Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan kezelhető a munkahelyi konfliktus? fórum

Hogyan kezelhető a munkahelyi konfliktus? (tudásbázis kérdés)


1 2
55. vani68
2010. ápr. 15. 11:27
Ismerős a szitú. Sajnos magamon sem tudok segíteni. Nálunk az a helyzet, hogy ő már több, mint tíz éve itt dolgozik, mindent tud, de semmit nem segít, hogy mit hogy kell csinálni. Most például napok óta azon kívük,hogy reggel és délután fogadja a köszönésemet, egész nap nem szól! De egyvalamit megtanultam az életem során, hogy a sors mindig kiegyenlít, és én remélem tudni fogok róla, mert csak így nyugszik meg a lelkem. Ez a remény ad erőt nap, mint nap.
54. adfa0d8bdb (válaszként erre: 41. - Manul)
2010. ápr. 13. 08:16

Egyetértek. Ez a fő cél: nagy bevétel, kis kiadás.


Tényleg senkit nem érdekel a lelkizés, sőt, ha az ember belekeveredik egy konfliktusba, még elkönyvelik róla, h nem tud csapatban dolgozni...


Ezért jobb az ilyesmikből kimaradni, alkalmazkodás és tolerancia mindenekfelett!

53. manul (válaszként erre: 52. - Manul)
2010. ápr. 13. 07:29
Úúú bocsi ezt MelisUK-nak szántam!
52. manul (válaszként erre: 51. - Levendula6)
2010. ápr. 13. 07:27

Ez így van!A figyelem a legjobb motiváció!

És még egy dolog,ha valaki hibázik inkább korrektív legyen a visszajelzésed és ne negatív!Légy mindíg specifikus és ne felejts el előtte dícséretet is mondani az illetőnek!


Jó módszer Pl.:

-tegnap nagyon szépen megcsináltad amit kértem!Köszönöm szépen!Megnéztem a mai munkádat és az xy kimutatáson elírtad az eredményt,légy szives nézd át mégegyszer! A többi része hibátlan!Ügyes vagy!


Rossz módszer Pl.:

1.Ez hibás,figyelmetlen és trehány a munkád!Csináld meg újra!

2.Ha szó nélkül magad javítod ki a hibát.


Emberekkel bánni a legnehezebb dolog,de figyelemmel,kedvességgel és tisztességes munkával sok negatívumnak el lehet venni az élét!

2010. ápr. 12. 21:26

Alkalmazottként a legjobbak között voltam, mégsem dicsért, értékelt soha senki. Csak én tudtam magamról, hogy átlagon felül teljesítek. Aztán beleuntam abba, hogy a "kedves" kollégáknak kevés munka befektetése mellett ugyanaz járt, mint nekem. Eltűntem..

Engem nem zavart volna a szigor, sőt! Régimódi vagyok, szorgalomra, fegyelemre tanítottak. Szeretem, ha ilyen a légkör körülöttem.

Szükség van olyan vezetőre, aki mindent lát. Rendszabályoz, ugyanakkor elégedettségét is kifejezi.

50. manul (válaszként erre: 49. - MelisUK)
2010. ápr. 12. 21:07

Könnyebb leírni mint megtenni!:DDDD

Biztosan megtalálod a módját annak,hogy rendezd a problémákat.De ne feledd el,hogy igazán békésen nem tudod kezelni ezt a konfliktust és inkább a saját lelkedet óvd,mert egy életre szóló sérüléseket szerezhetsz magadnak.Tegyél meg mindent,hogy tiszta legyen a lelkiismereted és ne foglalkozz a furkálásokkal.Előbb utóbb megunják.Ha akarsz beszélhetsz velük,de ha már egyszer valakit a szájukra vesznek nehezen szállnak le róla.

Főleg a nem éppen okos emberekre vonatkozik ez a megállapítás és mint írtad abból van bőven.

Drukkolok Neked!Légy erős és ne hagyd magad elbizonytalanítani.Mindíg gondolj arra,hogy nem véletlenül választottak Téged!

Ki fog alakulni minden de persze nem egyik napról a másikra.Ők is olyanok mint a gyerekek,mindenkihez meg kell találni az utat és Te meg is fogod találni!

49. MelisUK (válaszként erre: 48. - Manul)
2010. ápr. 12. 20:36

Köszönöm. Kihallani a szavaidból, hogy milyen céltudatos és erős ember vagy, igyekszem én is ilyen lenni.

Köszönöm mindenki segítő szándékát, lelket öntöttetek belém, meg lehet oldani a helyzetet, nem kell annyira kétségbe esnem. :D

48. manul (válaszként erre: 47. - MelisUK)
2010. ápr. 12. 18:16

Az én véleményem az,hogy jobb mielőbb szembesíteni a tisztelt kollégákat a helyzettel,mert ha nem teszed meg most akkor majd később kell és addig nagyon sok felesleges atrocitásban lehet részed.Elkerülni nem tudod.

Lehet,hogy a korábbi manager veztési stílusából indulnak ki,ezért viselkednek Veled így.

Nehéz másnak a helyét átvenni szinte soha sem megy surlódás nélkül.

Ne keseredj el.Meg kell,hogy ismerjenek és ehhez idő kell.Ha úgy érzed,hogy beszélned kell velük,akkor tedd meg.

Számomra a tettek sokkal többet jelentenek mint a megbeszélés.Többet jelentett amikor az én főnökőm mutatott példát nekem és többet jelentett az én beosztottaimnak is amikor rólam vehettek példát.

Csak azt tudom tanácsolni,hogy állj a sarkadra,légy céltudatos,megértő és igazságos.Mindíg dícsérj,főleg akkor ha utána elmarasztalsz.Légy következetes és figyelmes.

Ne várj el senkitől olyat,amit Te nem tennél meg.

Nem mondom,hogy könnyű,de ha jó vezető akarsz lenni irányítanod,értékelned és dícsérned kell!Ha valakivel végképp nem megy akkor meg kell tudnod hozni a döntést!

Sok sikert!

2010. ápr. 12. 17:56

Igyekszem rájönni, hogy melyik a legmegfelelőbb vezetői stílus ennél a cégnél. Azt látom, hogy a jelenlegi managert nem nagyon nézik semmibe, ez is egy oka lehet a jelenleg fennálló helyzetnek. Megkérdőjelezik amiket tesz, kérdőre vonják, hogy ezt meg ezt miért tette, folyamatosan beszélnek a háta mögött, hogy ez se jó, az se jó, meg hogy mint ember nagyon ott van, de mint főnök nem jó.

Ha már ő maga, aki a leányvállalatunk helyi managere, már ő sem viselkedik keményen az alkalmazottakkal, akkor érdekesen venné ki, ha én "keménykednék", legalábbis így gondoltam.

Tudom, hogy szándékában áll elmenni erről a helyről és engem szeretne maga helyett. Terveztem is változtatásokat, de lehet, hogy jobb ezeket mihamarabb életbe léptetni. Persze az se jó, hogy sok főnök van és mindenki mást és máshogy akar, de felveszem a vascipőt és követelni fogom a minőségi munkát. Ha pedig valaki leáll beszélgetni, akkor odaszólok, hogy ti most szüneten vagytok? Nincs mit már tenni? Akkor már küldhetlek haza? (Nálunk nem fix óraszám van, addig dolgozunk, amíg munka van és a ledolgozott óraszámra kapunk fizetést, mindenki a maga órabérével.)

És ha valaki megint nem köszön, csak elkezd dolgozni mellettem, akkor megkérdezem, hogy mégis mi a gond.

2010. ápr. 12. 17:45

Ja ez lemaradt:


:)

45. spinneli (válaszként erre: 44. - Manul)
2010. ápr. 12. 17:45

Szerintem félreértjük egymást, én nem barátkozós vezetői stílusról beszélek.

Nem kell pacsizni, én továbbra is azt mondom, hogy meg lehet dolgokat beszélni, anélkül, hogy ez leereszkedésnek, puhányságnak, vagy barátkozásnak számítana-a tekintély nem ezen múlik, sőt szerintem az a jó vezető, aki ezt a fajta stílus hitelesen fel tudja vállalni.

Nem lehetetlen, már találkoztam ilyennel, és csak nyert vele az illető.


Persze mint mondtam ez sem válik/válhat be minden munkahelyen, valahova ez kell, valahova más.

Főnök, munkahely, alkalmazott...stb. függő.


Remélem Melinda kitapasztalja mi lesz a legjobb amiben működhet, mind maga mind a csapata szempontjából.

44. manul (válaszként erre: 43. - Spinneli)
2010. ápr. 12. 17:39

Persze lehet próbálkozni bátran.Sokan ezt tesszük nap mint nap.A vezetővé válás nem könnyű dolog,rögös az út amit meg kell tenni.Sok vezetővel és vezető palántával volt dolgom,volt aki jó vezetővé vált és volt aki nem.Mindegyikükkel végigjártam az utat.Volt aki a barátkozós variációt választotta de egy-két újabb pofon után rájött,hogy nem fognak hallgatni rá pusztán barátságból.

Mindenkinek át kell esni a különböző fázisokon.

Először is meg kell magunkat győzni,hogy vezetők vagyunk.Ezek után meg kell a környezetünket győzni,hogy igen is vezetők vagyunk.

Ha mindenki elismerte hogy vezetők vagyunk akkor arra kell törekedni,hogy jó vezetők legyünk,mind a főnökeink mind az alkalmazottaink szemében.És ha mindez megvalósult akkor lehet barátságokat kialakítani mindkét rétegből.

Fordítva nem megy!

43. spinneli (válaszként erre: 41. - Manul)
2010. ápr. 12. 17:16

Nem is arra gondoltam, hogy nincsenek tapasztalataid, hanem azt, hogy nem egyetlen műkődési forma,vezetői stílus lehet csak megfelelő.

Van hova ez a jó, van ahova az.

Melinda pont az elején van annak, hogy kiderítse melyik az amivel jól tud működni Ő is, és az alkalmazottai is, ehhez viszont saját magát is ki kell próbálnia több szerepben is.


Ez az üljünk le és beszéljük meg tipusú vezetés szerintem sem távolról sem puhány, persze attól függ, hogy hogyan csinálja-nem segget nyalni kell, hanem tárgyilagosan beszélni arról, mi is az ami nem működik, és miért nem.

42. manul (válaszként erre: 39. - MelisUK)
2010. ápr. 12. 17:13
Meg lesz a harmónia is ne aggódj,de előbb a tekintélyt kell megszerezni!Máshogy nem megy!
41. manul (válaszként erre: 36. - Spinneli)
2010. ápr. 12. 17:12

Én 10 évig dolgoztam egy cégnél,ahol a 10 évből 5 évig voltam üzletvezető.Szimpla dolgozóként kezdtem és végigjártam a ranglétrát a legaljától.Volt,hogy 70 ember munkáját irányítottam közvetve a helyettesek és a területi vezetőkön keresztül.

Volt szellemi és fikai munka is bőven!

Hidd el tudom,hogy miről beszélek!

A profit orientált cégeknél kamu a jó légkörre való törekvés.Legyen minnél nagyobb bevétel és minnél kisebb kiadás,a lelkizést pedig tessék elfelejteni,mert senkinek sem kell egy puhány vezető.Goromba vezető sem,ezért kell megtalálni a megfelelő hangnemet és viselkedésmódot!Példamutatás,megbízhatóság,csapatmunka!Ez a lényeg!

40. MelisUK (válaszként erre: 34. - Manul)
2010. ápr. 12. 17:08
Köszönöm a jó tanácsokat.
39. MelisUK (válaszként erre: 34. - Manul)
2010. ápr. 12. 17:06

Jobbára olyan főnökeim voltak, akik nagyon hamar barátként néztek rám. Sokszor egyedüli alkalmazott voltam cégeknél. Bármikor, mikor elmentem, az nem elküldés volt, mindig magamtól jöttem el, mert találtam mást és az előző főnökeim mindig sajnálták, hogy elmegyek, de megértették a helyzetem.

Úgy gondoltam, hogy lehet team-ben is úgy dolgozni, mint ahogy értelmes emberek dolgoznának együtt, hogy nem kell a főnöknek az erejét fitogtatni...

Köszönetben nincs hiány, ha hívok valakit és megteszi amit kérek, azt kivétel nélkül megköszönöm. Ha látom, hogy valakinek jól jön a segítség, akkor segítek - mégis mintha semmibe néhnék ezek hárman. Igazi team-ként képzeltem el a kis csoportunkat, de úgy látszik ez nem fog bejönni, mégis az kell az embereknek, hogy valaki folyton egrecíroztasson és erőt fitogtasson. Nem értem, hogy nem szerethetik az emberek a harmóniát.

38. spinneli (válaszként erre: 37. - Spinneli)
2010. ápr. 12. 17:01
Szellemi munkáknál például kevésbbé, fizikai pontosan mérhető melóknál ez a vezetőis stílus a legjobb.
2010. ápr. 12. 16:58
Egyébként értem a te vezetőis stílusodat, de ez nem minden esetben válik bel, szerintem.
36. spinneli (válaszként erre: 35. - Manul)
2010. ápr. 12. 16:57
Viszont az eredményt nagyban befolyásolhatja a légkör, és a vezető hosszútávon nem tud olyan helyettesre támaszkodni, akivel az alkalmazottak nem tudnak, vagy nem akarnak együttműködni.
35. manul (válaszként erre: 32. - Spinneli)
2010. ápr. 12. 16:55

A főnöknek mindíg az az ember a fontosabb,akire támaszkodhat!

Egy főnök sem fogja kirugni a vezetőjét egy furkálódó beosztott miatt!

Az eredmény a fontos és nem a légkör!

34. manul (válaszként erre: 30. - MelisUK)
2010. ápr. 12. 16:53

Alapvetően azt kell velük tisztáznod,hogy a főnökük vagy.Azt kell tenniük,amit Te mondasz.Én soha sem szerettem,ha egy vezetőm mögé oda kellett állnom,mindenki harcolja ki magának a tekintélyt.Általában sikerült elérniük,hogy tiszteljék őket.Ne várd,hogy a főnökeid harcoljanak érted,nem fest jól a szemükban.Precíz munka,kitartás és becsület kellett hozzá.Az emberek nem nézik jó szemmel,ha valakit eléjük helyeznek,éppen ezért nehéz ezt megoldani.Rábeszéléssel semmit sem fogsz elérni.

Ha megkérsz valakit valamire mondd el,hogy mit szeretnél,mikorra,köszönd meg és a megbeszélt időpontban ellenőrizd le.Ha jó dícsérd meg,ha nem kérd meg,hogy javítsa ki a hibáit.

Egy a lényeg:érezze,hogy Te irányítasz.

Es még egy dolog,minden segítséget adj meg nekik amit tudsz,hogy bizalommal forduljanak hozzád!

2010. ápr. 12. 16:47
Egyébként mégeygszer elmondom, nem biztos, hogy megoldódik a helyzet, de egy vagy két próbát megér.
32. spinneli (válaszként erre: 28. - Manul)
2010. ápr. 12. 16:46

Ez addig igaz, míg a munkatársaknak nincs annyi befolyásuk, hogy az hatással legyen a főnök megitélésére, plusz egészségesebb ha harmonikus légkörben dolgozik az ember.

Itt még próbálkozás sem volt a helyzet megoldására, miért akarod ennyire lebeszélni róla Melindát?

31. spinneli (válaszként erre: 26. - Manul)
2010. ápr. 12. 16:44

Természetesen ez nem könnyen kezelhető probléma, de megoldás lehet rá.


Ez szerintem túllépett a munkahelyi furkálódáson (azzal valóban nem kell túl sokat foglalkozni) és csak elfajulhat, ha az ember nem lép valamit a saját érdekében.

30. MelisUK (válaszként erre: 28. - Manul)
2010. ápr. 12. 16:39

És mivel fenyítessz, ha nem csinálják azt, amit mondassz? Nekem visszafeleselt az egyik csaj, mert képes voltam tőle egyszerre két dolgot is kérni és nem valami kedves hangnemben visszaszólt, hogy jól van na, most ezt csinálom, utána meg majd azt, pedig a kettő egyben megoldható lett volna. Mit teszel, ha nem ugranak egyből, csak fáziskéséssel? Ha nem úgy csinálják meg minőségileg a munkát, mint ahogy kéne?


Örülök, hogy te dűlőre jutottál.

29. MelisUK (válaszként erre: 26. - Manul)
2010. ápr. 12. 16:36

Olvasgattam a munkahelyi konfliktusokról és sajnos mindenhol felvetődött, hogy ha nincs megoldva a gond, akkor vagy belebetegszik az ember, vagy kirúgják, vagy magától elmegy, stb.


Sajnos tényleg minden azon múlik, hogy milyen értelmiségi színvonalon vannak a többikek, a két lengyel leányzó túl értelmes, körmönfont a brit lányhoz képest, akit így szerintem nagyon könnyen tudnak befolyásolni. Hiába egyetemet végzett ez a brit csaj is, akkor is óriási különbségek vannak a brit és egy kelet európai oktatási rendszer között... Szegénykémnek még mobilja sincs, mert nem tudja használni a mobilokat... És jogot végzett.

28. manul (válaszként erre: 23. - MelisUK)
2010. ápr. 12. 16:34

Ebben a helyzetben én azt tanácsolnám Neked,hogy végezz maximálisan jó munkát.

A főnökeidnek kell megfelelned és nem a beosztottaidnak!

Felesleges a lelkizés!

Azt csinálják meg amit kérsz,ez a dolguk,ezért kapják a fizetésüket.

Nem kell hogy szeressenek.

Légy igazságos és szigorú!

Én így oldottam meg a helyzetet.

27. MelisUK (válaszként erre: 25. - Spinneli)
2010. ápr. 12. 16:32

Valóban, teljesen más teendők, felelősség és emberi kapcsolatok kerülnek ilyenkor szóba.

Középiskolai tanár végzettségem van, 40 óra tanítsi gyakorlatom volt, ezidő alatt érzékeltem, hogy milyen "főnöknek" lenni, hogy ki kell érdemelni, hogy figyeljenek rám a diákok, stb. A gimiben sikerült jól kezelnem a helyzetet, a vizsgatanításomkor is azt mondta az iskola igazgatója, hogy rég nem látott ilyen rátermett kezdő tanárt, aki náluk gyakorolt.

De ez a mostani helyzet is teljesen más, meg kell találnom a megfelelő utat.

Köszönöm, hogy drukkolsz. :D

26. manul (válaszként erre: 20. - Spinneli)
2010. ápr. 12. 16:27

Én nem mondtam egy szóval sem,hogy kudarcot vallottam!Azt mondtam,hogy nincs rá jó megoldás!

Minden attól függ,hogy mennyire értelmesek a kollégái.Ha csúcs értelmesek lennének akkor ez a helyzet ki sem alakult volna.Ha csak kicsit értelmesek akkor elképzelhető,hogy megértik amit mond,de vagy használ vagy nem.

Ha nagyon nem értelmesek esetleg többet árt mint használ.

Az ilyen munkahelyi konfliktusokban jobb megtartani a távolságot a munkára koncentrálni és nem foglalkozni a furkálódásokkal,mivel az embert a munkája és nem a kialakított baráti kapcsolatai alapján fizetik.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook