Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan oldanátok meg a bölcsikezdést és az új munkahely keresését? fórum

Hogyan oldanátok meg a bölcsikezdést és az új munkahely keresését? (beszélgetős fórum)


1 2
59. Channa* (válaszként erre: 56. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 17. 23:16

Ez egy kérdés volt részemről. Remélem eljutottál a kérdőjelig!


Ha igen, akkor nem értem, hogy mitől vagy ilyen vidám. Ettől nem lettél ám okosabb. Ugyan úgy nem tudod, hogy mit csinálj.😁😁😁

2023. ápr. 17. 22:18
Ma voltam a bölcsődei vezetőnél, munkáltatói igazolás nélkül beszoktatni se tudom, mindenesetre felvették várólistára, és ha lesz munkám lesz helye, mert most van 1 db üres hely... úgyhogy csak remélem, hogy ha felvesznek beszokik mire kezdek. Meg azt is remélem, hogy felvesznek egyáltalán...
57. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 54. - Gabbbicica)
2023. ápr. 13. 22:07
Szülés kiírt napja előtt X (talán 45) nappal már igénybe lehet azt is venni, én is előbb kértem, hogy ne táppénzen legyek, úgyhogy a fél éves kora előtt már le is járt.
56. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 52. - Channa*)
2023. ápr. 13. 22:05
Dehogynem lehet dolgozni, nehogy már ne lehessen a 25 ezer Ft segély mellett dolgozni a 100+ ezres gyed mellett meg igen :-D
55. gabbbicica (válaszként erre: 54. - Gabbbicica)
2023. ápr. 13. 20:31

Csed - fel évig, kb megegyezik a fizetessel vagy akar tobb is lehet


Gyed - fel eves kortol 2 eves korig, fizetestol fugg, de van maximum osszege, aminel senki sem kap tobbet, barmennyi volt a fizetese


Gyes: 2 es 3 eves kor kozott, huszonparezer ft egysegesen

54. gabbbicica (válaszként erre: 52. - Channa*)
2023. ápr. 13. 20:29
Csed mellett nem lehet, az a baba szuletese utani kb fel ev.
53. Channa* (válaszként erre: 49. - Bellabi)
2023. ápr. 13. 20:23
Amikor én voltam ebben a helyzetben, akkor munkáltatói igazolást kellett vinni, amin a bérünk is szerepelt.
52. Channa* (válaszként erre: 50. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 13. 20:22

Ja, bocsánat!

Tényleg!

2 éves korig gyed, utána 1 évig gyes.

Elnézést!


Gyes mellett nem lehet dolgozni, ugye?

51. PöttyösPanka (válaszként erre: 48. - Bellabi)
2023. ápr. 13. 17:52
Gondolom úgy vannak vele, hogy a régi munkahelyedre mész vissza. Az fel sem merül, hogy interjú. Próbaidő meg pláne nem, amikor simán kirúgnak azért, mert otthon maradsz a beteg gyerekkel. Segítség nélkül ördögi kör.
50. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 47. - Channa*)
2023. ápr. 13. 11:37
a gyerek 2 éves koráig jár, nem csak 1 évig, és 8 órában is lehet dolgozni mellette, a nagylányommal is visszamentem 8 órában dolgozni és kaptam a gyedet
49. bellabi (válaszként erre: 48. - Bellabi)
2023. ápr. 13. 09:07
Illetve azt sem tuddom, hogy ellenőrzik-e. Lehet, ha a szülő nem jelenti be, kutya nem veszi észre. De lehet, hogy igen.
48. bellabi (válaszként erre: 47. - Channa*)
2023. ápr. 13. 09:06

Gyed kb fél éves kortól 2 éves korig jár.


Lehet mellette korlátlanul dolgozni, de bölcsődei ellátás és gyed csak akkor jár egyszerre, ha munkavállalás miatt történik. Mondjuk azt nem tudom, lehet, hogy csak állami bölcsire igaz, magánnál nincs megkötés, illetve talán az is jó, ha nem dolgozik, hanem iskolarendszerben tanul a szülő. A lényeg, hogy olyat nem akarnak támogatni, hogy otthon van a szülő, nem tanul, nem dolgozik, de azért állami bölcsibe elviszi a gyereket és felveszi a gyedet is. Ami egyrészt jogos, másrészt a munkavállalás előtt valameddig megis jó lenne, mert beszokott gyerekkel könnnyebb kezdeni, plusz új munkahelynél interjúkra is kell járni.

47. Channa* (válaszként erre: 46. - Bellabi)
2023. ápr. 13. 08:23

Szerintem nem bukják a gyedet semmiképp, mert már lehet a gyed mellett dolgozni!


Ha jól tudom, akkor volt valami felső plafon (nem kereshetett többet x összegnél), de ezt is eltörölték talán, de ebben nem vagyok biztos.


Ugye a gyed 1 évig 'jár', nem túl hosszú idő és ez idő alatt lehet dolgozni, lehet, hogy csak 4 vagy 6 órát.

2023. ápr. 12. 23:27

A témához: ha viszont nem Te vagy GYED-en, járhat úgy bölcsibe, hogy még nem dolgozol. (Ha Te vennéd igénybe, akkor a bölcsivel buknad a gyedet, ha nem dolgozol.)


Ha ragaszkodnak a munkáltatóihoz, esetleg nézz utána, hogy mit kérnek egyéni vállalkozóktól, nem érdemes-e kiváltanod a vállalozóit. Egyszerűbb, ha mar beszokott, főleg, ha nem a régi helyre mész vissza.


Apuka szabadságkapacitásait én inkább a betegsegekre tartogatnám, biztos lesz, ne Te lepj le próbaidő alatt.

2023. ápr. 12. 23:18

Én azt nem értem, hogy nálunk a kerületben több gyerek is járt úgy bölcsibe, hogy anyuka otthon volt kistesóval. Dolgozó szülők gyerekeit meg elutasították, es fizethették a magánbölcsit, mert amúgy brutál túlhelentkezés volt. Ez a józan észnek és a dekralált szabályoknak is ellentmondott...


Nálunk amúgy még volt óvónő, van tanítónő, napközis tanár, nem különösebben jók, de nem is rosszak. Angol tanár is van. Infó tanár mondjuk nincs, egyik másik tanár kb 1 leckével jár a gyerekek előtt.


Budapest.

44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 41. - Gabbbicica)
2023. ápr. 12. 21:57
Igen, a fizetés miatt veszi fel ő a gyedet, de ugyanúgy dolgozik, az enyém 4 órában minimális volt.
43. PöttyösPanka (válaszként erre: 42. - Rabankari)
2023. ápr. 12. 20:07
Pontosan. Ha apukának van biztos állása, épp itt az ideje, kivegye a részét a gyerekvigyázásból.
42. rabankari (válaszként erre: 41. - Gabbbicica)
2023. ápr. 12. 20:04

Persze,gondolom, hogy dolgozik.

De pont ezért,pár hétre ha elmenne valóban gyedre,lenne aki a beszoktatást végezné,a FI meg dolgozhatna azonnal.

41. gabbbicica (válaszként erre: 40. - Rabankari)
2023. ápr. 12. 19:50

Valoszinu nincs ugy gyeden a ferj, hogy otthon van.


Hanem a gyerek fel eves koratol munka mellett a ferj veszi igenybe a gyedet, mert ugy jobban jarnak anyagilag.

40. rabankari (válaszként erre: 38. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 12. 19:46

Azt nem írtad,hogy a férjed meddig van gyeden?

Az nem opció,hogy az ő szoktatja be,az ő munkakezdéséhez igazítjátok a bölcsi kezdését és te akár jövő héten is kezdhetsz egy új munkahelyen.

39. dfc04c70e4 (válaszként erre: 38. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 12. 19:34
Ha lesz kedved, írd majd meg, mit intéztél a bölcsiben.
2023. ápr. 12. 19:20
Köszönöm a hozzászólásokat! Azért vagyok fizetés nélküli szabadságon, mert a férjem kapja a gyedet, tehát a szabadságom nem gyűlik. Holnap bemegyek a bölcsibe, megkérdezem milyen lehetőségek vannak.
37. Channa* (válaszként erre: 36. - Aszparagusz)
2023. ápr. 12. 14:42

Tehát, a kérdés arra vonatkozott, hogy hogyan oldanám meg, és arra nem, hogy mikor.


De ha jelenleg lennék ebben a helyzetben, ugyan úgy járnék el, azaz megkeresném a nekem tetsző bölcsit, beszélnék, a vezetővel, hogy milyen lehetőségek vannak és nem a hoxán kérdezősködnék.


És igen. Egy gyereknek 3 évesen már szobatisztának kell lennie!

Ha egy gyerek nem beszél 3 évesen, az már nem a normál kategória, hanem van valami a háttérben.

Amíg egy gyerek nem beszél, addig nem tud szólni, hogy pisilnie vagy kakilnia kell, így nem is lesz szobatiszta.


Persze, elmutogathatja, de ez szintén nem a normál fejlődést mutatja.


Lehet, hogy rosszul emlékezel a gyerek fejlődésére?


Nem értem, hogy miért kell állandóan az én hozzászólásaimat veséznetek, gondolom ezzel akarjátok alátámasztani, hogy ti jobban tudjátok és mennyivel empatikusabbak vagytok.


Tényleg más világ van már! Ma már az is normális, ha a gyereket 6 évesen is szoptatja az anyja, és az is, hogy 5 évesen pelenkázza. Nem is értem, hogy miért csodálkozok és miért gondolom, hogy ennek nem így kellene lennie...

36. aszparagusz (válaszként erre: 29. - Channa*)
2023. ápr. 12. 14:25

Az én fiam is alig 3 évesen lett szobatiszta.

Beszélni is később kezdett. (igaz akkor szinte már mondatokban.)

Jelenleg egyetemre jár, egy felső és egy középfokú nyelvvizsgával rendelkezik.

Szerinted, akkor betegen született?

Gondolkozz egy kicsit, mielőtt írod a hülyeségeidet.

35. aszparagusz (válaszként erre: 16. - Channa*)
2023. ápr. 12. 14:22

A 30 évvel ezelőtti tapasztalataid köszönő viszonyban sincsenek a mostani helyzettel.

Az én fiam is több, mint 20 éve kezdte a bölcsit.

Több volt a férőhely, kevesebb a gyerek, és valószínűleg "szerencsés helyen" laktunk.

Hogyan kellene időben gondolkodni és lépni? A szülőszobáról mindjárt a bölcsibe kellene menni jelentkezni?

34. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 12. 11:38

Szia!

Sikerült valamilyen szinten továbbjutnod?

Érdeklődtél a bölcsiben? Első lépésként többen is ezt javasoltuk.

33. Channa* (válaszként erre: 32. - Dfc04c70e4)
2023. ápr. 12. 10:29

Húúú, de rám kattantál!

Megjött?

Nincs akivel foglalkozz?


Bár, ha ezért nem rugdalod a családodat, akkor csináld. Nem szeretném, ha őket bántanád. Én elbírom, mert szerencsére csak így kell elviselnem téged.

32. dfc04c70e4 (válaszként erre: 30. - Channa*)
2023. ápr. 12. 07:52

Régen, régen...

Régen minden más volt.


Neked kellene egy topik ezzel a címmel: Régi mesékre emlékszel-e még...

31. dfc04c70e4 (válaszként erre: 29. - Channa*)
2023. ápr. 12. 07:50

Jobb is, ha nem hiszed, hogy „manapság csak beteg gyerekek születnek”. Mert ha nálad az, hogy egy 3 éves gyerek még nem szobatiszta, az már betegség jele, nagyon tévedsz. És nem minden gyerek kezd el beszélni 2 évesen, a szobatisztaság sincs összefüggésben a beszédkezdéssel.

Vannak megkésett beszédfejlődésű gyerekek, és vannak, akiknél kicsit később indul a szobatisztaság, mert még nem értek meg rá. Attól ők még nem betegek. És, bár tisztában vagyok azzal, hogy egy nem szobatiszta gyerek az óvodában problémásabb gyereknek tűnhet, de nem kizáró ok a felvételére.

Vannak később érő gyerekek. Ők ugyanolyan értékesek, mint a korábban érő társaik.

30. Channa* (válaszként erre: 26. - Gabbbicica)
2023. ápr. 11. 22:50
Régen ez sem volt probléma. A tesóm és köztem 1 év volt és, hogy ne kelljen a szüleinknek kétfelé vinniük, én 2 évesen kezdtem az ovit a 3 éves bátyámmal.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook