Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan kezeljük a munkahelyi beszólogatásokat? fórum

Hogyan kezeljük a munkahelyi beszólogatásokat? (beszélgetős fórum)


1 2
54. buhu bahu (válaszként erre: 50. - Céda)
2012. jan. 25. 09:28

Rajottem hogy az a problema, hogy idegesek, es ilyenkor undokok velem.Az nap amikor inditottam a topicot, egesznap azt hittem szetszall a afejem az idegtol.Errefel egy jo fel oraval mielott megindultunk volna haza, elkezdtunk beszelgetni a koleganommel, es kiderult, hogy szetveti az ideg, mert a mgaaneleteben problemai vannak..

Szoval az o problemajait nem tudja hogyan kezelni es rajtam toltotte ki a haragjat.

Ez szokott meg kulonosen bantani, hogy ha valaki egyszer jo hozzam, aztan meg rossz..Ezt nem ertettem, hogy miert.Vagy legyel jo hozzzam mindig, vagy legyel rossz mindig, es tudom mi a helyzet..De vegulis igy mostamr latom mi a helyzet, ugylatszik hogy a feszultseget mason kell levezetni..Ez egyreszt megnyugtatott, hogy akkor vegulis velem nincs semmi bajuk, de masreszt meg megint csak kiakaszt, mert nekem is rengeteg problemam van, de akor is mindenkivel kedves tudok maradni, hisz nyilvanvaloan nem ok a hibasak az en otthonrol hozott problemaim miatt..

53. Céda (válaszként erre: 52. - Dolores007)
2012. jan. 24. 23:39
Ez mázli! Tudod, ha nem lenne sok vesztenivalóm én sem hagynám hogy így beszéljenek velem! Ez eléggé összetett dolog. Szerintem mindig helyzettől függ, mi a jó. Én hülye lennék kockáztatni.
52. Dolores007 (válaszként erre: 51. - Céda)
2012. jan. 24. 22:45
Én voltam olyan hülye, hogy csak alig fogtam vissza magam. Csak kissé fáztam rá! Szerencsére legtöbbször olyan főnököm volt, aki elnézte ezeket a dolgokat nekem, mert a munkába is belevittem a fölös energiákat. :)
51. Céda (válaszként erre: 43. - Dolores007)
2012. jan. 24. 21:02
Sokszor a vérmérsékletet el kell nyomni. Magánéletben és munkahelyen teljesen másképp reagálok. Az a baj, hogy túl sok a vesztenivalóm, nem tehetem meg hogy nagyszájúskodjak!!! Sajna a többiek ezt jól tudják és visszaélnek vele! Elég szar helyzet.
50. Céda
2012. jan. 24. 21:01
Szerintem amíg újonc vagy, jobb ha csöndben maradsz, különben a valódi főnöknek úgy jön le, hogy még nem is tudod profin elvégezni a munkát, de már problémázol. Nyilvánvalóan nem vesznek be a kollégák, szarul érzed magad, szar a légkör...Ez elsősorban RÁD vet negatív fényt. (Újonc egyenlő Probléma) Szerintem bizonyíts először, utána szépen lassan tanítsd meg a többieket, hogy tiszteljenek! Ha rád lesznek szorulva bizonyos szempontból, biztos kedvesebbek is lesznek veled!
49. Céda
2012. jan. 24. 20:58

Hát csajok! Végigolvasgattam a hozzászólásotokat. Én is hasonló cipőben járok, mint a topicindító.

Türelmes, jóindulatú ember vagyok, újonc a munkahelyemen, és természetesen sokmindent "el kell" tűrnöm ebből adódóan.


Néha én is majd szét robbanok, magánéletben már rég beszóltam volna, de szerintem egy munkahelyen EGY ÚJONC EZT NEM TEHETI MEG!!! Legalábbis nem az első és második hónapban...


Ha tőlem kérnek valamit mindig megcsinálom, volt, hogy én kértem valamit és csak lestek, hogy merek szívességet kérni.


A kollégám, aki csupán néhány hónappal korábban került oda mint én, folyamatosan utasítgat, rám hárítja a munkát, ő meg beszélget. Totálisan főnökösködik, minden rezdülése ellenszenvet, dominanciát sugároz. Persze a valódi főnökkel nagyonis jóban van, többek között ezért nem szólok vissza. A saját igazamat meg szoktam védeni, de ilyenkor is hallom, hogy egymás között gúnyos megjegyzéseket tesznek. Egyenlőre tehetetlen vagyok, ha beszólnék neki, ezzel a főnök ellenszenvét is kivívnám...szóval arra hajtok, hogy minél jobban végezzem a munkám és elismerjenek.


Apróságokról van szó egyébként, de sok kicsi sokra megy...Néha a velem egy szinten lévő kolléga is beszól. Pl. kérdeztem tőle valamit, hogy hol találom, erre ahelyett, hogy rábökött volna az ujjával, annyit mondott: nyisd ki a szemed. Hát ez nem valami barátságos dolog, én legalábbis nem beszélek így senkivel.


Buhu buhut (topicindító) teljesen megértem! Szerintem is jobb csendben lenni az elején, jó viszonyt kialakítani a többiekkel. Kérd meg a kollégákat újra, hogy hozzanak neked valamit a boltból, figyeld meg, megteszik-e!

48. Arianne113 (válaszként erre: 47. - Katinkaboszi)
2012. jan. 24. 11:20

Hidd el jobb is a türelem, mint ha mindíg vörös lenne a fejed a dühtől :D


Felesleges dolgokon, embereken nem érdemes magad idegesíteni, mert elrontod a napodat, ráadásul nekem mindíg begörcsöl a gyomrom :(

47. Katinkaboszi (válaszként erre: 22. - Arianne113)
2012. jan. 23. 21:48

Végre, azt hittem félresikerült vagyok ilyen téren :)

Ez igaz :(

Életem "csekély" évében két embernek sikerült úgy felhúzni, hogy eljutottam a kiabálásig :)

Nem vagyok rá büszke :(

namármost, 3 a magyar igazság,

ezek szerint még várhatok egyre, van is kilátásban egy illető, de próbálkozom pohár vízzel, tízig számolni, mielőtt beszélnem kell Vele :DDDDDD

2012. jan. 23. 13:56

Eltúlzottnak érzem a példákat, amiket felhoztál. Apróságokon rágod magad szerintem, én ezeket nem venném bántásnak.

Velem előfordult, hogy új munkahelyre mentem, ahol az egyik kolleganő folyamatosan "kóstolgatott", aztán meghívtam egy kávéra, és nyíltan rákérdeztem, hogy mi baja van.. Nagyon meglepődött, mert nem az ő sunyi módján reagáltam.

Egyébként tekintélyt sokféleképpen szerezhetsz: a munkáddal, az eszeddel, a humoroddal stb.

Lehet, hogy neked is változni kell, és elkerülnek az ilyen helyzetek.

2012. jan. 23. 13:41
marmint itt arra gondolok, hogy eddig egyutt mentunk kavezni, cigizni, most meg majd megyek egyedul, vagy pedig a 3. kolegaval, akivel semmi gondom.. erre gondoltam, hogy vajon eszre veszik e majd, vagy rakerdeznek e talan, hogy miert van ez..
44. buhu bahu (válaszként erre: 43. - Dolores007)
2012. jan. 23. 13:36

Ez a baj, hogy ezek utan is vagyok olyan hulye, hogy szo nelkul megyek es vasarolgatok mindenkinek mindent.


Szerintem nalam majd az fog lenni, hogy tuirok, turok, aztan ha mar nem birom mindenkit elkuldok a fenebe.

Most egesz jol lenyugodtam, de nem tudom meddig leszek nyugodt.Na meg azt is kiprobalom, hogy leszarom oket magasrol, na de kivancsi vagyok hogy egyaltalan valaki eszre fogja e venni..

43. Dolores007 (válaszként erre: 31. - Buhu bahu)
2012. jan. 23. 13:06

Hát valszeg jó hangosan megköszöntem volna, hogy nekem nem hoztak kaját, és szóvá tettem volna, hogy ha én mindig hozok, akkor ők miért nem. Ezek után persze sose hoznék nekik semmit.


Ezekkel a dolgokkal az a baj, hogy most én leírom, hogy én mit tettem volna, de mindenki a saját vérmérséklete szerint cselekszik. Én egy szókimondó, hirtelen haragú ember vagyok, nem szoktam magamba tartani a mérgem akkor sem, ha a főnökömmel van problémám (Legfeljebb árnyalok... :D). De ez én vagyok! Ha a fene fenét eszik, akkor sem lesz ilyen egy alapból szelíd ember, aki mindig mindent lenyel és eltűr. A saját természetén belül kell megtalálnia a módot arra, hogy kivédje az ilyen beszólogatásokat és fikázásokat. Én vitázom, beszólok vagy kiröhögöm az illetőt. Te nem vagy ilyen. Ezen kívül a tűréshatár sem egyforma a legtöbb embernél, látod, van akinek ez meg sem kottyan. Én is sokat bírok.

42. buhu bahu (válaszként erre: 40. - 9536810fa1)
2012. jan. 23. 13:01

igen, igen, igy gondolom :-)

mar sokkal jobban erzem magam :-)

2012. jan. 23. 12:41
Szerintem próbálj meg erőt meríteni valamiből ami fontos és kedves számodra. kicsit erősödj meg lelkileg és nem kell megjátszani magad érzelmileg ha amúgy alkalmas vagy rá. de úgy is rajtad áll mit teszel, itt csak beszélni tudsz a gondról ami végül is valahol már fél siker.
40. 9536810fa1 (válaszként erre: 39. - Buhu bahu)
2012. jan. 23. 12:40

... értem, szóval úgy ott hagyott a másik városban lévő nagyfőnök néhány dolgozót, hogy mindenki azt csinál, amit akar, mert nincs helyi főnök? ... így gondolod?

Lazíts kicsit, mert úgy tűnik pillanatnyilag Te mész szembe az autópályán... humor-humor-humor, próbáld meg nem azt érezni, hogy mindenki a Te véredet akarja... :)

39. buhu bahu (válaszként erre: 38. - 9536810fa1)
2012. jan. 23. 12:37
azert felel, hogy az irodat o nyissa ki es o csukja be, penzt kuldok tole, meg a futest o allitja be hetvegen es het elejen...
38. 9536810fa1 (válaszként erre: 37. - Buhu bahu)
2012. jan. 23. 12:34
... hát ha ő felel azért, hogy ott minden rendben legyen, akkor főnök. :)
2012. jan. 23. 12:32
a fonokunk masik varosban van..Az egyik emlitett kolega felelos a kulcsokert, es hogy itt az irodaban minden rendben legyen, penzeket tole kuldom el, na o nagyon ugyerzi hogy fonok, pedig nem az
36. spinneli (válaszként erre: 1. - Buhu bahu)
2012. jan. 23. 12:31

humorral, természetesen.

:)

35. 9536810fa1 (válaszként erre: 31. - Buhu bahu)
2012. jan. 23. 12:30

Meg kell tanulni nemet mondani... a boltba futkosás akkor OK, ha így is úgyis mész magad miatt, akkor megkérhetnek, hogy hozz valamit, amúgy intézze mindenki maga a dolgát.

Főnököd ezeket nem veszi észre?

34. 9536810fa1 (válaszként erre: 32. - Buhu bahu)
2012. jan. 23. 12:28
... értelme?
33. 83e25137af (válaszként erre: 31. - Buhu bahu)
2012. jan. 23. 12:27
Áhá értem.. Tehát nem csak céltábla, hanem nyilvánosan kinevezett csicska is lettél.. ne haragudj, de ez van.. Ezen még tudsz változtatni mivel új vagy idővel leszállnak rólad. A friss husi mindig kiváló célpont. Szedd a leszarom tablettát és nem lesz gond. Ja és a munkádon felül ne hagyd ugráltatni magad, csak olyat tegyél amit szívesen teszel ne kényszerből, hogy aztán elkapasd őket.. Csak jó tanács...
32. buhu bahu (válaszként erre: 30. - 9536810fa1)
2012. jan. 23. 12:26

nekem mindig is nagyon jol ment a valodi erzesek elnyomasa...

Sokszor ha legszivesebben elbognem magam, akkor is feltudom dobni a mosolyt az arcomra, es senki sem veszi eszre rajtam hogy akarmilyen gondom lenne.

31. buhu bahu (válaszként erre: 27. - Arianne113)
2012. jan. 23. 12:24

Itt is volt ku...anyazas, de az nem ram iranyult, es a holgy aki a nagy veszekedest generalta gyorsan frissen felmondast kapot..

Nem olyan nagy dolgok, de epp eleg napotna 2 3 tuske hogy megmaradjon bennem, ami csak nol nol mindennap es erzem hogy lassan robbani fog...

Vagy meg amin kiakadtam, hogy mindig en szoktam futkosni a boltba mindenkinek mindenert...es az egyik nap rengeteg munkam volt, nem tudtam lemenni eedet venni magamnak.A fejem iszonyatosan fajt, es megkertem ket kolegat, hogy vegyenek nekem valamit, mivel mentek le valamit elintezni, es senki nem vett nekem kajat..Vegul egy harmadik kolega ( akivel soha semi problemam) adott az o ebedjebol..ez is megbant, hogy miert van az, hogy en birok mindenaldott nap szaladgalni midnenkinek mindenert, aztan meg nekem nem bir senki egy kiflit vagy barmit venni..hozzateszem 2 percnyire van pekseg innen

30. 9536810fa1 (válaszként erre: 28. - Buhu bahu)
2012. jan. 23. 12:22

... valószínű remek alany vagy a piszkálódásokra. Azt írod, hogy kedves vagy mindenkivel... holott a vérnyomásod az egekben és szétdurranni készülsz... így nem lehet kedvesnek lenni, az ember süti magából az energiákat, és a környezete könnyen ráérez, hogy gáz van... az meg hogy hol van, mind a két oldal általában másképp látja.


Lazíts kicsit! :)

29. 83e25137af (válaszként erre: 25. - Buhu bahu)
2012. jan. 23. 12:19
ha ennyitől kiakadsz mit kezdtél volna az én volt kollégámmal? ő halmozottan kimerítette a szexuális zaklatás fogalmát úgy, hogy a többiek nem hogy leállították, de adták alá a lovat... én meg amikor tudtam beszóltam olyanokat hogy lezsibbadt az arca. kiegyenlített küzdelem volt részemről :)
2012. jan. 23. 12:19

Lehet hogy bolfabol elefantnak tunik, de engem nagzon kiakaszt, erzem hogy a vernyyomasom ugy felment, hogy mindjart szetdurran a fejem...

A fonokasszonynak nem akarnek panaszkodni, egy az, hogy mindenki joban van vele, annak idejen amikor kezdte a vallalkozast, akkor ismerosoket hozott ide dolgozni, szoval mindenkivel nagyon jo kapcsolatban van.

2012. jan. 23. 12:17

Szerintem ezek még nem olyan nagy dolgok.

Ahol legutóbb voltam igaz csak pár napig szerencsére, ott a ku.va anyázás is ment rendesen...

Kész zárt osztály volt..

26. 9536810fa1 (válaszként erre: 25. - Buhu bahu)
2012. jan. 23. 12:16
Bolhából elefánt! :)
25. buhu bahu (válaszként erre: 16. - Céda)
2012. jan. 23. 12:14

En is uj vagyok december eleje ota dolgozom itt.A tobbiek egyutt dolgoztak mar regebb ota masik varosban.

Irta valaki, hogy hol itt a beszolas?

csak en erzem ugy, hogy ezzel arra akartak utalni, hogy toroljek mindent, nehogy felhasznaljam valamire...

Egyebkent mert nem zavarta ez ot addig amig a sajat szamitogepemen kellett hogy dolgozzak, amit vittem haza minden nap..

De ez csak egy a sok kozuli beszolasbol...

Ma peldaul a kollegano kerdezett valmi ami abszolut nem tartozik a temakoromhoz, semmi kozom hozza, es valaszoltam, hogy nem tudom..merthogy masnak kellett volna tudnia az adott kerdesre a valaszt, errefol bevagta gunyosan, hogy nem tudom.... es hallottam, hogy aztan mondja a kolleganak gunyosan, hogy hat a ,,buhu bahu,, nem tudja

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook