Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan segíthetünk egy olyan szerettünkön aki belépett a jehovákhoz? fórum

Hogyan segíthetünk egy olyan szerettünkön aki belépett a jehovákhoz? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
71. c8ec504c40 (válaszként erre: 1. - Timike33)
2012. aug. 28. 22:04

Pontosan ez történt az én unokaöcsémmel is... ő is teljesen kifordult önmagából és megtagadta a családját, csak mert nem tudott minket megtéríteni.

Azóta már egy a sok fő-fő "vének" közül. Hosszú évekig nem beszéltünk, mert minden kapcsolatot felrúgott velünk, aztán nemrég én kezdeményeztem, hogy a lányaink megismerhessék egymást. Óvatosan kerültük egymás vallási nézeteit (régen ő is református volt, mint én) és így egész kellemesre sikeredett a találkozás.

A feleségét már a jehovisták körében ismerte meg, gyermeküket is a tanaik szerint nevelik, szegény kislánynak nem volt még egy Karácsonya, születésnapi ünnepsége...

Akit a jehovisták elkapnak, annak már nincs szabadulása, sajna ez a szomorú tapasztalat. Lélekben nagyon erősnek kell lenni, hogy ne tudjanak hatni az emberre. Egyébként hallatlan szimattal fonják körbe azokat az embereket, akik éppen lelki válságban vannak (az unokaöcsém szülei éppen váltak akkor).

2012. aug. 28. 21:59
Már sehogy. Elkapták.
69. 0cf81c9512 (válaszként erre: 17. - Barát1)
2012. aug. 28. 20:10
Igen, ezért is nehéz... Szeretettel meghallgatnak, barátságosak...
68. 0cf81c9512 (válaszként erre: 67. - 0cf81c9512)
2012. aug. 28. 20:05
Az utolsó mondat kérdés.
67. 0cf81c9512 (válaszként erre: 4. - Boszy28)
2012. aug. 28. 20:04

Igen, mondjuk ezek az ünnep elhagyások furák.

Még a karácsonyt meg tudom érteni, mert Jézus születésnapjára nincs konkrét bizonyíték, ha pedig a halálától számolunk vissza, akkor valamikor őszre jön ki.

De azért a szülinapok, névanapok... Főleg egy gyereknél... (na, gyereknél a karácsony is fontos, fóleg, ha első nap a közösségben mindenki arról beszél, hogy mit kapott ajándékba) Miért kell rákényszeríteni egy kirekesztő szitura? Valöban megérti, ha pl. az oviban a fél csoport bulizik Jucikánál, csak ő nem.

66. 0cf81c9512 (válaszként erre: 65. - 581c677a42)
2012. aug. 28. 19:53

Pedig ahogy olvastam ebben a témában, ha marad, akkor le fog mondani a zenéről, és nem fog elvenni feleségül.

Ezt pedig nem a JTsek kedvéért, hanem Isten kedvéért.


Ha pedig észreveszi, hogy egyesek álszentek, akkor azt meg lehet magyarázni azzal, hogy minden más gyülekezetben is van álszent. Ráadásul sokak számára vonzó, hogy hivatalosan nem tűrnek meg maguk között bűnös tagot, hanem, ha kiderül, hogy mondjuk házasságot tört, akkor kiközösítik.

Aztán amivel "szeretnek dicskedni" JTsek, hogy pl. a háborúban az egyetlen egyház volt, akik önszántukból nem fogtak fegyvert, inkább vállalták a tábort/halált, minthogy megöljenek egy másik embert. A mai napig, és mikor még börtön járt érte, akkor is, nem vonultak be még béke időben sem a katonasághoz.


Szóval nagyon sok minden van, amit fel tudnak mutatni, mint egyetlen egyház, aki betartotta egyetemlegesen Isten parancsolatait.

Ami még külön megnehezíti azt, hogy lebeszéljük a szerettünket a csatlakozáshoz, vagy rávegyük a kilépésre, az az, hogy minden rossz, amit felhoznak ellenük, az vagy 1-1 tag rossz cselekvése, vagy pedig olyan dolog, ami sok más felekezetben is ugyanügy van. (pl pénzgyűjtés), bár ez éppen rossz példa, mert nem koteleznek az adakozásra, mindenki erejéhez mérten támogat. Még a vér sem olyan döntő, mert ma már vannak vérpótló készítmények.

65. 581c677a42 (válaszként erre: 64. - 0cf81c9512)
2012. aug. 28. 19:31
Hát, tulajdonképpen valóban nem jó, azt már észrevettem, ha nyíltan támadom előtte ezt a dolgot, mert neki ugye anyuja, meg öccse is benne van, meg mindig azt mondja, úgy nem támadhatom joggal, ha nem is ismerem ezt az egészet. Inkább csendesen várom, hogy mi fog történni, igazából érzem, hogy annyira szeret, hogy nagyon - nagyon meglepődnék, ha neki a JT fontosabb volna...akkor nem is kár érte talán... bár ezt így nehéz leírni... a zenét, és a zenélést, és a zenekarát meg annyira szereti, és annyira benne van a dologban, (most jött ki új lemez, és már a következőről beszél, hogy az majd milyen lesz), hogy azon is marhára meglepődnék, ha otthagyná... annyira nem ilyennek ismertem meg...de ha tényleg ennyire meg tudják változtatni azok, az szomorú, de az nem igazi szerelem, ha valaki a hit miatt otthagyja a másikat szerintem. Igaz, hogy sok mindent nem tudok a JT vallásról, de annyit már tudok, ami miatt eléggé furcsállom, hogy így fejezzem ki magam... bízom benne, hogy rádöbben, ahogy egyre jobban belelát, hogy ez nem olyan szép és letisztult dolog, ahogyan ő képzeli... van olyan ismerősöm, aki járt tanulmányozni az anyukájával, de ők 2 év után rájöttek, hogy valami nem stimmel és kiábrándultak... azt mondták ők, nem tetszett nekik, hogy azt látták, hogy azok a JT-sek, akiket ők ismertek, álszentek voltak...
2012. aug. 28. 19:20

Sajnos még mindig nincs sok ötletem. :(


Viszont elgondolkoztató, hogy valóban miért éppen JT-t nem fogadják el. Sokan még azt sem bánnák, ha a rokon, ismerős inkább sátánista lenne.


Aztán, elolvastalak újra, és látom, hogy még csak 1,5 éve jártok. Így nagy esély van, hogy ha nem tartasz vele, és ő nem talál semmit ami miatt elhagyja JT-it, akkor téged fog, mert nem fog felemás igában házasságot kötni.

Nagy valöszínűséggel a zenének a szeretett műfaját is abba fogja hagyni. A metál nem éppen egyházi zene, Istennek tetsző szöveggel.

63. 0cf81c9512 (válaszként erre: 58. - 581c677a42)
2012. aug. 27. 09:32

Hát, ez nehéz dió, most hirtelen nem is tudok mit írni rá.


Ami biztos, hogy nem szabad, hogy kettőtök között megmérgeződjön a kapcsolat. Egyenlőre nem tudsz mást tenni, mint tiszteletben tartani a döntését, és Isten hatalmas, tőle tudsz imában segítséget kérni, ha őszintén elmondod neki a kételyeidet.

Remélem később még hasznosabb tanácsot tudok adni.

Kitartást! :)

62. 093a17e5d8 (válaszként erre: 38. - E7eb9848dd)
2012. aug. 27. 09:25
Jó, hogy Te tudod, hogy lett a világ, kár, hogy rajtad kívül még senki sem jutott el idáig, talán csak Stephen Hawking gondolkodik ebben, de azért neki kicsit taán jobban megy az elméleti fizika.
61. 581c677a42 (válaszként erre: 60. - 298b15dfdd)
2012. aug. 27. 08:04
Hát igen,és az is fura,hogy mikor kérdezem,hogy be fogsz lépni, ba akarsz lépni,azt mondja,nem ismeri a jövőt. Kérdezem,öcséd is be fog lépni? Hát,elképzelhető,hiszen jól érzi magát közöttük. Párom metálzenekarban játszik,amit imád,megdöbbennék,ha e yek miatt abbahagyná. Másfél éve járunk,de eddi egyáltalán nem mutatkozott akaratgyengének. Én azt láttam eddig,hogy szeret engem és boldog,és minden ok,fogalmam sincs,most ez hogy és mért történik Vele...
2012. aug. 27. 07:53
Sehogy,bár nem tudom,hogy reagálnék,ha a páromról lenne szó.Egyébként kíváncsiságból nem hiszem,hogy valaki belép a "klubba".
59. 581c677a42 (válaszként erre: 50. - Ebetke)
2012. aug. 27. 07:46
Hát,én is abban bízom,hogy párom rájön,nem ott a helye,bár az öccse meg az anyja már évek óta benne vannak,és nem akarják 'kinyitni a szemüket és kitisztulni' . Ráadásul párom meg öccse nagyon összetartóak,és a 24 éves öcsike hihetetlen befolyássak van a 32 éves bátyóra. Nem könnyű erről nem tudomást venni,mert eléggé aggaszt,hogy mi is lesz... :-(
58. 581c677a42 (válaszként erre: 57. - 0cf81c9512)
2012. aug. 27. 07:38
Köszönöm először is,hogy foglalkozol a 'problémámmal' . :-) mindketten keresztény katolikusok vagyunk,voltunk elsőáldozók. Nem gyakoroljuk a hitet,tehát nem járunk templomba. Az a baj szerintem,hogy párom nem ismeri túl jól magát a katolikus hitet sem,abban nincs meggyőződése,gondolom ezért nyitott más felé. Azt mondja,érdekli,hogy az anyját,öccsét mi győzte meg erről a vallásról. Meg hogy csak ez a vallás néz mélyebben a biblia jelentése mögé,és hogy minden gondolatuk milyen logikus. Ő ettől várja,hogy jobb és bölcsebb ember lesz,és hogy ő csak az igazságot akarja tudni,mert hogy a katolikus vallás eltitkol dolgokat. Nem értem,mért nincs benne kétely,holott nem is ismeri még behatóan ezt az egészet. Ja,meg hogy meg akarja tudni,mért pont ez a vallás az,amit annyira nem fogadnak el az emberek,és rossz szemmel nézik. Meg hogy ott mindenki kedves és megbízható. Más nem az? Olyan fura,mintha már meg volna manipulálva,és azt akarja,igenis én is keressek és kapjak választ,mielőtt ítélkezem...
57. 0cf81c9512 (válaszként erre: 56. - 581c677a42)
2012. aug. 26. 23:21

Szerintem az lenne a legjobb, ha elkezdenél érdeklődni afelől, hogy miket tanult, miben más ez mint amit eddig ismert. Fontos, hogy ne érezze azt, hogy az ellensége vagy, vagy, hogy gátolod. Minden keresztény vallás alapja a Biblia. Ha azt látja, hogy mást tanítanak, mint ami valójában benne van, akkor el fog gondolkozni.

Jelenleg milyen valláshoz tartoztok?

56. 581c677a42 (válaszként erre: 41. - Cippora)
2012. aug. 26. 23:00
Cippora! Akkor szerinted bízhatok benne, hogy a párom , aki anyukája meg öccse miatt kíváncsiságból meg akarja tudni, hogy ők mért ezt a vallást választották, lehet, hogy ő is rájön, hogy ez egy elborzasztó vallás? Ő mindig azt mondja, már régóta ismer Jehovásokat, és vele mindig kedvesek voltak és számíthatott rájuk...
2012. aug. 26. 22:54
Tehát, ha a párom a kérdéseire választ akar, ezzel a hittel kapcsolatban, jobb ha hagyom, hogy megismerje, és csak bízhatok benne, hogy rájön, hogy ez manipuláció? Az a baj, hogy kicsit már olyan, mintha megmanipulálták volna, fogalmam sincs, hogyha én mondok valamit ezzel a hittel kapcsolatban, akkor mért nem akar nekem hinni... annak akit szeret... nem szeretném, nagyon nem, ha a szép szerelmünk rámenne erre... mert már milyen vallás lehet az, ami szétválaszt szerelmespárokat?!?!
2012. aug. 17. 12:15
Sehogy!!!El kell fogadni.Nekem elég közeli rokonaim azok,de soha nem beszélünk erről,mert rájöttek,hogy teljesen felesleges ráerőltetni a másikra még gondolati szinten is.
2012. aug. 17. 12:11

Sehogy...nekem több mint 20 éves barátságom ment rá, mert a barátnőmnek kimosták az agyát. Utána már nem az az ember volt, teljesen más lett a gondolkodásmódja, minden..:((


Csak a gyenge embereket tudják így befűzni.

52. 581c677a42 (válaszként erre: 50. - Ebetke)
2012. aug. 17. 10:33
Na de mi van akkor, ha valakinek a párját kezdi ez el érdekelni? Ha már a párodról van szó, akkor nehezebb az ügy...főleg ha az illető testvére és édesanyja is benne van ebben, és mondják neki, hogy ez jó, lépjen be , ismerje meg... félek hogy elveszítem ez miatt a párkapcsolatom...mit tehetnék szerintetek? Ráadásul pl az illető benne van egy zenekarban ami olyan zenét játszik, amit a Jehova tanúi nem fogadnak el... ha megtiltanák neki hogy zenéljen ebben a bandában, nem jönne rá, hogy ez nem neki való? Félek,hogy beszippantják a Jehova tanúi és én nem tudok tenni semmit, hogy kitisztítsam az agyát... szerintetek? Működhet a dolog, ha párom "jehovázni" akar, én meg nem?
51. borcsika (válaszként erre: 38. - E7eb9848dd)
2010. júl. 21. 17:16

Nem sértettél meg. :)

Isten nem az égben csücsül, hanem mindenütt jelen van. Még a Te szívedben is. Akkor is, ha erről nem akarsz tudomást venni és tagadod. (Sokmindent tagadtak már ezen a világon, ami létező és valós.)

Azt én sem hiszem, hogy "egy ember csettint és megteremtette a világot" - mert nem egy ember tette, hanem az Isten. A teremtéstörténetnek sokféle értelmezése van. Amit a legtöbben elfogadnak és már bizonyították is, hogy 6 nagy korszak van - ez felel meg a 6 napnak, csak ez a kor nyelvén íródott, egyszerűsített formában -, melyeken keresztül kialakult a világmindenség benne az élőlényekkel. Én is visszakérdezhetnék: te hiszed az ősrobbanást? És mi robbant? Az csak úgy létrejött magától? Mindennek van oka. Valaki irányította ezeket a folyamatokat - egy értelmes intelligencia, aki eltervezte, hogy LEGYEN világ és benne növények, állatok és emberek. És ez nemcsak egy felsőbb hatalom, erő, hanem személy, akivel kapcsolatban lehet lenni. Ő szeretne is minden emberrel kapcsolatban lenni, de sok ember elutasítja - mert van szabad akarat. Isten azt szeretné, ha Te önszántadból döntenél mellette, nem kényszerít Rád semmit, vár rád és segít Neked sokszor - még akkor is, ha Te ezt nem tudod.


De én sem akarom rádkényszeríteni, hogy tovább olvasd ezt, úgyhogy abbahagyom. Mert én igyekszem nem csak prédikálni, hanem élni is a hitem.

50. Ebetke
2010. júl. 21. 16:19
Hagyjátok, higgyen, amiben akar, amiben igazán hisz. A ti rosszallásotok méginkább a jehovák felé fogja terelni. Talán az a legjobb, ha egyáltalán nem vesztek tudomást az egészről. Egyenlőre. Hátha rájön, tényleg ott van-e a helye?
2010. júl. 21. 16:00

Nem igazán értem, miért támadjátok Borcsit. Még véletlenül sem mondott olyat, hogy az ő vallása az igazi. Én azt gondolom, az Istenbe vetett hit nem vallás kérdése. Engem katolikusként neveltek. De nem járok templomba. Mert nem érzem úgy, hogy attól jobban hinnék egy felsőbb hatalomban, nevezhetjük Istennek is. Sőt, talán gyerekkori kényszer, de annyira emlékszem, hogy amíg a többi gyerek aludt, nekem egy fűtetlen, jéghideg templomban kellett megfagynom, mert kellett a pecsét hittanórára, hogy ott voltam. Semmi közöm sem volt hithez, Istenhez. Felnőttként értettem meg a dolgokat. És találkoztam igazi jó fej papokkal is. Anyukám mindig izélget, hogy mikor lesz elsőáldozó a gyerek? És ha nem lesz? Attól még ismeri Bibliát, a vallásos történeteket, az ünnepeink vallásos hátterét. Nem a papságban kell hinni. Sajnálatosan a papság, a dogmák, nagyon kiforgatták az Istenhit lényegét. És akár akaratgyenge valaki, akár nem, EMBER. És azzal nem segítünk neki, ha a fejére ordítjuk, hogy milyen idióta vagy barátom, mert annyi akaraterőd sincs, hogy nemet mondj ezeknek. A Bibliát pedig nem szó szerint kell érteni. Olvasni kell a sorok között. És jóság és szeretet erejében hinni. Mindegy, hogyan nevezzük.

Bocs, ha nagyon off voltam, de kikívánkozott.

48. af1fde488c (válaszként erre: 1. - Timike33)
2010. júl. 21. 15:55

Nem lehet ennyi idő után segíteni szerintem. Az anyukája tudott volna, ha rögtön az elején tesz valamit.


A másik dolog, ha neki ez így kerek, akkor had élje így az életét. Csak a családban gyereket, stb távol tartanék tőle. A szemlétetét tartsa meg.

47. Barát1 (válaszként erre: 46. - Cippora)
2010. júl. 21. 15:44
Nem ismerem annyira őket, hogy ebben állást tudjak foglalni.
46. Cippora (válaszként erre: 44. - Barát1)
2010. júl. 21. 15:29
A probléma az,hogy míg én elfogadok mindenféle vallást,ők nem fogadnak el minket.
45. Timike33 (válaszként erre: 43. - Manul)
2010. júl. 21. 15:12
Remélem itt találok:)
44. Barát1 (válaszként erre: 41. - Cippora)
2010. júl. 21. 15:12

Én nem írtam azt, hogy ismerem a tanaikat, csak tudok róluk pár dolgot, van amivel egyetértek van amivel nem, de ez a fórum nem erről szól, hogy kitárgyaljuk őket. A személyes /1 alkalom/ tapasztalatomat írtam le. Az ismerősöm mondott ezt azt, de nem beszédtéma köztünk a vallás. A szekta és a pénz miatt írtam le a véleményem.

A fórum témájával kapcsolatban, pedig szeressünk és fogadjunk el mindenkit olyannak amilyen a vallásától, meggyőződésétől függetlenül. Az ismerőseim között vannak különböző pártállásúak és az sem okoz gondot, mert ha együtt vagyunk ezekről a dolgokról vagy nem beszélünk, vagy csak beszélünk és nem vitatkozunk.

43. manul
2010. júl. 21. 15:11

Nincs valami segélyszolgálat vagy gyűlés amin kibeszélhetik magukból ezt a baromságot?

"Jehova tanuja voltam de már észhez tértem?"

Ez most hülyén hangzik de én keresnék olyan embereket akik kikecmeregtek ebből hátha tudnak segíteni!

2010. júl. 21. 15:10
Minden a pénzről szól,!Elszedik a pénzedet,úgy h.észre se veszed!És Cipporának is igaza van,ha a gyerekedről van szó akkor se adná oda egy szervét se!meg hasonló hü....gek.Én ha a gyerekemnek ilyesmi baja lenne,bármimet odaadnám,akár a szívemet is.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook