Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan segíthetünk egy olyan szerettünkön aki belépett a jehovákhoz? fórum

Hogyan segíthetünk egy olyan szerettünkön aki belépett a jehovákhoz? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
161. 9678a02221 (válaszként erre: 157. - Titzi)
2012. okt. 8. 23:52

A kolleganom fizetesenek a 8% ment a JT nek.A ferjenek szinten,havi rendszereseggel.Sajat szememmel lattam

A gyerekeiket ha rosszat csinaltak,vesszovel vertek,illetve csak kenyeret es tejet vagy vizet kaphattak..A venek szerint ez a gyerekneveles..Hat gratulalok.

160. 26092879c1 (válaszként erre: 1. - Timike33)
2012. okt. 8. 23:29
Segíteni azon kell, aki segítséget kér.
159. nobody1 (válaszként erre: 156. - Titzi)
2012. okt. 8. 23:25

Nemtudom milyen rengeteg befizetés. Biztosan ha lusták és segélyből tengődnek, akkor nem olyan sok jön össze. :)


Tized egyébként nincs Jehova Tanuinál. Számos más egyháznál igen, pl. a Hiteseknél, Adventistáknál, de a Tanuknál nem.


Ami összejön, abból meg kiadványokat nyomtatnak kiváló minőségben és hatalmas mennyiségben,(amelyeket bárki ingyen megkaphat) királyság és kongresszusi termeket építenek és így tovább. Magánvagyonok nem képződnek belőle.

158. nobody1
2012. okt. 8. 23:10

Érdekes elképzeléseid vannak. :) Támadok? Csak kérdeztem, mi a vád alapja?


Hogyan lehet egy ilyen állítást cáfolni, amelyet felhoztál?


Sarat dobáltam? A sárdobálással a te hszeid vannak tele, már ne is haragudj, meg jó nagy adag felsőbbrendűséggel, gyűlölettel.


A tiszteletedre pedig nem vágyom.

157. titzi
2012. okt. 8. 23:08

személyes tapasztalatom az életből: az ateisták valamiert rendesebb,segítőkészebb,jólerlkűbb és kevésbé képmutató emberek,mint a vallásosak


a vallásosokban mindig mélyen csalódtam


a jehovások,akikkel iskolában.kórházban találkoztam egytől-egyig lusta,haszonleső,segélyen tengőgő ,munkakerülő emberek voltak


nyilván vannak másmilyenek is,de én csak ilyeneket láttam közülül


habár a vérkapás elkerülésében igazuk van,kiváló vérpótló készítmények vannak,fölösleges kockázat az idegen vérének trranszfuzionálása

156. titzi (válaszként erre: 147. - Nobody1)
2012. okt. 8. 23:03

akkor hová lesz az a rengeteg befizetés?

úgy tudom tizedet kell letenniuk a tagoknak a teljes fizetésükből

2012. okt. 8. 23:03
Tudod errol az emberrol elhiszem,hogy a -szerinte letezo-Istennek tetszoen el..Rolatok akik minket ateistakat,leneztek tamadtok,a Jt tgjait istenetitek,mas vallast vallasokat nem ismertek el-rolatok nem hinnem hogy hitelesek vagytok,vagy lesztek valaha is..Van a kilepett JT kozossegnek is honlapja,azt elfelejtetted ajanlani.Volt itt egy jehovas forum,egy lany belinkelte,mert egy ismerose is irt benne,aki kiszabadult a JT tagjai kozul..En ezt ajanlanam olvasasra MINDEN JT tagnak.
154. titzi (válaszként erre: 1. - Timike33)
2012. okt. 8. 23:00

sajnos semmit nem lehet tenni

ha mondanátok,tennétek valamit,olaj a tűzre

volt olyan 8.ban,hogy a világvégge miatt abbahagyták a tanulást,mondván..minek..

sajnos bele kell törődni és várni,hátha elmúlik ez a korszak

153. 9678a02221 (válaszként erre: 152. - Nobody1)
2012. okt. 8. 22:56

Tipikus:)Ha nem tudsz megcafolni tamadsz..Egy olyan szervezetnel dolgozom ahol szexualisan bantalmazott noknek,gyerekeknek nyujtunk segitseget.Pszichologiabol IS tovabbkepzesre jarunk,valamint naprakeszek vagyunk (sajnos) miyen szep dolgok tortennek a nagyvilagban.

Meg vaami eszembe jutott:te itt sarat dobalsz a katolikus egyhazra -tedd lelked rajta..Viszont megjegyeznem hogy az EGYETLEN hivo ember akivel eddigi eletem soran talalkoztam es kivivta a tiszteletemet azzal itt, a hoxan talakoztam..O nem szidja az egyhazakat,es EMBER tudott maradni,valamint partnertkent tiszteli a masik embert kortol es VALLASTOL fuggetlenul..Nem lett agymosott azert,mert hisz Istenben,mint a hivok -legyen az barmilyen vallas vagy szekta -tagja.

Ateista letemre,fejet hajtok elotte.Sok ilyen ember kellene a Foldre mint o.

Ti meg,akik csak a Bibliabol tudtok idezgetni,meg gyalazzatok egymast,csak agymosottak vagytok,es raadasul butak is,hogy eszre sem veszitek,az orrotoknal fogva vezetnek benneteket.

152. nobody1 (válaszként erre: 151. - 9678a02221)
2012. okt. 8. 22:43

Mégis hogyan láttál bele ilyen részletesen a dolgokba?

VAlamilyen megbízható dokumentumokból, vagy propagandafilmből/írásból?


Rengeteg állítás van a Tanukról, amiről bebizonyosodott, hogy szemenszedett hazugság!

151. 9678a02221 (válaszként erre: 150. - Nobody1)
2012. okt. 8. 22:35

Nezd ne akarj errol velem vitaba bonyolodni,ezzel foglalkozom.A kislany jelentest tett a vezetoknel,azok osszedugtak a fejuket,es elhelyeztek a pasit mashova 'tanitani'..A kislanyt pedig kitiltottak a soraik kozul,valami eszement indokra hivatkozva..Most 19 eves,ugy emlekszem 3 evig tartott a per..Masik 3 vagy 4 gyereklany is feljelentest tett,nem emlekszem pontosan agyutt tsrgyaltak az ugyeket vagy sem..Es tevedsz baratom nem zartak ki a soraikbol a JT a legjobb ugyvedet fogadta fol neki.Milyen kar hogy nem sok hasznat vette,bortonbe megy a pedofil allatja.

Ne takarozz a katolikus egyhazzal, attol hogy ott is vannak pedofil allatok,nem azt jelenti hogy JT papjai kulonbek,illetve nem ad felmentest a JT vezetoinek viselkedesere.

150. nobody1 (válaszként erre: 149. - 9678a02221)
2012. okt. 8. 22:19

Nemtudom mennyire megbízható az amerikai eset. De tegyük fel, hogy igaz.


Vajon az illetők, akikről kiderült ilyesmi, az egyházuk tagjai maradhattak?

Tuti, hogy nem. Jehova Tanuinál az ilyen személyeket kizárják a közösségből.


Ha mondjuk a katolikus egyháznál történik ilyesmi(márpedig köztudott, hogy rengeteg papról kiderült), akkor kizárják őket?

149. 9678a02221 (válaszként erre: 147. - Nobody1)
2012. okt. 8. 22:06
Hat Amerikaban nemregen iteltek el 1-2 JT veztot pedofilia es szexualis zaklatas eroszak miatt..Inkabb nem szeretnem oket megismerni.
148. 9678a02221 (válaszként erre: 146. - Nobody1)
2012. okt. 8. 22:04

Mint irtam nem vagyok vallasos,sot ellene vagyok minden vallasnak.

Az allitasaim NEM csusztatasok,a kozvetlen kolleganom akivel egyutt dolgoztam 2 evig Magyarorszagon JT volt:)

Egyebkent mas vallasok es a JT HIT es egyeb szektak osszehasonlitasa valoban nem jo otlet..Meg haboru lenne belole:)

147. nobody1
2012. okt. 8. 22:03

Ja, a vének, a vezetők sem kapnak semmiféle fizetést, sőt... rendes munkájuk van, dolgoznak és ebből tartják fenn magukat, nempedig a hívek pénzéből. Ez élesen ellentétben áll az összes ismert nagyobb vallásszervezettel.

Kiváló minőségű kiadványaik vannak, melyeket ingyen odaadnak, akit érdekel. Olyan nyomdai minőségű könyvek, folyóiratok, és még sokminden más, amit máshol kemény ezresekért lehet megkapni, darabonként.

Több, mint 500 nyelven nyomtatnak irodalmat. A honlapjuk négyszázvalahány nyelvű.

Milyen vagyongyűjtés ez?


Kedves Mummybear, én tudom mit beszélek. De erről akárki könnyen meggyőződhet... Nem az internetes blogokból, meg a gugli keresővel, hanem ha veszi valaki a fáradságot, hogy megismerje őket.

146. nobody1 (válaszként erre: 145. - 9678a02221)
2012. okt. 8. 21:50

Már mondtam, hogy ismerem őket több mint 30 éve és nagyon közelről, úgyhogy tudom, hogy nem kapnak egy fillért sem, sőt saját költségükön utaznak.


A többi állításod is minimum csúsztatás. Még pénzgyűjtés sincs náluk az összejöveteleiken, kosarazás, amit pedig szinte mindenhol máshol, más felekezeteknél láttam.


Katolikusok, reformátusok? Nézz csak utána mit műveltek ezek az egyházak. Hagyjuk a sötét középkort. Elég csak az utóbbi száz évet megnézni.

VAjon a Krisztusi elvek szerint éltek, cselekedtek?

Ha nem, akkor számomra nem releváns, hogy ők mit tesznek. EGyszerűen nem összehasonlítási alap.

145. 9678a02221 (válaszként erre: 144. - Nobody1)
2012. okt. 8. 21:32

:D Na most jol melletrafaltal,de mindegy..Ok nem ingyen vallaljak,hanem a venek kuldok oket,novelve a szekta s a felsobb vezetoik vagyonat:)

Ha sikerul valami szerencsetlent beszervezni,akkor nekik kevesebbet kell 'adomanyozni'.(Legalabbis ezt remelhetik.)

Azon mit nem lehet erteni hogy alakult egy szekta es a tagjaitol penzt huz le,azaltal hogy kimossa az agyukat elhitetnek veluk egy csomo hulyeseget elszakitjak oket a csaladjuktol es meg sorolhatnam?Tul sok esz nem kell hozza:D

Tudod nem vagyok vallasos de a katolikusok reformatusok stb tagjainak eszuk agaban nincs kopogni az ajtomon a kiadvanyaikkal.Vajon miert?

144. nobody1 (válaszként erre: 143. - 9678a02221)
2012. okt. 8. 20:55

Akkor valamit nagyon nem ismersz az emberi pszichológiában.


Ügynöknek is elég nehéz lenni, 95 % nem is alkalmas rá, mert az állandó visszautasítást nagyon kevesen tudják elviselni még úgy is, ha meg vannak fizetve.


Itt viszont van egy csoport, több millió ember világméretekben, akik felvállalják azt, (méghozzá ingyen) hogy beszélnek másoknak a hitükről az állandó visszautasítások ellenére.


Ez azért elég érdekes.


Az agymosás az egy 'szép' degradáló jelző. Ha nem értjük a mások viselkedését, akkor biztosan agymosottak és mi vagyunk a felvilágosultak. Így gondoltad?

143. 9678a02221 (válaszként erre: 141. - Nobody1)
2012. okt. 8. 18:16
Ero?Ne haragudj de en masnak hivom mikor valaki agymosas hatasara bekopog vadidegenek ajtajan,es ra akarja eroszakolni az o tanait az eppen ajtot nyito gyanutlan embereknek.. Es ha valaki koszoni es nem keri,akkor a kesobbiek folyaman meg szazszor kopognak be..En konkretan zaklatasnak hivom az ilyet.
142. 9678a02221 (válaszként erre: 140. - Urso)
2012. okt. 8. 18:13

Persze hogy elvesztette a higgadsagat,mikor a hozzaszolasaibol kiragadnak egy egy szot,es azon lovagolnak,illetve kerdojelezik meg hogy igazat mond vagy sem:(

Egyebkent erveket a JT mellett senki nem tud folhozni,csak bibliai idezeteket lattam itt,az meg nem erv..

141. nobody1
2012. okt. 8. 12:13

Néha azon gondolkodom, micsoda erő kell azért ahhoz, hogy valaki felöltözzön, kiadványokat tegyen a táskájába, és elmenjen általában vadidegen emberekhez Istenről, meg a hitéről beszélni. Mindezt rendszeresen hétről-hétre, hónapról-hónapra, évről-évre kitartóan. Még ha kapna érte egy csomó pénzt, akkor oké, de úgy, hogy anyagilag sincs motiválva és mindezt úgy, hogy az emberek egy része durva, ellenséges...


Számos országban jártam már, és mindenütt ottvannak, mennek, felkeresik az embereket rendszeresen.


Már önmagában ez nagyon elgondolkodtató!

140. Urso (válaszként erre: 137. - Styxia)
2012. okt. 8. 11:50
Kedves Styxia! Az elején elég szimpi voltál, amikor okosan érveltél, de most a végére elvesztetted higgadságodat. És belementél pitianer szócsatákba. Nem érdekes hogy hányszor, mikor látogattak meg tégedet stb.
2012. okt. 8. 00:20

A Bibliakutatók Baráti Köre



Ajanlom a JT szimpatizansok figyelmebe..

138. era06
2012. okt. 7. 20:18
A bölcs nem vitatkozik.Hallgat és csendben halad az útján.
137. Styxia (válaszként erre: 136. - 051cdb5743)
2012. okt. 7. 20:02

Nem tudom hogy, ti most akart erejével nem értitek meg amit írok?...erre már nem találok szvakat.


Többször udvariasan meg lettek kérve hogy ne jöjjenek...mégis jöttek.

Azt pedig hogy mikor és hogyan egészen érthetöen ellentmondás nélkül lelírtam, az hogy valaki olvas de nem érti meg nem az én felszinességemet mutatja.


Minden esetre nekem mindegy.


További szép estét részemröl ennyi volt.

136. 051cdb5743 (válaszként erre: 135. - Styxia)
2012. okt. 7. 19:02

Tényleg nem mindegy, hogy 2 hónapja volt nálam valaki, vagy az utóbbi hónapban 2x.

Szerintem is ellentmondás...


De nem is ez a lényeg.

Hozzám már jó régóta sajnos nem jönnek, sőt, még össze sem futok velük. (Igaz, zárt cégnél dolgozom, kamerákkal mindenhol felszerelt, és nem jöhet be senki, hacsak nincs bejelentkezve)

Bevallom, még régen jöttek, átvettem az újságot (előbb szabadulok) gondolattal.., de amikor udvariasan azt mondtam, köszi, nem érdekel, elmentek..


Lehet, hogy mondhattam valami hasonlót, mint amit nobody javasolt neked (vagy megkérdezték), mert már egyáltalán nem jönnek. Így nincs összetűzés, nem kell velük beszélgetni, stb... Nem panaszkodok, sőt, most már hiányolom is őket.


1 mondatodba kerül. Ha udvariasan megkéred őket, akkor még tán a Bibliából sem fognak idézni, és ami a lényeg, hogy el fogják kerülni a házad.


1 mondat, és nincs vita, nincs idegeskedés, nincs ajtóbenyomás, stb....

135. Styxia (válaszként erre: 134. - Nobody1)
2012. okt. 7. 18:31

Az utóbbi 2évben hétszer..igen mert volt olyan hét ahol úgy egészen pontosan kétszer itt voltak, hétfö délelött és csütörtökön ha egészen pontosan tudni akarod...aztán megint volt egy kis szünet - nem tudom pontosan mennyi- aztán megint jöttek majdnem minden hónapban...aztán elküldte öket a párom erélyesen és akkor kb. háromnegyed évig csend volt, de az utóbbi hónapban megint kétszer itt voltak...


De már unom azt hogy, számodra az a társalgás hogy kiragadsz mondatokat a másik mondanivalójából, azt pellengérre álítod, és a másik magyarázza a bizonyítványát neked, mert te mindenbe azt látsz bele amit akarsz...és ha minden cérna szakad akkor jönnek az idézetek a bibliából, mint utolsó érv.


Ezzel sajnos nem tudok mit kezdeni.


Minden esetre további szép estét.

134. nobody1
2012. okt. 7. 16:31

Mit is írtál?


"Többször is - úgy egészen pontosan 7szer az utóbbi 2évben- szólva lett kedvesen, és illedelmesen hogy, nem vagyunk érdekeltek, és nem szeretnénk ha jönnének, de ez öket marhára nem érdekli ahogy a látszat is mutatja, két hónapja voltak itt megint, és nem ugyanazok hanem mindíg mások."


Tehát két hónapja voltak megint... írtad 13.41-kor


Aztán 15.23-kor, alig másfél óra mulva:


"A múltkor párom erélyesen elküldte öket, nah akkor közel háromnegyed évig nem jöttek, de egy hónapja megint itt voltak kétszer is, nem értem miért nem lehet érteni a szép szóból???. . . "


Másfél óra múlva rájöttél, hogy nem két hónapja voltak, hanem a múlt hónapban kétszer?


:)

133. Styxia (válaszként erre: 132. - Kornellius)
2012. okt. 7. 16:20

Mi is a válasz?

Nobody azt írta hogy mondjam meg nekik hogy nem vagyok érdekelt és ne jöjjenek...megtgettem, többsör is szépen kértem öket...


Amúgy meg nem támadok itt senkit, csupán leírtam öszíntén a tapasztalataimat velük kapcsolatban... ha ez támadás, akkor itt nagy bajok vannak.

132. kornellius (válaszként erre: 131. - Styxia)
2012. okt. 7. 15:41

Mit szólsz nobody utolsó hozzászólásához? Mert szerintem ott a válasz a problémádra.


Nem kiforgatja a mondanivalód, csak nagyon úgy néz ki, nincs igazad.


Végigolvasva írásaid, nem értem mi hajt téged igazából, hogy támadd ezeket az embereket

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook