Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan segíthetünk egy olyan szerettünkön aki belépett a jehovákhoz? fórum

Hogyan segíthetünk egy olyan szerettünkön aki belépett a jehovákhoz? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
101. era06 (válaszként erre: 100. - Nobody1)
2012. okt. 6. 20:19

Mindenben igazad van, minden úgy van ahogy mondod. :-) Nekem édes mindegy, hogy ki milyen vallást gyakorol, engem nem érdekel egyik sem.

Pont ezért nincs előítéletem, nem helyezem a sajátomét előtérbe.

100. nobody1 (válaszként erre: 96. - Era06)
2012. okt. 6. 20:13
Érdekes, ahogy magaddal beszélgetsz. :D
99. Styxia (válaszként erre: 97. - Nobody1)
2012. okt. 6. 20:12

A biblia...a bliblia.....

Nah de melyik?

Azt elfelejtik elmesélni hogy a kedves tanúk, a saját maguknak írt bibliából idézgetnek és, ezt a bibliát az a kedves alapító írta meg a tanúknak akiröl az imént TÉNYEKET írtam. Nem gyalázkodtam csupán leírtam a TÖRTÉNELMI TÉNYEKET!


A bibliát - azt amit a tanúk használnak- az alapító írta, mivel így könnyebb volt a saját maga elveit és elméleteit, - a katolikus bibliából- vett idézetekkel, azok kiforgatásával, és kitalált részekkel alátámasztani.


De nekem nem posztom eldönteni hogy kinek mi a jó...ha valaki Jehovaként boldog, hát legyen..ha valaki Budhista és úgy boldog azzal sincs baj, söt egy ateista is lehet remek ember.


Itt csupán a TÉNYEKRÖL és a szabad akaratról van szó..nah meg az öszinteségröl.

98. nobody1 (válaszként erre: 95. - Era06)
2012. okt. 6. 20:11

Persze, nem is konkrétan arról az emberről van előítéleted, akivel találkoztál, nem is erre gondoltam.

Jehova Tanuiról úgy általában. :-))


Egyébként ha valaki megszólal a Tanuk mellett, akkor az már térít? :-)

97. nobody1 (válaszként erre: 92. - Styxia)
2012. okt. 6. 20:08

Látom nagyon utánanéztél a dolgoknak 5 perc alatt. Nem inkább gugli és ami kijött, azt átmásoltad?


Jézus ezt mondta követőivel kapcsolatban:


"Boldogok vagytok, amikor gyaláznak és üldöznek benneteket, és hazug módon mindenféle gonoszságot mondanak ellenetek énértem" (Máté 5:11)


És ezt is:


"És gyűlölet célpontjai lesztek minden ember előtt az én nevem miatt, de aki mindvégig kitart, az részesül megmentésben." (Máté 10: 22).


Persze a Tanuk nem tökéletesek, nagyon is tökéletlenek. De igyekeznek megtartani a Biblia elveit és alkalmazni az életükben, ahogy minden kereszténynek kellene.


De ha már itt tartunk, akkor vizsgáld meg a keresztény vallásokat, azok történelmét. Hogyan viselkedtek mondjuk csak az elmúlt száz év alatt? Mit tettek a háborúkban? stb...

96. era06 (válaszként erre: 95. - Era06)
2012. okt. 6. 20:02
Nem azért beszélgettem vele, hogy megtérítsen.
95. era06 (válaszként erre: 94. - Nobody1)
2012. okt. 6. 20:01
Tévedés! Nincs előítéletem. Az emberrel beszélgettem, nem a jehovával. Senki homlokára nincs odaírva a vallása. Ezt csak megtippeli ránézésre. :-)
94. nobody1 (válaszként erre: 91. - Era06)
2012. okt. 6. 19:55

Nem a szavahihetőségedet kérdőjeleztem meg. Ezt írtam:

Valamit félreérthettél.


Rövid hozzászólásom mindesetre félreértetted, mást hallottál ki belőle, mint, ami benne volt.


Ha az ember tele van előítéletekkel, sajnos nagyon könnyen félreért dolgokat.

93. era06 (válaszként erre: 91. - Era06)
2012. okt. 6. 19:52
Csak beszélgettem!! Nem akarok egy hitterítővel sem vitába szállni, sem pedig az ő hitére térni.
92. Styxia
2012. okt. 6. 19:50

Amúgy ha már idézgetünk: egy pár kézzel fogható, ellenörizhetö történelmi TÉNY a szekta alapítójáról több helyen is, több nyelven is utánna lehet olvasni:


"harles T. Russell (1852-1916) alapította Jehova Tanúi mozgalmát/szervezetét. Tizenéves korában presbiteriánus gyökereitől elszakadva csatlakozott a sokkal liberálisabb kongregacionalista egyházhoz, aztán ezt a csoportot is elhagyta.2 Tagadta Krisztus Isten voltát, illetve a pokolról és az örök szenvedésről szóló tanítást. Russell nem részesült hivatalos bibliai oktatásban, de kölcsönvett, és alapul használt akkoriban népszerű tanításokat. Például az adventizmus befolyásolta a pokol létének tagadásában, és egy szakadár adventista csoport – amelyet N. H. Barbour vezetett – keltette fel az érdeklődését a végidőről szóló próféciák iránt. Barbourtól vette át azt a nézetet is, hogy Krisztus 1874-ben láthatatlanul visszatért, és hogy a jelenlegi világ 1914-ben elpusztul, átadva a helyét Isten Királyságának.


Fantasztikus kijelentések


1879-ben Russell elindította saját folyóiratát Sioni Őr Torony és Krisztus Jelenlétének Hírnöke címmel (ma: Az Őrtorony hirdeti Jehova Királyságát), hogy tanait terjessze. Az emberek vonzódtak Russell feltűnést keltő végidő jövendöléseihez, így Russell szervezete (Nemzetközi Bibliakutatók) növekedett. Bár Russell nem rendelkezett hivatalos teológiai vagy bibliai nyelvi képzettséggel, azt állította, hogy egyedül ő birtokolja az igazságot, és erőteljesen elítélt minden keresztény felekezetet. Ennek eredményeként a különféle felekezetek lelkészei elkezdték leleplezni Russell tévtanait és megkérdőjelezhető jellemét.


Jellembeli fogyatékosságok


J. J. Ross tiszteletes kiadott egy brosúrát, amelyben leleplezte Russell hamis állításait és tantételeit. Feltárta, hogy Russell "soha nem járt magasabb szintű iskolába; filozófiai, rendszeres- vagy történeti teológiai ismerete lényegében nincs; teljesen tudatlan a [bibliai] nyelvekben [héber és görög]."3 Russell sikertelenül próbálta megállítani ennek a hátrányos információnak a terjedését, és Ross-t beperelte rágalmazásért. Russell a pert azonban nem csak elvesztette. A per során hamisan esküdött, amikor eskü alatt hazudott állítólagos görög nyelvi ismereteiről. Végül elismerte, hogy a brosúrában róla szereplő tények igazak voltak.4 Russell 1913-ban a The Brooklyn Daily Eagle-t is sikertelenül perelte becsületsértésért. A lap azt a csalási kísérletét leplezte le, amikor közönséges búzát "csodabúzaként" akart eladni elképesztő, vékánként 60 dolláros áron."


Akkor innentöl fogva döntse el mindenki, hogy egy ilyen ember által alapított szervezet mennyire hiteles és mennyire kompetens amikor szeretetröl, vallásról és Istenröl beszél....

91. era06 (válaszként erre: 90. - Nobody1)
2012. okt. 6. 19:50

Ja, magnóra nem vettem szónoklatát. Nem gondoltam, hogy szavahihetőségem kell bizonyítani.


Biztosan nem értettem félre mert megkérdeztem , hogy jól hallom.

90. nobody1 (válaszként erre: 84. - Era06)
2012. okt. 6. 19:43

"Beszélgetés során kiderült, hogy ő megtagadta az anyját, mert nem követte őt a hitében.

Kiakadtam mint a taxirugó. Közöltem, hogy inkább leszek pogány, de maradok Ember."


Én még egyetlen Tanuval sem találkoztam, aki megtagadta bármelyik hozzátartozóját, mert nem követte hitében. Valamit félreérthettél. Mindenesetre szivesen meghallgatnám az ő véleményét is, mielőtt ítélkeznék. Fordítva viszont más elég sokat láttam.

Egy pesti srác, miután Tanu lett és otthagyta a katonai pályát, szülei kitagadták és el kellett hagynia a szülői házat is.


Néhány év mulva rendbejöttek a dolgok. Szülei idősek lettek közben, a fiuk mellé költöztek vidékre, aki jelenleg gondjukat viseli, pedig a szülők azóta sem követték hitében.

89. Styxia (válaszként erre: 88. - Nobody1)
2012. okt. 6. 19:38
neked van saját gondolatod is vagy csak a bibliából tudsz idézgetni?
2012. okt. 6. 19:36

"elég sok dologban képmutatóak. pl. állítólag nem ihatnak alkoholt"


Van olyan vallás, ahol tényleg ez a helyzet, de Jehova Tanui ihatnak alkoholt, viszont a részegeskedést a Biblia tiltja számukra. Úgyhogy ez sem igazán álja meg a helyét:


"Szóval szó szerint bort isznak és vizet prédikálnak. "


Az utolsó megjegyzésedhez Jézus szavai:


"Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békét hozzak a földre; nem békét hozni jöttem, hanem kardot. 35 Mert azért jöttem, hogy meghasonlást támasszak az ember és apja között, a leány és anyja között, a fiatal feleség és anyósa között. 36 Az embernek bizony a saját háznépéhez tartozók lesznek ellenségei. 37 Aki jobban vonzódik apjához vagy anyjához, mint énhozzám, nem méltó hozzám; és aki jobban vonzódik fiához vagy leányához, mint énhozzám, nem méltó hozzám."

(Máté 10: 34-37).


Érdekes gondolat, nemde?

2012. okt. 6. 19:30

"Ugyebár nem ajándékozhatnak alkalmakra, csak szeretetből. Ennek ellenére dögivel kaptak bélelt borítékokat. Na, most akkor ezt szeretetből kapták vagy nászajándékként? "



Megint csak csúsztatás. Az esküvőkre, sőt házassági évfordulókra is ajándékozhatnak Jehova Tanui. Azoktól az ünnepektől tartják távol magukat, amelyek egyértelműen pogány szokásokban gyökereznek.

Ilyenek: Karácsony, húsvét, születésnap, névnap stb...

A házasság Isten elrendezése, mely örömteli esemény a Tanuknál is.


"Családtagok, barátok, akik nem vagyunk Jehova tanúi kirekesztettnek éreztük magunkat.

Általában a szülőknek is gratulálnak, itt ez nem volt, mert Anyósom nem Jehova tanúja, csak az ifjú feleség anyja. "


Az ilyen megállapításokra nehéz válaszolni a másik fél meghallgatása nélkül. Nem jellemző a Tanukra, hogy kirekesztenek, sőt... Nekem teljesen ellentétes tapasztalataim vannak.


"Volt vacsora is, de ott már csak tényleg a család volt (12-en voltunk, ebből az ifjú pár és a másik örömanya Jehova). Minden esetre végighallgattunk egy asztali imát, áldást. . . nem tudom, minek nevezzem.

Miért nem ők tartották tiszteletben azokat, akik nem az ő vallásukban hisznek? Miért kell ránk erőltetni az övékét? "


Az, hogy hányan vannak a vacsorán az ifjú pár döntése elsősorban, ami sokszor anyagi kérdés. Voltam olyan esküvőn, ahol a vacsoránál is több, mint 200-an voltak.

Mivel mindketten Tanuk, vajon kinek a hite szerint kellett volna megtartani.

Nekem természetes, hogyha a házasulandók katolikusok, akkor az ő szertartásuk szerint megy végbe az esküvő. Eszembe sem jutna, hogy valamelyik rokon kívánsága és hite alapján kellene megtartaniuk.

86. Styxia (válaszként erre: 1. - Timike33)
2012. okt. 6. 19:27

Szia, nekem is egy nagyon közeli családtag lett tagja ennek a "csodabogár egyletnek" és sajnos teljesen hülyét csinálnak belöle, de most úgy néz ki hogy kb.3év után kilép tölük mert kezd ö is rájönni hogy átvágták.

Ezekkel a szektákkal az a baj hogy, a lelkileg labil emberekbe belekapaszkodnak és, kihasználva az életben adodó nehéz szituációkat magukhoz dédelgetik az embereket aztán azt csinának velük amit akarnak.

Nálunk is így volt, anyagilag nagy veszteség ért minket, jöttek a Jehovások, és hirtelen mindenkiit "ki kellett átkozni" a családban aki nem bólógatott a hülyeségeikre...az én családtagom pont azt kapta amit akart: a Jehovások nem tettek neki szemrehányást a hibái miatt, ök mindíg bólógattak, és mindíg mindenben neki adtak igazat...


Sajnos minnél jobban igyekszel elmagyarázni egy szektába beszervezett embernek hogy ö egy szektában van, annál jobban úgy érzi hogy, ö valami különleges és nagy dolog része amit te nem értesz meg...sajnos éveknek kell eltelnie ahhoz hogy a saját szeme kinyíljon.

2012. okt. 6. 19:20

"Mióta írtam, párom öccse 7 hónappal ezelőtt kapott egy női tanítványt. Utólag rájöttünk, hogy azzal a célzattal, hogy összejöjjenek.

Bejött a véneknek, mert szept. 22-én megvolt az esküvő, a Királyság teremben is volt Biblia óra. Nem nevezném esküvőnek, na. "


Ez a te szubjektív véleményed. A fiatal pár úgy döntött, hogy összekötik életüket, akár csak mások. Ebbe senki sem szólt bele, ők döntöttek így, mondhatnám csúnya csúsztatás, ahogy beállítod.


"Kiderült, hogy -mivel Jehova tanúi- még polgárilag sem válhatnak el, tiltja az egyházuk, vallásuk. "


Jézust ezeket ezt az elvet fektette le a keresztények számára.

"És farizeusok mentek oda hozzá azzal a szándékkal, hogy megkísértsék, és így szóltak: „Szabad-e a férfinak akármilyen okból elválnia a feleségétől?” 4 Így felelt: „Nem olvastátok-e, hogy aki teremtette őket, kezdettől fogva férfinak és nőnek alkotta őket, 5 és ezt mondta: »Ezért a férfi elhagyja apját és anyját, és ragaszkodik feleségéhez, és a kettő e g y test lesz.« 6 Úgyhogy ők már nem kettő, hanem e g y test. Amit azért az Isten közös igába fogott, senki ember szét ne válassza.” 7 Azok így szóltak hozzá: „Akkor miért írta elő Mózes, hogy elbocsátólevelet kell adni, és úgy elválni?” 8 Ő ezt mondta nekik: „Mózes a keményszívűségetekre való tekintettel tette nektek azt az engedményt, hogy elválhattok feleségetektől, de ez kezdettől fogva nem így volt. 9 Mondom nektek, hogy aki elválik a feleségétől, hacsak nem paráznaság miatt, és mást vesz el, házasságtörést követ el.”

(Máté 19: 3- 9)


Ez minden keresztényre vonatkozik. Ha az vagy, akkor bizony rád is.

84. era06
2012. okt. 6. 08:53

Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa,

de nem érdekel egyik vallás sem. Nem a vallástól leszek jobb ember.

Egyszer egy jehova próbált a jó útra téríteni, reménytelenül :-)

Beszélgetés során kiderült, hogy ő megtagadta az anyját, mert nem követte őt a hitében.

Kiakadtam mint a taxirugó. Közöltem, hogy inkább leszek pogány, de maradok Ember.

2012. okt. 6. 08:00

Sziasztok!


A 4-es hsz. volt az enyém.

Mióta írtam, párom öccse 7 hónappal ezelőtt kapott egy női tanítványt. Utólag rájöttünk, hogy azzal a célzattal, hogy összejöjjenek.

Bejött a véneknek, mert szept. 22-én megvolt az esküvő, a Királyság teremben is volt Biblia óra. Nem nevezném esküvőnek, na.

Bibliából olvastak, énekeltek, és az ifjú pár kapott Jehova tanácsokat is.

Kiderült, hogy -mivel Jehova tanúi- még polgárilag sem válhatnak el, tiltja az egyházuk, vallásuk.

Ezzel a Jehova "esküvővel" ezt is bebiztosították.

Ugyebár nem ajándékozhatnak alkalmakra, csak szeretetből. Ennek ellenére dögivel kaptak bélelt borítékokat. Na, most akkor ezt szeretetből kapták vagy nászajándékként?

Családtagok, barátok, akik nem vagyunk Jehova tanúi kirekesztettnek éreztük magunkat.

Általában a szülőknek is gratulálnak, itt ez nem volt, mert Anyósom nem Jehova tanúja, csak az ifjú feleség anyja.

Volt vacsora is, de ott már csak tényleg a család volt (12-en voltunk, ebből az ifjú pár és a másik örömanya Jehova). Minden esetre végighallgattunk egy asztali imát, áldást...nem tudom, minek nevezzem.

Miért nem ők tartották tiszteletben azokat, akik nem az ő vallásukban hisznek? Miért kell ránk erőltetni az övékét?


Párom sem testvér már, azok a testvérek, akikkel egy gyülibe járnak. Az a családjuk is.

Szóval elmondhatom, hogy voltam Királyság teremben, hallottam Biblia órát, de Jehova tanúja nem leszek.

Nem mintha rosszakat mondtak volna, de némelyik számomra vicces volt.

pl. jelöljünk ki minden nap időpontot, amikor a Bibliáról beszélgetünk :)


Ja, esküvőig no szex, még együtt sem élhetnek.

Nem tudom, kibírták-e (nem hiszem), mert elég sok dologban képmutatóak. pl. állítólag nem ihatnak alkoholt, de azért amikor Apósom 2. feleségének a szülinapja volt, eljött a jegyespár is, igaz, ajándékot nem hoztak, de sikeresen becsiccsentettek.

Szóval szó szerint bort isznak és vizet prédikálnak.

Azóta párom öccse nem keresi Anyósomat (Anyósom amúgy sem rejti véka alá a véleményét, de igazából nem a Jehovasággal van baja), akit ez rettenetesen bánt. Próbáltuk felkészíteni, hogy ez lesz, de hát ANYA! Csak a gyereke!


Na, ennyi voltam, bocs, hogy kicsit sok voltam.

2012. szept. 21. 08:11
Na most egy ideje nem is esett szó az egészről...ezek szerint nem is gondolja olyan nagyon komolyan csak úgy is - is hébe hóba... ha annyira benne akarna lenni, elővenné a kis füzeteket otthon is meg olvasná a jehova bibliát de nem... inkább velem lenni meg filmezés... :) de néha meg rájön...ki érti ezt :)
81. 0cf81c9512 (válaszként erre: 80. - 0cf81c9512)
2012. szept. 11. 20:50
Mármint a szövegkörnyezetét is.
80. 0cf81c9512 (válaszként erre: 79. - Nobody1)
2012. szept. 11. 20:49

Elolvastam a csel. könyvének az idézett részét.


Elgondolkoztató...

79. nobody1 (válaszként erre: 77. - 581c677a42)
2012. szept. 11. 14:38

Ez jó, ha magad is meggyőződsz, hogy mit mondanak.


Pál apostol igaz keresztény volt, akit Isten helyeselt. Néhányan felkeresték és ezt mondták neki:


"Akarnók azért tőled hallani, micsoda értelemben vagy. Mert e felekezet felől tudva van előttünk, hogy mindenütt ellene mondanak." (Cselekedetek könyve 28:22)

78. 0cf81c9512 (válaszként erre: 77. - 581c677a42)
2012. szept. 3. 20:39
Ez nagyon jó ötlet! Legalább közvetlenül tudsz neki segíteni. :)
77. 581c677a42 (válaszként erre: 76. - 0cf81c9512)
2012. szept. 3. 20:34
Hát, a múltkor már elmentem vele egy ilyen beszélgetésre, úgyhogy toleráns vagyok :)
76. 0cf81c9512 (válaszként erre: 75. - 581c677a42)
2012. szept. 2. 09:33

Megértelek, és most még nem is lehet tudni, hogy mi lesz. Lehet, hogy annyiba marad az érdeklődése.

De ha nem, akkor gondolj bele, hogy érzenéd magad abban a kapcsolatban, ahol hetente legalább 2x 2 órára eltűnik, rendbeszedve magát. (jó, mondhatod, hogy más többet eljár a haverokkal, de ez hosszasan ismétlődve már megterhelő, ahogy a kar felemelése is könnyű, de úgy tartani már nehéz)

Egy idő után el fog járni, hogy megossza másokkal is a jó hírt, hogy hamarosan újra eljön Jézus. Esetleg Pista bácsi beteg lesz, és segíteni kell neki a ház körül. Néha őt is meglátogatja. Persze lehet, hogy ezeket nem a közös időtökből fogja elvenni.

Úgyhogy ez az egész csak akkor működhet közöttetek, ha nagyon toleráns vagy, vagy ha ugyanazt érzitek, hogy ezek fontosak.

75. 581c677a42 (válaszként erre: 66. - 0cf81c9512)
2012. aug. 29. 12:25
Kérdem, milyen Isten az, aki azt akarná, hogy két ember, akik szeretik egymást, és szép a szerelmük, szétváljanak, és ne szeressék egymást többé csak Őmiatta? Hiszen Istent én sem tagadom meg, hiszek benne, valamilyen szinten vallásosnak tartom magam...Akkor ez egy önző Isten, önző, kegyetlen vallás, és aki ebben egyetért, hogy ez az önzőség helyes, arról meg van/volna a véleményem...
74. 581c677a42 (válaszként erre: 66. - 0cf81c9512)
2012. aug. 29. 12:21
Úgy vagyok vele, amíg nem változik meg a viselkedése, vagy a hozzám és a szeretteimhez fűződő viszonya, addig elnézem neki, és bízom benne, hogy nem fűzik be fanatikus módon. Ha meg megváltozik negatív irányba, (számomra negatív), akkor már úgysem az lesz akit megszerettem, és szomorúan, de el kell engednem... ha egy pár között túl sok a különbözőség gondolkodásban és életfelfogásban, az úgy is kiütközik és problémákat okoz csak sajnos.
2012. aug. 28. 22:09
Visszaolvastam itt a hozzászólásokat... nem a nem-jehovisták akarják meggyőzni őket, hanem fordítva, a jehovisták rohannak le minket - azért ezt jó tisztázni.
2012. aug. 28. 22:08

S egyébként meg ne higyjétek, hogy ők nem küzdenek meg a mi mindennapi problémáinkkal... csak ők hiszik, hogy különbek nálunk.

Van egy jehova tanúja betegünk, aki a saját sógorát "lefokoztatta" a szektában, mert félrekacsingatott, s elmesélte a véneknek... na, azóta nem kedvelik egymást, s ott tesznek keresztbe a másiknak, ahol csak tudnak.

Elég sok mindent mesél ez a nő, s még véletlenül sem tűnik ő sem hú, de boldognak. A lánya utálja, amiért ezt tette a férjével, pedig mondjuk tényleg jót akart vele, csak hát rosszul sült el.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook