Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan kerültél be egy munkahelyre? Ajánlottak vagy interjúztattak, esetleg másképpen? fórum

Hogyan kerültél be egy munkahelyre? Ajánlottak vagy interjúztattak, esetleg másképpen? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. okt. 30. 17:49

expressz -> interjú -> próbanap-> első állásom

és sok ember közül választottak:)

2009. jún. 19. 16:04
másképpen
64. ec63a7fc29 (válaszként erre: 63. - Mr.az)
2008. aug. 15. 11:54

Én már váltottam. A munka nem kevesebb, de jobban megbecsülnek.:))


Most szabin vagyok. 25-ig. Aztán újra mindent bele.

Házi feladatokat hoztam.


Sok sikert az újhoz!

63. mr.az
2008. aug. 15. 00:13
Még nem:(
62. ec63a7fc29 (válaszként erre: 59. - Mr.az)
2008. aug. 14. 09:45

...és most?

Már tudod a választ?

2008. júl. 5. 22:25

Volt ahová felvételiztem, volt ahová azért vettek fel, mert pénzt kaptak utánam! :(


Ja és a felvételizős helyről vagyok GYED-en, és 150-ből választottak ki! Erre büszke vagyok!

2008. júl. 3. 20:15
Nekem véletlen volt. Egy barátnőmhöz mentem, de nem volt otthon. Addig leültem a lépcsőre (ez a padlás alatti emelet volt, körlépcső). Negyed óra múlva jött egy férfi is. Elkezdtünk beszélgetni. Mondtam, hogy üljön le nyugodtan, mert ahogy ismerem a barátnőm, egyhamar nem fog megjönni. Aztán míg vártunk, meg is kötöttük a szerződést ott a körlépcsőn üldögélve. Másnap reggeltől 8 éven keresztül vele dolgoztam.
59. mr.az (válaszként erre: 57. - Ec63a7fc29)
2008. júl. 3. 20:05
Még semmi konkrét.
2008. júl. 2. 20:14
A barátnőm ajánlott a fönöknek.
57. ec63a7fc29 (válaszként erre: 56. - Mr.az)
2008. júl. 2. 19:44
HOGYAN ALAKULT?
56. mr.az
2008. jún. 16. 17:10

Aktuälis lett a téma.


Gyorsan csinàltam egy szämvetést,hät volt néhàny munkahelyem és felvételiztem pärszor.

Nézzük csak,az elsö cégtöl ösztöndijat kaptam,még a tanulmànyi idö alatt,igy nem volt kétséges hogy oda megyek dolgozni.

Utäna jött 15 honap szünet.

A következö céghez a kollégàim segitségével kerültem,bevitték az önéletrajzmat a leendö fönökömhöz,volt egy személyes elbeszélgetésünk,ami egyben a belépési proceduràt is tartalmazta.

Ezutän jött az elsö cég Sväjcban,A barätom csäbitott,elküldtem emilben az önéletrajzomat,egy oräs interju,ahol föként a szakmai angol nyelv ismeret feltérképezésére tették a hangsulyt.

Majd jött egy nagykövetség,Pesten."Csak" egy C tipusu nemzetbiztonsàgi àtvilägitäst kellett megusszak,és ugylàtszik ifjukori botlàsaim elévültek,mert megkaptam.Ez volt az elsö ami nem teljesen szakmai kihivàs volt,ha kellett rgépen dolgoztam,ha kellett elintéztem a fönököm gondjàt a biztositoval,vilany szàmlàt egyeztettem vagy csak nöt szereztem neki.

Ezutàn jött Svàjc megint,szokàsos,emilben cv küldés,interju 1.5 ora,ahol szakmai kérdések föként.Ekkor,még 99`-ben szembesültem azzal a kérdéssel hogy mi a 3 legfontosabb pozitiv tulajdonsägod.Ki ne tudna 30-at sorolni.Utàna, mondj 3 olyan tulajdonsägot ami inkäbb hiänyossàg.Na itt megszorultam,mit lehet ilyenkor mondani?

Azé,felvettek,pedig ebböl is volt 30.

Megint Morszäg,rövid idöre,cv emilben,interju 2 alkalommal 2 ora,szigoruan angolul,szigoruan az A320 csalàd.Kerestek(talältak) hiänyossägokat,de felvettek.Mig ott dolgoztam,egy contractor cégen keresztül jelentkeztem a lajtän tulra,2 nap tréning,cég ismertetö,eljäräsok,papirmunka,3 oräs vizsga.Megfeleltem,de sose dolgoztam nekik.

Megint Sväjc,vissza a régi céghez,cv emilben,a kötelezö interju,baràti beszélgetés,semmi szakma,régota ismertük egymàst.


És ma reggel emilben elküldtem az "utolsot".Majd meglàtjuk.

55. dus
2008. márc. 14. 16:48

Pályázatot írtam, csatolt fényképes önéletrajzzal.

Aztán volt egy interjúm, majd ez után 2 hónapra értesítettek: enyém az állás.

Azóta ott dolgozok, lassan 5 éve.

Senki nem ajánlott, nem segített, csak magamnak köszönhetem, amire büszke is vagyok!

54. direne
2008. febr. 3. 23:49

A legérdekesebb állásszerzésem az utcán kezdődött!!:-)))

Ezeréve,ahol dolgoztam, már nem éreztem jól magam, kéne lépni tovább, de hova?...nyomdai retusőr voltam, jó lett volna továbblépni és montírozni tanulni, de általában a nyomdák kész montírózókat vettek fel.Egyszer hazafelé menvén a buszmegállóban egy kedves hölgy eligazítást kért, majd szóba elegyedtünk...úgy félóra csacsogás után szóba került az én állásgondom is véletlenül, és Ő kibökte: az unokaöcsém nyomdát vezet, beszélek vele, és itt a telefonszáma!Bementem az unokaöccshöz, kicsi nyomdába,és pont montírozót keresett és pont vállaltak betanítást is. Hát így lettem montírozó!:-)))

És jópofa volt, mert a kollégák sokáig azt sugdosták:"Hű, ez az a lány akit a Főőőnök hozott!!!" És, mindenkinek tátva maradt szája, amikor egyszer elmeséltem, az én ottani állásom, új szakmám egy útbaigazításon múlt!

53. rózsa45 (válaszként erre: 50. - D9d8721118)
2008. jan. 1. 08:28

Szia!

És ha bejön kérlek tudasd velünk is.

Köszi.

2008. jan. 1. 08:01
Az elsőt(nővéri állás)a főnővér ajánlotta fel nekem jó néhány hetes gyakszi után,mert látta hogy tudok a betegekkel bánni.Aztán otthagytam,mert szakmailag nem fejlődtem,se egy kongresszus,se egy új terápiákról szóló tankönyv,se egy tréning,ráadásul,mivel anno 1999-ben a főnővéem alulképzett volt hozzám képest(én szemét meg még a fősulit is kiharcoltam)A második interjút egy kis gyógyszercégnél(orvoslátogató)én erőszakoltam ki,rámenős voltam s két lehetőség közül választhatott.Vagy du.14 óra,vagy 17 óra.Kettőkor már az irodájában csücsültem....Mint utóbb megtudtam,ez nagyon megtetszett neki,(mármint a határozottságom)A német nagyfőnökkel való újabb interjú után Németül,szakmai nyelven,hát még onnan is folyt a víz...enyém volt az állás.Jelenlegi munkahelyemen többx interjúztattak,a leendő csoportvezetőm csak engem akart.(ismert,mert a férjem is ott melózik)Azóta ott vagyok,talán lassan 3 éve.De most váltani akarok,úgyhogy ismerősök segítségét veszem első körben igénybe.Aztám a net és a hvg,majd legutoljára a fejvadászcégek.Bocsi,ez úgy elnyúlt,mint a rétestészta.Hanna
2007. dec. 30. 20:25
interjú
2007. dec. 30. 19:36
Iwiwen adtam fel egy hirdetést. Nem sokkal később kaptam is a választ hogy lenne lehetőség.
2007. dec. 30. 19:33
újsághirdetésben olvastam , jelentkeztem - felvettek azóta itt dolgozom 22 éve
2007. dec. 30. 19:32
újsághirdetés, már 17 éve :-)
2007. dec. 30. 19:31
ajánlottak
2007. dec. 30. 19:21
Meg szunt az elozo munkam es mivel engem nem lehet meg kotni ezert a TAXI-zas a legmegfelelobb a szamomra.Szeretem is es imadom,hogy egyedul vagyok no!
2007. dec. 18. 14:56
Újságcikk,önéletrajz,interjú,ennek több mint 2éve!A legnagyobb műszakinál(piros,fekete)de nagyon bejött nő léttemre!
2007. dec. 18. 14:54
Az egyik gyógyszerészünk anyám akkori munkahelyén (ÁNTSZ)-nél járt és érdeklődött hogy nem tudnak-e valakit aki szívesen eljönne patikába dolgozni. Anyám meg felhívott hogy lenne-e kedvem mert keresnek valakit akit érdekelni. Elmentem beszélgettem a főnökkel, ő meg szimpatikusnak talált, felvett 3 hónap próbaidőre, és annyira bejött nekem is a meló hogy be is lettem iskoláztatva, azóta 2 sulit is elvégeztem és megis szerettem a melót a munkatársakat. Ennek már 5 éve. Szóval hozta az élet, így alakult.
43. mdóri
2007. dec. 17. 18:29
Apu miatt, mert köze volt (de csak egy kicsit) a céghez
2007. dec. 17. 18:26
interjú..3 körös
2007. dec. 17. 18:20

Sehogy, még nem volt munkahelyem:(

:DDD

2007. dec. 17. 18:03
Ismerős által
2007. dec. 17. 17:52
A Munkaügyi Központ helyi kirendeltségén keresztül, előző munkahely ajánlásával. Nem volt ismerősöm az új munkahelyen. Ahol most dolgozom már 5. éve lesz 2008. Márciusában. Állásinterjú útján pedig a legmegfelelőbb munkakört kaptam meg.
2007. dec. 16. 23:38
Könnyebb úgy, ha van ismerős a leendő munahelyen.
37. lizyli
2007. okt. 24. 15:57
Mindkettő.Ajánlás+inerjú.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook