Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan segíthetünk egy olyan szerettünkön aki belépett a jehovákhoz? fórum

Hogyan segíthetünk egy olyan szerettünkön aki belépett a jehovákhoz? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2010. júl. 21. 14:06
Sehogy!
2010. júl. 21. 14:05

Olyan embereket tudnak befolyásolni, akik hagyják magukat. Általában először a törődés, és a figyelmesség esik jól. Van valaki, aki meghallgat, aki szeret, aki tanácsot ad, stb.

Kár hogy sok ember ezt nem kapja meg a saját családjától.

És ezt nem Timikéékről írtam, mert őket nem ismerem, hanem általánosságban.

9. szucszoli (válaszként erre: 1. - Timike33)
2010. júl. 21. 14:04
a józan beszélgetésen túl, fogadd el a döntését, ne akard a saját világnézetedet rákényszeríteni
8. 021a029148 (válaszként erre: 5. - 6b006fc769)
2010. júl. 21. 14:03
Jól megfogalmaztad a lényeget.
2010. júl. 21. 14:03
Ezek szörnyű dolgok. Sajnos kívülről, a való életből a legnehezebb segíteni. Én eddig csak olyanról hallottam (és azt sem sűrűn), hogy a szektában élőnek jött meg az esze, amint rálátott pár dologra, ami ott folyik, és kilépett... De az is hosszú folyamat. Sok szerencsét és erőt kívánok a továbbiakra is, nehéz helyzetet kell elviselnetek :-((
6. 021a029148 (válaszként erre: 4. - Boszy28)
2010. júl. 21. 14:02

Igen, nálunk is valahogy úgy van, hogy elfogadtuk, de minket ne próbáljon téríteni.

Ennek ellenére felmegy a vérnxomásom, amikor azt hallom, hogy mert Jehova így rendelte...

2010. júl. 21. 14:02
szerintem sehogy. bocs. engem mondjuk biztos nem "térítene meg" egy szekta, de teljesen biztos vagy benne, hogy neki ez rossz? Leginkább az lenne a segítség, hogy elfogadod a döntését és továbbra is szerettettel fordulsz felé, ill. megegyeztek, hogy ezt a témát kerülitek az ériintkezések során.
2010. júl. 21. 14:01

Sajnos ilyen van.

Párom öccse is jehova tanúja (mert így KELL őket hívni), hasonló szituban voltunk/vagyunk mi is.

Nincs karácsony, szülinap, névnap, stb.

Szerencsére már valamennyire észhez tért, de még mindig eljár hozzájuk.

Sajnos ez tiszta agymosás. :S

Én egyszer leordítottam a fejét, mert "téríteni" próbált.

Egy idő után ráhagytuk, és amikor nem ezzel b.szogtattuk (bocs), akkor tért észhez.

Fiatal, felnőtt ő is, de nem értem, mitől, hogyan jutnak el ide.

3. tulipfairy (válaszként erre: 1. - Timike33)
2010. júl. 21. 13:58
Ez borzasztó. :S De amúgy hogy tudnak ennyire meghülyíteni egy embert? (költői kérdés)
2. 021a029148 (válaszként erre: 1. - Timike33)
2010. júl. 21. 13:57

Szerintem ha pár év eltelt, akkor nem tudtok segíteni. Talán még az elején sikerülhetett volna, illetve ha ő maga rájött volna, hogy nem neki való, akkor már rég kilépett volna közülük. Nem bírta volna évekig.

Szerintem fogadjátok el, ez az ő döntése.

Nekem is van ismerősem, nem is egy, és nem lehet visszatéríteni a való életbe.

2010. júl. 21. 13:54
Sziasztok! segítséget akarok kérni, mert egy nagyon közeli családtagom akit nagyon szeretünk egy pár éve belépett ebbe a jehovás szektába. A vénei egyre jobban elszívják az agyát és már régen nem az az ember aki volt. Felnőtt nő és egyszerűen nem lehet vele erről beszélni mert édesanyukáujával is összeveszik. Nem akar gyereket mert jön a világ vége. Pedig egy nagy művész és nagyon okos életre való ember de ezek miatt megváltozott:(Még fiatal felnőtt és teljesen begyöpesedett nekünk pedig kötelező ezt lenyelnünk hogy felrúgott minden családi ünnepet ami nekünk(és neki is) sokat jelentett...Kérem aki tud adjon tanácsot de köszönöm jehovák felháborodott véleménye sajnos nem érdekel azt hallom eleget...Köszönöm előre is
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook