fel a saját személyiségemet az anyaszerepért, igenis az ember ne felejtse el, hogy ő maga is ott van, mint nő, mint egyéniség, nem csak a gyerek, és az anyaság. Nem látom be, hogy miért elítélendő az, hogy időnként az embernek pihenésre van szüksége. 1-1 nap, nem sok, de nekem annál többet fog érni. Ettől nem érzem magam rosszabbnak másnál :)


És természetesen mindenki más, mindenkinél máshogy mennek a dolgok :)

32. kostyi79 (válaszként erre: 24. - Hidewatch)
2009. aug. 18. 11:44

Te igy gondolod, mas pedig ugy, hogy a sajat teje jobb barmilyen oreg tehen tejenel. Lepasszolni a nagyszuloknel? Nem azert szultem a gyerekeimet, hogy le tudjam oket passzolni barmikor.

De visszaterve a forum temejehoz: en is ugy gondolom, ha mar az egyik fel szamara terhes a szoptatas, akkor azt abba kell hagyni.

Leszoktatni csak fokozatosan tudod, mert ilyenkor meg igen is sok tej van, es nem csak anyat akarja. Hogy nehogy gyulladas legyen a vege probald meg az urtica urenset nagy higitasban, ha mondod a patikaban, hogy apasztashoz kell, tudni fogjak, hogy milyet adjanak. Igy kimeletes, mert ha szepen "kifogy" a tejcsi, akkor mar nem kell tobbe a cici sem.:)

31. hidewatch (válaszként erre: 28. - Ekka)
2009. aug. 18. 11:44

Szerintem még nem késtél el, nyugi. Bár én tapasztalatlan vagyok :)


De szerintem türelemmel menni fog. Ha szopni szeretne, tereld el a figyelmét valami izgalmas játékkal :) Próbálkozni kell, és nem feladni, és beletörődni, és hagyni, hogy minden úgy menjen tovább, ahogy addig.

30. Ekka
2009. aug. 18. 11:43
:)) Azon mosolygok itt, hogy tippek még mindig nem érkeztek:)))))
29. 3d5b901f2d (válaszként erre: 25. - Ekka)
2009. aug. 18. 11:43

És is régen azt hittem, hogy majd 6 hónapig szoptatom, nem alszik az ágyban velünk, nem fog homokot szórni más hajába...:)


Minden gyerek más igényű, az a fontos, hogy ha lelkileg hól esik neki és az anyukának is, akkor szoptasson addig, amíg ez az érzés van.


Nem láttam én óvodást szopni, sem serdülő kamaszt, de szülőt, és nagypapát sem...


Szerintem ezzel senki nem tesz rosszat és mindenkinek ajánlom, hogy a baba igényeit tartsa szem előtt.


6 éves elmúlt a nagyobbik, eszébe nem jutna szopni, vagy hozzám láncolódni, a középső 2,5, néha még megsímogatja a mellem, de tudja, hogy a legkisebbiké már a tej...


Egyiket sem láncoltam ezzel magamhoz, remekül kijönnek mással is, máshol is. Vannak anyásabb, félénkebb babák és gyermekek, olyanok akik nem szopnak. Felnőttek közül is félénkebb, és határozottabb.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook