Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan lehet almaecettel fogyni - tapasztalatok? fórum

Hogyan lehet almaecettel fogyni - tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
555. Mandi
2012. ápr. 13. 09:38
sziasztok! kapszulával milyen tapasztalatok vannak? nekem ugyanis "tisztán" nem működik. még az ízével csak megküzdök, de nagyon érzékeny a gyomrom...
2012. márc. 28. 20:45

Sziasztok!

Én is a napokban kezdtem inni az almaecetet. De én nem tudom meginni a 3dl-t, így úgy csinálom, hogy 1 evőkanállal bekapok az ecetből és utána gyorsan ráiszom a vizet. Szerintetek így is jó lehet? Úgyis összekeveredik a gyomorban.

553. jagusia
2012. márc. 22. 10:51

Teljesen új vagyok a fórumon. Tegnap volt 4 hete, hogy elkezdtem az almaecettel fogyókúrázni és szeretném megosztani a tapasztalataimat Veletek. az első naptól napi 3x iszom -egy evőkanál 3 dl vízben-, mellette nem eszem kenyeret, édességet, tésztát, nem iszok cukros üditőt. A négy hét alatt kb. 4-5 kg ment le, igaz direkt mozgás nem volt. Értem ezalatt, tavasz lévén rengeteget dolgozom a kertben. Habár azt mondják ez nem ugyanaz. Hozzáteszem azt is, hogy korábban enyhén refluxos voltam, ez mára már teljesen megszűnt. Sokkal jobb a közérzetem, nem vagyok mindig hulla fáradt, ami korábban voltam. Én csak jó hatásairól számolhatok be az almaecetnek. Még további 15 kg -tól szeretnék megszabadulni, de akkor is folytatnám az almaecet fogyasztását ha nem lenne súly feleslegem, mert csak előnyös hatásai voltak a szervezetemre.

Azoknak akik félnek a savas hatásától : az almaecet igaz, hogy sav, de a szervezetre lúgosító hatással van. Az elhízottaknak általában el van savasodva a szervezetük ezért rossz a közérzetük, fáradtak, mert fel van szaporodva náluk a sok mérgező anyag, ami a lúgosítás hatására megszűnik. Nem egy hét alatt, hanem legalább egy hónap kell amire kifejti teljesen a hatását.

És még egy jó tanács : ne fogyókúrázzunk úgy, hogy nem eszünk semmit, mert ha leáll a szervezet anyagcseréje semmit nem ér a fogyókúra. Mindent lehet enni (a fent felsoroltak kivételével) csak fele annyit mint a fogyókúra előtt.

Mindenkinek sok sikert kívánok a fogyókúrájához.

552. Nadi74 (válaszként erre: 550. - D995f34111)
2012. márc. 6. 20:51

Szia!

8 hónap alatt 10kg ment le.

Nem figyeltem a kajára, mindent ettem és nem tornáztam. Ezek mellett is tudtam fogyni.

De mindenki szervezete más, azért ésszel kell inni, ha be van tartva az arány és mennyiség akkor nem lehet semmi baj. :o)

2012. márc. 6. 18:31
Egy evőkanállal kb 2 dl vízben. Étkezések előtt kb 10 perccel.
550. d995f34111 (válaszként erre: 548. - Nadi74)
2012. márc. 6. 15:09

Szia!


Köszi szépen! Én még 1-2 hétig szokatom magam hozzá. Egy teáskanál 1 pohár vízbe reggel és alvás előtt...de borzalmas az íze. Később iszok majd evések előtt is. Megkérdezhetem milyen eredményt értél el vele?

549. Babi11
2012. márc. 6. 10:21

Én nem fogyókúra miatt, de naponta 2-szer iszom 3 evőkanállal. Jó a sav lekötésre,gyomorpanaszokra is.

A Müllerben kaphatót szeretem a legjobban és nem drága.

548. Nadi74 (válaszként erre: 545. - D995f34111)
2012. márc. 5. 21:58

Szia!

Én az elején napi egyszer ittam vacsora után 3dl vízben 1 evőkanálnyi almaecet és utána nem ittam és nem ettem, 1/2 óráig semmit. Fél év után nőveltem az adagot ebéd után 2dl vízben 1 kávéskanál almaecet.

Ha fokozatosan van a gyomor hozzá szoktatva nem tesz kárt a gyomorban.

A hatását ne 1 hét után várjad, 1 hónap után álljál rá a mérlegre és akkor nem ér csalódás.

Én a Chef márkájú almaecetet iszom.

Nekem jól bevált ez az arány és mennyiség.

Sok sikert!

547. Lytta
2012. márc. 5. 13:00

sziasztok!

én azt szeretném megkérdezni, hogy hol lehet jó minőségűt beszerezni? Ti hol veszitek??

2012. márc. 5. 12:40
Mikor isszátok milyen mennyiségen...ilyesmire gondolok.
2012. márc. 5. 12:40
Fogyókúrázók! Ti hogy alkalmazzátok az almaecetet?
2012. márc. 4. 19:35

Sziasztok!

Olvaslak titeket,gratulálok a fogyóknak!

Lenne egy kérdésem ha valaki tud rá válaszolni megköszönném.

Olvastam ,hogy gyorsitja az anyagcserét.Nekem nagyon nem jó a gyomor működésem.Hogyan ,mikor ,és mennyit kell innom a sikeres eredményért?

543. remény89 (válaszként erre: 542. - Nadi74)
2012. febr. 29. 18:05
Rendes vagy,nagyon szépen köszönöm a válaszodat, megfogadom a tanácsodat!:)
542. Nadi74 (válaszként erre: 541. - Remény89)
2012. febr. 29. 11:30

Szia remény89!

Tényleg sok jótékony hatása van az almaecetnek. Az elején méregteleníti a szervezetet és csak utána égeti le a zsírt. Én fokozatosan növeltem az adagomat 1/2 évig csak vacsora után ittam meg 3dl vízben 1 evőkanál almaecettel,és féloráig nem ettem és nem ittam, így is másfél hónapig csak tisztitott és utána kezdett lassan potyogni le rólam a kilók. Most már ebéd után is iszok 2dl /1 teáskanál koktélt. Az elején lehet, hogy erősnek fogod érezni és büdösnek, de 1 hét után vagy pár nap után már úgy fogod inni, mint ha üditőt innál. :o)Én így fogyasztom és nekem nem okozott semmilyen problémát. Ha van még kérdésed nyugodtan írj válaszolunk. :o) És kívánom, hogy ezután majd jók legyenek a leleteid.

2012. febr. 28. 19:39

Kedves Hozzászólók!

Segítségeteket szeretném kérni! Óriási szükségem van rá. A minap jártam sokadszorra orvosnál labor eredményem miatt. A tegnapi doki azt mondta, hogy az a pár kg felesleg is lehet kihatással vesére májra,stb., amik szintén kihatással lehetnek női bajomra is. Olvastam vissza a fórumot, és láttam hogy sok jótékony hatása van ennek az ecetnek:)

Hamar le szeretném zárni ezt az egészségügyileg mély időszakomat, soha nem voltam beteges, most sem vagyok, csak a labor eredményében volt 2-3 rossz eredményem.

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek hogy igyam ezt? Hányszor?Mennyit? Nem szeretnék hülyeséget csinálni, nem is arra vágyom, hogy 1 hónap alatt 10 kg-ot fogyjak, csak könnyítenék a szervezetemen. Elég szigorú diétát kaptam a dokitól(a máj, vese tisztítása miatt). El kellett hagynom a kenyeret, cukrot, édesítőszert, mézet, csak zöldség, gyümölcs, hús, rizs lehet. Nem tudom ezek mellé lehet-e még ezt is? Ártani nem akarok magamnak, és tönkre vágni a gyomromat sem.

Kíváncsian várom a válaszaitokat és nagyon szépen köszönöm!! :D

Zs.

540. Nadi74 (válaszként erre: 539. - Skinnysanity)
2012. febr. 24. 09:38
Csak légy türelmes,mert nem az első hét után fog hatni, hanem 1 hónap után. De utána folyamatos. Azt vettem észre, hogy menstruásió után fogyok,mert elötte felpuffadok és mikor elmulik akkor látom a változást. Először tisztit, méregtelenit és utána égeti a zsirt.
2012. febr. 23. 20:04
Köszönöm szépen. :) Megnyugtató, hogy még a koleszterinnel is segít. Én most étkezések után iszom és nem előtte. Gondolom így hatásos.
2012. febr. 23. 19:56

Köszi Nadi!!!:-D


Mindenkinek sok sikert!Hajrá csajok,nyárra csinik leszünk :D

537. Nadi74
2012. febr. 23. 18:50
Remélem segítettem :o)
536. Nadi74 (válaszként erre: 534. - Skinnysanity)
2012. febr. 23. 18:49

Orrdugulás


Az almaecet néha az orrduguláson is segít.



Az almaecet és a fogyás


Segít a máj méregtelenítésében, elősegítvén a testsúlycsökkenést. Történelmi tény, hogy az egyiptomiak almaecetet használtak fogyókúra gyanánt. Egyesek úgy tartják, hogy serkenti az anyagcserét, mások szerint kalóriákat éget és étvágyat csökkent.

Ha fogyni akarsz, akkor minden étkezés előtt igyál meg egy pohár vizet 2 teáskanál almaecettel feloldva.

Az almaecet kapható tabletták és kapszulák formájában is.

Néhány táplálkozási szakember szerint az almaecet, a tengeri moszat, a B6-vitamin és a lecitin kombinációja hatékonyabb testsúlycsökkenést eredményez, mint az almaecet egymagában.

535. Nadi74 (válaszként erre: 534. - Skinnysanity)
2012. febr. 23. 18:49

Vérnyomás


A kálium más anyagokkal együtt hígítja a vért, és így javítja a vérnyomást.



Koleszterinszint


Sok szívinfarktus a vér magas zsír- és koleszterintartalma miatt következik be. Az almaecetben található élelmi rostok segítenek a zsírok és a koleszterin eltávolításában.



Cukorbetegség


Az élelmi rostok segítenek a vércukorszint optimális szinten való tartásában.



Ízületi fájdalmak


Sokan szenvednek ebben a betegségben a nyugati társadalomban, amit a helytelen táplálkozás következtében felgyülemlett mérgező anyagok lerakódása okoz. Az almaecet serkenti az anyagcserét, elősegítve a mérgező anyagok távozását a szövetekből.



Csonterősítő


Olyan ásványi anyagokat tartalmaz, mint a mangán, a kalcium, a magnézium, szilícium és vas, amelyek erősítik a csontozatot.



Gombás fertőzések


Az almaecet hasznos a gombás fertőzések esetében is, mint pl. candida fertőzés esetén.

A sav-bázis egyensúly megbomlásával lépnek fel a gombás fertőzések. Almaecetet tölthetünk a fürdővízbe, így enyhíthetjük a tüneteket.

Mellkasi fájdalom


Az almaecet hasznos lehet influenza vagy mellkasi fájdalom esetén. Borssal vegyített almaecettel bekenve mellkasunkat, csökken a fájdalom.



Torokgyulladás


Torokgyulladás esetén gargalizálj vízzel hígított almaecettel.



Emésztés


Az emésztőrendszer két fontos anyagot használ a táplálék emésztéséhez: sósavat és a pepszint. Ezen anyagok hiánya ételmérgezést okozhat. Az almaecet segíti ezen anyagok kiválasztását, ezáltal megelőzi az ételmérgezést.

2012. febr. 23. 17:24
Most iszom a második adagom. Picivel több vízzel már nem olyan erős. Szerintetek segít küzdeni a magas koleszterinszinttel is?
533. Nadi74 (válaszként erre: 527. - Esély22)
2012. febr. 23. 12:41
Bocsi cm. :o)
532. Nadi74 (válaszként erre: 527. - Esély22)
2012. febr. 23. 12:41
Gratula az 5 kg-hoz. :o)
531. Nadi74 (válaszként erre: 529. - Skinnysanity)
2012. febr. 23. 12:40

Szia!

Csak az elején rossz, egy hét és fel se fog tűnni az íze. Probáld 1 hónapig vacsi után inni és akkor nem fogja bántania gyomrodat, ha minden rendben, akkor nővelheted az adagot.

530. esély22 (válaszként erre: 529. - Skinnysanity)
2012. febr. 23. 11:53

Szia!


Én hamar megszoktam :) nagyon remélem,hogy szépeket mutat majd a mérleg.

Nekem még vagy 20-25kg kéne leadnom.

Jah és nagyon sokat segit az agykontroll:)

529. skinnysanity (válaszként erre: 528. - Esély22)
2012. febr. 23. 10:17

Szia! :)


Nekem így egy picit erős. Nem ihatatlan csak erős. Lehet majd egy kicsivel több vizet teszek hozzá. :) Kíváncsi vagyok mennyit használ majd. :)

2012. febr. 23. 09:05

Szerintem inkább 3dl vizbe rakjál 1 ek almaecetet!:)

nekem igy vált be.:)

2012. febr. 23. 09:03

Sziasztok!


Én tegnap mértem meg magam és február 2-a ota a csipömröl lement 5cm.Kg-ba nem látszik de cm igen :)

Kevesebb kaja,szinte csak fehérje és 6 után nem eszem és iszom az almaecetet.Január ota csinálom és eddig 8 kg-nál tartok,igaz az almaecetet csak 2 hete csinálom kb,ugy érzem sokkal több energiám van és nem is vagyok feszült,hogy nem eszem szénhidrátott.Mostanában sajna össze vissza iszom az ecetet de remélem igy is jó lesz:) Jövöhéten méreckedem.

Sok sikert Mindenkinek!!!

2012. febr. 22. 20:48

Sziasztok. :)

Én holnaptól szeretném kezdeni az ecetezést. :) Véreredmény szerint lúgos vagyok, bár ettől függetlenül citromos vizet is iszom. Még egy jó 9 kilót szeretnék leadni. Két hét alatt sikerült 2 kilótól megszabadulni kevesebb kajával. Ezt szeretném tartósabbá tenni egy kis ecettel. Remélem sikerülni fog. :) Terveim szerint étkezések után 2 deci vízben egy teáskanállal. Háromszor eszem egy nap és négy után már nem. Kezdésnek ez nagyon sok? Régebben már ittam.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook