Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan segíthetünk egy olyan szerettünkön aki belépett a jehovákhoz? fórum

Hogyan segíthetünk egy olyan szerettünkön aki belépett a jehovákhoz? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
41. Cippora (válaszként erre: 17. - Barát1)
2010. júl. 21. 15:05
Ne haragudj,de ennek csak egy része igaz.Én is voltam kiváncsiságból egy barátommal aki Jehova tanúja.Igaz,nagyon aranyosak,kedvesek,segítőkészek és befogadóak.Egy probléma van,hogy ez csak az elején van így majd rádkényszerítenek olyan tanokat (ha hagyod magad)aminek semmi értelme (pl.ha vérátömlesztés kell,inkább halj meg,és ez vonatkozzon a gyerekeidre is) Én elborzadtam tőlük,de mivel érdekelnek a különböző vallások,így nem bántam meg.Bár a Hiteseket nagyobb szektának tartom.
2010. júl. 21. 14:59
Még valami a pénzről:a falunkban nem temetik el az embert,ha nem fizet egyházadót,és ez nem vicc!!Még az újságban is bent volt,h.másik faluból jött át a pap,h.szegényt ne kelljen tovább hűteni.És akkor nem a pénzről szól?Az én fiaimat nem keresztelték meg a faluban ahol lakom,mert nem fizetek egyház adót ez fejenként 5000-ft.,el kellet vinnem őket oda ahol esküdtünk ,mert Ervin atya nem kért semmit,És nem a pénzről szól?(tisztelet a kiv.-nek)
39. Timike33 (válaszként erre: 38. - E7eb9848dd)
2010. júl. 21. 14:56
Ez tetszik:)És igazad van...Én azt sem hiszem el hogy tigriseket fogok simizni az "új világban" mert a jehovások ezt hirdetik...olyan butaságnak tartom hogy ebben reménykednek..és milyen rossz lenne ha így lenne, mert ezen kis földön úgy elszaporodnának az állatok hogy moccanni sem tudnánk tőlük és a kakijuk miatt...vagy majd Isten ivartalanít minden állatot ha már sokan vannak?
38. e7eb9848dd (válaszként erre: 30. - Borcsika)
2010. júl. 21. 14:52

Én se akarlak megsérteni,én is tanultam,és tudom ezeket a dolgokat is,és sok mást is,de te elhiszed,h.ott csücsül az isten az égben?És h.7 nap alatt teremtette a világot?bocs mert a 7.-en pihent.Szóval,egyszerűen nem tudják ezt az én fejembe beleverni-és a többi dolgot sem,lehet,h.nektek ez így jobb,v.boldogabbak vagytok,vagy könnyebben túljuttok egy-egy nehézségen,de én nem hiszem el amit a biblia ír,de ettől függetlenül elolvasom a gyerekbibliát a fiaimnak,mert az alapműveltséghez kell.

A tehetségüket meg a szüleiktől,és az ő szüleiktől örökölték,nem pedig isten adta nekik,mert nincs isten!Ezt ne haragudj,de te elhiszed?,h.egy ember csettint és megteremtette a világot?röhej.A világ egy ősrobbanással keletkezett,és ahogy tágult az unuverzum,úgy keletkezett minden sok-sok évmilliárd alatt,én ezt hiszem.

37. borcsika (válaszként erre: 36. - Kefekötőke)
2010. júl. 21. 14:50

Kösz a hozzászólást.

Jól érzed, senkit sem akarok meggyőzni arról, hogy nálunk van a kizárólagos igazság, mert ez nincs is így. Jézus mondja magáról: "Én vagyok az út, az igazság és az élet." - ha Őt követem, megtalálom az utat, az igazságot és az életet. De nem akarok offolni...

Az erdélyi református falu szép példa az áldozathozatalra és az összefogásra. Mindannyian egymásra utalt és egymásra szoruló emberek vagyunk. Észre kell venni, hogy mi az, amit tudok adni a másiknak, és mi az, amit el kell fogadnom tőle. Sokan nehezen adnak, de még többen olyan büszkék, hogy nekik az okoz nehézséget, hogy elfogadják a segítséget...

36. kefekötőke (válaszként erre: 27. - Borcsika)
2010. júl. 21. 14:38

Jó olvasni amit írsz.

Szinte minden szavad arról szól,hoyg senkit nem akarsz meggyőzni,hogy a Jehova Tanui gyülekezet nem normális,minden más ( többszáz is létezik)is félrevezető....DE a ****vallás az az igazi ,ahol Te is hinted az igét a " rászorulóknak"

"és NEM a pénzről szól" mondod,biztos nem ,ha Te mondod.

Egy erdélyi faluban jártam,egész falu református,és nagyon szegény,ennek ellenére büszkén mutatták ,a kétszintes újonnan felépített házat amit papjuknak építettek.

A hívek építették neki,persze nem a pénzről szól.

35. Barát1 (válaszként erre: 34. - Borcsika)
2010. júl. 21. 14:37
Rendben, régen volt, lehet, hogy rosszul emlékszem.
34. borcsika (válaszként erre: 31. - Barát1)
2010. júl. 21. 14:35

Áldás, békesség Barát1!

Örülök Neked! és annak is, amit írtál.

Egy kis kiigazítást, ha megengednél: csak az esküvőért és a temetésért kell fizetni (nálunk most 10.000 ft, ami szerintem nem sok), keresztelőért, konfirmációért NEM KELL FIZETNI.

További szép napot Neked! :)

2010. júl. 21. 14:35

reménytelen

nekem az egyik barátnőmet hülyítették így meg és a férjét

a gyerekeiket is ebbe nevelik, nincs karácsony, nincs szülinap, névnap semmi, mert tiltja a Jehova

32. Barát1 (válaszként erre: 28. - Timike33)
2010. júl. 21. 14:32
Nem lép be szerintem, hanem szereti annyira a feleségét, hogy elfogadja más tanokat követ és ez az érzelmeiket nem befolyásolja.
31. Barát1 (válaszként erre: 27. - Borcsika)
2010. júl. 21. 14:31

Én református vagyok és mint írtam elmentem egy összejövetelre, teljesen más mint bármilyen egyház, előtte beszélgetnek, utána szintén, ráérnek egymásra, tőlünk egy fillért sem kért senki. Tudtommal az ismerősöm is csak akkor adott amikor akart, nem volt/ most sem kötelező semmi.

A református egyház is szed pénzt, fizetni kell az esküvőért, keresztelőért, konfirmálásért, nem értem mi a gond a pénzzel. Itt is ott is adunk/adnak.

30. borcsika (válaszként erre: 25. - E7eb9848dd)
2010. júl. 21. 14:30

izocska1 tisztelem a nézetedet, és távol álljon tőlem, hogy megtérítselek.

csak annyit: én is racionálisan látok sokmindent + hiszek Istenben. Ez a kettő nem zárja ki egymást. Tudod, hány tudós, orvos van/volt, aki hisz/hitt az Istenben. (Pl. Einstein is.) Ők úgy tartják, hogy azt fedezték fel, amit Isten már eleve "beleteremtett" a világba, ezek a törvényszerűségek mindig is megvoltak, és ők Istentől kapták a tehetségüket, hogy rájöjjenek ezekre és meglássanak olyan dolgokat, amiket azelőtt nem ismert az emberiség.

29. Barát1 (válaszként erre: 26. - Betsabé)
2010. júl. 21. 14:27
:)
28. Timike33 (válaszként erre: 24. - Barát1)
2010. júl. 21. 14:24
A férjét nem érdekli, ő el van így is. Lehet majd egyszer ő is belép..
27. borcsika (válaszként erre: 26. - Betsabé)
2010. júl. 21. 14:23
Amit írtam azért nem azt jelentené, hogy csöbörből vederbe. Mert a kettő nem ugyanaz. Távolról sem. Most nem akarok belemenni, hogy dogamatikailag mennyire más a két vallás, inkább csak annyit: a ref. egyház (ebben vagyok benne, erről tudok beszélni) NEM használja ki az embereket és NEM a pénzről szól. Viszont figyelmességet, törődést, lelkigondozást nálunk is kaphat. És nem várunk érte semmit. És nem szakítjuk el a családjától. És még folytathatnám...
26. Betsabé (válaszként erre: 22. - Borcsika)
2010. júl. 21. 14:18
Csöbörből vederbe?
2010. júl. 21. 14:17

Szerintem már bocs,senkit nem akarok megbántani,de az ilyen emberek akaratgyengék,igen befolyásolhatóak,és valamit keresnek az életben,és ezt ezek a jehovák meglátják,és ki is hasznélják,úgy értem ezeknek tehetségük van kiszúrni az ilyen egyéneket,pont erre utaznak,az agymosók.Nagyon sajnálom.

Engem nem tudnának megtéríteni,mert nagyon markáns személyiség vagyok,egyszerűen,amikor nekem elkeztek volna dumálni,nem durván,de határozottan elküldtem őket,és egyszerűen otthagytam,mert nem érdekel a hülyeségük,nem hiszek az ilyenekben,és senki nem tudna az ellenkezőjéről meggyőzni.

Én katolikus ember vagyok,megkereszteltek,én is a három fiamat,templomban esküdtünk(ezt csak a szépsége miatt),de én ezt is álszent dolognak tartom,én nem hiszek istenben,nem így neveltek,racionálisan látok mindent.

Tehát akit beszerveznek,azok gyenge emberek,akiket át lehet vágni.De lehet,h.ez kell nekik,ez hiányzot az életükből,h.mások szabályai szerint éljék az életüket.Szerintem hagyni kell őket,hátha megjön az eszük.

24. Barát1 (válaszként erre: 19. - Timike33)
2010. júl. 21. 14:16
Szerintem ülj le vele beszélgetni és kérd meg, hogy a Jehovai Tanúi témát kerülve mondja el, mi a gondja, vagy mi volt? Amit te érzel, látsz nem biztos, hogy igaz. Azt, hogy volt-e van-e szeretethiánya egyedül ő mondhatja el neked. Mit tesz, mond a férje?
23. Betsabé (válaszként erre: 20. - 021a029148)
2010. júl. 21. 14:15

Így van! És dönteni sem tudunk mások helyett.

Mindenképp szeretni kell a rossz döntéseivel együtt. Előbb utóbb ki fog derülni, hogy ki szereti érdekből, és ki szereti igazán!!!!!!!!!

2010. júl. 21. 14:15

Szia!

Nagyon jó hozzászólások érkeztek eddig. Én is gsilver tanácsát erősíteném meg: szeretettel forduljatok felé, ne győzködjétek őt.

Nem tudom, mi késztette őt arra, hogy csatlakozzon a Jehova tanúihoz, lehet, hogy éppen csalódott egy történelmi egyházban, de református lelkészként hadd mondjam: kiléptetni nehéz nagyon, ha már több éve benne van, viszont ha más alternatívát ajánlotok neki...

Ha megvan benne ez a spirituális érdeklődés, hit az Istenben, ezt máshol is átélheti közösségben. Vannak "normális" egyházak, gyülekezetek - most nem akarok hazabeszélni ;) -, ahol lehet, hogy ki tudják elégíteni az ő igényeit, és még ő is tudna tenni, szolgálni. Ez is egy megoldás lehetne, ha lenne valaki, aki elviszi őt egy másik közösségbe - ahol vannak ünnepek, sőt nagyon is fontosak, de azt is megtalálja, ami most fontos neki - csak lehet, hogy más formában.

21. kefekötőke (válaszként erre: 3. - Tulipfairy)
2010. júl. 21. 14:13

Mint minden vallás és szekta ez is a pénzről szól ,csak nem lehet egyből észrevenni.

Legalábis a lelki segítségre szorulók nem veszik,később már nem akarják észrevenni.

A hierarchia felső régójában szépen megélnek ebből.

A Jehova Tanui "testvérei" ,(így nevezik magukat)

Látszólag "önzetlenül,ingyen" felépítenek egy találkozóhelyet,"királyságtermet",addig valahol Amerikában, a főnökök részvényeket vásárolnak.


Nehéz ezeknek az embereknek az agyukra hatni.

20. 021a029148 (válaszként erre: 18. - Betsabé)
2010. júl. 21. 14:12
Persze, csak épp mi is és ők is más oldalról ítéljük meg a dolgot. És hiába is próbáljuk, nem tudunk az ő fejével gondolkodni, érezni.
19. Timike33 (válaszként erre: 10. - Betsabé)
2010. júl. 21. 14:11
Hiszen Ő volt a kedvenc a családban mindene meg volt mi rengeteg szeretet kaptunk sőt....fantasztikus anyukám van felnevelt 3gyereket egyedül és megadott nekünk mindent...szeretetben neki soha nem volt hiánya..
18. Betsabé (válaszként erre: 12. - 021a029148)
2010. júl. 21. 14:09
Ki az aki úgy boldog, hogy sehova nem tartozik? Csak nem mindegy, hogy hova!
17. Barát1 (válaszként erre: 1. - Timike33)
2010. júl. 21. 14:09
Az egyik ismerősöm azt mondta, /aki szintén Jehova Tanúja lett/, hogy ott feltétlen szeretet kap, ha segítség kell, akkor önzetlenül segítenek. Menjél el egy összejövetelükre és rájössz, hogy ugyanolyan emberek mint mi, csak emberségesebbek. /sajnos/ Én elmentem, nagyon tanulságos volt, rászánják az időt, hogy beszélgessenek és úgy hallgatják meg egymást, hogy odafigyelnek és válaszolnak. Továbbra sem szimpatizálok a tanaikkal, de nem tarom szektának. A szeretethiány viszi el ide az embereket, a valahová tartozni vágyás és mivel jól érzik ott magukat, maradnak. Más értékrendje lett a családtagodnak, fogadd el és szeresd, nem lett rosszabb ember ettől. Ő a saját életét éli, te pedig éld a tiéd, ne akard befolyásolni.
2010. júl. 21. 14:09
Keress olyat aki már kilépett a szektából, arra talán hallgat, mivel benne volt már, volt rálátása. Kívülállókra biztos nem hallgatnak... Ha ez se segít, akkor tényleg fogadd el, mert csak eltávolodtok.
2010. júl. 21. 14:08

Sehogy. Az a baj, hogy hiába fordulsz felé szeretettel, téged is megpróbál megtéríteni. Sajnos ezek kihasználják az emberi gyengeséget, vagy éppen lelki sebezhetőséget. Hányszor jönnek hozzánk is. Egyszer a férjem leállt velük, és sorban döntögette meg a téziseiket. Szerintem a 2 csaj egy utcával odébb felvágta az ereit :-).

Ebben a kérdésben:

Te Istened Jehova, ne menj vele sehova :-).

Egyébként nekem is volt pár ismerősöm, akiket beszipkáztak. Volt, akit kitagadtak a szülei, mert elhordta az összes pénzüket. De mérlegelni kell, hogy vagy piszkálod és végleg elveszíted, vagy elfogadod és vársz a csodára, hogy kinyílik a szeme.

2010. júl. 21. 14:08
Köszi a válaszokat!Próbáljuk elfogadni de amióta benne van mindig rossz a kedve, nem is életvidám semmi...Már fontosabbak neki a "tesvérek" mint mi...régen elmentünk minden felé (most is minden nap találkozok vele, de nem olyan mint régen)Ohh szülinap névnap karácsony...nem fogjátok elhinni, szent este meg akartam hívni őt a férjét a sógoromat és barátnőjét szimpla vacsira kihangsúlyoztam, hogy nem karácsonyi(testvérek vagyunk)és nem jött el basszus...nagyon fáj nekem és anyukámnak ez a helyzet..elfogadjuk szeretjük de meddig?nem könnyű....
2010. júl. 21. 14:06
Segítségre szorul?
12. 021a029148 (válaszként erre: 10. - Betsabé)
2010. júl. 21. 14:06
Hát igen, és azért valljuk be, vannak olyanok is, akik ettől valóban boldogabbak. Mert tartoznak valahová.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook