Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan lehet megállítani a baráti kapcsolatban az állandó veszekedést? fórum

Hogyan lehet megállítani a baráti kapcsolatban az állandó veszekedést? (beszélgetős fórum)


2012. jan. 23. 06:19

Én sem értek mindenben egyet a barátnőmmel, sőt elég különbözőek vagyunk, de ezen sosem vitatkozunk.

Toleráljuk egymás hozzáállását a dolgokhoz.

Lebeszélni valamiről? Ezt nem szabad! Ha szerintünk rosszul dönt, akkor még inkább mellette kell lennünk.

Amikor férjhez mentem az én barátnőm is kicsit kétségbe esett, hogy mi lesz most ő vele? De ennek hangot csak így 23 év után adott:) Én észre sem vettem, hogy zavarja esetleg a férjhez menésem, mert soha eszembe sem jutott, hogy őt ezért mellőzzem.

35 éves barátság alatt még sosem veszekedtünk.

22. grtm
2012. jan. 22. 19:33
Apropó, a folyamot nagyon erős szeretetreakcióval lehetett megállítani.
21. grtm
2012. jan. 22. 19:32
Visszatértem. A bocsánatkérés azóta elindult. Reméljük sikerül. Szerintem neki általában ilyenek az emberi kapcsolatai, 1x említette, hogy van olyan, ami nagyon megharcolt. Ő egy ilyen típusú ember, szerintem.
20. grtm
2012. jan. 22. 17:46
Család sincs. 19:00 után tudom folytatni a beszélgetést.
19. timycat (válaszként erre: 18. - Grtm)
2012. jan. 22. 17:43

:S a nők nagyon kegyetlenek tudnak egymással lenni ez tény.

Nekem is volt olyan barátnőm, akit idővel le kellett selejtezni :S irigykedés (szerintem a legutálatosabb emberi tulajdonság, főleg ha egy "barátra" vagy irigy, pláne ok nélkül), áskálódás okán.


Nem tudom van-e lehetőséged "új" barátokat szerezni, vagy a régi, kicsit "megkopottakat" elővenni, ha nincs akkor el kell gondolkodni, hogy mi fér bele nálad azért, hogy ne legyél "egyedül" (ezalatt nem a családot értem, hanem a barátokat)

18. grtm
2012. jan. 22. 17:35
Nekem se idáig, de ismerve a mai emberi színvonalat, idáig jutottam.
17. timycat (válaszként erre: 14. - Grtm)
2012. jan. 22. 17:32

Nem tudom miben nyilvánul meg az, hogy "szoros"?


van egy mondás; szärban-bajban ismerszik meg az igaz barát... ebbe nem fér bele egy cserben hagyás; szerintem

16. grtm (válaszként erre: 15. - Timycat)
2012. jan. 22. 17:32
Igen, szerintem is hagyni kell néha, hogy menjenek az emberek a fejük után.
15. timycat (válaszként erre: 12. - Grtm)
2012. jan. 22. 17:30

Cserbenhagyás? Hát ez érdekes; bár egy igaz barátnak sok mindent meg lehet bocsájtani, de egy igaz barát nem hagy cserben.


Van erre egy példám a saját életemből. Egyetemre kerültem, ott ismertem meg egy lányt; pár éves barátság volt, amikor bejelentette, hogy férjhez megy; én már korábban is jeleztem neki, hogy hát ez a pasi nem frankó; próbáltam lebeszélni a házasságról, nem sikerült. Elmentem az esküvőre, de a mulatság részén nem maradtam. Ezen ő meg is haragudott. Olyan 1,5 év után hívott, hogy válnak és mindent megértett, amit papoltam neki és igazam volt és miért nem kötöztem az ágylábához, hogy ne tudjon megjelenni az esküvőjén. Ő kért bocsánatot, aminek nem éreztem szükségét, mert magával cseszett ki, persze okozott nekem is fájdalmat mikor láttam h.lyeséget csinál, de nem hagytam magára, ha hívott mindig ott voltam.

Mióta elvált -ahol én voltam a jogi képviselője; életem legörömtelibb munkája volt- minden visszatért a régi kerékvágásba.

14. grtm (válaszként erre: 13. - Timycat)
2012. jan. 22. 17:25
Akkor miért lett ennyire szoros?
13. timycat (válaszként erre: 11. - Pici Manócska)
2012. jan. 22. 17:24

osztom a véleményt :S


Az igazi barát, aki támogat és segíti az embert. A segítésbe belefér az is, hogy néha másként gondolkodik dolgokról és intelligensen előadja, hogy ő a te döntésedet miért nem látja helyesnek; szóval nem támogat ha h.lyeséget akarsz csinálni, hanem próbál lebeszélni. Ezen vesznek össze sokszor a "jó" barátok; noha belegondolva ha tényleg jót akarnak egymásnak, akkor ebben mutatkozik meg az igaz barátság.

12. grtm
2012. jan. 22. 17:21
Hát volt itt kis cserbenhagyás is, de viszont hatalmas szeretet adás-kapás is. Ilyen még nem fordult elő nálam. Azt mondta ennyire képes.
11. Pici Manócska (válaszként erre: 10. - Grtm)
2012. jan. 22. 17:19

akkor nem igazi barátok...

bocs h ezt írom..

10. grtm
2012. jan. 22. 17:18
Két normál nő.
9. Pici Manócska (válaszként erre: 7. - Grtm)
2012. jan. 22. 17:17
fiú vagy lány barátról van szó??
8. grtm (válaszként erre: 6. - Timycat)
2012. jan. 22. 17:16

Mert nincs más. A veszekedés akkor alakul ki, amikor azt akarjuk, hogy a másik is úgy gondolkozzon, ahogy én. Pl.

A veszekedés később alakul ki, amikor már nehéz az érzelmi szinteket kezelni.

7. grtm
2012. jan. 22. 17:14
Mondjuk úgy 3/4 éve, és nagyon szoros lett. A probléma abban rejlik, hogy van amikor bizonytalanságban hagy, hiába kérem, hogy indokolja meg a döntését. Aztán két hónap múlva megteszi.
6. timycat (válaszként erre: 1. - Grtm)
2012. jan. 22. 17:14

Milyen baráti kapcsolat az ahol állandó a veszekedés?


Én nem szoktam veszekedni a barátaimmal; ahogy belegondolok olyan van hogy ezt-azt másként gondolunk, látunk, de nem veszekszünk.

A barátaink azok, akiket megválogathatunk. Szóval miért választana az ember magának olyan barátokat, akikkel állandóan veszekszik? Nem értem :S

5. Pici Manócska (válaszként erre: 4. - Grtm)
2012. jan. 22. 17:11

ezt hogy érted???

mennyire régóta vagytok barátok és pontosan milyen a kapcsolat??

4. grtm
2012. jan. 22. 17:09
Nem vagyunk elégedettek egymás szeretetével.
2012. jan. 22. 17:08

milyen fajta veszekedés...

kicsit mesélj róla bővebben....

2. grtm
2012. jan. 22. 17:06
Látom ez senkit sem érdekel, de hát szabad akarat van. Legalább még "jobb" napom van.
1. grtm
2012. jan. 22. 16:47
Ha két ember állandóan veszekszik,akkor hogyan tudom megállítani? Bevallom őszintén én is bennevoltam jócskán az elején.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook