Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan legyek pozitív? fórum

Hogyan legyek pozitív? (beszélgetős fórum)


29. dcd522613b (válaszként erre: 1. - Remény81)
2017. szept. 30. 23:36
Ha ismernéd a jövőt, a megváltoztathatatlant akkor sem tudnád megváltoztatni, ha a nap 24 órájában agyalnál rajta. Ha van férjed, akkor ezek szerint lenne, aki felnevelné a gyerekeidet, ha te meghalnál. Gondolj erre, ha elönt a félelem, mert sok gyerekhez képest még mindig nem lennének teljesen árvák, lenne, aki szereti, segíti őket. Inkább fordítsd arra az idődet, hogy azon agyalj ráérő perceidben, hogy milyen tartalmas dolgokat tudnátok együtt csinálni, minél több kellemes és szép emléket szerezni, mint a halálodra gondolni.
2017. szept. 30. 22:12

Nem egyszerű a kérdés, mert mindenki más élethelyzetben van és mindenki másképpen éli meg. Nincsen egyenrecept.

Nekem személy szerint ami segített: messze kerültem a családomtól, a rom kitartott mellettem, és mindig támogatott. Sok könny van mögöttem, de sok emberrel találkoztam, és én elhatároztam, hogy nem akarok befásult, életunt, pesszimista lenni, mint a legtöbb ember. Nem agyalok sokat a jövőn, maximum a közelin. De tudok örülni a szivárványnak, a meghitt közös napoknak, az egészségnek (egyszer majdnem a patológián kötöttem ki) és még sok mindennek. Ezt valahogy agyban kell átkalibrálni.

2017. szept. 30. 21:57

Valószínű, hogy a szeretet hiányzik az életedből.

Elhatározásból nem lehet pozitívnak lenni.

De ha több szeretetet adsz és ezáltal kapsz, máris szebbnek látod a világot.

2017. szept. 30. 19:30
Èn ismerek 2 olyan nőt is aki kb mindenèt elveszitette az egyik szó szerint megörült nem tudom hogy èl- e mèg.A másik szegèny rákos ezèrt nem is tud dolgozni piál erre mèg gyogyszert is szed ès minden nap teljesen maga alatt van.Szerintem ez a duma akkor müködik hogy ha mindent elveszitesz akkor nem gondolkozol majd ilyeneken dehogynem mèg jobban.Aki kint ük az utcán az mire gondol? Hogy holnap lesz lakásom,jó munkám ès tele leszek pènzzel? Ja jó is lenne csak az èlet nem ilyen.Nem hiszem,hogy azèrt vannak ilyen gondolataid mert mindened megvan.Ha nem mèsz el dokihoz ez sokkal komolyabb is lehet.
2017. szept. 30. 18:37

Amugy keress valami hobbit meg esetleg járj pozitiv emberek koze. Ragadós a jókedv meg gondolkodasmod:) plusz kerüld a siránkozó ismerosoket.nagyon lehúzó tud lenni.


En azota vagyok igencsak pozitiv hogy a negativ emberekkel való kapcsolatom leepitettem. :)

24. Johannia (válaszként erre: 20. - A03dd05915)
2017. szept. 30. 18:34
Ez nagyon jo ötlet!!
23. Johannia (válaszként erre: 1. - Remény81)
2017. szept. 30. 18:32

Szia

Eperturmix jol irja.

Majd ha tortenik valami drámai az életedben akkor megtanulsz pozitiv lenni


En is végigolvastam minden sz.rt. De semmit nem ert. Csak arra jo hogy meg jobban frusztralja magat az ember xd


Nekem az segített amikor teljesen összeomlott az életem. Es mar nem volt lejjebb. Akkor Elkezdtem értékelni mindent. Noha ma is tudok pesszimista lenni de inkabb azt mondanám hogy realista lettem nemi pozitiv beütéssel.

Párom nem érti miert orulok meg lelkesedek egy pillangonak vagy a felhők alakjanak xd. Hat inkabb ne omoljon ossze es lassa csak felhőnek a felhőt. :)

22. epervirág (válaszként erre: 1. - Remény81)
2017. szept. 30. 18:08
Hülyeség az ha leszel lent akkor pozitivan fogsz gondolkodni,akkor még jobban lent leszel lelkileg is.Amiben most te vagy azt depresszionak hivják.valami biztos nem tuti az életedben vagy a fejedben.Ezt ne ugy értsd,hogy hülye vagy.Hanem lekileg nagyon nem vagy rendben.Menj el egy szpihologushoz.
21. Remény81 (válaszként erre: 19. - 9b10f3d7ff)
2017. szept. 30. 13:40
Szia! Ez egy ördögi kör egyébként! A rossz gondolatok még több rosszat hoznak magukkal. Az ember egy idő után azt érzi egész nap,mint vmi vírus,ez kattog az ágyába. Neked hogy sikerült " megszabadulni" tőle?
20. a03dd05915 (válaszként erre: 1. - Remény81)
2017. szept. 30. 12:48

Szerintem szembesülnöd kéne azzal, hogy milyen jó életed is van másokhoz képest, hogy tudj örülni annak, amid van (család, gyerekek, rendezett anyagiak)


El kéne menned egy segélyszervezethez önkéntes segítőnek. Találkoznál olyan elesett emberekkel, akikből a helyzetük ellenére nem tűntek el a pozitív gondolatok, nem vesztették el a reményüket abban, hogy lesz még jobb is.

19. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 15. - Remény81)
2017. szept. 30. 12:48

“Életem során olyan dolgoktól rettegtem, amelyek 90%-a sosem következett be. Micsoda időpazarlás”


Nem tudom kitől az idézet, de nagyon igaz.

Átéltem ezt az aggódást, amit átélsz, vagy valami hasonlót, mert egyforma az nincs.

Nekem már nem élt az édesanyám, mire megszülettek a gyerekeim. Egy kismama akkor hunyt el amikor szültem, egy anyuka pedig amikor a nagyobb gyerekem ovis volt, és a kicsi párhónapos. Egyidősek voltak a gyerekeink kb. Ezért sokáig foglalkoztatott a gondolat, mi lenne a gyerekeimmel, ha történne velem valami. Aztán már más hülyeségeken is agyaltam. Míg nem rájöttem,hogy a félelmeimmel szembe kell nézni

Hatalmas megkönnyebbülés volt.

18. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 17. - Remény81)
2017. szept. 30. 12:47
Probalj meg valami ujat, szokatlant, egeszen mast az eletedben, amit mondjuk valamikor szerettel volna, de nem volt ra lehetoseged.
17. Remény81 (válaszként erre: 9. - Epresturmix)
2017. szept. 30. 12:25
Nagyon nincs igazad,azért nem.elek habzsi- dőzsiben,csak egy átlagos életet élek. Persze lehetne jobb de rosszabb is.. Minden részletet nem fogok kitálalni az életemből,én csak annyit kérdeztem,hogy lehetnék pozitívabb ember. De köszönöm a kritikát
16. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 14. - Epresturmix)
2017. szept. 30. 12:24
Nem, csak joreszet megeltem.
15. Remény81 (válaszként erre: 7. - 9b10f3d7ff)
2017. szept. 30. 12:19
Köszönöm,hogy ezeket leírtad :) Tudom hogy senki nem tudja a tutit megmondani,és nekem kell megoldani,helyettem senki se fogja. És abban is igazad van,hogy valamilyen szinten ez természet kérdése is...
14. Epresturmix (válaszként erre: 13. - 1c2bf7d42c)
2017. szept. 30. 12:19
Te is drámaszakkörös vagy? :D
13. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 1. - Remény81)
2017. szept. 30. 12:17

Gondolj csak bele: elveszititek a munkatokat, gyogyithatatlan betegseg, sulyos baleset, halaleset, tuzvesz...

Aztan se penz, se ferj, se egeszseg, se otthon, stb.

12. Epresturmix (válaszként erre: 11. - Remény81)
2017. szept. 30. 12:14
Nincs egy jó kis barátnőd, aki felrázna? :)
11. Remény81 (válaszként erre: 5. - MZsanett)
2017. szept. 30. 12:12
Igen ezeket mind tudom,és próbálom tudatosan elhessegetni ezeket de nem nagyon megy..
2017. szept. 30. 12:06
És az amúgy sem baj, ha az ember nem mindig pozitív, csak tudjon belőle hamar kijönni! :) Az a nehezebb!
9. Epresturmix (válaszként erre: 8. - Jeti)
2017. szept. 30. 12:03
Nem hiányzik neki semmi! Inkább csak van a langyhúgyban és "ráér" ezeken agyalni és mérgezni magát! Minden bántás nélkül mondom, ismerek 100 ilyen embert. Egyszerűen abba a szakaszba ért, amikor elért mindent és nincsen már kihívás. Ekkor kezd el agyalni. Ilyeneken.
8. jeti (válaszként erre: 1. - Remény81)
2017. szept. 30. 11:55
Csak nincsen meg minden, ha valami hiányzik...Meg tudod fogalmazni, hogy mi?
7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Remény81)
2017. szept. 30. 11:43

Én nem osztom, hogy túl jó minden és azért.


Magad egy ilyen típus vagy, vannak sokan, csak nem merik kimondani.

Az, hogy leírtad, már haladás, bátorság.

Hidd el nagyon sokan aggódnak, hogy feltudják nevelni a gyerekeiket, hogy még a következő leépítéseknél is maradjon meg a munkája. Mindenki a maga egzisztenciája szerint aggódik, velünk született ösztön, a túlélés miatt.


Ez ellen csakis magad tehetsz csak, magadnak kell helyretenni a fejedben a dolgokat.

Gondolj bele, ha aggódsz, ha nem a baj bekövetkezhet. Nincsenek "még" jósok, hogy meddig élünk.

A saját és a gyermekeid, férjed, családod érdekében élj, úgy mintha örökkön-örökké együtt lehetnétek. Tanulj meg ezzel a tudattal élni, a sorsod bizonyos mértékig van a Te kezedben, kis részben a véletlenek játéka.

Olyan lehet az érzésed, mint a pánikbetegeké, akik rettegnek, hogy meghalnak.....és naponta "meghalnak" nem mernek utcára menni és egyebek. Begubóznak, és elfut mellettük az élet, nem élnek, pedig carhatnának az egészre, mert csak az ő mumusok a napi halál.

2017. szept. 30. 11:38

Én így szoktam:


[link]

2017. szept. 30. 11:28
Kis lépésekben megy minden, egyik napról a másikra nem fogsz tudni megváltozni. Folyamatosan dolgozni kell magadon. Le kell építeni az eddig berögzült gondolatokat és nyitottnak kell lenni az újra, csak így fog menni. De ez lassú folyamat.
4. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 2. - Epresturmix)
2017. szept. 30. 11:26
Így van.
2017. szept. 30. 11:16
Igen lehet igazad lehet!!!
2017. szept. 30. 11:06
Túl jó minden! Majd ha leszel lenn, sokáig, megtanulsz pozitív lenni és nem drámázni!
2017. szept. 30. 11:03

Ti vagy aki pozitív beállítottságú,hogy csinálja? Én annyira szeretnék változni ,de nem megy.Elegge negatívan állok a dolgokhoz,vannak félelmeim. Sokszor gondolok a halálra is,mi lesz ha a gyerekeimet nem.tudom felnevelni....

Már túl vagyok mindenféle ehhez kapcsolódó könyv olvasásán stb,ami a pozitív gondolkodásrol szól. Egyszerűen nem.tudok kibújni a bőrömből. Hálásnak kéne lennem mindenért,megvan mindenem. Gyönyörű gyerekek,férj szép otthon stb. És mégis valami hiányzik....már voltam kineziologusnal semmit se ér. Úgy gondolom ezt nekem kéne megoldani,de hogyan ez itt a kérdés???

Köszi ha irtok

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook