Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan segíthetünk egy olyan szerettünkön aki belépett a jehovákhoz? fórum

Hogyan segíthetünk egy olyan szerettünkön aki belépett a jehovákhoz? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
131. Styxia (válaszként erre: 130. - Erikpipi)
2012. okt. 7. 15:23

Rám pedig rámnyomták, és ez felettébb unszimpatikus dolog, ahogy írtam elöször én is illedelmesen közöltem velük hogy, nekem más vallási meggyözödéseim vannak, szépen elköszöntem tölük...aztán jönnek megint mint a bumeráng...az ujságot nem fogdatam el, mert mondtam hogy mivel nem érdekel kár lenne, adják olyannak akit ez érdekel és akinél jobb helyen van mint nálam..ezt sem értették...

Többször kértem hogy ne jöjjenek a jövöben sem...mégis jönnek, kopognak, szó szerint nyomulnának befele az ajtón.

A múltkor párom erélyesen elküldte öket, nah akkor közel háromnegyed évig nem jöttek, de egy hónapja megint itt voltak kétszer is, nem értem miért nem lehet érteni a szép szóból???...


Amúgy meg nem szeretek személyeskedni, de nem kell öket mentegetni, nekem ez a tapasztalatom velük, és ezen az sem változtat hogy valaki it a szavaimba, a mondandómba vagy a véleményembe igyekezik belekötni és azt kifordítva magyarázni.Ezek szerintem olyan méltatlan eszközök, egy értelmes ember számára.

130. erikpipi (válaszként erre: 119. - Styxia)
2012. okt. 7. 15:11

47 évem alatt egyszer sem nyomták rám az ajtót. Igen, kicsit vehemensebbek, de a hitük szerint cselekednek.

Ha találkozom velük, rögtön elmondom, hogy hitben élek, melyik felekezettagja vagyok. Ekkor elköszönünk egymástól. A nekem szánt újságot elfogadom, szép képek vannak benne, egyébként van egy kiadványuk, a teremtésről, evolúcióról, az nagyon ott van, érthető, és valóban hasznos kiadvány.

129. erikpipi (válaszként erre: 1. - Timike33)
2012. okt. 7. 15:06

Úgy segítheted, hogy elfogadod olyannak amilyen.

Te sem örülnél, ha a rokonaid cseszegetnének, mert valami nem tetszene nekik rajtad..

2012. okt. 7. 15:00
fogadd el ahogy van...ha szereted igazan
127. nobody1 (válaszként erre: 126. - Styxia)
2012. okt. 7. 14:46

Jehova Tanuinak - meg bárki másnak - törvény által adott joga, hogy beszéljenek meggyőződésükről másoknak úgy is, hogy felkeresik őket otthonaikban. Ilyen a jogállam, talán még az új alaptörvényben is benne van, de ezt nem ellenőriztem.

Neked az általuk bekopogásmentes jogodat tiszteletben tartják, csak kérned kell, olyan nagy dolog ezt fél percben kérni, hogy jegyezzék fel?


Tavaly előfizettem egy új kábel tv + net + telefonszolgáltatásra. Nagyon nehéz elintéznem, hogy ne hívogassanak mindenféle reklámajánlattal a biztosítók, üzletkötők, meg ki tudja kik. Már szóltam és mégis naponta 4-6 hívás érkezik reklámcélból. Fene se tudja honnan tudják a számomat.

Bárcsak úgy, olyan könnyen elintézhetném, mint azt te, hogy ne keeressenek fel Jehova Tanui.

126. Styxia (válaszként erre: 122. - Nobody1)
2012. okt. 7. 14:33

Azért nevetségesnek tartom hogy még én járjak utánna annak hogy ne zaklassanak, és ne nyomják rám az ajtót.

Lehet hogy te nem ézed paradoxonnak a helyzetet én igen.


De én itt nem fogok teológiai vitát folytatni, és nem is kívánom a meggyözödésedet vagy a Jehovákról kialakított képedet megváltoztatni, csupán leírtam amit én gondolok, az én véleményem és tapasztalatom - azt még talán szabad egy fórumon- se több se kevesebb...

125. 051cdb5743 (válaszként erre: 123. - Nobody1)
2012. okt. 7. 14:05
Jól mondod, az igazságból hiányzik az 'i'... :(((
124. 051cdb5743 (válaszként erre: 118. - Sötét_hercegnő)
2012. okt. 7. 14:04
Olvastam az oldalt. Megnéztem a videókat is.
123. nobody1 (válaszként erre: 119. - Styxia)
2012. okt. 7. 14:02

Nemlehet tudni, hogy kik fordították. Az általad idézett írás létrehozója leleplezi saját magát.


Előítélet, félremagyarázott féligazságok és felületes magyarázatok lépten nyomon. Védhetetlen.


A gazságot az igazságtól 'csak' egy "i" választja el.


"„A hazugság már félig megkerülte a Földet, amikor az igazság még csak a cipőjét fűzi.” (Mark Twain)

122. nobody1 (válaszként erre: 121. - Styxia)
2012. okt. 7. 13:53

Van egy úgynevezett területkártyájuk, ami a térkép egy kis szelvényét tartalmazza.

Ha megkéred, hogy jegyezzék fel, hogy nem akarod a látogatást a jövőben sem (írják fel), akkor oda a kártyára felírják és ha mások kapják majd a településnek azt a részét, ahol laksz 1-2 akárhány hónap mulva, akkor látni fogják és ő sem kopognak be.

121. Styxia (válaszként erre: 120. - Nobody1)
2012. okt. 7. 13:41
Többször is - úgy egészen pontosan 7szer az utóbbi 2évben- szólva lett kedvesen, és illedelmesen hogy, nem vagyunk érdekeltek, és nem szeretnénk ha jönnének, de ez öket marhára nem érdekli ahogy a látszat is mutatja, két hónapja voltak itt megint, és nem ugyanazok hanem mindíg mások.
120. nobody1 (válaszként erre: 119. - Styxia)
2012. okt. 7. 13:38

Biztosan előfordul ilyesmi is, sokan vannak közöttük kezdők, tapasztalatlanok, vagy kissé hogy úgymondjam, túlbuzgók.


Többségük azonban nem ilyen, nagyon is illedelmes és tapintatos. Mondom ezt úgy, hogy tobb, mint 30 éve ismerem őket közelről.


Egyébként ha annyira zavarnak azzal, hogy időről időre felkeresnek, akkor lehet szólni nekik, amikor legközelebb jönnek, hogy te nem akarod, hogy felkeressenek ezután. Fel fogják jegyezni és asszem 2 évig biztosan nem kopognak be.

119. Styxia (válaszként erre: 117. - Nobody1)
2012. okt. 7. 13:31

A bizottság tagjai nyílván nem teljes névtelenségbe búrkolóztak, hanem egyszerüen nem adták a nevüket hivatalosan a fordításokhoz amiket megjelentettek, de attól még lehe tudni hogy kik fordították.


Amúgy meg kedved nobody1 ha számodra, más tény, és más vélemény elfogadhatóbb, hát legyen. Nekem semmi bajom nincs vele, nem kell mindenkinek úgy gondolkoznia ahogy nekem.

Viszont az egyettlen amit nem tudok elviselni, ha valaki eröszakosan a saját véleményét, és saját világképét igyekszik "beletömni" a másik fejébe...

Sajnos a tanúk többször eljátszották ezt velem.


Hiába mondtam nekik illedelmesen, és kedvesen hogy, számomra érdektelen az amit mondani szeretnének, és nem áll szándékomban beszélgetni velük, mindíg jönnek, és kopognak és zavarnak.

A legpofátlanabb az volt amikor én beteg voltam, és a hugom nálam volt látogatóba, és én betegen nyitottam ajtót, kértem öket hogy távozzanak, de ök meglátták a hugomat, és szó szerint nyomták be rám az ajtót hogy akkor bejönnek és akkor a hugommal akarnak beszélni.Ezek után én is ingerült lettem, és emelthangon kérdeztem tölük hogy ennyire vakok vagy pofátlanok, hogy nem látják itt nincsenek szívesen fogadva???...

Ez az eröszakos térítés nekem egyáltalán nem szimpatikus és nem fér bele az Istenröl alkotott képembe.

De ez csak az én véleményem.

2012. okt. 7. 12:35
Van egy weboldal. Olvastasd el az ismerősöddel. Sok történet, tapasztalat van ott különböző emberektől, akik voltak tanúk, és több tíz év után sikerült kimenekülniük. Nagyon megrázó történetek is vannak, és sok érdekes információ az egész vallásról. Egy olyan fiú vezeti a blogot, aki egykor tanú volt, de kilépett. jehovatanui(pont)blog(pont)hu
117. nobody1
2012. okt. 7. 11:10

"Jason BeDuhn valláskutató, az Észak-arizonai Egyetem (Flagstaff, Arizona, USA) docense a pontosság szempontjából megvizsgált és összehasonlított nyolc tekintélyes bibliafordítást — köztük A Szentírás új világ fordítását is, melyet Jehova Tanúi adnak ki —, hogy felmérje, mennyire megbízhatóan dolgoztak a fordítók. Milyen eredményre jutott?

Míg a docens helyenként bírálta az Új világ fordítás szóválasztását, „rendkívül jó” fordításnak minősítette, és „kimagaslóan jobbnak”, illetve „minden szempontból jobbnak” tartja, mint a többi megvizsgált fordítás némelyikét. Azt mondta, hogy az Új világ fordítás mindent egybevetve „az Újszövetség összes jelenlegi angol fordítása közül az egyik legpontosabb”, és „a legpontosabb az összehasonlított fordítások közül” (Truth in Translation: Accuracy and Bias in English Translations of the New Testament).

BeDuhn arra is kitért, hogy sok fordító úgy érezte, kénytelen „más szavakkal kifejezni vagy körülírni azt, amit a Biblia mond, hogy a fordítás megfeleljen a mai olvasók elvárásainak és körülményeinek”. Az Új világ fordítás viszont más, mert „szó szerinti, és óvatosan bánik az Újszövetség íróinak eredeti kifejezéseivel, így pontosabb” — jegyezte meg BeDuhn."


Nekem ez hitelesebbnek tűnik.

116. 051cdb5743 (válaszként erre: 115. - Nobody1)
2012. okt. 7. 11:06
Nagyon jó amiket írtok, elgondolkodtató mindkét oldal.
115. nobody1 (válaszként erre: 111. - Styxia)
2012. okt. 7. 10:39

"Az ÚVF-ért felelős fordítói bizottság névtelen maradt, kétségtelenül azért, hogy elfedjék tudományos képzettségük teljes hiányát. A feladaton dolgozók egyike sem kapott intézményes képzést a bibliai nyelvekből, Frederick Franz kivételével."


Ha névtelenek maradtak, akkor honnan tudja az állítást tevő, hogy nem volt tudományos képzettségük?

Másolgatni tudsz kedves Styxia, de már figyelmesen olvasni nem.


Ezek nemhogy nem tények, hanem rosszindulatú vádaskodások.

114. Urso
2012. okt. 7. 10:31
Számomra az a mérvadó mindenféle eszménél, vallásnál, hogy ne legyen benne embertelenség, felsőbbrendűség, kiválasztottság,a megfellebbezhetetlenség gőgje, haszonlesés.Ezeket a negatívumokat nem fedeztem fel Jézus tanításában, ezért én hiszek Őbenne és keresztyénnek vallom magamat. De semmiféle teológia vitába nem szállok be senkivel, mert nem vagyok kiművelt ember. Műszaki végzettségem van. Végzem a munkámat jól rosszul. "Aki nem tud arabusul, az ne beszéljen arabusul. Ellenben az intelligens és okos, tárgyilagos hsz-eket élvezettel olvasom. Kedvelem Styxia okfejtéseit. Próbál tárgyilagos lenni és nem sérteget senkit,persze hasonlóképpen mások is írnak be.
2012. okt. 7. 06:16

Érdekes, talán frappáns lehet:


"Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

És a világ nemteleneit és megvetettjeit választotta ki magának az Isten, és a semmiket, hogy a valamiket megsemmisítse: "

(l. Korintusi levél 1:27-28)


Mindenesetre valamelyik félnek szereptévesztési zavara van...

112. Boszy28 (válaszként erre: 108. - 051cdb5743)
2012. okt. 7. 05:18

Csak egyet mondj meg (vagyis írj): aki VOLT tanú, az miért csak VOLT???

Akkor csak van valami bibi, ha már nem az, nem?


Nobody1, az esküvő hátterét nem írtam le, sokmindent tudnék pedig. A lényeg, hogy párom öccse azt mondta az anyjának, hogy neki mindegy, hogy ott lesz-e az esküvőn (akár a polgárin, akár a másikon). 2 napra rá meg azt, hogy ne is menjen el. Közben meg ott lakott Anyósnál.

Mond egy fiúgyerek ilyet az Édesanyjának??? Ez a szeretet???


Az, hogyan szervezték az esküvőt, tényleg az ő dolguk.

De az orrunk alá kell dörzsölniük, hogy érezzük megtisztelve magunkat, hogy minket IS meghívtak, nemcsak a testvéreket?

Mi ez, ha nem elidegenedés, elidegenítés a vér szerinti családtól?


Mindegy, én itt lezártam az itteni vitát.

Tiszteletben tartom mindenki vallási, politikai nézetét addig, amíg nem akar minden áron megtéríteni, legyen szó Jehova tanújáról, r. katolikusról, Jobbikosról, és még sorolhatnám.

111. Styxia (válaszként erre: 110. - Nobody1)
2012. okt. 7. 01:43

Valóban nem maga az elsö alapító írta, elnézést téedtem de akkor itt a hivatalos és ELLENÖRIZHETÖ tény amire gondoltam:

"Kontárkodás a Bibliával


Nathan H. Knorr (1905-1977) vezetése alatt az Őrtorony Társulat egy időre felhagyott a dátumokkal való foglalkozással és más stratégiára váltott. Mivel sok tanításuk könnyen megcáfolható volt az angol King James Biblia fordítás kulcsverseivel, Knorr elhatározta, hogy kiadnak egy saját Bibliát Jehova Tanúi használatára. Az Őrtorony Társulat Bibliája, amit Új világ fordítás-nak (ÚVF) neveznek, durván kiforgatott sok, a szervezet tévtanainak ellentmondó bibliaverset.


Az egyik legjobb példa erre a János 1:1, amely világosan kijelenti Jézus Isten voltát: "az Ige Isten volt". A Társulat tagadja Jézus Isten voltát, ezért az ÚVF így fordítja ezt a verset: "a Szó isten volt" (kis "i"-vel, megkülönböztetve Jehovától, aki az Isten). Egy másik példát találunk az Ószövetségben, Zakariás könyvében (12:10). Ott Jehova Isten beszél, ezt mondva: "és reám tekintenek, a kit átszegeztek" (Károli), amit a keresztények a keresztre feszítésről szóló jövendölésként értelmeznek (Jel 1:7). A Társulat felismerte, hogy ennek a próféciának Jézusban való beteljesedése azt jelentené, hogy Jehova lett benne emberré, ezért átírta a szöveget. Az angol ÚVF-ban ezt olvassuk: "felnéznek arra, akit átszegeztek", és így a szöveg már nem utal Jézus Isten voltára. A Társulat más, Krisztus Isten voltával kapcsolatos verset is hasonlóan elferdített (pl. Kol 1:16-20, Tit 2:13; Héb 1:8), illetve sok olyan részletet, amelyek más tévtanait cáfolnák. Ilyen tévtanok például a Szentlélek személy voltának tagadása (Mt 4:1, 1Tim 4:1), az emberi lélek halál utáni tudatos továbbélésének a tagadása (Lk 23:43), vagy az örök bűnhődés tagadása (Máté 25:46). Így az Őrtorony Társulat azt az illúziót kelti Jehova Tanúiban és az érdeklődőkben, hogy a Biblia támogatja a tanait.


Az ÚVF-ért felelős fordítói bizottság névtelen maradt, kétségtelenül azért, hogy elfedjék tudományos képzettségük teljes hiányát. A feladaton dolgozók egyike sem kapott intézményes képzést a bibliai nyelvekből, Frederick Franz kivételével. Ő volt a bizottság elnöke, két évig tanult görögöt az University of Cincinnati-n (bizonyítványt nem kapott róla), és autodidakta módon hébert. Knorr halála után Franz lett az Őrtorony Társulat új elnöke."

110. nobody1 (válaszként erre: 99. - Styxia)
2012. okt. 7. 01:32

"A bibliát - azt amit a tanúk használnak- az alapító írta.."


A Tény: Az Újvilág fordítás az 1950-es években készült. Az alapító (Charles Tase Russel) viszont 1916-ban meghalt.


Ezután érdekesen hangzik:


"Itt csupán a TÉNYEKRÖL és a szabad akaratról van szó..nah meg az öszinteségröl."


:D :D

109. nobody1 (válaszként erre: 108. - 051cdb5743)
2012. okt. 7. 01:01

Igen, gyakran tapasztalható az előítélet Jehova Tanuival kapcsolatban. Viszont ha ez nem így volna, akkor kellene erősen gyanakodni, hogy nem jó helyen vagy.


Szolgáljanak bárorításul számodra azok a gondolatok, melyeket Jézus mondott:


"olyan szájat és bölcsességet adok nektek, amelynek az összes nektek ellenszegülő képtelen lesz ellenállni vagy ellene mondani. 16 Ezenfelül még szülők, testvérek, rokonok és barátok is kiszolgáltatnak benneteket, és halálra juttatnak némelyeket közületek, 17 és gyűlölet célpontjai lesztek minden ember előtt az én nevem miatt. 18 De azért fejeteknek egy hajszála sem vész el semmiképpen. 19 Kitartásotok által szerzitek meg lelketeket." (Lukács 21: 15-19).

108. 051cdb5743 (válaszként erre: 98. - Nobody1)
2012. okt. 6. 22:50

Igen, sajnos ez az általános nézet. :(

Én csak beszélgetni szerettem volna Jehova Tanúival, de már itt a fórumon nem szeretnék. Azóta is "üldöznek", sértegető megjegyzésekkel bombáznak egyesek, akik előítélettel vannak.

Több tanú, és volt tanú csak priviben mert megszólítani.

107. era06 (válaszként erre: 104. - Nobody1)
2012. okt. 6. 20:48
Magam gyártotta hitem van :-). Nem ölöm meg a szomszédom a vallása miatt.(közel kelet) Ha pedig egy jehova összeesik az úton, neki is hívok mentőt.
106. Urso
2012. okt. 6. 20:36
A kérdésre a válaszom: úgy segíthetünk rajta, ha továbbra is szeretjük. És ha nem árt vele senkinek , a családjának sem a társadalomnak sem és jól érzi benne magát , akkor higgyen amit akar. Vitatkozni azonban vallásos emberekkel nem tanácsos. Kihangsúlyozom vallásos emberrel, - mert hívő ember az nem vitatkozik.
105. nobody1
2012. okt. 6. 20:33

A Máté 24: 14-et idéztem az előbb, ez kimaradt.


Ha valaki, aki olvassa ezt a fórumot, bővebben érdekel valami és nem a fórum nyilvánossága előtt akarja megkérdezni, írhat privátban. Szivesen válaszolok, ha tudok.

104. nobody1 (válaszként erre: 101. - Era06)
2012. okt. 6. 20:26

Ok, rendben.


Érdekes, amit Jézus mondott közel 2000 éve.


Styxia kedvéért a Károliból. :-).


"És az Isten országának ez az evangyélioma hirdettetik majd az egész világon, bizonyságul minden népnek; és akkor jő el a vég."


Azon gondolkodom, kik lehetnek azok, akik teljesítik Jézus ezen próféciáját? Kik ismertek arról, hogy az egész világon felkeresik embertársaikat, hogy Istenről és a Királyságáról beszéljenek?


Mindenesetre Jézus igazi követőire jellemző kell legyen, hogy előtérbe helyezik a hitüket.

103. Styxia (válaszként erre: 102. - Nobody1)
2012. okt. 6. 20:23

Nah szóval..ha valamit a Jehova tanúiról akarok megtudni akkor nem arra a honlapra megyek, ahol saját magukat fényezik...

A saját hivatalos honlapjukon nyílván a saját véleményüket és a lehetö legjobb oldalukat fogják mutatni.


De én itt nem gyözködök senkit semmiröl, azt gondolom ez így a kommentjeid tükrében inkább rád illik.


Én csupán leírtam a véleményemet és a tapasztalatomat, aztán hogy ezzel ki mit kezd, az ö dolga.

102. nobody1 (válaszként erre: 99. - Styxia)
2012. okt. 6. 20:19

Valóban így lenne?


Nagyon könnyen ellenőrizhető bárkinek.


Ha valaki meg akar győződni, hogy hogy is van ez, akkor írja egy keresőbe:


"Jehova Tanui hivatalos honlapja"

(Linkelném is, de úgy emlékszem az itt tilos).

Az első találat az, ahol fentvan a Jehova Tanui által fordított Újvilág fordítás teljes szövege. Hasonlítsa össze más fordításokkal és máris meglesz, hogy Styxia megállapításai mennyire alaposak.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook