Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell puha mézeskalácsot készíteni? fórum

Hogyan kell puha mézeskalácsot készíteni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
24. serendipity (válaszként erre: 23. - 318512f90e)
2008. okt. 24. 21:30
Szia Drága Zsina, szép álmokat Neked, és a prüntyőknek! :)
2008. okt. 24. 21:28

nekem is egy olyan kincsesládára fáj a fogam....szép, légkeverés, meg alsó-felső sütés...meg minden....hmm...az a baj, hogy borzasztó ügyetlen vagyok, egyáltalán nem tudok rajzolni ( nem úgy mint a "piciny" családom többi tagja ) szóval nem tudom, hogy az uram felismeri e a sütőt amit rajzolni fogok, vagy esetleg azt hiszi, hogy új tv-t szeretnék...

majd kiderül...:)


mindenesetre én most elköszönök, hétfőn jövök, mindenkinek kellemes hétvégét kívánok! jóéjt

22. serendipity (válaszként erre: 20. - 1366d1807f)
2008. okt. 24. 21:24
A mézespuszedlit cukormázzal is bevonod?
21. serendipity (válaszként erre: 20. - 1366d1807f)
2008. okt. 24. 21:24
Igen, az a probléma, hogy túl finom! :)
2008. okt. 24. 21:23
Én is évek óta sütök mézes puszedlit. Mézeskalács fűszer keverékből szoktam beletenni, nagyon finom. Pár nap múlva magától megpuhul (mint a mézzel készült sütemények általában), én nem szoktam dobozba zárni. Nagyon sokáig elállna, ha nem fogyna el....
19. serendipity (válaszként erre: 18. - 318512f90e)
2008. okt. 24. 21:22
Zsina, hihetetlen vagy! Itt nevetgélek magamban! :) A sütőm eddig nekem sem volt egy álom, úgyhogy én is megszenvedtem vele! Most viszont kíváncsi leszek, hogy mennyivel lesz más a mézeskalács, mert az új házikóban már légkeveréses sütőm lesz, és fel is avatom egy kis mézeskalival! :)
2008. okt. 24. 21:19

biztos ami biztos én lezárom! na nem a szavazást, hanem a fémdobozt! bocccs a viccelődésért, de jó kedvem lett a hasznos tippektől :)


most már egyre biztosabb vagyok benne, hogy a szódabikarbóna és szalalkálitól lett kemény, + még rátett egy lapáttal, hogy elég sz*r a sütőm...de legalább tudom mit rajzoljak a Jézuskának :)

17. serendipity (válaszként erre: 15. - 2577cdcc12)
2008. okt. 24. 21:15
Akkor lehet, hogy le sem kellene zárni egy hétre, mert egyébként is megpuhulna? :) Lehet, hogy túlságosan elővigyázatos vagyok! :)
16. serendipity (válaszként erre: 14. - 318512f90e)
2008. okt. 24. 21:13

Ne viccelj, tényleg nincs mit köszönnöd! :)

Nagyon kedves vagy! :)

Én is nemsokára sütöm, november vége felé szoktam elkészíteni... Mindenképpen gyere majd, és oszd meg a tapasztalatokat! Kíváncsi vagyok, hogy ízlett ez az új verzió! :)

Beteszlek a kedvenceim közé, hogy könnyebben megtaláljalak! :)

Puszillak!

2008. okt. 24. 21:12
Én minden évben csinálok, és sosem kemény, pedig nem zárom le egy hétre. Minden fűszerből viszonylag keveset tegyél, mert ezek elég intenzívek, de létezik mézeskalács fűszerkeverék is. Az, hogy szódabikarbónát, vagy szalalkálit teszel bele az mindegy, mert ugyanazt a célt szolgálja, csak azt hiszem a szalalkáliból kevesebb kell, de ez nem biztos, mert én szódabikarbónával csinálom. Egy esetben viszont biztos hogy kemény lesz, ha túl vékonyra nyújtod, és túl sokáig sütöd :o)
2008. okt. 24. 21:10

hááát nagyon kedves vagy, köszönöm szépen a segítséged!!!! ha lehetne itt pontozni, tuti adnék 20 pontot egy tízes listán... :)


ha lesz egy kis időm jövőhéten, akkor teszünk egy próbát a fiúkkal, illetve ha hagyom állni 1 hétig, és utána tartok beszámolót, hogy milyenre sikeredett :)


még1x nagyon köszönöm!!!

13. serendipity (válaszként erre: 11. - 318512f90e)
2008. okt. 24. 21:07
Én ezeket a fűszereket mindig ízlés szerint szoktam... Az illatok, és a kóstolás segít... :) Mindenesetre szerintem az a legjobb, ha minél ízesebb... Legalábbis akkor olyan igazi Karácsonyos... :)
2008. okt. 24. 21:06
Nem tudom, próbáld ki! Szerintem készíts több adagot, de adagonként csak nagyon keveset, egyiket így készíts, a másikat pedig úgy... Amelyik jobb lesz, az nyeri meg a "ki lesz a Karácsonyi süti" versenyt, és azt készíted a gyerkőcökkel... :)
2008. okt. 24. 21:05

utolsó kérdés...

a fahéj, szegfűszeg, gyömbérből mennyit tegyek majd bele?

2008. okt. 24. 21:04
szódabikarbónát ír. akkor lehet hogy azért lett az enyém eddig kemény, mert mind a kettőt kellett belerakni a receptjeim szerint???
2008. okt. 24. 21:03
Szerintem azt használj, ami Neked szimpatikusabb... Én mindenből a frisset szeretem, de a mézeskalácsnál inkább port használok, mert nem tudnám tökéletesen lereszelni a gyömbért, és szálkás maradna, az pedig a mézeskalácsnál érdekes lenne... :) De lehet, hogy idén megnézem, milyenre sikerül lereszelni, vagy turmixolni, hátha nem maradna szálkás... :)
2008. okt. 24. 21:00

a gyömbért por formájában veszed?

az ánizs nekem is egy kicsit bizarrnak tűnik hozzá...

7. serendipity (válaszként erre: 5. - 318512f90e)
2008. okt. 24. 20:59
Ja, az kimaradt, hogy én nem szalalkálit teszek bele, hanem szódabikarbónát... Ez a recept nem tudom mit kér bele, mindjárt megnézem... :)
6. serendipity (válaszként erre: 5. - 318512f90e)
2008. okt. 24. 20:57

Én gyömbért szoktam tenni bele, fantasztikusan finom lesz tőle! :) Nem hűtőben tárolom, csak lezárom légmentesen, és szigorúan NEM NYITOGATOM kb. egy hétig... De szerintem próbáld ki az almacikkelyes dolgot, mert biztosan hamarabb megpuhul a mézeskalács tőle!

Az ánizs ízét nem igazán szeretem, illetve az nem igaz, hogy nem szeretem, mert van, amihez illik de szerintem a mézeskalács nem ezek közé tartozik... De ha Te szereted, akkor tegyél bele... Szerintem elég a gyömbér is... :)

Ne aggódj, nekem még sosem penészedett meg, ha légmentesen lezártam!

2008. okt. 24. 20:49
megnéztem az oldalt amit ajánlottál, gyömbért, meg ánizst kapok valamilyen boltban? és milyen kiszerelésben? egyébként 3 éven keresztül csináltam 3 különböző recepttel, és asszem mind a 3ban írtak szalalkálit...te szoktál bele tenni?
2008. okt. 24. 20:46

nagyon kedves vagy, köszönöm szépen! és pont van egy üres fémdobozom is :)

de ha belerakom a fémdobozba nem fog megpenészesedni? gondolom azért kell légmentesen lezárni...és hol tároljam? hűtőbe?

2008. okt. 24. 20:31

Megnéztem Neked, találtam egy oldalt, ahol leírják ezt a titkot, csak picit másképp alkalmazzák, mint én... Szerintem így még biztosabb, hogy puha lesz a mézeskalácsod... Igaz, itt azt írják, hogy az almacikkely NÉLKÜLÖZHETETLEN ahhoz, hogy puha legyen, de nekem anélkül is puha, elég, ha fémdobozba zárom egy hétig... :)

Itt az oldal:

[link]

2008. okt. 24. 20:28

A puha mézeskalács titka, hogy legalább egy hétig légmentesen zárd el egy fémdobozba, és ne nyitogasd, csak kb. egy hét után... Még jobb, ha picit tovább hagyod... Én is szoktam készíteni, és ezzel a módszerrel nekem mindig puha lesz... :)

Jó sütögetést a gyerkőcökkel! :)

2008. okt. 24. 20:26
segítsetek!! évek óta csinálunk a gyerekekkel karácsonyra mézeskalácsot, és nekünk mindig keményre sikeredik...mijjé???
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook