Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan szakíthatnám meg a kapcsolatot? fórum

Hogyan szakíthatnám meg a kapcsolatot? (beszélgetős fórum)


1 2
31. Jasmine24 (válaszként erre: 30. - Anyuci91)
2011. nov. 24. 12:43
Koszonom a tanacsot! :)
2011. nov. 24. 08:58
Tényleg, ahogy tanácsolták tartsatok szünetet egy jó darabig és, ha nem akarják tisztázni a felmerülő problémát akkor jobb, ha nem is találkoztok, vagy ne vedd fel a telefont, de nagyd magadat bolonddá tenni, mert az a te rovásodra menne. Szívélyes üdv.Ágnes
29. Jasmine24 (válaszként erre: 28. - Genlips)
2011. nov. 22. 11:02
Koszi a tanacsot, igazabol most ott tart a dolog, hogy a hetvegen hivott, amire nem valaszoltam, mert nem volt nalam a telefonom, azert irtam egy sms-t hogy hetveget nem otthon toltjuk, de majd a heten beszelunk. Tehat ennyiben maradtam vele. Persze nyilvan azt varja hogy majd en hivom, de eszem agaban sincs. Remelem ezek utan mar leesik a tantusz. En mar semmilyen formaban nem akarok sem telefonon, sem eloben beszelgetni. :((
2011. nov. 21. 21:22

na persze igazán jó megoldásom nekem sincs.

de harmadikként felmerül az a lehetőség, hogy amikor találkoztok velük és dumálnak a saját problémájukról, ahogy szoktak, te ugyanúgy elkezdesz a sajátról beszélni, mint ahogy eddig is, azzal a különbséggel, hogy ha valamelyik megint belepofázik, a párod visszakérdez tőled. válaszolsz, amit ők mondanak, meg sem hallod, ha kérdeznek, ránézel max., de párodnak válaszolsz.

ha nem viszitek totál túlzásba, ez nekik nagyon nem fog tetszeni, kellemetlen lesz és elvileg lekopnak maguktól.

ha a figyelmet nem rájuk koncentráljátok, hanem egymásra, de tényleg következetesen, de nem túlzottan levegőnek nézni őket, maguktól fognak elmaradni. kell néhány ilyen kellemetlen alkalom és maguktól nem fognak keresni titeket.

de sajnálom, hogy az őszinteséget nem akarod elővenni. engem is koptatott már le suliban legjobb barátnőm mások által írt példával és ami legjobban bánt, mai napig, nem tudom miért.

szerintem egészséges egy kapcsolat végén veszekedni, így tudni a hibánkat, de mégis a másikra haragudni...

27. genlips (válaszként erre: 6. - E383e52b5e)
2011. nov. 21. 21:08
jaja, venni fogják a lapot, hogy mekkora bunkók, mert nem válaszolnak a megkereséseikre...
26. Jasmine24 (válaszként erre: 25. - E705905164)
2011. nov. 21. 16:33
Koszi :)
25. e705905164 (válaszként erre: 24. - Jasmine24)
2011. nov. 21. 16:23
hajrá!!:)
2011. nov. 21. 16:20
Igen, vagom hogy nincsen mas valasztas ebben az esetben, minthogy szepen felilagositani oket. Koszonom az osszes hozzaszolast! Remelem sikerulni fog es hamar tulleszunk rajta!
23. e705905164 (válaszként erre: 18. - Jasmine24)
2011. nov. 21. 15:33
én is megértelek,de akárhogy szépíted sem fog jólesni a mondanivalód az egyénnek... így is úgy is rosszul fog reagálni, vagy ha van benne büszkeség nem is reagál..:S
22. zsoka1984 (válaszként erre: 21. - Jasmine24)
2011. nov. 21. 14:30

Nálunk is így volt. Istenem meddig sajnáltam a bunkó férje miatt, aztán rájöttem hogy ezt ők direkt így csinálják ,hihetetlen de így van. Először a férj kezdett haverkodni mert ismerten az én férjem, aztán megismertem a csajt. Mikor már látták hogy húzzuk a szánk ha valamit adni kell, jött a nő és sírt milyen szemét a férje, persze sajnáltuk mert hát ott a kislány meg minden. A férj pedig addig keresett új pali madarakat. Közben találtunk egy-két közös ismerőst akikkel ugyanezt lejátszották.

Hidd el majd el kezd rájátszani hogy vessz össze a férjeddel. Annyira ismerem sajnos az ilyen ember fajtát.

21. Jasmine24 (válaszként erre: 20. - Zsoka1984)
2011. nov. 21. 14:01
Igen igazad van. Egyebkent a ferjem abszolut nem lekizik az ugyon, csak en. Mondjuk az is igaz, hogy a hazaspar ferj tagjaval nem is jott ki annyira sem mint en a feleseggel. Azert jobban volt talan kozos temank es eppen ezert meg mindig keres. szerintem a ferje mar kapizsgalja hogy mi mar nem igazan hajlunk felejuk, de a csaj meg mindig keres es akarna velem dumalni. Ezert roszabb nekem.
20. zsoka1984 (válaszként erre: 18. - Jasmine24)
2011. nov. 21. 13:56
Értem én amit írsz, 2 évig csináltak belőlünk hülyét mert tudták hogy megtehetik. Hidd el gyorsan keresnek majd mást aki, még nem ismeri őket. Ezek az emberek ilyenek amíg te úgy gondolod hogy számítasz nekik és félsz megbántani őket, azt ki is fogják használni.
19. zsoka1984 (válaszként erre: 15. - Jasmine24)
2011. nov. 21. 13:52
Én nem kávézok a férjem is csak ritkán, így volt itthon kávénk. Minden másnap reggel jött kávézni, egy 10 darabos elég volt nekünk egy hónapig. Hónapokig nem vettem kávét, nem is jött, utána már csak ha kellett valami kölcsön vagy örökbe. Amíg itta kávét, végig hallgattam mekkora szemét a férje, majd elment mert siet. Mikor mondtam hogy zavarja el megsértődött.
18. Jasmine24 (válaszként erre: 17. - E705905164)
2011. nov. 21. 13:48
Nem is olyan fontos mar nekem, egyertelmuen ezert akarom megszuntetni, de attol meg beletudom magam erezni a masik fel helyzetebe. Ha valaki empatikus az megert engem.
17. e705905164 (válaszként erre: 16. - Jasmine24)
2011. nov. 21. 13:45
nem lehet olyan fontos számodra ha le akarod "rendezni" a kétszínűség sem jobb a nyerseségnél:)
16. Jasmine24 (válaszként erre: 14. - E705905164)
2011. nov. 21. 13:43
En nem tudom ilyen egyszeruen lerendezni az emberi kapcsolatatimat.
15. Jasmine24 (válaszként erre: 10. - Zsoka1984)
2011. nov. 21. 13:42
Ez tenyleg durva. Ilyen szinten nem hiszem hogy elfajulna a dolog, plusz nincsenek is hasonlo jelek, de abban egyezik a tortenet, hogy mi sem nagyon kapjuk azt amit adunk. Mikor atmegyunk szinte ranktapadnak mint a piocak es csak mondjak a sajat maguk problemajat. Persze mikor mi szeretnenk szohoz jutni meg 1 mondatot sem tudunk elmondani, mert valamelyikuk mindig belepofazik. Ahoz hogy eltudjak mondani valamit a vegen mar ordibalni kell. Ezt nagyon utaljuk pl. Ezt talan meg megis lehetne beszelni, ha csak ez lenne a problema, de itt az ertekrendunk sem egyezik, igazabol mondhatni hogy nincsen kozos temank.
14. e705905164 (válaszként erre: 3. - Jasmine24)
2011. nov. 21. 13:41
nem mindegy,ha összevesztek,ha utána úgy sem találkoztok és megszűnik a kapcsolat?:D :D
13. zsoka1984 (válaszként erre: 11. - Jasmine24)
2011. nov. 21. 13:40
A gyerekkori barátnőm még 8 év után is próbálkozik, hogy béküljünk ha találkozunk. Pedig még köszönni sem szoktam neki. Te tudod milyen ragaszkodók de szerintem ha eddig nem vették a lapot, akkor nehéz lesz.
2011. nov. 21. 13:40
hát ez viccnek is rossz:D akivel én megakarom szüntetni a kapcsolatot azzal meg is fogom,egyenesen és sanyi...
2011. nov. 21. 13:36

Sejtettem hogy sajnos nincsen itt kimeletes megoldas, vagy arany kozeput. Itt mindenhogy balhe lesz valamilyen szinten a dologbol. Ha nem valaszolunk a telefonhivasokra akkor is, ha oszinten megmondjuk nekik szemtol-szembe akkor is.

Lehet hogy sunyi dolog, de en meg mindig jobban eltudom azt kepzelni, hogy egyszeruen csak eltununk a szemuk elo, mithogy oszinten elejuk alljak.

2011. nov. 21. 13:33

Voltunk hasonlóban 1 év után kicsit durvábban fogalmaztam és leesett nekik a tantusz. Most mást nyakán élősködnek.

Sokat segítettünk felújítani nekik a házat nem anyagiakkal, munkával és azt ami nálunk kimaradt az építkezésből odaadtuk. Csak vissza nem kaptunk semmit. Aztán jöttek hogy adjuk kölcsön a kocsit azt egyszer sem adtuk. Hát kérték a biciklit, fűrészt amit csak lehetett vittek volna. Először hazudtam hogy rossz vagy valami. Aztán 1* nem hozta vissza időben a bringát, mire az oviba értem a fiamért az már sírt, mert sokat késtem.

Legközelebb jött érthetően világosan elmondtam mi a pálya, nem vártam meg hogy mit mond és az sem érdekel mit gondolt ő, vagy mit mondott rólunk másoknak, aki ismer minket tudja milyenek vagyunk, a többi meg nem számít.


Ne várd meg azt amit én is, hogy már a frász kerülgetett ha jött valaki, mert azt hittem ő az.

Légy határozott és ha érzelmileg éretlen majd felnő, az már ne a te bajod legyen.

9. andi6020 (válaszként erre: 3. - Jasmine24)
2011. nov. 21. 13:29

Nem bunkón, csak őszintén. Nem ugyan az.


Egyébként mindegy hogy csinálod, nem fog nekik jól esni.

Kérdés, mennyire akarod, hogy "lekopjanak".

2011. nov. 21. 13:26
Ha nem akartok velük tovább kapcsolatot fenntartani, akkor meg szerintem is mondjátok meg nekik. Lehet, hogy rosszul esik majd nekik, de legalább szemtől szembe mondjátok meg. Ahhoz, hogy őszinte légy jogod van. Szerintem emberileg így nem lesztek támadhatók és ennél korrektebb megoldást meg nem is találhatnátok. Nem hagytok magatokon támadási felületet. Ne legyen emiatt bűntudatod, mert akkor ezt ők egyből észreveszik és talán ki is használják. Mondhatnám úgy is, hogy érzelmileg zsarolnának.
7. Jasmine24 (válaszként erre: 4. - B2b5205284)
2011. nov. 21. 13:20
Igen, egyetertek, azonban itt mar egy szunet sem fog segiteni, mert mar annyi serelem van bennunk, hogy mi mar ha lehet nem bagyon akarnank a kapcsolatot semmilyen formaban fenntartani. Egyszeruen nem hianyzik a tarsasaguk. De ekozben meg sajnalom oket. Valamint ugy erzem nem lehetek hozzajuk oszinte. Sajnos!
2011. nov. 21. 13:19
Ne reagálj,a hívásaira,sms -re,ha le mennek ne menjetek ki,hidd el fogják venni a lapot..
5. b2b5205284 (válaszként erre: 3. - Jasmine24)
2011. nov. 21. 13:17
Ha ők ezen megsértődnek az a saját bajuk. Te neked nem kell leállni veszekedni velük. Szerintem a legfontosabb ilyen esetben, hogy ne hagyd magad provokálni. Intelligens ember módjára el lehet nekik ezt magyarázni, aztán hogy felfogják-e az rajtuk múlik.
2011. nov. 21. 13:14

Én a helyedben elmondanám nekik természetesen normális stílusban, hogy tartsunk egy kis szünetet, mert ti úgy érzitek, hogy erőltetett a kapcsolat, indokolatlanul. És amiért nem akarjátok őket megsérteni inkább egy ideig ne találkozzunk. És x idő múlva üljetek le beszélgetni, lehet, hogy teljesen máshogy állnak majd hozzátok. Ha valami fontosat dolgotok akad egymással persze kereshetnek, de minden apróságért ne nagyon.

Ahhoz meg jogod van, hogy akkor vedd fel a telefont, amikor akarod és jól esik. Ne engedd, hogy belemásszanak a magánéletedbe és átvegyék az irányítást tőled.


Lehet, hogy kissé érthetetlenül fogalmaztam.

3. Jasmine24 (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2011. nov. 21. 13:10
Igen de abbol csak osszeveszes lesz, amit pont nem szeretnek. :((
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Jasmine24)
2011. nov. 21. 13:07
Csak őszintén, egyenesen, nem burkoltan, világosan.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook